0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #820 -: Септември 23, 2015, 21:15:52 pm »
Ох, току що се завърнах от разходка и ме беше страх да погледна тук, че очаквах да сте ме разпнали  :lol:

В никакъв случай НЕ съм коментирала против Кали, тя ми е приятелка и не съм искала да противопоставя моето мнение с нейното. По-скоро...като има някаво оригинално измислено, оформено и шегаджийски написано мнение от Калия, защото това нейното си е направо изкуство (начина и на изказ и слово и всички сме тук заради забавните и БЕЗОБИДНО пиперливи коментари на Кали), но когато след това се подеме като народна песен един снизходителен тон към потребителя по подразбиране и ми идва малко в повече, щото знам, че нищо няма да се промени... Аз лично нейните слова не ги чета, но се затруднявам, като след нейната, трябва още 5-6 поучителни публикации да прескоча. Ама това си е мой проблем и наистина НЯМАХ право да изисквам нищо. Така че ИЗВИНЯВАМ се от все сърце, ако съм засегнала някого, НЕ съм писала директно срещу потребители, само защото като видя, че темата е съвети или обяснения към дадената личност и директно прескачам и чета следващия пост. Та не съм направила ДНЕВНИК, макар и учителски, в който поименно да пиша черни точки или да си водя отчет кой кога и колко пъти казал. Не, просто общия дух на темата, в която аз съм активен участник, ми се искаше да не завива в назидателна улица :)

На Калия и се извиних лично, дано да ми прости и да се върне. Дано не съм уплашила експресивната и муза, че няма да успея да си го простя...

Гледам много сте "черпавали", аз също снимах мини бара в хотела. Прилагам снимка, но май ще е по-забавно да приложа ценоразписа  8O
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #821 -: Септември 23, 2015, 21:41:29 pm »
Ееееех, нали ми минава бързооо, пък и толкова много ви обичам....не мога да ви изоставя!
макенце, спокойно, всичко е наред! Просто душевния м.-нали ти казах....съжалявам, че ви огорчих и се реванширам веднага за причинените главоболия! Обичам ви много, благодаря, че ви има!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #822 -: Септември 23, 2015, 21:46:36 pm »
makiyaki може и аз да съм нещо в грешка но при луфа задържания фоликул не стига до киста (поне при мен е така), при теб може би нещата са по друг начин


Тедичка, НЕ си в грешка, при ЛУФ е различно :)

Ммм, Кали, ама ти такива ли ги печеш... Хич нямаш милост значи към тези, които са на диета :lol: Аз добре, че не по диетите, ами предпочитам тлъстинки пред глад, та такива вкусотии тук да пускаш...слагай 2-3 в колет и по DHL-a пращай :)

« Последна редакция: Септември 23, 2015, 21:52:54 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #823 -: Септември 23, 2015, 21:55:57 pm »
Момичета, излишно е да създавате напрежение по между си!
detence1993 е с отраничен достъп до форума, няма да влизам в подробности за мотивите, ще спомена само, че решението беше взето след няколко направени предупреждения и несъобразяване от страна на detence1993.

И още веднъж ще помоля, ако има нещо смущаващо, използвайте функцията Информирай модератор.


Верно много сте се черпили  :lol:, аз съм на бира обаче beer::, наздраве!  :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #824 -: Септември 23, 2015, 21:59:14 pm »
Направих си дежурното тесто с идеята да направя пърленки. Обаче, нещо не ми харесаха как се получават и взех, че ги направих на топчета и хоп-във фурната :) Прекалила съм с кашкавала май, седят като сурови вътре, а не са...Не съм много добра с тестените, но ще се науча. Действам на принципа проба-грешка :)
Взимам си от уискито и от ядките и ви казвам голямо наздраве!
 :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #825 -: Септември 23, 2015, 22:27:57 pm »
марси, благодаря, че уведоми ,,колегите"! Надявам се от сега нататък да няма дразнители и да си живеем спокойно и влюбено=много бебета :)
И аз съм набира, че тези ,,милинки" много солени станаха и не се трае!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #826 -: Септември 24, 2015, 02:41:24 am »
Кали, екстра са, аз обичам много кашкавал, а така соленки ще вървят добре на бирата, повечко бира за потушаване на солта, ммм олигавих се чак...

Този месец изобщо не знам кога ДА чакам бременни симптоми и кой ден след О съм и имаше ли О изобщо?

Възможно ли е тестът за О да е положителен и въпреки това фоликулът да не успее да се спука? Според положителния тест за О, днес съм 7 дни след О, т.е другата седмица да се подготвя за лелката (контакт нямахме по време на О, но 4 дни преди О имахме --> това дали се брои)?

Иначе, според ЦС и "разгонването" съм 2-3 (утре 3) дни след О. Голямо чакане и главоблъскане този месец...

Друг някой има ли да брои дните до датата на теста за Б?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #827 -: Септември 24, 2015, 06:46:25 am »
маки, имайки предвид същите симптоми, аз също съм в чуденка :) Само веднъж сложихме сърце, но се надявам да е било в точния момент :) Знае ли човек, то когато най-малко очакваш, тогава става...макар, че с моя къс цикъл, 15-ти ден ми се вижда късничко за О. Ау, преди кафето явно нищо не бива да правя, голямо зле съм, сори :)
Добро утро, макар, че днес времето ще е лошо, важното е в душите ни да е светло!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #828 -: Септември 24, 2015, 07:15:17 am »
Възможно ли е тестът за О да е положителен и въпреки това фоликулът да не успее да се спука? Според положителния тест за О, днес съм 7 дни след О, т.е другата седмица да се подготвя за лелката (контакт нямахме по време на О, но 4 дни преди О имахме --> това дали се брои)?
...

Друг някой има ли да брои дните до датата на теста за Б?

Добро утро :)

Да, Маки, за съжаление е възможно въпреки положителния тест, фоликулът да не се спука. Точно затова в комбинация с ТО, мерим и БТ - ако се покачи, шансът да се е спукал е по-голям. И пак няма гаранция, че е станало...

Иначе при теб наистина е трудно да се определи кога е била О. Просто изчакай М. - ако дойде, ще се ориентираш кога е била О. и ще знаеш за следващи такива ситуации. Разбира се, пожелавам ти да я чакаш поне година!  :)

И аз броя дните, ама не до тест, а до М., че да почва другият цикъл, този нещо не ме кефи  :lol: Иначе, ако е имало О. днес ми е 9-ти ден след нея. Ама едва ли...
« Последна редакция: Септември 24, 2015, 07:17:42 am от AdeliaMiss »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #829 -: Септември 24, 2015, 08:24:49 am »
Добро утро и от мен.
Навън е доста мрачно днес,но се надявам деня да е хубав и позитивен.
Видях,че се е заформила драма около Детенце.... не съм много запозната с коментарите на този потребител и не знам как да коментирам случилото се,но се надявам да има повече позитивни и приятни коментари от тук нататък,защото целта на този форум е да си помагаме и да си вдъхваме надежда,а не да се натоварваме.
Пожелавам Ви прекрасен ден, напук на времето навън.
Добре дошли на всички нови във форума  :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #830 -: Септември 24, 2015, 08:26:29 am »
Добро утро. Моят тест беше - . Сега от всичко най-много искам да ми дойде М. Според вас колко дни най-много закъснение би било нормално. Имам час чак на 5-ти, не знам до тогава дали няма да е мн късно. А тук в Бургас не ми се иска да ходя пак при някой "специалист"
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #831 -: Септември 24, 2015, 08:43:24 am »
Ееех, ХрисАни, жалко. Аз не мога да ти видя графиката от тел. но ако знаеш долу горе кога то  била О, значи около 14 дни след нея би трябвало да ти дойде. Продължаваме напред и нито крачка назад! Следващия месец ще е нашия!
Шанел, айде, мисля те и чакам с нетърпение да се похвалиш! Имаме нужда от такава емоция, трета тема изписваме все пак, редно е някой да надуе корема вече и да повлече крак, дет се вика :D
ХрисАни сега ти видях графиката. Колко дни ти е цикъла по принцип? Не е ли възможно да е рано за тест....ако бебето е станало на шоследното сърчице, знам ли...
До като няма лелка, шанс има. Стискам палци!
« Последна редакция: Септември 24, 2015, 08:46:59 am от Калия »
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #832 -: Септември 24, 2015, 09:44:17 am »
Здравейте, момичета  :)

Напук на есенното настроение се опитвам да се усмихна и да се нахъсам отново - идва нов месец, нов шанс, нови сърчица ще слагаме в календара. И все пак всяка от нас знае онова чувство, събираш частичките от себе си след поредното разочарование и тръгваш напред отново с всички сили, които намериш в себе си. Макар блясъка в очите ти да е от притаена сълза.

Цяла сутрин си слушам и тананикам тази песен на Cheryl Cole - Fight For This Love  https://www.youtube.com/watch?v=4umc87T5UMs

Това е поздрав за всички вас, момичета. :heartbeat:
Няма да се даваме! Продължаваме напред към сбъдването на нашата мечта.
За да прегърнем дългоочакваните си рожби.

Ето и текста на български:

"Прекалено много от всичко, може да те разочарова.
Дори доброто може да бъде проклятие.
Трудно е да избереш по кой път да поемеш.
Можеш да бъдеш наранен, когато знаеш прекалено много.

По-добре ли е? По-зле ли е?
Да не би да сме в обратната посока?
Сякаш вървим назад.
Знам, къде искам да стигнем,
и бързаме, но нека се забавим малко,
не искам това да се разруши.

Просто искам да знаеш, че не си сам в това.
Тук при мен, винаги има място, което можеш да наречеш свой дом.
И когато почувстваш, че се разпадаме,
нека се върнем в самото начало.

Всичко, което си заслужава да имаш,
със сигурност заслужава и да се бориш за него!
Да се предадем, изобщо не е опция,
когато стане трудно, просто ще се борим още!

Трябва да се борим за тази любов! .. x2
Щом си заслужава да я имаме, си заслужава и да се борим за нея!


Няма всеки ден да е пикник.
Любовта не е разходка в парка.
Всичко, което можеш да направиш е да й се радваш точно сега.
Не се страхувай от тъмното!

Просто искам да знаеш, че не си сам в това.
Тук при мен, винаги има място, което можеш да наречеш свой дом.
И когато почувстваш, че се разпадаме,
нека се върнем в самото начало.

Всичко, което си заслужава да имаш,
със сигурност заслужава и да се бориш за него!
Да се предадем, изобщо не е опция,
когато стане трудно, просто ще се борим още!

Трябва да се борим за тази любов!..x2
Щом си заслужава да я имаме, си заслужава и да се борим за нея!

Не знам на къде сме се запътили, но съм готова да тръгна.
Карахме я прекалено бързо, затова просто трябва да се забавим и да се наслаждаваме.

Всичко, което си заслужава да имаш,
със сигурност заслужава и да се бориш за него!
Да се предадем, изобщо не е опция,
когато стане трудно, просто ще се борим още!

Трябва да се борим за тази любов!
Щом си заслужава да я имаме, си заслужава и да се борим за нея!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #833 -: Септември 24, 2015, 09:52:16 am »
Здравейте момичета!
Чета ви всеки ден, но не пиша много. Притеснявам се да не досаждам.

Маки, много харесах поста ти относно поведението към писането на Детенце. Не упреквам никого, защото виждам как момичетата се опитват да обясняват и помагат на този потребител. Просто ми хареса добротата и толерантността в поста на Маки.

Искам да попитам нещо по графиката си - според всички симптоми смятам, че овулацията ми беше на 21.09 (БТ=36,3). Според графиката обаче най-вероятно няма да е така. Възможно ли е БТ след овулация да има стойности като от предните два дни преди овулация и после да се повиши?
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #834 -: Септември 24, 2015, 09:59:28 am »
Здравейте момичета!
Чета ви всеки ден, но не пиша много. Притеснявам се да не досаждам.

Маки, много харесах поста ти относно поведението към писането на Детенце. Не упреквам никого, защото виждам как момичетата се опитват да обясняват и помагат на този потребител. Просто ми хареса добротата и толерантността в поста на Маки.

Искам да попитам нещо по графиката си - според всички симптоми смятам, че овулацията ми беше на 21.09 (БТ=36,3). Според графиката обаче най-вероятно няма да е така. Възможно ли е БТ след овулация да има стойности като от предните два дни преди овулация и после да се повиши?

Това с БТ и на мен ми се случва всеки път. Не скача рязко, а с по 1/10 на ден. Може пък да е нормално.

ХрисАни, аз след клостил имам един цикъл 37 дни... даже 38 ако ми е дошло следобяд (не помня).
Не дай Боже, но съм чувала, че ако имаш задържан фоликул, може да правиш коремни преси.
Само, че преди да приемеш (евентуално) този съвет, разрови се из нета, за да прочетеш и сама да решиш. Все пак аз хич не съм компетентна в тези неща и не искам да навредя някому.  :)

И аз ще чакам тихо и спокойно...може би от утре...
« Последна редакция: Септември 24, 2015, 10:01:19 am от evelinapa »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #835 -: Септември 24, 2015, 09:59:55 am »
Добро утро, момичета!

Как сте след уискитата от снощи?!  :lol:

Понеже само от няколко дни си меря БТ, логично започнаха да възникват някои въпроси в главата ми. Като за начало, ок ли е, че я меря вагинално, а не ректално(малко в повече ми идва този начин  :D ) ? И другото ми малоумно чудене е, какво правим, когато вечерта сме кексили преди сън и сутринта трябва да измерим температурата вагинално? Материала, който остава след кекса влияе ли на температурата? От вчера, започна да ми спада БТ и днес сутринта беше 36,2, та се чудя това какво означава и може ли да е толкова ниска, заради маТриала?
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #836 -: Септември 24, 2015, 11:18:08 am »
здравейте момичета искам да попитам някой може ли да ми каже ,какво представляват микробиологичните изследвания и кога се правят.
представляват вземане на секрет от влагалището и изследването му,но за какви точно бактерии не мога да ти кажа.На мен така са ми откривали кандида. Правят се по всяко време - преди стимулация задължително,ако имаш притеснения като течение и сърбеж също задължително.Иначе според мен при постоянен партньор е добре един път годишно заедно с цитонамазка и колпоскопия - профилактично

Нямам оплаквания, но става въпрос за неуспешни опити за забременяване и доктора ми каза ,че трябва да се направят някои изследвания и едно от тях е микробиологично изследване което се правело от 7 до 10 дни преди МЦ, а на всякъде различно прочитам ,затова питам.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #837 -: Септември 24, 2015, 11:21:28 am »
Мен ме викаха на първия чист ден след М, но все пак слушай си док. Моето мнение е, че микробиологичните изследвания не се влияят от фазата на цикъла. Ако има нещо (дано да няма де), то ще си е там по всяко време.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #838 -: Септември 24, 2015, 11:37:57 am »
здравейте момичета искам да попитам някой може ли да ми каже ,какво представляват микробиологичните изследвания и кога се правят.
представляват вземане на секрет от влагалището и изследването му,но за какви точно бактерии не мога да ти кажа.На мен така са ми откривали кандида. Правят се по всяко време - преди стимулация задължително,ако имаш притеснения като течение и сърбеж също задължително.Иначе според мен при постоянен партньор е добре един път годишно заедно с цитонамазка и колпоскопия - профилактично

Нямам оплаквания, но става въпрос за неуспешни опити за забременяване и доктора ми каза ,че трябва да се направят някои изследвания и едно от тях е микробиологично изследване което се правело от 7 до 10 дни преди МЦ, а на всякъде различно прочитам ,затова питам.


Здравей,Светлана.
Аз от шест месеца правя опити да забременея и юни месец посетих клиника за репродуктивно здраве,за да питам какво може да се направи ... какви са процедурите.
Доктора ми пусна изследване на Пролактин и ТСХ,а на мъжа ми спермограма. Тогава бях 5-ти ден от МЦ. На 12-ти ден ми постави Пригнил 5000 (когато фоликула беше 18 мм), от който трябва да се спука фоликула и да отдели яйцеклетка (дали е станало така не мога да кажа),но такава беше идеята. ...... Нямахме успех юни месец, нито юли..... така до този момент....вече шест месеца се опитваме.
Мисля този месец отново да отида да ми проследи фоликула и да ми постави Пригнил....та да видим....може октомври да ни е късметлийски.
Успех на теб в борбата и дано скоро ни зарадваш с положителен тест  :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #839 -: Септември 24, 2015, 11:45:05 am »
 Сега ме накарахте да се загледам и в моите графики  :).
  Предния месец ми беше необичайно кратък  26 дни(около 29 дена по принцип). И много се чудех кога е била О. Бейбиплан каза 14.09 логично при МЦ 29 дни, но имах зацапване и понижаване на температурата около 10 ден от МЦ  :( . Като се има предвид това дали съм имала ранна О или втората фаза ми е по-къса  :??
 Този месец ще ми е втория с мерене на БТ, но няма да слагаме сърца. Та..
Aeryn, като си гледах графиките и аз забелязах. Миналият месец ТО е надолу нагоре а този месец заковах 36.40 няколко дни вече. Дали има връзка маТриала и аз се зачудих?