0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #760 -: Декември 26, 2015, 13:17:47 pm »
galina_89m, честито ти сини гащи  :D :bori_004:
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #761 -: Декември 26, 2015, 19:35:40 pm »
Честито Рождество Христово!
С пожелание за всички за лека бременност и здрави бебчета на финала!
 Честито на новите попълнения и от мен!
Sol, благодаря! Май ще устискаме за догодина. Разбрахме се всеки ден на запис и ако всичко е ок след празниците на 04.01. влизам в болница.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #762 -: Декември 26, 2015, 19:45:53 pm »
milch, радвам се, че писа  :D, ами стискам палци да устискате! А, ние на 4.01. ще уточним точната дата за секциото.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #763 -: Декември 28, 2015, 10:53:10 am »
Момичета, къде сте? Нещо се губите :)

sol кога ще го гласите горе долу? Избрала ли си си определена дата или когато каже лекаря?

 И аз от сега се глася за секцио, нищо че имам доооста време  8) Ама то при мен няма голям избор, и първото секцио, сега живот и здраве и второто ще е секцио..

Мен започна да ме гони апетит, до сега горе долу се удържах, че с първата бременност много качих и това ми е най-голямото притеснение сега (освен притесненията около бебето). Та, до сега се сдържах, обаче от няколко дни само редувам туршия с шоколад и още някакви абсурдни комбинации..общо взето кисело зеле във всякакви форми много ми се услажда - туршия, капама, сърми (или сарми не съм сигурна :oops:) :eat:
Оглеждам се кога ще ми проличи, още нищо не ми личи естествено  :lol:, но нали казват че втория път по-бързо ставало..

Голяма чуденка и за пола ми е...имам една таблица от майка ми на незнам си колко години, до сега никога не е грешала и ми показва момиче..Мъжа ми много иска момченце милия  :lol: Лекаря който ме следеше до сега каза, че пулса на бебето е към 160, което също говорило за момиче...ама ще видим  8)

Нямам търпение да мина БХС и после 13тата седмица да ми стане по-спокойно...

« Последна редакция: Декември 28, 2015, 10:59:07 am от Krisi08 »


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #764 -: Декември 28, 2015, 14:11:34 pm »
Да, наистина нещо се позагубиха всички, никой не пише  :)
Krisi08, лекарят каза към 11.01. Ще видим според ангажиментите му какво ще ми предложи на 4-и.
Аз в началото бях качила само 1 кг, а последните три ЖК бебка наддаваше, а аз не бях мръднала изобщо  :D, бях качила до сега 9 кг, обаче днес се изтеглих вкъщи и съм качила цели 2 кг на Коледа.  :oops: Както казва една моя приятелка последните седмици и от въздуха се качват кг  :lol: така че, сега за още 2 седмици кой ли знае още колко ще кача  :lol: , но да сме живи и здрави, кг после ще сваляме  :D. Но, ти си в началото, така че внимавай си( и особено вечер гледай да хапваш до към 18 часа), а за пола още малко търпение  :), дано да ви се сбъдне желанието!
Хубав и спокоен ден на всички!
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #765 -: Декември 28, 2015, 18:02:08 pm »
Мерси много, да аз си имам още доста, за сега съм добре, даже -2кг, иначе и моят план е горе долу 9кг за цялата бременност...ама ще видим де :lol:
Да, накрая най-много се качва, ама то последните дни освен да ядеш и лежиш друго не правиш..
По мои сметки в 37ма седмица ли ще павите секциото?
За пола - да е живо и здраво, каката иска сестричка категорично, за това или ще угодим на таткото или на каката 8) И на втора госпожица пак ще се разтапя милия :bori_016:
А, яденето след 18ч е най-желано и най-трудно да не се прави...аз ако не ям след 18 ще сьм фиданка  8)


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #766 -: Декември 28, 2015, 18:02:28 pm »
Криси, таблицата с пола е пълна измишльотина. Иначе всички жени, които са на една и съща възраст, щяха да раждат деца от същия пол. При мен не се оказа вярна. То все пак вероятността да познае е 50 на 50.  :lol:
Във Франция може би ще те питат дали искаш секцио, но няма да те карат насила. Каква е била причината за първото секцио? Ако има вероятност да се получи пак така, може да ти препоръчат. Но ако решиш да раждаш естествено, никой няма да те спре. Имаш време. Ще го измислиш.
А за килограмите не си прави сметки, че не се знае знае ли се.   :lol:

Сол, леко раждане!
« Последна редакция: Декември 28, 2015, 18:04:00 pm от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #767 -: Декември 28, 2015, 18:37:05 pm »
Milch / Sol - стискам ви палци,всичко да мине бързо и накрая едни здрави и красиви бебки.
Galina89_m честито момченце-лека бременност и успешен финал.
Аз нямам търпение за скана на 07.01. Иначе съм 72кг.до сега. Започнах много бързо да се измарям от 2-3 дни и се чувствам отпаднала.Като изляза на разходка вървя много бавно,че усещам бебките да напират.
   
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #768 -: Декември 28, 2015, 18:40:34 pm »
Криси, таблицата с пола е пълна измишльотина. Иначе всички жени, които са на една и съща възраст, щяха да раждат деца от същия пол. При мен не се оказа вярна. То все пак вероятността да познае е 50 на 50.  :lol:
Във Франция може би ще те питат дали искаш секцио, но няма да те карат насила. Каква е била причината за първото секцио? Ако има вероятност да се получи пак така, може да ти препоръчат. Но ако решиш да раждаш естествено, никой няма да те спре. Имаш време. Ще го измислиш.
А за килограмите не си прави сметки, че не се знае знае ли се.   :lol:

Сол, леко раждане!

Блу тая таблица е страховито вярна...на един хвърчащ лист преписана от незнам си кого, предадена от незнам си кой и стигнала до майка ми. Тя ми разказва, че ш Съюза навремето по нея гледали какъв пол е бебето, защото нямали апаратура да разберат по друг начин  :lol: Ще видим дали пак ще познае  8)

Секциото беше по ред причини, най-вече риск от преклампсия и много ниски тромбоцити (така съм родена), но вече към 36та седмица падаха по 10 хил на ден и те се страхуваха, че ако продължавам така няма да могат да ми сложат упойка в случай на emergency. Мисля, че под 100хил е вече опасно, заради разредената кръв и анестезиолозите не искат да поемат отговорност..И така, то и сега е същата ситуация с тромбоцитите, дано ги закрепа до 100хил. до края на бремеността. Незнам още къде ще раждам, не го мисля още защото ми се струва много далечно. Ако е в БГ ще е секцио 100%, но и във Франция ще си поискам ми се струва...


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #769 -: Декември 28, 2015, 19:51:53 pm »
Според въпросната таблица аз трябваше да съм родила момче. Еми и при мен не е вярна. Зет ми до последно твърдеше,че познавала. Е, да ама не!

Иначе, Криси , залагам за 2 млада дама при теб :) Пък да видим.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #770 -: Декември 28, 2015, 20:41:49 pm »
Според въпросната таблица аз трябваше да съм родила момче. Еми и при мен не е вярна. Зет ми до последно твърдеше,че познавала. Е, да ама не!
Синеочке таблицата за която говоря няма как да я имаш или я да провериш, не е от интернет, както казах предавана е от ръка на ръка на хвърчащ лист в Съветския съюз преди доста години и в мен е попаднала чрез майка ми 8) Не я споделям и не е споделяна никога в интернет, освен ако някой няма копие, но трябва да се проследи някъде из съюза навремето защото е била известна и копирана от ръка на ръка.

Както и да е, аз за нея споменах само от интерес, иначе да не излезе че я промотирам или предлагам, пак повтарям, че нямам интерес да я споделям онлайн.

Ще видим, май девойка ще е, ама да е живо и здраво  :wink:


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #771 -: Декември 28, 2015, 20:57:18 pm »
Криси, къде написах, че е от интернет взета?
Таблицата е на зет ми, а той я има от някакъв колега от университета(отпреди 89-та). На хвърчащ лист е, аз дори не можах да я разбера съвсем, не съм се и опитвала честно казано. Като човек, който вярва в невидимия свят не съм баш аз човекът, който да я анатемоса, но пак казвам при мен не позна.
П.П. Зет ми също я пази като някакво безценно съкровище. Иначе таблицата е познала и двата пъти за племенниците ми. Може и да има някаква истина, но ето пък, че при мен не сработи. :D
 Живи и здрави да са всички бебчета, а полът няма значение, важно е какъв Човек ще стане :) А аз вярвам, че на всички вас ще се паднат най-добрите Човечета :)
« Последна редакция: Декември 28, 2015, 21:11:05 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #772 -: Декември 28, 2015, 21:50:41 pm »
Еееее Синеочке ти ме уби, ще стане голям бъзик ако сме гледали еднакви таблици изровени от някъде си :lol:

Иначе и аз съм скептична ако трябва да съм честна, няма никакво логично обяснение, да не говорим, че пола на бебето се определя от бащата, а не от майката... Абе Божа работа, каквото-такова!


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #773 -: Декември 29, 2015, 10:53:43 am »
По мои сметки в 37ма седмица ли ще павите секциото?

Не, в 38-ма седмица.
blue_sky, zyza, благодаря за пожеланията  :D
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #774 -: Декември 29, 2015, 16:59:43 pm »
сол Вчера на линийката ти пишеше, че си в 35та седмица, а днес в 36та 8O за това съм се объркала...



Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #775 -: Декември 29, 2015, 19:18:41 pm »
Гале честита мъжка рожба и от мен.
Сол кога ти се оплаквах за повръщането и кога дойде време да раждаш. Хем времето бързо минава, хем мина цяла вечност.
Милч успех и на теб. Трябва да идва вече и нашия ред, че ми дотегна.
Криси аз съм с коремна операция и ужасни сраствания. Операцията е правена на 29.01.2015 което според всички лекари е предпоставка за секцио. Обаче аз не искам и да чувам, нищо че имам още 5-6 предпоставки. Лекаря, който ще ме изражда държи да е нормално, аз също. Имаме уговорка в последния момент той да реши.
Аз плета тези дни по-малко че все празници. Кроткам си тихичко и така.
Весело посрещане на Новата Година.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #776 -: Декември 29, 2015, 22:41:04 pm »
Вижте сега! Да не ме разберете погрешно! Не проповядвам в никакъв случай нито категорично едното, нито другото. Важна е предисторията на всяка родилка. Аз не съм имала никакви проблеми по време на бременността, а и в Западна Европа ин витрото само по себе си не е предпоставка за секцио. Разбира се, ако нещо се беше объркало по време на раждането, и лекарят кажеше, че трябва да вадим бебето, не бих се поколебала и за секунда. Просто Криси сподели, че щом първото е секцио, значи и второто трябва да е, но това не произтича автоматично от него. Когато обясни какви проблеми е имала, това е друг въпрос.

Най-важното е здрави бебета и майки. Няма да започваме дискусия за и против. Това са неща, които трябва да обсъдите с лекаря си предвид предисторията ви. Затова няма смисъл да си чешем езиците само. Единственото, което не бих могла да си представя, е след АРТ процедура да родя у дома неасистирано. Но това е друга тема.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #777 -: Декември 29, 2015, 23:37:31 pm »
verechiria То и аз секцио не съм искала да раждам, да не говорим, че в западна Европа право на избор нямаш и за да ти направят секцио трябва да има доста предпоставки :wink: Освен с тромбоцитите, бях с кръвно 120 на 160, спукани капиляри в очите (от кръвното) и ръце и а крака като балони. Да не дава Господ, да ти се налага по спешност - искаш не искаш - ще лягаш, както казва блу най-важно е здраво бебе и майка!

Сега вече този път е много далечно да го мисля още, и аз не искам да влизам с дебат кое за или против, аз като цяло нямам мнение по въпроса ако трябва да сме честни, аз си изхождам от това че поради стеклите се обстоятелства вече съм раждала секцио и ми е познато като процедура и възтановяване :wink: Психологически е по-лесно да си избереш нещо познато отколкото тотално непознато. Вече какво ще стане, рано е да мисля още. За съжаление, шанса да имам същите проблеми и тази бременност не са малки, за това гледам да съм реалист, а най-важен е успешният финал.

Единственото, което не бих могла да си представя, е след АРТ процедура да родя у дома неасистирано. Но това е друга тема.
:good_post:
« Последна редакция: Декември 30, 2015, 00:02:56 am от Krisi08 »


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #778 -: Декември 30, 2015, 10:06:38 am »
сол Вчера на линийката ти пишеше, че си в 35та седмица, а днес в 36та 8O за това съм се объркала...


Krisi, да, тези линийки не показват и колко дни, а само седмицата  :lol: А, и доктора, който ще ми прави секциото ми е определил малко по-ранен термин.
verechiria, да, така е, ще дойде и твоят ред.  :D  То както има много време, изведнъж осъзнаваш, че вече е дошъл и твоят ред и няма време, така че, бързо ще мине. Ти пробва ли сусамов тахан за гастрита, ако да, помага ли ти?
Весело посрещане на Новата 2016 година, момичета!  tree2a  santa2  ornaico1  xmas-smiley-010
Нека тя да бъде приказна година за всички ни с едни здрави и пухкави бебчета!  :sucky:  stork-girl  stork-boy  yahoo_17
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #779 -: Декември 30, 2015, 18:38:01 pm »
Сол не съм, то на следващия ден ме прибраха в спа-то. Оказа се че далеч не е гастрит само. По-скоро панкреаса и злъчката. Абе както обичам да казвам отвратителна работа.
Вчера така ме риташе малкия, че се чувствам натъртена от вътре и ми се гади ужасно. Въпрос на време е пак да почна да повръщам пак.
Аз също не искам да влизам в спор за секциото. Пази Боже да се наложи, като ме чистеха никой не ме е питал искам или не. Да не говорим, че не знаех какво са махали. Пуснаха мъжа ми в реанимация той милинкия да ми обясни. В такъв момент е все тая. Просто при мен беше много тежко и предпочитам да се мъча там десет часа, отколкото пак.
Нека подчертаем, че при всеки е различно.
Весело посрещане на новата година.