0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Привет на всички :)
Заповядайте във февруарската тена на порасналите малчугани!
Успешен месец на всички!

Старата тема ТУК
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2016, 14:51:17 pm »
 :P :P
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #2 -: Февруари 03, 2016, 09:50:50 am »
Здравейте в новата тема.
И като начало на темата, да се оплача, че момата е с гниди. Уж я гледам и аз и в ДГ, но нали ставам все по-недоскиф и .... ми не сам видяла. Вчера ни беше на гости майката на една нейна приятелка и реши да ѝ погледне в косата. След като ми ги показа и аз взех да ги виждам. Странно ми стана, че лесно се вадеха и не пукаха, ама си ги имаше. Та попощихме я, после жената ни донесе 2 спрея, единия за уморяване на гадините, напръскахме я с него. Другия бил за превенция и трябва да напръскам с него, като измием косата. Hedrin protect &GO се казва препарата, ако на някой му говори нещо.
И точно миналата седмица четох статия за бума на въшки в учебните заведения в Пловдив. Та и ние се включихме :lol:
Оплаках ви се, сега слагам очилата и отивам да търся гадинки.
*
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #3 -: Февруари 03, 2016, 15:52:05 pm »
Пеше, твоята просто е с много черна коса. Това е обяснението.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #4 -: Февруари 03, 2016, 17:36:39 pm »
Е нали като ѝ е черна косата, трябва да се виждат по-добре. Ама то и мама трябва да вижда добре де  :lol:.
*
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2016, 23:59:54 pm »
Е, гнидите не бяха ли кафяви? Какво ще видиш в черна коса точно?

*
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2016, 00:18:19 am »
гнидите са бели, така мисля, че беше  :)
по спомен от ученическите години  :lol:

*
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2016, 01:22:43 am »
Ами, забравила съм.  :lol:

Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #8 -: Февруари 04, 2016, 03:34:27 am »
Бели май ставаха като умрат. Пеше сложи масло от чаено дърво в шампоана, по калъфките и дрехите. Слагай по капка на тила сутрин. Няма гадина която да не бяга от него.
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #9 -: Февруари 04, 2016, 11:18:40 am »
Свате, бели са гадинките.
Вени, благодаря за идеята, ще пробвам.
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #10 -: Февруари 04, 2016, 15:21:23 pm »
Гнидите са бели и са яйцата. Възрастните индивиди са кафеникави и подвижни.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #11 -: Февруари 05, 2016, 09:03:48 am »
Бели май ставаха като умрат. Пеше сложи масло от чаено дърво в шампоана, по калъфките и дрехите. Слагай по капка на тила сутрин. Няма гадина която да не бяга от него.
Ще търсим масло - да слагам профилактично, че са ми ужас въшките от пубертета, когато братчето ми все ги влачеше, а а3 вече по гаджета ходех  :P


*
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #12 -: Февруари 05, 2016, 13:45:36 pm »
Леле, засърбя ме главата докато ви изчета  :lol: :lol: :lol: И мен като малка и ученичка ме лазеха много, веднъж даже и живи имах. Гнидите (яйцата на въшките демек), когато са живи са като светли на цвят балончета и ако ги стиснеш между два нокъта - пукат. Когато косата е третирана вече с нещо, което убива гнидите - тогава са почти бели на цвят, "спихнати" и при стискане не пукат. То едно време знаете...нямаше м'найсе козметики и лосиони за тези цели, като те полазят - айде газ, мас и оцет и това е. В интерес на истината - след последното въшкено нашествие в живота ми (бях в 8-и клас) - такова мазане падна почти всеки ден, че косата ми взе да расте и доби такъв приказен вид, какъвто сега и с "Керастас" не мога да докарам.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #13 -: Февруари 05, 2016, 15:15:08 pm »
Ама затова пък след газ, мас и оцет всичко измира и няма нужда да се повтаря процедурата.

*
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #14 -: Февруари 05, 2016, 15:31:48 pm »
Така е Блу, пък маста явно добре подхранва косата. При този последния случай мой с въшките - цял месец падна мазане, докато се усетя откъде се накачам с нови на другия ден.  :lol: Бяхме си на селУ, лятото, голяма компания тийнове и всяка вечер сме на диско. Аз уж ще си ходя в града, баба и мама мажат, пощят, вечерта уж "прощално излизане на диско" и на сутринта - айде пак въшки. Та в диското се оказа, че ги лепвам де... :lol: :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #15 -: Февруари 05, 2016, 17:07:48 pm »
Ама затова пък след газ, мас и оцет всичко измира и няма нужда да се повтаря процедурата.

Не съм съгласна. На мен ми изгориха скалпа от мазанеи не пукнаха. Бяха мутанти явно. Накрая един шампоан Хигия купихме и ги утрепа.

Аз да питам за зъби. На Ники никой несе клати и няма индикация да ги сменя. Наборите вече до три са сменили и нашия страда,  че не му падат зъбите. Някой има ли с късен зъбопад?
[/url][/url]
*
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #16 -: Февруари 05, 2016, 20:51:57 pm »
Вени, има има, моите и двете са с късен зъбопад, на 6.6 г. им падна първото зъбче. Еленка след има няма месец ще стане на 7 г. и само долните два резеца е сменила. Сестра й и тя така беше.
Никога не са страдали обаче, че приятелчетата им са със сменени зъби, а те не :)
*
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #17 -: Февруари 05, 2016, 21:59:21 pm »
Вени, аз само веднъж съм имала (като студентка, по време на сесия, къде ги хванах, така и не разбрах), но много пъти трябваше да си третирам косата с шампоан. Заразих и гаджето тогава. Него баба му го намаза с газ, мас и оцет и се приключи.

Моят също досега два долни само е сменил. Първият започна да се клати, като беше на 6 г. и 3 м.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #18 -: Февруари 05, 2016, 22:51:45 pm »
Вени, и моето Ники е същият модел. Хем е малко по-голяма. Не се клати ни един зъб и тя няма, няма се присети да страда по въпроса. Ама аз я усетих какъв ѝ е проблема - феята на зъбките и париката под възглавницата. :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през февруари 2016 г.
« Отговор #19 -: Февруари 06, 2016, 04:49:23 am »
Стига с тия въшки, човек да ви се чуди хвалите ли се, оплаквате ли се...
Прочетете моля ви се ей тоя съвсем официален документ на местната гимназия във филаделфийско преградие. Падна ми ченето, честно.

http://www.haverford.k12.pa.us/cms/lib5/PA01001043/Centricity/Domain/847/Formal%20Dance%20Expectations.pdf

Вижте точките за облеклото и как трябва да се танцува. След около десет години ще се наложи да обяснявам тези правила на сина си.