0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #900 -: Септември 25, 2015, 11:51:34 am »
Много ме е яд, че счупих живачния, а вече няма откъде да се купят... :(
В някоя малка квартална аптека може и да имат.  А относно графиката ще кажа - бременна до доказване на противното.
Шанел, какво стана с ТБ? Държиш ни под напрежение.
Маки, мани и аз, откакто я видях тая Voss все за нея мисля. В бг дали продават?


Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #901 -: Септември 25, 2015, 12:01:24 pm »
Много ме е яд, че счупих живачния, а вече няма откъде да се купят... :(

Ади, можеш да си купиш галиев термометър, ако не искаш електронен. Друг вариант е да провериш за живачен в някоя неевропейска държава :D Сърбия, Македония.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #902 -: Септември 25, 2015, 13:44:09 pm »
Ади, ужас, чак сега схванах, че строшеният е живачен, много е опасно, какво направихте с живака?

Кали скоро намери живачен, след като мъжът и обиколил аптеките и му казали, че никъде вече няма. Може би повечко търсене ще падне, ама ще се намери живачен и в БГ.

Изчезна Лили, няма я, яко дим ...

Ягодка и тя се изпокри...хмм

Аз пък, след цяла седмица на кафе по много и от най-вредното (това в пластмасовите капсули) , днес реших да го намаля поне и веднага ме блъсна главата... :/
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #903 -: Септември 25, 2015, 13:48:47 pm »
Събрах каквото можах и предупредих в хотела, аз там го счупих :oops:

Калииии, душоо, кажи моля те откъде?

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #904 -: Септември 25, 2015, 14:07:11 pm »
Здравейтее, казвам бе, ама няма да съм полезна- една позната на моя мъж преди е работила в аптека и имала няколко чисто нови, та даде единия, съжалявам, но наисрина мися, че никъде ги няма вече. А да ви кажа, на мен никак не ми е удобен. Цялата се треса като го ,,изтръсквам" и все н мога хубаво да го ....сваля. Освен това ми направи впечатление, че явно се влияе от Т в стаята, защото аз си го изтръсквах вечер преди лягане, а сутрин се налагаше отново, защото го намирах на 36 градуса
..оф, не знам въобще какво написах...дано сте ме разбрали, че от тоя телефон...Мацки, айде да си спретенем един групов чат довечера. Аз съм само с детенце, мм отиде на село. Някви идеи и желаещи има ли?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #905 -: Септември 25, 2015, 14:16:48 pm »
Maki  тук съм ама и аз нещо не съм в настроение и само чета.БТ ми е много смотана и май този месец ще е поредното разочарование. Дано поне задържаните да се изчистят обаче нещо не ми се вярва да стане без хапчета.
Miracles  щях да ти казвам да не го мислиш този АМХ защото още е много спорен и не докрай изучен показател.Вярно че показва яйчниковия резерв,но има много примери на бременни с нисък АМХ.А колко жени има,които най-вероятно са с ИЯР и са забременели без да го изследват. Аз като се замисля колко случаи има на жени с нормален АМХ и пак крайния резултат е същия - няма бебе.Така че не го мисли много и действай  :)
« Последна редакция: Септември 25, 2015, 14:18:24 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #906 -: Септември 25, 2015, 14:35:22 pm »
Лили,

Да, така е права си, продължаваме напред! Просто за първи път ми изследват тези показатели и първия път се впечатляваш като четеш из нета кое какво означава. После просто го приемаш като някакво обстоятелство, което може да повлияе, а може и да не e решаващо и действаш смело и така! :)

А ти не унивай! Поглези се с нщо любимо за теб - сладолед, шоколад, разходка с приятелки, каквото си избереш и се разсей от това насроение. И аз бях така тези дни, но изпълзявам от дупката вече.  :)
« Последна редакция: Септември 25, 2015, 14:47:16 pm от Mirracles »
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #907 -: Септември 25, 2015, 14:43:41 pm »
Момичета относно термометъра в къщи имам вече към пет. Електронните не са точни, купихме най-скъпите и все същия боклук. Голяма радост беше като открихме един стар живачен в нещата на свекър ми. До тогава ползвах на съседката, имаше ли избор горката. Обаче мама онзи ден купи спиртен и се окажа че работи коректно, струваше само 6лв и стотинки.
И още нещо хайде очакваме голямото нахлуване, че темата на бременните направо умря.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #908 -: Септември 25, 2015, 14:43:54 pm »
Лили, и на мен ми се осмота преди 1-2 седмици, ама ми мина  :lol: иначе като ми е смотано, много, много смотано ми е, не знам дали при всеки е така, ММ смята че аз обичам да драматизирам...може и прав да е  :rockon:

Може и да не ти е от графиката, а от термометъра. Сега, докато четох за живачните, намерих инфо, че не е задължително да е живачен, а да дигитален, НО да пише basal термометър за мерене на базална температура. Ето туй ще да е модерният без живачен заместител на живачния.

Веднага проверих в един-два магазина, които имат и ОН-лайн сайтове (тук в Америка не е популярно да имат уеб сайт. За да се информира човек за цените и продуктите, всяка седмица изпращат един куп бумаги като в бг с офертите за седмицата --> хем се хаби хартия, хем се замърсява околната среда, хем получава човек инфо само за минимален асортимент стоки и цени, а не за ВСИЧКО, което магазинът продава. По модернизираност и съвременност американците са на ниво маймуна. Доста години ще изминат, докато еволюират в човеци...) и НЯМА такъв дето да е базален. В амазон открих за 6-7 долара--> не е скъп май...

Лили, хайде да ти се отсмотва вече, че без теб не е същото  :wink:

Хайде, момичета, стягайте се, че трябва скоро да нахлуем и превземем бременната тема :)

Вере, стискайте палци в бременната тема за Голямото Нахлуване от тук --> там, погали бебчо и хубав ден.

Кали, аз съм си вкъщи вече и съм на линия довечера за чат--> теми и идеи ще мислим на място :) Каквото и да зачекнем, знам че ще е весело :)
« Последна редакция: Септември 25, 2015, 14:49:05 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #909 -: Септември 25, 2015, 15:04:35 pm »
Базални термометри няма. Те са чисто и просто дигитални, които отчитат до стотните. И имат надпис "базален" :lol:

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #910 -: Септември 25, 2015, 15:14:33 pm »
Аз пък си меря t с най обикновен дигитален термометър и то в устата и  успявам (когато има) да видя разликата в двете фази.
Не'ам нерви и в това да се вживявам. ;)
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #911 -: Септември 25, 2015, 15:23:13 pm »

Кали,

Бих се включила с удоволствие в чата довечера, но ММ почва да се дразни от висенето ми в нета вечер (познато ти е, нали) и ме пита "какво толкова си пишете"  :D
Така, че друг път ще се включа аз, когато той е късна смяна  :D



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #912 -: Септември 25, 2015, 15:32:03 pm »
Базални термометри няма. Те са чисто и просто дигитални, които отчитат до стотните. И имат надпис "базален" :lol:

Ох, Ади...така се смях след твоя пост, ама на себе си и с глас, хаха.

Толкоз нерви изхабих да се ядосвам, защо в Америка не е като в Англия, да може човек да проучи стоките и цените на всеки магазин, докато си пие кафето в къщи по пижама...и да си намери базален термометър, А ТО да се ОКАЖЕ, че такъв НЯМА, хаха... Ох, ами значи продължава търсенето на живачни...

Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #913 -: Септември 25, 2015, 16:05:23 pm »
Амчи питайтИиИиии :lol: :lol: :lol:

Сериозно, това е просто маркетингов трик. Ако се замислиш, няма как и да бъде друго ;) на абсолютно същия принцип са, просто имат 2 знака след запетаята. Но то има и много небазални :lol: такива.

Кой каквото ще да ми говори, по-точни от живачните няма. И опасността от тях ми се струва малко преекспонирана :?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #914 -: Септември 25, 2015, 16:22:33 pm »
Хора, вижте ми екрана!!! Една черешка с едни устни ме преследват постоянно! Какво е това чудо?! 

Дори като искам да публикувам отговор се появява тази уста?!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #915 -: Септември 25, 2015, 16:26:15 pm »
Това не беше ли профилната снимка на Кали до скоро????? 8O :lol:

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #916 -: Септември 25, 2015, 18:29:17 pm »
Хахахаххаха, макиииииии, преследват тееееееее :)
Според мен нещо ти се е бъгнал jpad-а. Това доколкото виждам се появява вместо някой емотикон?
Пробва ли да рестартираш устройството?
Ясноооо, заразила съм ви всичките с мойте страсти :D
Нищо де, дано е за късмет ;)
Хора, аз се прибрах с малкото и се чувствам наистина като сираче :( тва, без мъж е живо наказание. Сега аз трябва да ида до магазина, да реша какво да ядем, да приготвя....все женски работи, ама у нас мм ги върши, щото по този начин ратоварва-голям му е кеф! С годините съм отвикнала да готвя и сега освен едни яйца да метна в тигана, нищо друго не ми идва на ума :) Че и сама ще си пия биричката, мъкаааааааааа :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #917 -: Септември 25, 2015, 19:36:53 pm »
Айде, айде я виж какви милинки направи оная вечер :-)
 А за бирата не си сама  :drunk: .Слагам масата и мезето носи бира :-)  :grouphug: http://www.giasks.com/wp-content/uploads/2013/12/mezeta-luks.jpg
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #918 -: Септември 25, 2015, 19:42:17 pm »
Да, направих милинки :) всъщност, аз само тестените правя у дома. Не, че не мога да готвя, но отдавна нямам желание :)
Да, нося бирата, само малко да се поохлади, че топла я взех. То на това мезе човек може ли да откаже я???
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #919 -: Септември 25, 2015, 20:01:08 pm »
Златен мъж си имаш, Кали, ако ти омръзне, прати го насам да поготви  :lol: Аз ММ не мога да го накарам, въпреки че всъщност готви много добре. В началото, когато заживяхме заедно, го правеше от време на време да ме изненада след работа, ама ехеееее... кога беше то :? Сега тази чест се пада на мен. Аз обичам да готвя, но вечер след работа нямам никакви сили да вършея в кухнята. Елате да видите - метнала съм едни кърначета и едни картофи във фурната и това ще е. Каквото мога да сготвя уикенда, го ядем няколко дни. Ама му омръзвало... и понякога мърмори :? :? :? Пък аз беснея, че се е прибрал 2 часа преди мен и може да си мърмори колкото иска  :lol:

Всъщност ММ работи тежка физическа работа и го разбирам, че нищо не му се прави, когато се прибере. Ама моята пък е много натоварваща психически, а той не го разбира... все за това са ни споровете.  :(

Айде наздраве ви! И аз съм на биричка!