0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #160 -: Март 24, 2017, 16:06:26 pm »
По този повод да споделя едно мое странично впечатление, но е във връзка с това, че документацията в държавата ни е спорна. Аз например имам генерално пълномощно от съпруга ми, издадено както си му е реда, което уж трябва да важи за всичко. Но не ми дава достъп до служебната сметка, а трябва да подпише друг документ пред банката (срещу малка такса). И всяка банка има собствена документация, макар генералното пълномощно да би трябвало да важи навсякъде.

"генерално" пълномощно не се признава никъде от поне 20 години насам, Мели. не знам къде ти го приемат това нещо. абсолютно навсякъде се иска изрично упоменаване за какво точно упълномощаваш - с всички данни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #161 -: Март 24, 2017, 16:31:20 pm »
Мели, дори да е записано в него, че можеш да представяш мъжа си пред институции, банки и тн. има учреждения, които искат да е записано точно наименованието. Аз така, като тръгвах от България, бях направила на брат ми пълномощно, защото имах още неща за довършване, а и ако излезе нещо важно. Нотариусът ми каза, че трябва да запиша основните неща- университет, болница, банка (те особено държали) с пълните названия. А и банките си решават автономно дали да зачетат документ, така си било по някакъв си закон за банките ли беше, за какво беше. Иначе при злоупотреба те покриват щетите. Тоест ти ако "откраднеш" от общата сметка, те трябва да възстановят сумата.

Колкото недомислици и незачитане на общо европейски и национални закони във Франция съм виждала, често казано в България даже не съм чувала. Сблъсквала съм се с- искане на виза, разрешително за пребиваване, искане за смяна на книжката, документ от НОИ в България, който не съществува в европейското законодателство и тн. Да не говоря за проблемите и перипетите, през които съм минала като нещо не ми е било наред здравословно. Сляпо следване на  протоколи без оглед индивидуално състояние на пациентите, липса на почти всякакъв вид обсъждане с пациенти, силно патриархален модел на лечение (освен ако не става дума за пари, тогава много добре обясняват), инсеминации със стимулации без изследване на хормони и прегледи в началото на цикъла, 2  прегледа общо за този опит, без ехо в деня на инсеминацията. После настояване, че 100% О. е в деня на инеминацията и че щом я е имало, то винаги прогестеронът е висок тогава и тн, и тн. Трябва да отворя нова тема за да кажа всичко.

С едно изречение- в България си принуден да разбираш от всичко, защото няма информация или защото не винаги има достатъчно яснота, но там един път научиш ли "хорото", то не се променя много, хващаш му цаката. Това не означава, че законите са зле.
Нотариусът е трябвало да обясни, че банките са по други правила и тогава го няма усещането, че нещо не е както трябва.

П.П. Явно защото пиша в темата на Жбул съм станала многословна :) Извинявам се, за безкрайните обяснения.
« Последна редакция: Март 24, 2017, 16:37:20 pm от Pav-la »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #162 -: Март 24, 2017, 21:18:52 pm »
По този повод да споделя едно мое странично впечатление, но е във връзка с това, че документацията в държавата ни е спорна. Аз например имам генерално пълномощно от съпруга ми, издадено както си му е реда, което уж трябва да важи за всичко. Но не ми дава достъп до служебната сметка, а трябва да подпише друг документ пред банката (срещу малка такса). И всяка банка има собствена документация, макар генералното пълномощно да би трябвало да важи навсякъде.

"генерално" пълномощно не се признава никъде от поне 20 години насам, Мели. не знам къде ти го приемат това нещо. абсолютно навсякъде се иска изрично упоменаване за какво точно упълномощаваш - с всички данни.

То точно това му е забавното, че всъщност в моето "генерално" пълномощно са упоменати дейностите и институциите, пред които да важи, в това число, разбира се, са изброени всички банкови операции, за които съм се сетила, както и всички други институции, пред които е трябвало да го представям. Има включен текст от рода " Да ме представлява пред банките, като извършва без ограничение всякакви действия и операции със следните влогове и сметки (изброени са съществуващите), както и всички влогове и сметки, които ще бъдат разкрити в бъдеще)." Интересно, че пред някои институции важи (напр. като си продадох колата, при операции с движимо и недвижимо имущество - покупка на апаратура, плащане на данъци), обаче пред банките - не.

П.П. Явно защото пиша в темата на Жбул съм станала многословна :) Извинявам се, за безкрайните обяснения.

Хех, заразно е. Но поне можем тука да си поговорим на воля. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #163 -: Март 24, 2017, 22:14:21 pm »
Аз пък да споделя от моята работа:Въпреки че има споменато институция,пак може да не върши работа за всичко.
НАП примерно ,освен че трябва да е упоменат иска за голяма част от информацията която се иска/подава в пълномощното изрично да пише "да  има достъп до данъчна и осигурителна информация".Няма ли го това общо взето вършене на работа невъзможно
*
Re: Няколко нюанса Jbrul ;) - тема 3
« Отговор #164 -: Март 24, 2017, 22:21:21 pm »
Мели, откакто нотариусите станаха частни - няма "генерално пълномощно" ;) Не е заради банките, или друг това, а заради тях. Зависи и тук на кого ще попаднеш де. Някой нотариус може и да ти напише едно пълномощно, с което да представляваш Х на място 1,2,3. Друг ще настоява, че трябва да ти направи три отделни пълномощни за целта. Има си разбира се и разни учреждения, които го раздават много важни и биха ти се запънали, ако пълномощното ти не е конкретно и САМО за някаква работа с тях. Абе....те законите уж ясни нали, ама приложението им си е все както дойде и на който, каквато му е хрумката. Пък, ако някой ще си изяснява приложението само на един закон, щото му трябва яснота, че да си свърши някаква работа - с друго просто трябва да спре да се занимава. Може и да е малшанс при мен, ама дотук в живота си, когато съм опряла до нещо да се свърши според закон, дето си бил много добър, ясен и точен уж...не знам що все се оказва, че "ясното" е "мей би", или направо "амиии и аз не знам..." Вкл. когато се развеждах, хем по взаимно съгласие, със споразумение... "много ясното" хвърли в приключение и адвокатите, хем не са някакви случайни хора и това им е пряката дейност все пак.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!