0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #820 -: Януари 05, 2016, 21:10:38 pm »
Криси, значи англосаксонците са ме претупали.
С дъщеря ми имах малък проблем и правих третата ФМ в София.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #821 -: Януари 05, 2016, 21:34:53 pm »
Но иначе за фетална морфология на 4D имам час на 20.01. затова се притесних, че нещо съкращават от изследванията ми.

Феталната морфология и всичко важно за бременността, кръвоток и пр. се гледат в 2Д режим. 4Д - то е накрая, когато каквото е било важно да се огледа е огледано и в известен смисъл си е повече кеф и шоу за родителите, отколкото да има важна дигностична стойност ;) През моята бременност - всеки преглед реално е бил ФМ, бяха всеки месец, в някои случаи и по 2 пъти в месеца, имам грандиозна колекция дискове с 4Д записи на Дани и куп такива снимки. Е, пускам си ги и сега тези записи понякога, ей така от носталгия, но друга стойност - нямат.  Наистина важното - лекарят го гледа ПРЕДИ тази "екстра" ;) Та това не го мисли и не се тревожи изобщо.
При мен този път всичко минава на 4Д, явно и така си се вижда всичко нужно и имам щастието по 1 час да зяпам :)
« Последна редакция: Януари 05, 2016, 21:37:44 pm от м-и »
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #822 -: Януари 05, 2016, 23:50:38 pm »
Jbrul ти добре си се проследила като гледам :) Направо как един ехограф не сложихте вкъщи  :lol:

Ами...просто ме досрамя, реших че ще изглежда параноично  :lol: :lol: :lol: Иначе се сдобих с портативен акушерски доплер (професионален). Като го поръчвах от фирмата дистрибутираща мед. апаратура и ми поискаха данни за фактура, а аз ведро обясних, че е за частно лице - решиха, че нещо се шегувам. МноУ полезен уред де, стана оборотен на "Зачатие" след Дани. Това ви го споделям за смях и в посока "е, няма нужда чаааак толкова". Ама от друга страна - лесно ми е на мен сега, като ми е зад гърба първата бременност и цялото чалдисване с нея. ;) Я да е сега...ще си направя ФМ по протокол, пък на лекар ще ида, ако реша че раждам преждевременно. Ама сега. Всяко нещо е с опита и времето си :)

Бих казала по тези въпроси - всяка майка да процедира така както ще се чувства спокойна, ако ще да изглежда странно, хипер и пр. Голяма раУта. Думата ми в предишния пост беше за наистина нужното, а тук при всички ни то е преизпълнено, та...дишайте спокойно дами :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #823 -: Януари 06, 2016, 12:37:45 pm »
Здравейте момичета и за много години.Предстои ми другиден(петък),първа ФМ и направо настръхвам.Дано всичко е наред.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #824 -: Януари 06, 2016, 13:26:20 pm »
Всичко ще е наред Мимонче!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #825 -: Януари 06, 2016, 13:50:42 pm »
М-и,дай боже.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #826 -: Януари 06, 2016, 15:13:08 pm »
Сол аз вярвам, че всичко ще е наред. Стискам ти палци, ще се подесетя ама кога ревях и ти задавах тъпи въпроси. Ето дойде времето да родиш, после и аз. Мен не ме е страх от самото раждане, а да не се случи прекалено рано. Твоето бебче е 2800 вече е готово за среща на живо така че успокой се. Както казва мама: имай малко вяра в Бог щом по Негова воля сме стигнали до тук всичко ще е наред.
Колкото до спането и болките чесно не знам къде не ме боли вече. Аз гледам да спя на ляво, но малкия си е заплюл лявата ми страна и често се  сърди. Нямам избор и спя по гръб, а когато вече не издържам понеже много ме притиска. Лягам на дясната си страна и го принуждавам да се мръдне. Мажа се с магнезиево олио вечер и ми помага. Доктора ми каза да не се радвам много, че накрая и то няма да ме спасява.
Почва пак да ми се гади и да ми става лошо ама това малкото така ме рита. Има дни се ядосвам и го слагам да спи, намествам се да му е удобно. Като успея да го приспя ми се разминава срещата с тоалетната и после мога и да ям. Чак ми е интересно колко е голям, че прави така другата седмица ще разбера.
Успех на всички.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #827 -: Януари 06, 2016, 19:06:33 pm »
Здравейте, момичета! Надявам се да ме приемете във вашата група. Аз съм 20 г.с. Бременна съм с близнаци. За съжаление в 18.г.с. се наложи да ми направят спешен серклаж. Но се надявам, че няма да има повече лоши изненади. Jbrul какъв е този портативен доплер?
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #828 -: Януари 07, 2016, 10:44:15 am »
verechiria, благодаря ти! Благодаря ви момичета, много ми помагате, радвам се, че ви има!  :grouphug2:
бял шоколад, успешна бременност до края!
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #829 -: Януари 07, 2016, 10:50:57 am »
Здравейте, момичета! Честита нова година и от мен! :) желая ви най-вече здраве, леки и безпроблемни бременности и много здрави и пухкави бебчета на финала!
Добре дошли на новите момичета и дано темичката се пълни вдеки ден с нови бременелки. :)

Ние с бебка сме добре, кърмим се от първия ден и тя доста добре наддава. Раждането не беше леко, в последния момент се наложи секцио, но за щастие всичко приключи благополучно. За следващо раждане не мисля изобщо в момента, но ако има живот и здраве, няма да е в Турция.
Прегръдки за всички  :D. Аз се пренасям в другата темичка сега и ще ви стискам палци.
Sol, milch, м-и...вашият ред дойде, пожелавам ви леко раждане и ще следя темичката за новините  :wink: .
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #830 -: Януари 07, 2016, 10:56:52 am »
edit-че, благодаря ти, много се радвам, че писа  :) Радвам се, че всичко е минало благополучно! Бъдете много здрави!  :bighug:
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #831 -: Януари 07, 2016, 12:07:37 pm »
Приемам заявки за темички, момичета лека и безпроблемна, а на останалите
лек финал и най вече безболезнен  :lol:
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #832 -: Януари 07, 2016, 12:34:41 pm »
Оооо, тя Милхчето трябва вече да е родила. Чакаме включване, дано всичко е минало добре. Тя каза, че на 04.01 влиза в болницата.

Едитче, хайде откога те чакам в другата темичка.

Момичетата, на които им предстои раждане , след като се случи щастливото събитие , прехвърляйте се и в темата на най-малките. Нека я напълним с много бебчета :)

Ф-че, а ти кога ще се запишеш тук, че да можем да ти върнем жеста с темичките?


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #833 -: Януари 07, 2016, 13:10:48 pm »
Здравейте момичета аз от утре влизам в 34седмица обаче от вчера усещам че когато ми се втърди корема има лека болка в кръста или в гърба като се раздвижа утихва или като легна да се притеснявам ли какво да правя не знам
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #834 -: Януари 07, 2016, 14:07:46 pm »
eliza156, на този етап от бременността е повече от нормално да има напрежение в коремната мускулатура, все пак бебето доста си тежи. При мен също ги имаше тези стягания, още от 32-ра ГС, та до самото секцио. Бяха неболезнени, но коремът ми ставаше твърд като камък, когато прекаля с движението. В такива случаи - просто сядах, или лягах и изчаквах мускулатурата да се отпусне. При продължително лежане обаче - също може да се получи този ефект и като се раздвижиш/промениш позицията минава. Така, че прави това, което те облекчава в даден момент. Ако се движиш много и се стегне корема - сядаш да починеш. Ако лежиш и пак стане така - ставаш да се раздвижиш. Аз болки в кръста и гърба имах постоянно, заради дисковата херния, но и да нямах такава - при бременност, при всяка жена има едно "разхлабване" на междупрешленните връзки, с цел да се компенсира тежестта на корема. Та в толкова напреднала бременност - и такива болежки са по реда си и при съвсем здрави жени.
При остро болезнени и то продължителни контракции - се консултирай с лекар. Извън това - нямаш повод за тревоги. Ама дори и сега да родиш - пак няма защо да се тревожиш, бебето ти е жизнеспособно и извън тялото ти от седмици. Просто се успокой!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #835 -: Януари 07, 2016, 15:56:23 pm »
Едит, честито бебче! Да сте здрави! Другото после ще го мислиш!

Елиза, аз съм с повече болки отпред, отколкото в гърба(дано не се обажда де), но при измерване на тонове открих, че не всяка болка и стягане е контракция, намества си се, тясно е вече, ще устискаме, малко остана! Някакви обезболяващи като но-шпа биха облекчили може би, ако не пиеш говори с лекаря си.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #836 -: Януари 07, 2016, 16:05:35 pm »
Да пия но-шпа облекчава болките обаче малко се притесних до сега не ме е болял кръста и гърба
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #837 -: Януари 07, 2016, 16:33:02 pm »
Едит Честито, само съжалявам че си се измъчила.
Елиза радвай се че чак сега те почват. Аз от кога съм така...
Боли отвсякъде и контракции колкото си искаш имам, а съм 27-седмца.
Бял шоколад добре дошла, ти си преполовила. Браво на теб и двечки ама супер.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #838 -: Януари 07, 2016, 18:20:34 pm »
Ох като ви чета момичета и аз се присещам какъв ад беше към края....а аз пък и не го дочаках съвсем..много ви съжалявам, аз помня че освен дискомфорта с цялата тежест, дъщеря ми все ме риташе в ребрата..мислих си че са посинели от вътре  :lol: и с киселините беше голям ад...

verechiria човек като те чете ще си помисли че си 39та седмица, а ти си имаш бая още :lol:  27ма седмица още си бях пъргавелка и дори не усещах че съм бременна, представям си в 37ма какво ще ти е, ако сега ти е толкова зле :? Да не си качила много? На мен и това ми пречеше към края.. :( А това как си наместваш бебето и го приспиваш за мен е мн впечатляващо  8O 8O

jbrul споко, май всички сме били така, и аз имах такъв доплер :lol: още го имам де, ама е някъде в мазето, добре че ме подсети ще пратя мъжа да го потърси :)
« Последна редакция: Януари 07, 2016, 18:22:13 pm от Krisi08 »


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #839 -: Януари 07, 2016, 19:10:23 pm »
Бял шоколад добре дошла,желая ти лека и безпроблемна бременност с две живи и здрави бебчета накрая!
Едит много се радвам за теб и е много прекрасно ,че сте се справили с кърменето още в началото.Болезнено ли е след секциото?
Мина и моя скан днес.Малко се уплаших и притесних днес.И моя ред наближава,след 2 седмици и 5 дни ще ми предизвикват раждането с  хапчета вагинално като за първо време.Едната бебка е спряла да расте /наддава,и другата я настига-а може и да не са я измерили правилно според нас(преди 4 седмици бяха почти по 1.500гр.).Главичката й е мн.ниско долу в дясно и не можаха дори да я хванат на скана за да я измерят(измериха само тялото и крачетата),с главата надолу е .Другата бебка е хоризонтално отгоре(все едно лежи в гръдния ми кош) аз и затова така усещам да ми се разтяга гръдния кош когато се протяга може би бебката.Като бухвата Г са застанали в момента.Иначе ги измериха по 2.200кг.Веднага след това ме изпратиха да ми бият инжекция за дробчетата им защото ще ги раждам по-рано.Утре отивам да ми бият ще една.В понеделник съм отново на скан за да ги наблюдават как се развиват.Раждането ще е нормално поради факта,че първата бебка е с главата надолу.После с видеозона щели да ме видят как е застанала 2-та за да преценят дали нормално или секцио да я вадят(ако била с краката надолу щели да се пробват да я дръпнат).Препоръчват ми и епидурална упайка защото съм с близнации(аз пък хич не исках но си викам кой знае какво чудо ще е този път).Ох незнам,Господ и Богородица да са с нас и да ми помагат-най-вече бебките да се родят живички и здравички и аз да се възстановя бързо след това за да се гледаме и радваме.
Като е нормално раждане и не знаеш кога ще е сякаш не е така страшно,а сега като знам кога сякаш много се притесних,дали болката ще е като при нормалното или повече,защото е предизвикано.Аз пък хич не ме беше страх като раждах дъщеря си-по ме боляха шевовете после.Ще се изтърпи всичко и ще мине в очакване да видя най-прекрасното.Само дето с дъщеря ми си изтърпях болките в къщи и ходих назад и напред а сега ще съм в болницата.
« Последна редакция: Януари 07, 2016, 19:35:02 pm от zyza »