0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #20 -: Април 21, 2016, 15:37:38 pm »
Пак са отметнали ангажимента. Какво са гласували - едно нещо като нищо.Ама направо едно голямо нищо. Който няма да гласува не си гласува по принцип, дреме му от какъв списък ще отпадне. А за гласувалите щяло да има "поощрения" хахахахаха.

Не само, не само.  :lol: За гласуващите по принцип - ще има и наказания, ако нЕкой път все пак не съумеят "да се изгласуват"... Ама така де, тия в НС пак гласуваха някакви раУти от типа:"нещо като нищо на света". Поклон!  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #21 -: Април 21, 2016, 20:17:23 pm »
Отчитане на дейност и фърляне на прах в очите, ама яко. Ето ви „ние се погрижихме и направихме нужните промени, какво искат пак тия ....
*
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #22 -: Април 21, 2016, 21:12:05 pm »
Абе не може ли да ме извадят и от данъчните списъци?

По въпроса за застраховките, които се опитват отвреме навреме да ми предлагат: при повечето застраховки се изплащат суми, ако събитието е настъпило поради травматизъм. Понеже, ако се разболея от бронхопневмония или ме оперират от апендицит, няма травматизъм (заболяване е), не се изплащат суми, ама съм също толкова неадекватна, както и ако случайно съм паднала от стълбата и съм си изкълчила крака. Пък аз такава за травматизъм си има от работодателя. И след като съм развила тази теория, обикновено ме остават на мира.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #23 -: Април 22, 2016, 10:09:01 am »
Ще си позволя да не се съглася. Много зависи от вида застраховка. Лично моята включва и остро акутно заболяване и за неголяма сума съм застрахована по много параграфи. Много ми е интересен фактът,че огромен процент хора отделят пари за каско на колата, но не и за живота си като сумата от второто е в пъти по-ниска. Никой не е застрахован от най-лошото събитие, но поне може да "оставиш" добра сума на наследниците си след настъпването му. И да, имам примери за това за съжаление. И не, не  работя за застрахователни компании. Просто обичам да съм подсигурена...
*
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #24 -: Април 22, 2016, 10:43:42 am »
bonbolini, аз за това съм написала - при повечето.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #25 -: Април 22, 2016, 12:04:50 pm »
Rtfrtf, ти също си права, защото наистина повечето са ограничени за травматични  събития. Просто исках и изказвам мнение за застраховките  :D
*
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #26 -: Април 22, 2016, 12:55:41 pm »
bonbolini, по повод застраховките се отвори дума, не защото са излишен (глупав, ненужен) продукт, а по-скоро заради агресивните, да не кажа нагли на моменти методи на предлагане на същия. Поне на мен ми е безкрайно неприятен този терор по телефона. Давам си сметка, че при мен негативната реакция е и характер донякъде - когато ми се тръгне така остро, напористо и се чувствам притисната буквално и спирам да слушам даже какво ми се предлага.
Ще дам и обратния пример, без да назова компанията, която ми предложи такъв продукт по цивилизован начин. Позвъняване, представяне кой се обажда и по какъв повод, уверение, че ще ми отнемат не повече от 2 минути (и така беше). Поканиха ме в конкретен ден и час, на публична презентация на продукта. Ако не съм имала възможност да отида - оставали на разположение по всяко удобно за мен време - да ме посети техен консултант у дома, в случай че имам интерес. Толкова. И тези са единствените, които отразих именно защото подходиха както за мен е нормално.

Другите обичайно ми започват с КОГА ще можело да се видим.  8O Не дали имам интерес изобщо, или ако имам, що пък да е към тяхната фирма...Обичайно се държат така, все едно следовател от полицията ми звъни и ме вика на разпит и нямам право да откажа.

Друг проблем с тези компании, е често некоректната презентация на самия им продукт. Изпяват ти какви са му предимствата, естествено премълчават какви рискове той не покрива и ако не седнеш сам ден-два да четеш в детайли т.нар. "дребен шрифт" - по-вероятно е да се прецакаш. Вместо да ти кажат, че за сума Х - получаваш това и това покритие, за малко повече - получаваш още...те гледат да ти продадат там нещо просто и това е. Поне в масовия случай де, разбира се има и някои приятни изключения, ама наблягам на изключения все пак.
Преди 15-ина години, на моята съседка внезапно почина съпругът й (на 33 години), получи инсулт и си замина за няма и час. Детето им беше на 3 годинки. Тя е фризьорка, бяха теглили кредит, за да купят мъничко помещение, в което се помещава салонът й и до днес. Кредитът беше на името на съпруга й и естествено - банката го беше задължила да сключи и застраховка живот. И на фона на цялата сполетяла я трагедия - застрахователите успяха да извъртят нещата така, че настъпилото събитие - не се покривало от полицата.  8O Вече няма спомен за детайлите, но щом тя нае адвокат и не и не  - не платиха, явно е имало съответния "дребен шрифт", за да се измъкнат от плащането. Добре, че братът на съпруга й е свестен човек и имаше финансовата възможност малко по малко да погаси кредита (над 20 000лв. беше), че ти си представи вдовица, с малко дете, чиито единствен доход е квартално салонче как щеше да се оправи.  :?

И да ти кажа честно, поне край мен случаите, в които някой е опрял до това да се възползва от подобна застраховка - са повече като споменатия, отколкото да вземат мирно, кротко и без запъване да му платят (или на наследниците). Та не, няма лошо човек да се подсигури с такава застраховка - баш напротив. Ама преди подпис бива да рови, пита, чете, ако трябва месец да отдели за целта, че ако всичко изглежда ОК - тогава да я сключва. С "каско" - то нещата са доста по-ясни и простички да ти кажа ;)


За да не пускам отделен пост, докато сме на темата за този вид телефонен тероризъм, не мога да устискам да споделя за "любимите" ми в това отношение, които са неизменно номер едно в личната ми негативна класация. За "Рейнбоу" става дума, онези с "космическите прахосмукачки" по 3 бона. Е, те като захпаят, така захапват, че всеки питбул спокойно може да иде да се срамува в ъгъла и да се прекръсти на "бяло пухкаво зайче"  :lol: Мине не мине и някой познат, или приятел си купи въпросното чудо (ще правят бизнес хората). И във фирмата им казват - дайте ни 10 (десет!!!) имена и телефони на ваши приятели, за да им се обадим и да им направим безплатна презентация на нашия продукт и като се съгласят - ние ви подаряваме н'ам какви приставки на стойност 300лв. Разбирам, че им казват да дават координати на такива познати, които са в добро финансово състояние и може да захапят. Естествено - хора на МРЗ не са им таргет. Попадам в "черния списък" аз и следва обаждане: "Добър ден, вашите прители Пенчо и Пенка си купиха нашата прахосмукачка, ако вие се съгласите да ви се стоварим в къщата и да ви демонстрираме уреда - чудо - МОЖЕ да им подарим джаджи за 300 кинта". Атаката е още на старта, на ниво подсъзнание. Ся, ако откажа нали и ще прецакам някой приятел... Откровено обяснявам на лелята, че за слугински уреди пари не бих дала, а техния и да ми го подарят - не бих го ползвала, пък нямам и за какво да го ползвам освен това, а и у нас чисти чистачка, не аз, та нали...няма нужда да се виждаме изобщо. Нямам нищо против да отметнат някъде, че са идвали у нас, даже ще се подпиша, ако трябва и под клетва ще го потвърдя, но иначе - не желая никой да идва в дома ми с някакви прахосмукачки. Все едно не съм казала нищо и следва питане дали имам килими. Не, нямам. А диван поне имам ли? Имам. Ми да дойдем, ще ви го изперем безплатно и да видите сама какво чудо е нашия продукт... Съвсем искрено я уведомявам напористата леля, че две мои близки приятелки я имат тази прахосмукачка и ако искам да си пера дивана - мога да ползвам техните. Хрумва ми да кажа, че диванът ми е кожен освен това и не подлежи на пране. Да, да, естествена кожа е разбира се... :lol: Обаче нали имам баня а? - не се предава тая жена! Ами имам да... Е, ся кЪт дойде и да видя аз как ще светнат тези плочки, като ги измият с тоя ми ти "Рейнбоу"...Вече с жлъчна и неприкрита ирония, казвам, че банята ми е добре осветена с лампички, поради което нямам необходимост да си я осветявам, чрез плочките. Надявам се да се обиди тази жена и да ме пстави най-после на мира. Повтарям за приятелките горди собственички на това чудо,  пък и както разбирам, освен тези приятелки, вече още едни приятели я имат и изобщЕ нямам интерес лелята да идва да ми прави "демо"... Пак все едно не ме е чула, следва конкретно питане на тази, или онази дата дали било удобно да дойдат да перат дивана ми.  8O Опитвам да остана учтива и казвам, че не е удобно. И до края на месеца - също не е и другия месец даже ме няма у нас. Следва леко отстъпление във вид: "Добре, ще ви се обадя пак след два месеца, за да уговорим дата и час". Да бе викам си, ще се обадиш... И затварям с облекчение, че съм се оттървала от тази. Колко съм наивна само! Тази жена вЕрно след два месеца се обади пак и разговорът се повтори. Завърши като първия, което не ме спаси от трето обаждане около 3-4 месеца след второто. Е, там вече не ми издържаха нервите, забравих учтивия тон, насолих лелята и й казах, че ако още веднъж ми звънне - ще ида до офиса им и ще го направя на трески. Това помогна до тъжния за мен момент, в който други познати си купили таА прахосмукачка и пак ми дали телефона и пак се почна същия филм. И вече сериозно се замислям да проверя - има ли институция на която да се жалвам по каналния ред за този тормоз и да им натресе поне една хубава глоба. За момента - успях само да помоля оператора си да блокира номер Х, от който ми звъняха досега, което не се оказа особено трайно решение - взеха да звънят от друг номер. Едва ли са им кът служебните телефони... От всякакви компании ми досаждат чат-пат с такива изпълнения, факт. Ама 1-2 пъти, набързо и се спират. Тези обаче със слугинския уред - трета година ме терорят гадовете!  :x
« Последна редакция: Април 22, 2016, 13:37:37 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #27 -: Април 22, 2016, 15:11:36 pm »
За застраховките първо -  нали все търся да изкарам допълнително пари, та една приятелка ме зариби да стана застраховател.  Елитна компания, известна, та обучение в Пловдив. Понеже предният ден имах преглед в София за поредната инвитро процедура, викам хайде да чуя за какво иде реч. На входа, първа изненада, на обучението се присъства само ако си купиш папка с материали за 50$. А пък имало и куп подаръци за мен и т. н.  Отказвам естествено, връщам се след куп платени изследвания, няма много пари в себе си. Обаче, упорити хората, Ок от първият хонорар ще ти ги спрем...  И аз като теле се съгласих. Влизам слушам, мая се как се връзват на такова инфантилно представяне. Как се привлича клиент, ама то си е жив Мултилевъл маркетинг. Чудо, стоя до края едва издържайки на всичко. Подаръците в папката, някакво стикерче, висулка за телефон и все от тоя род глупости. Накрая пак хоп, трябва да си направиш и ти първата застраховка, да видиш как става, даже хонорар щв взема от нея!!!!!  Изнудване от всякъде. Добре, че искаха и документ от Личният лекар и тя като си написа, че съм здрава, но с ендокриннен проблем Хашимото и вписа килограмите, ми отказаха да ме застраховат. Рисков случай съм била.  Та,  да знаете и прекалено слаби и прекалено пълни хора не застраховат. Е, увиснах с едни 50$, но толкова за моята глупост.

Сега за Рейнбоу, имам такава система за почистване, от старите модели, които в далечната 2000г.бяха качествени и добри.  Тогава работех за една земеделска кооперация и шефът ни направи подарък на всички служители за Коледа, плати първоначалната вноска (доста голяма сума)  за нас остана да я изплатим. Нв съм съжалявала и за миг, че я имам. После по стечение на обстоятелствата, започвах работа като секретарка в Рейнбоу, имашв обучение качествено, не това инфантилното като при застраховките, тогава за презентации се искаха 5 адреса и нямаше агресивно предлагане.  Не съм била дилър, знам колегите как работят. А, някой клиент беше притеснен повече от два пъти, шефът му намаляше хонорара от следваща продажба. Не беше презентация на всяка цена и продажба също.  Но, сега е друго.  Тук от Бургас толкова пъти ми звъняха, при все чв имам сиатемата и всички аксесоари. Да съм си купила по новият модел. Ами не искам, старият ми върши перфектна работа, супер чисто е. Най ми е кеф, да си пера килимите директно както постлани. Аз си я обожавам, но наистина са скъпи. Но е факт, че не бих могла да си я позволява на сегашният етап. Тогава бях млада, без ангажименти, без проблеми за бебе и лесно си плащах вноските (особено след като ми бяха платили първоначалната вноска). Харесвах работата си и начина и подхода им на работа, но в тогавашния момент. Сега са нетърпими и агресивни.

Хайде и аз да се включа в надпреварата за дълг пост :)
*
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #28 -: Април 22, 2016, 15:40:12 pm »
Жибруле, следващият път им кажи, че нямаш електричество - отопляваш се, осветляваш се и готвиш на газ, има и газови бойлери (поне преди години съм виждала), миксерът ти е ръчен, а компотите и лютениците ги правиш в огнището на двора. И няма къде да си включат чудото, освен ако не избацат някое чудо на акумулаторни батерии, обаче ти като нямаш електричество няма как да си я зареждаш. Поне пробвай, да видим какво ще ти отговорят,  :wink:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #29 -: Април 22, 2016, 15:58:10 pm »
Стоека, значи не е да ми се е сторило на мен колко са станали агресивни и да съм нещо "случайна жертва" на напориста местна дилърка... Явно актуалната фирмена политика е такава, но аз не виждам как ще им донесе успех такова наглеене и тормоз де...

Иначе - хич нямам предвид, че самият уред не е хубав. Но все пак зависи от конкретен човек, жилище, обзавеждане и пр. дали ти трябва това чудо. Да имам 300 кв. м. къща застлана с килими, дето я чистя сама - сигурно ще ми е полезна, да. В моя случай - са 80 кв.м. апартамент. Килими не понасям - навсякъде е ламинат и гранитогрес. Всичките ми мебели са по поръчка и нарочно нямат крачета и пр. т.е. между пода и тях няма луфт - да не влиза нищо под тях. И като изкарам от цялата квадратура всите спални, секции, гардероби и пр. - то едва ли и 20 кв. м. под имам за прахосмукане и бърсане. Та някоя умряла прахосмукачка за 50 лв, и кофа с парцал за 10 ми стигат напълно за целта  :lol: Мразя и завеси - имам текстилни щори, на които се вадят ламелите и ги пера в пералня. За мен в едно жилище е важен дизайнът и уютът, НО функционалност и лесна поддръжка - не по-малко. Мразя слугинаж и чистене конкретно и толкова. Зер един диван имам годен за пране (не е кожен както излъгах дилърката, а плюшен). Да си наема веднъж в година човек с "Рейнбоу" да изпере седалките само е точно 50лв. Гръбните възглавници са с цип и им пера дамската в пералнята. Та хич не се шегувам като казах, че и да ми го подари някой това чудУ - нямам за какво да го ползвам т.е. всичките му опции. Като обикновена прахосмукачка - е просто безсмислено да го имам, та то и голямо за капак. Аз съм си оползотворила всеки см. у нас за шкафове, дрешник и пр. - та нямам и къде да го държа всъщност. И тези неща както ти ги пиша - съм опитвала да обясня на терористите от "Рейнбоу" - няма брат!!! И не разбирам що за търговец си изобщо, да опитваш "фризер на ескимос да продаваш" в моя конкретен случай. Той ти обЕснява, че живее в къща от ЛЕД, ти не та не - фризерът много ви трябва, просто е страхотен.  :lol: Ми сигурно е, ама не ми е потребен бе!
Просто си мисля, че търговската им стратегия е, че ако досаждат на някого до смърт и ще вземе да купи най-после... Може и да има такава логика, ама за нещо дето е 30лв., не 3000. ;)

П.П. Като се примириха, че не ми трябва за у нас, взеха да ми обясняват какъв чуден бизнес ще си завъртя с нея. Предполага се явно, че всички искаме "да направим кариера" чистейки хорските къщи. Ама разбира сееееее.  :D Бе страшни идиоти (без извинение).


Жибруле, следващият път им кажи, че нямаш електричество - отопляваш се, осветляваш се и готвиш на газ, има и газови бойлери (поне преди години съм виждала), миксерът ти е ръчен, а компотите и лютениците ги правиш в огнището на двора. И няма къде да си включат чудото, освен ако не избацат някое чудо на акумулаторни батерии, обаче ти като нямаш електричество няма как да си я зареждаш. Поне пробвай, да видим какво ще ти отговорят,  :wink:

Като нищо и това ще пробвам, само него не съм още...

 :jump12:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #30 -: Април 22, 2016, 16:16:40 pm »
Точно така, на мен ми върши работа защото обичам дебели килими, имам пердета тънки и дебели, мия и прозорците с нея, а последно я ползвах да боядисам една стая (без майтап). Вакумирам и дрехите, както и тупам с нея завивки и одеала.
Но че са агресивни, ето ти пример: ходи ли да правят презентация в циганската махала, те ток нямат камо ли пари за Рейнбоу. Ама те не разбрали по адреса къде отиват, а бат манго (да ме прощават братята роми) нали е за далаверата - да изперат дивана и килимите се съгласил. Така съм се смяла, не е истина. Една приятелка след презентация им даде такъв адрес. Смях.....
*
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #31 -: Април 22, 2016, 22:46:56 pm »
Но че са агресивни, ето ти пример: ходи ли да правят презентация в циганската махала, те ток нямат камо ли пари за Рейнбоу. Ама те не разбрали по адреса къде отиват, а бат манго (да ме прощават братята роми) нали е за далаверата - да изперат дивана и килимите се съгласил. Така съм се смяла, не е истина. Една приятелка след презентация им даде такъв адрес. Смях.....

 :jump12:


Иначе и аз съм като Джей. Само в детските имаме килими, пердета нямаме, само щори. Иначе паркет и само в баните са някакви плочки.

*
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #32 -: Април 24, 2016, 19:23:23 pm »
Преди около 4 часа ходих до Казанлък. По чисто битови причини, Казанлък е на 20 км. от селУ, а Стара Загора на 30 км., така че за шопинг на нещо дето го няма по магазините на "ранчото" - ходя до Казанлък. Често. Това е едно малко, китно, ЧИСТО и наредено подбалканско градче. Освен с розите и Тракийската си гробница, е известно и с циганското си гето, което се намира вляво на главния път, още като влизате в града. По соц-а, тази "прелест" беше прикрита от очите на нормалните хора със стена от бетонни панели. По демокрацията вече - пред стените засадиха едни кипарисоподобни растения, които да прикрият грозните панели и да имитират жив плет... Зад това какво е обаче - предполагам няма нужда да описвам. ОК, ама явно колите на сметопочистващите фирми - няма как да влизат в тази маАла, при така изградените "прикриващи" я - бетонно-зелени ограждения и контейнерите за смет са позиционирани пред оградата, на самия главен път...
Минавайки оттам виждам следното. Контейнери, около които е буквално сметище, на купчинки така и две другарки с едни пръчки ровят из купчинките, явно търсейки определен вид отпадъци. Като се поизсилят нещо с ровенето - произволен тип отпадъци хвърчат по платното на булеварда минаващ покрай кофите (по който шофирам аз и целия град). Гледаката е ясна, как се вързва на "пейзажа" преди и след "отсечката на гетото" - предполагам също е ясно. Вероятно описаното положение се дължи на това, че аз, вие и всички други дискриминираме горките цигани (как иначе?). Или на това, че са цигани....

Даже нямаше да си направя труда да споделям някакви наблюдения от нашия провинциален животец тук, ако не бях попаднала на следния материал в нет-а, точно след като се прибрах: http://www.front.bg/bulgaria/society/ciganite-ot-stolipinovo-na-protest-sreshtu-mrysnoto   8O 8O 8O Гледката, която ви описах пред стените на гетото в Казанлък - не е по-различна от това на снимката в линка. За да не бъде голословно  - следващия път ще отбия и ще снимам. Та така - "от Съвета" са им виновни, че някак ги кефи тях да живеят в някакво бунище. Те тези някога виновни ли са за нещо?! Някой да е чувал поне.... :x
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #33 -: Април 26, 2016, 16:31:30 pm »
Нямаше да отварям дума, но след като изчетох споделеното от пряка жертва на аварията в Чернобил - все пак ще постна материала. С предупреждението СЪВСЕМ СЕРИОЗНО!!! - бременните момичета да го пропуснат, както и хората с халтави нерви. Документален е разказът, от първо лице, тежко и гадно четиво, понеже е истинско.

Днес се навършват кръгло 30 години от този злощастен момент. Докога ще теглим последствията от него - едва ли някой знае. За жалост - тематиката на този сайт ще бъде все по-актуална именно заради Чернобил.

Светла им памет на вече починалите в следствие на тази катастрофа, кураж и късмет на всички, които сега плащат последствията от нея по някакъв начин. И дано никога повече не допуснем подобна катастрофа.

http://e-vestnik.bg/23804/svetlana-aleksievich-s-nobelovata-nagrada-za-literatura-2015-samotniyat-choveshki-glas/
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #34 -: Април 27, 2016, 19:45:55 pm »
"Във времето на нови технологии и непомнени размери на мобилност на хора и информация обществото ни трябва да осъзнае, че е нужна промяна на нагласите към различието, и че дори и да е имало турско робство, то е приключило отдавна, оставяйки ценни уроци, които ние не съумяваме да разберем. "

"Трябва да се промени образователната система така, че да е съобразена с днешните реалности и да е готова да посрещне постмодерните ценности на глобализацията и свързаните с това промени в начина на живот на всеки човек, така че отношението към другия и различния да е индивидуално, а не колективно; да възпитава патриотизъм в значението му на любов към родината, а не в криворазбрания му смисъл на „всеки различен е опасен и не принадлежи тук“. Трябва да има почва, върху която промяната да стъпи."


http://www.marginalia.bg/analizi/boyat-v-ovchepoltsi-e-akademichen-primer-za-prestaplenie-ot-omraza/

Аз само една чудекна имам в случая. Колко се плаща на дума/изречение, или на каквото там се плаща, за да бълваш такива текстове? В смисъл нали..., ако толкова пък я закъсам финансово някога - да се спазаря и аз да напиша нещо такова, че да скърпя бюджета. Не е нужно да го мисля наистина все пак, а да го напиша - едва ли ще ме озори. Просто пиша обратното на всичко, което мисля наистина и готоУ ;)


Най-важното щях да пропусна замалко. Целта на всичко това е: "За да могат децата на Митко и Ангел някога, в бъдеще време, да бъдат мост между родителите си, да учат заедно, да работят заедно, а след това да се черпят взаимно в овчеполското барче. И на Трети март да се качат заедно на Шипка!"

Това сега е строго забранено от Закона! Или по-скоро - още няма достатъчно ефективен като приложение "интеграционен закон", че да няма накъде да мърдаме по такива въпроси... Ама гледам аз - работи се по тези въпроси, усърдно.
« Последна редакция: Април 27, 2016, 19:55:56 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #35 -: Април 27, 2016, 19:49:25 pm »
.
« Последна редакция: Април 27, 2016, 19:52:41 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #36 -: Април 28, 2016, 23:30:54 pm »
Жестока и красива история! Любов....не знам кой съд ще отсъди виновниците увредили и затрили цяло едно поколение, не знам дали небесния съд ще може да отсъди такова зло, но човешкия не може. прекалено голямо зло е.
[/url][/url]
*
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #37 -: Май 04, 2016, 12:14:35 pm »
Като си говорим за много желано и дългоочаквано бебе ...  8O
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4735906

*
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #39 -: Май 04, 2016, 18:15:56 pm »
По-страшното е, че срещам все повече и повече оправдателни коментари за решението на майката.
[/url][/url]