0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #20 -: Февруари 06, 2016, 14:11:01 pm »
Вени,на Гошко първите резци му паднаха в предучилищната,между 6-7 години значи.А горните два-чак мималото лято-на 8 години.От тогава до сега друг зъб не се е разклатил.И това ако не е ксен зъбопад.И той пи едно време завиждаше,че другите по-рано им падали зъбчетата,ама...не
*
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #21 -: Февруари 06, 2016, 16:18:52 pm »
Хе хе, Вени, на 5 години е рано да се сменят зъбките. Питах капацитета у дома. Каза, че не хубаво да се сменят твърде рано :) Така че, споко :)


Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #22 -: Февруари 07, 2016, 22:29:48 pm »
И аз мисля че е рано, но на Марти му се клатят два долни предни зъба. Дали има общо с никненето на млечните зъбки. С Марти се срещнахме когато беше на 11 месеца и вече имаше 8 зъба?
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #23 -: Февруари 08, 2016, 00:18:55 am »
Катето има само два зъба да си пука кората на мандарините 8) баткото в  прекалена грижа да не остане бебетж гладно го захрани с мандарина, пица и един шоколадов бонбон, който само беше облизан :lol:
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #24 -: Февруари 08, 2016, 08:12:57 am »
Ами така сме по-големите братя и сестри, Вени. По разкази на очевидци аз съм захранила брат си на 3 - 4 месеца със суха паста. Пробвала съм и с нар, ама мама ме изловила :lol:
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #25 -: Февруари 08, 2016, 10:38:27 am »
Цигу, това ми напомня времето преди 10,11,1989.
 8O

*
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #26 -: Февруари 08, 2016, 23:09:57 pm »
Кофи, мъжо каза, че на 4 год. и 10 мес. е рано да се клатят зъби. Но, не е невъзможно, особено при ранно израстване. Каза, че имало в наше време акселерация, ранен пробив барем. :)


Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #27 -: Февруари 09, 2016, 05:10:09 am »
Ами така сме по-големите братя и сестри, Вени. По разкази на очевидци аз съм захранила брат си на 3 - 4 месеца със суха паста. Пробвала съм и с нар, ама мама ме изловила :lol:

Я не се дуй, мен брат ми на 2 месеца ме е захранил с риби от аквариума, ама съм плюла водата :lol: Поливали са ме с канче с вода с неговия приятел Пешо и рибите са заминали по мен и сигурно съм изплюла някоя. Поне брат ми разказваше, че съм плюла вода :lol:

Цигу, не са написали по-добре как да предотвратят брейк историите и опипването без желание. За второто не мога нищо да кажа от сега, но от училището на Ники има две-три пуертоХамериканчета, брейкърчета и познай кой се научи да се мята на глава и гръб, крака във въздуха...
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #28 -: Февруари 09, 2016, 07:46:57 am »
Я кажете как е грипната епидемия при вас? Че от днес при нас е обявена такава, ама само за училищата. За градините разправят, че щели да затегнат контрола на входа. То сега такъв контрол има .... не ми се говори. Една от госпожите на малките или някоя от лелките. Та се чудя дали да не я спра и да ѝ огранича контактите.
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #29 -: Февруари 09, 2016, 09:55:18 am »
Пеше, щом можеш да си го позволиш - спри я, докато попремине грипа. Стига да не и се ходи неистово на градина, че ще ти омрънка всичко в къщи, ако е така.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #30 -: Февруари 09, 2016, 10:54:47 am »
Пеше, аз бих я спряла, ако имам възможност да се гледаме 1 седмица.
нищо няма да изтърве....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #31 -: Февруари 10, 2016, 06:25:54 am »
Раши благодаря, но зъбчето падна. И аз мисля че е рано и като го видях да се клати първата ми мисъл беше, че се е ударил силно или нещо такова. Но миналата вечер го взех от градината без зъб. Дано поне са здрави!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #32 -: Февруари 10, 2016, 09:33:22 am »
Послушах ви и сега съм в чуденка, дали само до края на седмицата да я оставя в къщи. Ще видим как е обстановката с грипа.
И да питам момчешките мами - канени сме на РД на момче от групата - казвайте какво да избирам за подарък. Много непозната територия са ми момчетата. Особено като и  те самите не знаят какво искат, понеже питах първо майката. Та, дайте някоя идея моля!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #33 -: Февруари 10, 2016, 09:56:56 am »
за подарък аз обичам да подарявам книги - има големи, шарени, илюстровани енциклопедии за най-малките, забавни четива, класически детски произведения. защото младото поколение родители се увлича в играчките и често забравят за книгата изобщо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #34 -: Февруари 10, 2016, 10:44:38 am »
Пеше, ако имаш време за доставка, може да вземеш някоя от книжките с приключенията на Таласъмчо.
     
*
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #35 -: Февруари 10, 2016, 12:02:27 pm »
Освен книги/енциклопедии, другите ни любими подаръци, които получаваме и правим са настолните образователни игри. Последно подарихме "околосветско пътешествие". У нас втора година не й е минала модата  :lol:. Те обаче са подходящи само ако поне един възрастен "има време" да играе с детето.



*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #36 -: Февруари 10, 2016, 12:41:11 pm »
Благодаря за идеите.
Дани, проверих - няма да пристигне навреме таласъмчо.
Неда, таткото работи, место до късно, а имат и бебка, по-малка от Тео. Пък майката ми е приятелка и искам са остане такава.  :wink: :lol:
Но все пак насоките, които ми дадохте са полезни.
*
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #37 -: Февруари 10, 2016, 14:38:55 pm »
Кофи, супер, значи детето е с ранен растеж :)


*
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #38 -: Февруари 10, 2016, 15:18:18 pm »
И да питам момчешките мами - канени сме на РД на момче от групата - казвайте какво да избирам за подарък. Много непозната територия са ми момчетата. Особено като и  те самите не знаят какво искат, понеже питах първо майката. Та, дайте някоя идея моля!
Книжка - "Патиланци" примерно - децата много ги харесват и играчка - писта "Хот уилс" (от по-малките струват около 20лв.); конструктор - има с пингвините от Мадагаскар; метален конструктор; или направо някоя по-голяма енциклопедия.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #39 -: Февруари 12, 2016, 16:43:57 pm »
Ние сме канени в Неделя на РД на момче и взех точно тази игра "Околосветско пътешествие",но  на нея пише 8 + г.
 Сега в Хиполенд са намалени тези конструктори с пингвините,а децата ги харесват доста (Георги миналата година за РД си беше поръчал няколко от тази серия).
  За градината - мен ме е яд,че пуснах Никола тази седмица и от днес се разкашля.Другата ще си е у дома със сигурност,дори да успея да го закрепя почивните дни.
<br />