0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #840 -: Септември 24, 2015, 13:31:47 pm »
Докато се наканя да пиша и сте изписали пак супарнайсе страници, направо не смогвам на темпото. Приспах Слъчогледка и сядам с Инка в ръка да ви чета.
Относно банана на Детенцето, мисля че така ще е най-добре. Ще успокоим страстите. Надявам се от сърце и тя.
Ягодке, нищо не каза за визитата в Пловдив. Какво казаха докторките?
Маки, за мен водичка Voss моля! Чувала съм, че от норвежки айсберги вземат тази вода. Колко струва в минибара?
Хрис, много я обичам кака Шерил.А тази песен много ми е на сърце.
ХрисАни,съжаляван за теста, но Продължаваме напред. Мисля, че съм чела някъде, че след прием на Клостил + Дуфастон закъснение може да има до 10-11 дни.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #841 -: Септември 24, 2015, 14:04:41 pm »
Здравейте момичета искам да попита при прием на дуфасто 3пъти по 1таблетка 10дни. Вазможно ли е закаснение вече трети ден. Винаги ми идва на трети ден от спирането на хапчетата а вече е шестия и още не ми е дошло. От около седмица и половина мн ме болят гардите и са леко подути също така и от време на време ми се гади вазможно ли е пък да е и бременнот. А забравих да кажа че от време на време ме боли корема ниско доло все едно ще ми идва но не са силни като преди и са много леки и редки.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #842 -: Септември 24, 2015, 14:30:28 pm »
Всичко е възможно, а ти защо не се тестваш, за да разбереш дали не си бременна. След прием на Дуфастон може да ти закъсне 7-10 дни. Но за всеки случай направи си тест. Стискам палци!


Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #843 -: Септември 24, 2015, 14:34:01 pm »
Утре мисля да си направя тест а миналия месец правих стимулация с клостилбегит. А и апетитат ми мн се увеличи колкото повече ям толкова повече ми се яде а и умирам за сладко даже и посреднощ ставам да ям сладко а тива никога не ми се е случвало до сега.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #844 -: Септември 24, 2015, 14:34:50 pm »
Ооопс, направи теста ;)
Успех!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #845 -: Септември 24, 2015, 14:38:05 pm »
Пия го за нередовен цикал и кисти на яйчниците. А дозата  така ми го исписа доктора.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #846 -: Септември 24, 2015, 14:39:16 pm »
Анитоу, май е време за тестче?  :bfp:

Синеочка, май е 3 долара водата :) Не знам от къде я взимат, ама свга като го каза и само там ми е акъла, дали ще мога да и устоя  :oops:

Мира, много хубава песен и тест, благодаря за поздравчето, весел и усмихнат ден и на теб, ох, да и влюбен <3

Кали, не е късно 15 ден, особено с "нагаждащи" се хормони, аз единия месец на 22 ден, на следващия на 9ти (или поне тогава каза тестът, ама като прочетох коментара на Ади и хич не знам дали да им вярвам на тези тестове). Значи заедно ще броим, айде дано да е на късмет септемврийското нагазване в лозето  :D

Любов, според мен добре ти върви графиката, след още няколко дни ще стане ясно, но последната ти Т е супер, стискам палци!

Момичета, аз да си призная, РАЗВАЛИХ си дисциплината и вече цяла седмица съм на кафе, като смок съм без едно мога, с едно не :/ не знам това как ще повлияе на бебеправенето, ама то пък аман от пазене...

Искам много Инка, направо като се приберем ще вървя да търся някой бг магазин в Бостън и ще си купя (дано да имат)...

Лили ми се губи, веднага да се явява на отчет тук, че какви са тия отсъствия. Верно трябва да направим един дневник тук и да вписваме "извинени" и "неизвинени" отсъствия и при 3 неизвинени, среща на 4 очи с директора ;p
« Последна редакция: Септември 24, 2015, 14:41:51 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #847 -: Септември 24, 2015, 14:43:06 pm »
Благодаря ви момичета още утре сутринта ще го направя и ще ви пиша стискайте палци.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #848 -: Септември 24, 2015, 14:48:17 pm »
Благодаря ви момичета още утре сутринта ще го направя и ще ви пиша стискайте палци.

anitoooyyy, как си издържала толкова време без да се тестваш :)
Според мен може да не чакаш до утре при това закъснение.
Успех!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #849 -: Септември 24, 2015, 14:50:20 pm »
Маки, сетих се нещо.
Ти нали си в САЩ?
От 5 месеца пия едни добавки. Допреди 2 цикъла овулацията ми беше като твоята ту рано, ту късно, къде я има къде не. Сега, мисля че нещата се коригираха (дано).
Продукта е американски. Тук излиза скъпичко - 60 кинта на месец, но там може и да е по - евтино.
Може да го пробваш ако искаш - Ovaboost се казва.
Аз лично съм доволна. А, съм чела в чужди форуми, че и други за доволни. Няква мацка, която имала О на 38- ми ден успяла да го докара до 20-ти, което е почти нормално и после забременяла...
Та такива работи...
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #850 -: Септември 24, 2015, 15:00:05 pm »

Любов, според мен добре ти върви графиката, след още няколко дни ще стане ясно, но последната ти Т е супер, стискам палци!


Благодаря, Маки!

Момичета, аз започнах да се уморявам вече нещо от това непрекъснато чакане. Уж всеки месец секса е около овулацията, а накрая нищо. Мисля, че и темп. разлика между двете фази ми е малка. В същото време прогестерона на 7 ден е в горна граница. Изследвах и хормони, и фоликулометрия, и спермограма и всичко е ок. Сигурно от възрастта просто яйцеклетките не са годни, или за цяла година ще има една годна и ние ще я изтървем.
Направо откачам вече - до овулация всичко е на шест, живота е песен. И после започва едно мъчение - мина ли овулацията, достатъчна ли е температурата, тук ме боли - там ме сърби (сигурно съм бременна, ама още е рано теста да покаже) и така до следващия цикъл. Не опитваме от години (от почти 10 месеца), ама като знам, че моите годинки вървят, все повече ме е страх.
Излях си мъката :D

Пожелавам на всички най-скорошно сбъдване на мечтите :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #851 -: Септември 24, 2015, 15:05:18 pm »

ljubov

Напълно те разбирам. Минаваме през това всеки месец. До О сме усмихнати, готови да покорим света, като понаближи време да се срещнем с равносметката за месеца - всички униваме. И аз съм така, а часовника тиктака, мамака му!

Но не се предавай! Запиши си час при репродуктивен специалист и не преставай да търсиш варианти. Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #852 -: Септември 24, 2015, 15:16:00 pm »
Евелин, върха си  :D погледнах го този препарат с добавките, тук в амазон е 30тина долара. Ами пак е скъпо, ама то вече остана ли нещо евтино  :lol: таман ми е на свършване фолиевата, та като поръчвам нея, ще поръчам и него, дано да помогне...

Веднага след Овабууста, излезнаха в амазон и още 3 добавки FertilAid за нея, за него и за подпомагане на ЦС!!! Мисля да поръчам и това за слузта...

Иначе от съставките на Овабууста и мета фолик взимам и кю10 голяма доза и АЛА взимам, ама този Вит В новооткрития, и на други места четох, че много го препоръчват...ино-нещо си. Може би в него е разковничето.

Любов, на колко си години и тръби изследва ли? Може да си казвала по-рано, но не съм запомнила, та извинявай, ако те карам да повтаряш. Инсулин и щитовидна жлеза и те не са за подценяване... Само нахвърлям идеи... :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #853 -: Септември 24, 2015, 15:28:32 pm »

Любов, според мен добре ти върви графиката, след още няколко дни ще стане ясно, но последната ти Т е супер, стискам палци!


Благодаря, Маки!

Момичета, аз започнах да се уморявам вече нещо от това непрекъснато чакане. Уж всеки месец секса е около овулацията, а накрая нищо. Мисля, че и темп. разлика между двете фази ми е малка. В същото време прогестерона на 7 ден е в горна граница. Изследвах и хормони, и фоликулометрия, и спермограма и всичко е ок. Сигурно от възрастта просто яйцеклетките не са годни, или за цяла година ще има една годна и ние ще я изтървем.
Направо откачам вече - до овулация всичко е на шест, живота е песен. И после започва едно мъчение - мина ли овулацията, достатъчна ли е температурата, тук ме боли - там ме сърби (сигурно съм бременна, ама още е рано теста да покаже) и така до следващия цикъл. Не опитваме от години (от почти 10 месеца), ама като знам, че моите годинки вървят, все повече ме е страх.
Излях си мъката :D

Пожелавам на всички най-скорошно сбъдване на мечтите :)


Все едно аз съм го писала..... Направо ме убива това чакане.
При нас опитите са от скоро (6-ти месец,като първите три бяха доста плахи и несериозни),рано е да се каже,че има проблем,но чакането е доста уморително.
При мен също всичко е наред,изследванията са наред,спермограмата е наред,сексуалните контакти са около овулацията,температурата има две фази...абе всичко е супер,но....няма успех.
Не мога да си го обясня..... но какво да се прави,няма да се отказваме.....нов месец- нов късмет.
От другата седмица започваме отново бебеправенето,та да видим...
Стискам палци на всички  :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #854 -: Септември 24, 2015, 15:33:59 pm »
Маки, на 37 почти 38 съм. Ходех при една гинеколожка години наред. Казах й, че започваме опити за бебе и да ми каже какво трябва да направя предварително. Разпита ме и като разбра, че имам две деца, заченати бързо и с нормално протекли раждания, ми направи цитонамазка и каза, че ако няма резултат след 6 месеца, ще изследваме хормони. Имах положителен тест на втория месец след опитите, но преди закъснението. След два дни закъснение ми дойде. На следващия месец пак имах положителен тест, пуснах и кръвен, който беше отрицателен (стойност 3 и нещо при реф. <5 - отрицателен). Цикълът ми дойде и аз още в цикъл отидох на гинеколог, този път във Вита. Няма бременност, всичко е нормално. Направихме хормоните на 3 ден, после фоликулометрия на 11 и прогестерон след овулация. Всичко е ок. Последва спермограма на мъжа ми - нормозооспермия (с 18% по Крюгер). Реших, че ще я карам спокойно и ще мисля позитивно. Ама и така не става.
Щитовидните хормони знам как се изследват, не знам за инсулина - ако е кръвната захар и тя е ок, но ако не е - с вземане на кръв в лаборатория ли става?
Явно, ако не е репродуктивен специалист всичко е наред, заради двете ми деца. Ако пък е репродуктивен - там аз май давам малко назад, защото не съм привърженик на хапчетата.
Отделно нямам почти никаква възможност да отсъствам от работа, а ходенето на лекар изисква такова.
Но все пак, ако и септември нищо не стане, май ще трябва да намеря време.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #855 -: Септември 24, 2015, 15:40:48 pm »
Евелин, върха си  :D погледнах го този препарат с добавките, тук в амазон е 30тина долара. Ами пак е скъпо, ама то вече остана ли нещо евтино  :lol: таман ми е на свършване фолиевата, та като поръчвам нея, ще поръчам и него, дано да помогне...

Веднага след Овабууста, излезнаха в амазон и още 3 добавки FertilAid за нея, за него и за подпомагане на ЦС!!! Мисля да поръчам и това за слузта...

Иначе от съставките на Овабууста и мета фолик взимам и кю10 голяма доза и АЛА взимам, ама този Вит В новооткрития, и на други места четох, че много го препоръчват...ино-нещо си. Може би в него е разковничето.

Любов, на колко си години и тръби изследва ли? Може да си казвала по-рано, но не съм запомнила, та извинявай, ако те карам да повтаряш. Инсулин и щитовидна жлеза и те не са за подценяване... Само нахвърлям идеи... :)

Значи няма голяма разлика в цената. Но, според мен си струва.

А, кой препарат за слуз ти излезе? Пресийда май и той беше на Феърхевън... За него ли говориш или има нещо за пиене. Аз, май ще се окаже, че не харесвам Пресийда, колкото и да го препоръчвах ;(

Инозитол мисля беше тази добавка - тя се съдържа в Инофолик сашетата, които също приемам.
И за да бъда точна ще ти напиша всичко, което ми е изписал моя док.

Инофолик - по две сашета на ден
Омега 3-6-9 (Джеймисън) по 1 на ден
Q 10(Джеймисън) по 1 на ден
Селен - 1 на ден
Витамин Е - 2 на ден
Пренатал - 1 на ден

Овабууст - 4 на ден.
Предупреждение: Не пий Овабуст както е предписано на 4 отделни дози. Пий го преди лягане (ако решиш да го вземеш де), защото има мелатонин, който мен ме прави парцал. Не знам къде се намирам направо.

Та... с всичко това накуп направо съм станала дива красавица. Нямам пъпки, едни гриви развявам, цикъл като слънце... изобщо стой та гледай ;)

Аха! Фертил ЦМ видях го! Но в БГ е 52лв.....
« Последна редакция: Септември 24, 2015, 16:18:42 pm от evelinapa »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #856 -: Септември 24, 2015, 16:23:39 pm »
Ето ги съставките на фертил ЦС --> нищо особено, калций, Вит С и Л-аргинин и подобни, даже мисля, че ако ние си "сглобим" формулата, ще можем по-добре да контролираме дозата...

Любов, на мен също, и то репродуктивен специалист, ми обвиниха яйцеклетките, че били некачествени и затова бебчетата ми умирали, НО после като излезнаха резултатите на ФСХ и АМХ, макар да не са перфектни, не са толкоз зле, колкото док се опита да ги изкара. Та заключението му беше --> не е от качеството на Я...добри са си :)

При теб 2 пъти и биохимична бременност... По скоро ...ох, и аз не знам какво да предположа. Шанел си спомням, че имаше и тя няколко ранни загуби, заради висок Пролактин...

А за инсулиновата резистентност, Синеочка май имаше приятелка или роднина с подобен проблем и дано се включи с разяснение. Мисля, че хормонът инсулин се изследва, а не глюкозата (кр.захар)...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #857 -: Септември 24, 2015, 16:40:13 pm »
Благодаря, Маки!
Аз си намерих темички в Зачатие и разбрах какво се изследва.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #858 -: Септември 24, 2015, 16:45:02 pm »
Хора, аз никога не правя ТБ...
Възможно ли е и при мен да се случва нещо подобно на биохимична.
Чудя се, защото е имало цикли в които съм била убедена, че сме успели и все пак след 2-3-4 дни закъснение си идва оная гад.
Мислите ли, че трябва да правя тестове?
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #859 -: Септември 24, 2015, 16:58:42 pm »
Момичета,

Излязоха ми хормоналните изследвания, заедно с АМХ, Инхибин Б и DHEA-S. Прикачих ги тук
Основните са ми в норма, но тези, които са индикация за яйчниковия резерв не са цветущи, както може да се очаква на моите години. Ще мога да се консултирам с док едва на 8 окт.
Междувременно, вие какво мислите?