0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #420 -: Юли 20, 2016, 15:30:18 pm »
Благодаря ти, Бонболини!
Успокои ме, а бях притеснена, че неуспях да намеря информация за лекарите там!
Утре ще запиша час за началото на август, когато ми е 3-тата ФМ.
А дотогава - диета и разходки :)


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #421 -: Юли 21, 2016, 12:53:04 pm »
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #422 -: Юли 22, 2016, 11:11:31 am »
Как сте бременелки ? :)
Надявам се, че се чувствате добре и си почивате активно, та затова не пишете тук :)

Да ви се похваля, дали от диетата или защото се примирих с проблема, но вчера и днес се чувствам много добре :) Вечерта направих около час и половина разходка в морската градина само с две посядания и учудих света  :lol:

Много бебчета се родиха в темичката, само за Krisi08 няма инфо. Стискам палци всичко да е наред и скоро да се похвали! :)

Хубав и усмихнат ден
 :bighug:


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #423 -: Юли 22, 2016, 14:34:25 pm »
Здравейте, бременелки!!!  :hello2:  preggo preggo preggo

Наистина не сме много активни тези дни... надявам се причината да е, че сте по ваканции и не ви се сяда пред комютъра.

rosss, Много се радвам, че се чувстваш по-добре.

Аз искам да споделя с вас, че ще си имаме МОМЧЕНЦЕ!!!!  :bori_002: Вчера ходих на екограф и доки беше категоричен. Милото още не иска да повярва, казва, че е много рано и може да се объркат... Но ни го каза с такава сигурност, че вероятността да има някакво съмнение е нищожна. Така че, сега вече започвам да мечтая в синьо!!!!

Иначе всичко е наред. Много съм доволна от прегледа. Обстойно огледа бебчо: виждаше се перфектно. Вървим една седмица напред: 17+2, но няма причина за тревога. Понеже с дъщеря ми имах плацента превиа, сега огледа добре и каза, че с тази бременност е точно обратно. Плацентата е точно на мястото си и да не се притеснявам. Много се радвам за което, защото прокървих за първи път при първата ми бременност точно в 20-та седмица... Според доки това няма да е така при тази бременност. А и вече съвсем ясно усещам бебето да се движи и все по-често.  :D

Това са новините от нас. Сега мога спокойно да летя утре за България и да се наслаждавам на близките си и на заслувена почивка. Също така неразположенията, които имах през първия триместър, вече почти отшумяха и съм доста по-жизнена. Имам намерение да се възползвам от ситуацията преди последния триместър.


Пожелавам ви един прекрасен уикенд на всички!
« Последна редакция: Юли 22, 2016, 14:40:49 pm от lucrecia »


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #424 -: Юли 23, 2016, 10:55:27 am »
Lucrecia, честити сини гащи. Според мен не е рано да кажат пола. На нас ни го казаха, когато течеше 16г.с(т.е. 15г.с.+). На моя роднина пък мъжкия пол го видяха още в 13г.с. Момчетата ги виждали по-рано :D

Относно урината, на мен в рутинните изследвания на урина първия път ми излезе "друга находка-бактерии". Урината не беше стерилна, а я дадох на място в чашка. Моята АГ ми обясни, че това е нормално, когато урината не е стерилна и няма повод за притеснение. Ако е имало инфекция, е щяло да пише " голямо количество бактерии" или друг равнозначен израз. След това се прави посявка, ако има съмнения за инфекция.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #425 -: Юли 23, 2016, 11:13:06 am »
Лукреция, честити ти сини гащи  :bighug:
Да расте здрав малкия мъж и да си го гушнеш на термин!


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #426 -: Юли 27, 2016, 17:40:34 pm »
Здравейте искам да ви попитам как да разчета резултата от БХС (първи тест) , че прегледа ми е чак за другата седмица и док. Каза че трябва да ги види така неможел да каже по телефона , аз нищо не разбирам 😃 ...
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #427 -: Юли 27, 2016, 18:15:39 pm »
Здравейте мамчета,

Как се справяте с жегата? Нещо сте притихнали напоследък :)
Мен много ме мъчи. Пада ми кръвното и дори и малка разходка в жегата ме изтощава. Но и това ще мине. Важното е, че с бебо сме добре.

Лукреция,

Честити ти сини гащички. Аз чакам с нетърпение да разбера какво ще е нашето бебче, но док казва, че още не се вижда.

Стели,

Изчакай си спокойно прегледа, не се опитвай сама да си разгадаваш изследванията. Както казва една от моите лекарки - медицината не е математика и две и две не винаги прави четири. Всичко ще е наред!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #428 -: Юли 27, 2016, 18:20:18 pm »
Резултат на бременната : риск за комбиниран Даун 1от 34000 , Едуардс 1 от 100 000 , Патау 1 от 100 000 ,Търнер 1от 100 000 , Триплоидия 1от 100 000
Допълнителна информация за консултиращия лекар : риска Даун 1от 15 000 , възрастов риск Даун 1от 1300 , Едуард 1 от 12 000 , Патау 1 от 36 000 , Търнер 1 от 5 900 , Триплоидия 1 от100 000
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #429 -: Юли 27, 2016, 19:15:02 pm »
Здравейте, момичета! И аз съм нон стоп вкъщи в легнало положение. Миналата седмица ме изписаха от болницата, но това ми беше трети път и вече съм доста наплашена.... Сега съм на утрогестан 2*2 и магнерот 4*1.
 Стели, така като ги гледам резултатите са ти супер! Моите резултати в 12 г.с от скрининга ги изпратих на лекаря ми по вайбър, защото и моят преглед беше след седмица :)) Знам, че колкото по-големи са стойностите 1:34 000, толкова по-малък е рискът. Това е, което съм чела. Лекарят ще ти каже най-добре :)

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #430 -: Юли 27, 2016, 19:51:57 pm »
Дано да е така както казваш , че мен точно тези цифри ме изциклиха и като не съм наясно ми стана едно такова притеснено но ще си чакам прегледа няма как ... 😃 леко бременеене на всички и честито на тези които вече си гушкат бебчетата
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #431 -: Юли 27, 2016, 20:47:06 pm »
steli резултатите са ти перфектни не се тревожи
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #432 -: Юли 27, 2016, 21:30:03 pm »
СтелиНики, спокойно си чакай прегледа! Резултатите ти са много добри :)

Крис08 почивай си! Дано повече не ти се случва повече!

Мира, радвам се, че сте добре с бебока :)

Мен сякаш не ме вълнуваше много какъв ще му е пола на бебешорчето, само чаках да ми кажат, че е добре :)
Но, разбира се, друго си е да го знаеш :) (обръщенията стават повече, не се ограничаваш само с бебешорче  :lol: ).
Ох! И мен жегата ме изтощава за отрицателно време. Затова съм се отказала да излизам през деня, освен ако не духа по-силничък вятър. То направя 10 крачки и трябва да спра да си почина...костенурка...След малко излизам на разходка да горя глюкозата: няма слънце, подухва хубав бриз и елате да ме видите: не костенурка, ами стрела  :lol:

Иначе и аз чакам с нетърпение ФМ другата седмица. С такава надежда я чакааам....да ми стискате палци  osi_1

П.П. преди малко писах, писах и накрая затворих браузъра  :oops: гадничко беше ;)


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #433 -: Юли 27, 2016, 21:57:11 pm »
Ross, не се притеснявай, всичко ще наред на ФМ. Около 20 седмица имаше ли ФМ? Мисля си, че след като всичко е минало наред в 20 г.с, няма да е по различно и на следващата ФМ. Поне така се надявам и аз :) Лека и спокойна вечер, милички:))))

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #434 -: Юли 27, 2016, 23:00:28 pm »
Благодаря, Крис08!
Това ще ми е третата ФМ. Надявам се, че всичко ще е ок, но покрай тези инсулини и глюкози....малко си ме е страх. Ще си поотдъхна чак след прегледа :)

Лека вечер и от мен :)


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #435 -: Юли 28, 2016, 08:39:58 am »
Здравейте, бременелки! Как сте?
Лукреция, честити сини гащи!
Нашата трета фетална морфология мина в събота. Бебка си е с идеални размери за сега, всичко ѝ е наред и много ѝ се спеше, не спря да се прозява :) Вече е много активна и почти целия ден се движи, да мирува максимум час и се обажда :) Даже от време на време ритниците ѝ са болезнени, плюс, че вече и хълца и е много сладко :)
Аз вече съм в 8ми месец и продължавам с лекарството гинипрал, успях на късмет да си открия хапчета и вече не съм през ден на системи. Магнезия не ми върши никаква работа според мен, но го пия все пак.продължавам да имам контракции, но определено са по-слаби от началото на юли. За жегата нищо не мога да кажа, тъй като въобще не излизам, пазя столовете и леглото вкъщи.

Хубав ден!


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #436 -: Юли 28, 2016, 10:00:52 am »
Здравейте, момичета! Как сте?
И на мен вчера ми мина третата фетална морфология.Малко съм разочарована...Всичко е наред де, но мина много бързо без почти никакви подробности, без 3Д и само с 1 снимка на която нищо не се разбира  :D :D :D Естествено единственото важно нещо е, че беби е добре, но просто се надявах на млако повече инфо...
Аз вече леко започвам да "спичам" предвид, че в лентичката пише 50 дни.....А на нас нищо не ни е готово, имаме да боядисваме, чистим, пазаруваме............и разбира се  само при мисълта за раждането ме обзема панически ужас...... :lol:
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #437 -: Юли 28, 2016, 10:15:46 am »
Aeryn и аз съм на фаза спичане точно поради същите причини! Само от раждането още не ме е страх, защото съм се нагласила за естествено и от една приятелка, която така красноречиво ми го описа просто смятам да се запася с много носни кърпички и евентуално тапа за уста :D Но виж, ако се наложи секцио.. Тогава не ще се ужася, ами направо ще изпадна в някаква невроза сигурно.


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #438 -: Юли 28, 2016, 10:36:39 am »
Здравейте. И аз ходих на ФМ. Препратиха ни при друг лекар, тъй като имаше закъснение на часовете. И така плацентата мистериозно се е преместила отпред, бебето както беше със седмица напред, вече е 5 дена назад и от главично предлежание е станало напречно.  :D :D :D След две седмици съм при моята АГ и ще я видим тази работа :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #439 -: Юли 28, 2016, 10:51:14 am »
Нани, за плацентата не мога да кажа нищо, но за позицията знаеш, че бебето постоянно се мести. И моята бебека беше седалищно, но след престоя в болницата се завъртя-главично и за сега не мърда от позицията си. А за меренето-всеки лекар и апарат мерят различно.