0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #800 -: Януари 04, 2016, 16:59:03 pm »
Стискам палци момичета! Без лоши мисли, спокойно. С притеснения може да се влошат нещата, не да се оправят :)
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #801 -: Януари 04, 2016, 17:47:13 pm »
Синеочка, м-и, благодаря ви за подкрепата!
м-и, да така е, старая се да мисля положително. Но, май всяка си има някакви страхове и притеснения.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #802 -: Януари 04, 2016, 18:34:44 pm »
Сол имаш стиснати палци и от мен ! Наистина притеснението е голямо но трябва да бъдеш спокойна и ще видиш,че всичко ще е наред защото Бог и Богородица  ще са с теб!
   
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #803 -: Януари 04, 2016, 19:13:38 pm »
zyza, благодаря ти  :bighug:
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #804 -: Януари 04, 2016, 19:43:55 pm »
Сол, имаш стиснати плачета и от мен. Бъди спокойна и всичко ще е наред. След седмица ще си щастлива мама. Бъди силна и смела и ще чакаме новини.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #805 -: Януари 04, 2016, 20:01:58 pm »
sol Чак мен ме обзе страх като си помислих, че ти остава само 1 седмица...Нормално е, то и аз ще съм умряла от страх 1 месец преди термин :) Иначе секциото много бързо минава, няма и да се усетиш кога ще ти покажат бебчето..Предстои ти голяма емоция и радост! Стискам палци всичко да мине успешно и безпроблемно!

Към момичетата с втора бременност, на вас кога започна да ви личи вторият път? На мен ми се струва, че вече се показва някакъв корем долу ниско, ама се чудя дали от празничните трапези или от бебето  :lol: :lol:

На мен ми предстаи ФМ скоро време, май ще е на 13ти януари, много ми е притеснено дали всичко ще е ок... :?
м-и ти си герой, близнаци естествено, май ще си от малкото дръзнали  :lol:  :lol:


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #806 -: Януари 04, 2016, 20:21:19 pm »
Аз за сега се притеснявам да не тръгнат, че е рано, за раждането ще чупя пръсти като почне  :D
Криси , моят корем по-рано пролича, то може би и защото са две, но знам, че е нормално вторият път да изскочи по-рано, явно мускулатурата никога не се възстановява на 100% А за раждането просто няма гаранция пълна кое ще мине по-добре и затова ми е все тая как ще бъде.

пп. Но пък килограмите ми не мърдаха до 3ти месец, че и повече май.

Има ли някаква причина да правят по-често "бабуни" тия бебета, освен, че им е тясно вече? Направо като се издуе и такова напрежение усещам, че на всичко ми отразява, чак в главата усещам налягане :(
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #807 -: Януари 05, 2016, 02:37:11 am »
М-и сигурно защото им е тясно а от там и неудобно и затова правят бабуни.При мен от 2 дни едвам заспивам-като легна на лявата страна бебката направо ляга на гръдния ми кош-събуждам се на всеки час от болка все едно ребрата са ми натъртени(същото е и като лежа на дясната страна)-аз заспивам и към 3ч.Днес бях на джи-пи,измериха им пулса и на едната бебка беше по-слаб от на другата(него бебче и  по-малко го усещам да рита)-дано всичко е наред(казоха ми,че всичко е наред),в четвъртък съм на видеозон.След 2 седмици отново на джи пи и ще говорим за раждането.
« Последна редакция: Януари 05, 2016, 03:05:41 am от zyza »
   
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #808 -: Януари 05, 2016, 08:23:20 am »
И при мен е странна ситуацията. Като лежа на ляво ми се опъва корема някак, самата кожа ме боли и дясното подребрие, като съм на дясно пък имам контракции и много се движат. Отделно ми се схваща от ляво тазобедрена става където е и хем ме боли, че лежа на нея страна, хем не мога да се обърна...  :x Явно спя повече на ляво, като се обръщам на дясно се будя и се задъхвам  :lol: оплаквания да искаш :) Седнала ми е по-добре отколкото да лежа де.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #809 -: Януари 05, 2016, 08:39:10 am »
Като стана въпрос за спане, я кажете, спазвате ли правилото да спите само на дясно. Аз се опитвам , ама не става. Особено през деня, като гледам телевизия, как да гледам полегнала на една страна, но и през нощта се събуждам, я от схванато рамо, я от схванат врат. Не ми се получава това спане само наляво. По принцип съм свикнала да спя по корем и явно затова не мога да свикна, и цяла нощ се въртя.
А в интерес на истината, това за спането го прочетох някъде, иначе док нищо не ми е казал. Толкова ли е фатално?>>>..? :ask:
Да се похваля, на връх Нова година, тъкмо като си легнахме (явно беше възмутено от късното лягане) усетих малкото фъстъче за първи път :) и оня ден - пак на два пъти ме побутна лекичко. Ама много леко и нежно :) сладурчо :)чакам по-силни ритници....да видим кога.
Крис, аз чак на 20.01. ще съм на първа ФМ, ти защо толкова рано? В 12 г.с. ми правиха само БХС, пълна кръвна картина. Да не ме карат по съкратената процедура мен?  :ask:
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #810 -: Януари 05, 2016, 09:38:42 am »
Сигурна ли си, че са ти правили само БХС? От къде са взели измерванията, които се правят на УЗ тогава? За спането, аз първо лягам на дясно, това е добре за киселини евентуално, но в съня си се въртя. Най-добре достига кръв до бебето ако спим на ляво, чак за фатално не мисля че е, защото ти си се въртиш.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #811 -: Януари 05, 2016, 11:02:19 am »
Здравейте и от мен! Минах на преглед-бебето е добре, даже лекарката каза, че върви малко по-голямо- аз съм в 11г.с.+4, а тж е 5 см. Каза, че не е проблем и се надявам да е така.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #812 -: Януари 05, 2016, 11:05:38 am »
Вилия, нямаш повод за притеснение според мен. Аз живея извън Бг и двете ми деца са родени в различни държави. Правила съм две БХС, като в 11 седмица огледаха бебето, замериха го, но реално ФМ не е правена. Имах само една - около 20-22 г.с. За Западна Европа става въпрос.

Фрея, тъкмо се чудех вчера къде се изгуби. Запиши се в кафето, моля те!

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #813 -: Януари 05, 2016, 11:26:38 am »
blue_sky благодаря за успокоението. Да, замервания на бебчо и на мен ми направиха, заедно с БХС. Гледаха за носната костица, размери и др. такива неща. Но иначе за фетална морфология на 4D имам час на 20.01. затова се притесних, че нещо съкращават от изследванията ми.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #814 -: Януари 05, 2016, 11:27:22 am »
Vilia, честито ти първи движения на бебчо. Ние с теб вървим заедно, аз се ослушвам всеки ден за движения, но май нищо не усещам. Не знам нормално ли е, доктора каза че до края на чнуари трябва да ги усетя. На преглед съм след15.01. Надявам се скоро и аз да усетя малкия ми гимнастик.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #815 -: Януари 05, 2016, 11:33:55 am »
Vilia, честито ти първи движения на бебчо. Ние с теб вървим заедно, аз се ослушвам всеки ден за движения, но май нищо не усещам. Не знам нормално ли е, доктора каза че до края на чнуари трябва да ги усетя. На преглед съм след15.01. Надявам се скоро и аз да усетя малкия ми гимнастик.
Много зависи къде ти е плацентата, аз и двата пъти сравнително късно бях сигурна, че е движение на бебе това, което усещам. Аз по принцип си имам по-голямо движение в корема, то са газове, къркорене, странни прескоци и се обърквах.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #816 -: Януари 05, 2016, 14:26:17 pm »
Но иначе за фетална морфология на 4D имам час на 20.01. затова се притесних, че нещо съкращават от изследванията ми.

Феталната морфология и всичко важно за бременността, кръвоток и пр. се гледат в 2Д режим. 4Д - то е накрая, когато каквото е било важно да се огледа е огледано и в известен смисъл си е повече кеф и шоу за родителите, отколкото да има важна дигностична стойност ;) През моята бременност - всеки преглед реално е бил ФМ, бяха всеки месец, в някои случаи и по 2 пъти в месеца, имам грандиозна колекция дискове с 4Д записи на Дани и куп такива снимки. Е, пускам си ги и сега тези записи понякога, ей така от носталгия, но друга стойност - нямат.  Наистина важното - лекарят го гледа ПРЕДИ тази "екстра" ;) Та това не го мисли и не се тревожи изобщо.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #817 -: Януари 05, 2016, 16:35:02 pm »
Подкрепям казаното от Jbrul.
Всъщност, важни са замерванията, в комбинация в БХС.
Или друг тест за малформации( амниоцентеза или по-щадящите съвременни кръвни генетични тестове).
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #818 -: Януари 05, 2016, 19:19:27 pm »
Villia вече момичетата са ти отговорили :) Едва ли са те претупали, спокойно :)
blue_sky С дъщеря ми във Франция също ми правиха 3 фетални, на първата (в 12г.с) даже ми казаха и че най-вероятно е момиче :)
Jbrul ти добре си се проследила като гледам :) Направо как един ехограф не сложихте вкъщи  :lol:
Freya ти не беше ли с термин 26ти юли?


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #819 -: Януари 05, 2016, 20:22:30 pm »
galina_89m, Krisi08, благодаря ви  :bighug:
Аз днес съм малко по-спокойна, днес ми беше последната ЖК, бебка е 2,800 кг, плацента добре, води достатъчно. Тръгнала е да слиза към таза и ми казаха, че щом е тръгнала да слиза нямало вече как да се завърти с главата надолу. Плюс това аз си имам и други предпоставки за секцио, така че, явно е че, единственият начин бебка да се появи на бял свят е секцио. Но, факта, че аз съм по-особен случай ме притесни по принцип. Обаче вярвам и се моля всичко да мине успешно и безпроблемно! А, дори и да имах вариант за естествено раждане дори мисля, че риска от кръвоизливи при мен е още по-голям.
Спокойна вечер на всички!