0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #660 -: Май 29, 2016, 16:08:45 pm »
Лили и Злати,

Силни прегръдки! Не се предавайте, независимо от разочарованията. Животът е пълен с изненади и ви пожелавам в най-скоро време да се появят и вашите приятни изненади!

Gianny и Мари,

Продължаваме да ви стискаме палци и чакаме добри новини!
« Последна редакция: Май 29, 2016, 16:14:46 pm от Mirracles »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #661 -: Май 29, 2016, 16:12:22 pm »
Благодаря  :bighug: теста ми е на 9.06
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #662 -: Май 29, 2016, 19:25:24 pm »
чакам с нетърпение да се похвалиш с едно хубаво ЧХГ  :D


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #663 -: Май 30, 2016, 15:52:13 pm »
Да се отпиша от темата.9та седмица няма пулс,спрял е да ръсте емриона на 6мм.Спряха ми Progestana до 4 дни,ако не ми дойде М.Ц.и не изхвърля плода съм на кюртаж.Успех на всички с положителни тестове.:)
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #664 -: Май 30, 2016, 16:41:59 pm »
AZZIA_BO кураж и скорошен успех ти желая!
Момичета имам въпрос. Днес си пуснах пак Е2 и прогестерон, резултатите ме озадачават. Е2 ми е 401.00   pmol/l, прогестерона ми е 2.48   nmol/l. Ясно, че Е2 ми е доста ниско и е паднал спрямо резултатите от преди 2 дни, но според вас възможно ли е О вече да е минала? В смисъл въпросът ми е след О естрадиолът бързо ли пада и какво всъщност се случва с него?
Втори въпрос - при поставяне на прегнил след настъпила О има ли някакъв проблем? Прегнилът четох, че го дават за поддръжка на лутеалната фаза, но дали може да скапе нещо ако се сложи след О? Питам защото с док говорихме да сложа един прегнил днес вечерта, но предвид резултатите ми се чудя ако е минала О дали да слагам прегнил


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #665 -: Май 30, 2016, 17:39:40 pm »
Да се отпиша от темата.9та седмица няма пулс,спрял е да ръсте емриона на 6мм.Спряха ми Progestana до 4 дни,ако не ми дойде М.Ц.и не изхвърля плода съм на кюртаж.
Аzzia, силно те прегръщам! :bighug: :bighug: :bighug:


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #666 -: Май 30, 2016, 17:47:52 pm »
Lucrecia безпроблемна бременност😙😙😙
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #667 -: Май 30, 2016, 19:04:56 pm »
Прегнилът четох, че го дават за поддръжка на лутеалната фаза, но дали може да скапе нещо ако се сложи след О? Питам защото с док говорихме да сложа един прегнил днес вечерта, но предвид резултатите ми се чудя ако е минала О дали да слагам прегнил
Лили, мисля, че няма какво да ти скапе. Точно защото едно от предназначенията му е да поддържа лутеиновата фаза, може да се слага и след Ову. А и често се поставя след трансфер, така че не виждам причина да се притесняваш.

Giaany, ще стискам палци за 9-ти :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #668 -: Май 30, 2016, 20:36:47 pm »
Момичета, днес ми беше ЕТ на 5-ти ден. Върнаха ми 2 ембриончета и 4 замразихме. Трансфера мина добре само се притеснявам да не съм им навредила нещо, защото пътувах 370км. Теста трябва да го направя на 8-ми. Успех на всички ,които са в процедура или им предстои такава 
« Последна редакция: Май 30, 2016, 20:39:22 pm от Mari92 »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #669 -: Май 30, 2016, 21:28:38 pm »
Ех, момичета, в този месец много прекъснати стимулации :(
Азия, мила, прегръщам те! Само ти си знаеш какво ти е!  :bighug: Пожелавам ти да нямаш повече проблеми!

Мари92, успех, мила!  :wink:


*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #670 -: Май 30, 2016, 22:13:45 pm »
Момичета, в каква доза ви  изписват фолиевата киселина след трансфера казаха ми да я почвам но по колко забравих да питам.
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #671 -: Май 30, 2016, 22:34:27 pm »
Азия, съжалявам...дано бързо се възстановиш...

Мари, успех ти желая !

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #672 -: Май 30, 2016, 22:36:24 pm »
Azzia много съжалявам за разочарованието, мъката и трудностите които трябва да преживееш. Бих искала да ти вдъхна кураж. Дано хората до теб го направят. Пожелавам ти бързо възстановяване и после да постигнеш желаната бременност, че да забравиш тези кахъри  :bighug:

Lilibell може да не е минала овулацията 2,48 прогестерон в тази мерна единица се явява 0.75 ng/ml. Най-вероятно е днес или утре. Защо Прегнила не е бил в Събота или Неделя  :? Но и след ову да сложиш Прегнил не пречи. Аз правя ову на фоликули около 22 мм. Ако знаеш твоите изчисли си от Събота по 2мм на ден.

Zlateto благодаря  :bighug:


Mari стиснати палчета за положителен резултат. Ти си един ден преди мен.

Dolia на мен ми изписаха по 5 мг на ден от обикновената фолиева, т.к. тук при мен няма мета неофолик. Док каза че ми изписва най-голямата доза. Аз обаче съм си набавила от мета фолиевата, но не зная дали съвпадат дозите. И се чудя. Ако някой има изписана от мета фолиевата да напиша каква е дозата.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #673 -: Май 30, 2016, 23:02:51 pm »
да ама естрадиола ми пада, ако няма овулация значи яйцеклетката просто е загинала.Няма друго обяснение.А прогестерона не се ли вдига постепенно след овулация? Ще видим БТ какво ще покаже. Прегнила го решихме за днес защото в събота в ДЯ фоликула беше 17 мм, в ЛЯ 2х16 мм, т.е. много рано беше за прегнил.Но в неделя като нищо може да са се пукнали на 20-21 мм ако смятам събота половин ден + неделя цял ден.Този в десния яйчник растеше доста бързо, с по 2 мм на ден, последните дни даже може да се е засилил.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #674 -: Май 31, 2016, 09:14:12 am »
Мари, не се притеснявай.На мен ми разрешиха един час след трансфера да пътувам.на следващия ден бях на работа.Резултата е двойно положителен.
Желая ти успех и на всички, които чакат.
А на неуспелите този път кураж и сили до следващия успешен!
<br />
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #675 -: Май 31, 2016, 09:34:14 am »
Лили, аз също като Giaany мисля, че прогестеронът е много нисък за след Ову, знам ли. А за Е2 само може да се гадае - възможно е някой от фоликулите да е претърпял обратно развитие, може твоето предположение за некачествени и загинали яйцеклетки също да е вярно, но каквото и да предполагаме, само си чешем езиците, трудно ще разберем какво всъщност се е случило.

AZZIA_BO, прегръщам те и ти желая много скоро нов успешен старт и покорен финал.

Мари, не смятам, че пътуването ще се отрази на резултата. На мен Док ми е казал с нищо да не променям дневния си ритъм, само да избягвам тежки и натоварващи дейности, горещи душове и сауни...все неща, които по принцип не са препоръчителни за една евентуална бременност. Ако ги беше минала тези 370 км пеш, е тогава може би щеше да е оправдано притеснението ти :lol:

dolia, освен ако нямаш някакъв проблем с усвояването на фолиева киселина, обикновено изписват по 1 хапче дневно (0,4 mg), препоръчително е да е Мета. Аз понеже от години я пия, заради Б12 дефицитна анемия, са ми казали, че необходимото се усвоява, а всичко излишно се изхвърля от организма и няма защо да се притеснявам от предозиране. Не съм била бременна, но като не такава пия по 2 хапчета Неофолик Мета дневно. Разбира се, важно е да се свържеш с твоя лекар и той да уточни правилната доза за теб. Успех! :)

irenaa, при теб вълнението вече сигурно е пълно. Прекрасна среща с малките бебочета :P

Ех, момичета, в този месец много прекъснати стимулации :(
И на мен ми се струва много крив тоя месец, иначе ми е един от любимите. Здраве да е, продължаваме с нови сили.
« Последна редакция: Май 31, 2016, 09:37:11 am от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #676 -: Май 31, 2016, 09:58:30 am »
каквото и да предполагаме, само си чешем езиците, трудно ще разберем какво всъщност се е случило.
така си е Zlate, но тъй като месеца и без това съм го отписала, сега само за обща култура ги правя тези изследвания и си ги анализирам  :lol: То е ясно, че без УЗ няма как да разбера дали са се пукнали. Просто ми се искаше да разбера как се движат хормоните покрай самата О. Може да е нормално Е2 да пада, реално не съм срещала някой да изследва естрадиол непосредствено преди овулация. Обикновено май го пускат преди прегнила и после направо пункция. А може както док казваше, яйцеклетката да е загинала или ЛХ да ми е скочило и да е лутеинизирала ...


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #677 -: Май 31, 2016, 14:43:09 pm »
И аз мисля че естрадиола е заедно с Лх пика и после започва да пада, но също така когато спреш лекарствата е нормално да остане да се развива само един доминантен фоликул и другите да спрат развитие. Може просто да си останала с един фоликул и естрадиола за него е добре. Може при увеличаване на дозата на лекарствата да се развият и останалите. Аз също имам нужда от по-големичка доза за да поддържам над един фоликул след 10-12 мм.

В последния стадий на развитие на яйцеклетката се включва ЛХ, когато няма лекарства отвън, той отива в един доминантен фоликул и доразвива само него. Това се случва в природата за да се избегнат многоплодните бременност и. Естествено че има изключения. Поради тази причина са необходими лекарства отвън да дадат ЛХ и на другите фоликули да се доразвият.

Zlateto кажи нещо повече за тази анемия на Б12. Аз също имам и вземах добавки, но сега спрях и не зная дали да почна пак. На мен ми я откри ендокриноложката и дори ми беше казала че почти всички с хипофункция на ЩЖ имат липса на Б12. Свързана ли е и с други заболявания? Т.к. в семейството ми имаме автоимунни и аз съм си внушила тук разни неща
« Последна редакция: Май 31, 2016, 14:44:55 pm от Giaany »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #678 -: Май 31, 2016, 20:31:18 pm »
Здравейте момичета, продължаваме с опитите, и така на 9.5 беше пункцията,
а на 14.5 събота трансфер на два пет дневни ембриона,  искам да споделя с вас, резултатите от тестовете, които направих през два дена:
25.5.16 (11. ден след ЕТ)   b HCG 983 mIE/ml      PRG 16.3 ng/ml    e2 154 pg/ml

27.5.16 (13. ден след ЕТ)   b HCG 1978 mIE/ml    PRG 16.6 ng/ml     e2 202 pg/ml

Благодаря за коментарите. Имам час за преглед на 6.6 дотогава ще имам тон тревоги и чуденки.
« Последна редакция: Май 31, 2016, 20:34:11 pm от lolly »


*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #679 -: Май 31, 2016, 21:49:37 pm »
Lolly чудесен резултат. Честито. Почти сигурно са близнаци. До 6 не остана много. Стискам палци за безпроблемна бременност.
Искам да те питам за прогестерона, кой ти го назначи или ти сама реши? Просто ми е чудно къде изследват прогестерон след  трансфер :? Мисля че е важно, а май никъде не е практика.