0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #700 -: Юни 12, 2016, 15:14:09 pm »
Джани, съжалявам! Прегръщам те!

Евм, успех и да имаш хубави извадени фоликули.


*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #701 -: Юни 13, 2016, 10:49:14 am »
Благодаря :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #702 -: Юни 13, 2016, 15:57:47 pm »
На мен сигурно четвъртък или петък ще ми бъде пункцията :) надула съм се като балон ☺☺☺
днешните резултати
естрадиол 10310 в другата мерна единица е 2808
лх 3.27
прогестерон 4.80 в другата мерна единица е 1.50
малко ми намалиха дозата защото имам болки и се чувствам все едно ще ми идва менструация. Утре имам инжекции в сряда сутринта цетротидче преглед и хормони и ще бием сигурно прегнила и предполагам четвъртък или петък пункция :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #703 -: Юни 13, 2016, 16:17:12 pm »
Evm стискам палци да извадите добри яйцеклетки  :crossfingers:

Фоликулите на какъв размер са?
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #704 -: Юни 13, 2016, 17:27:32 pm »
В единия яйчник доминантния е 13/18 мм в другия яйчник доминантния е 13мм а останалите не са ги мерили но явно са по малки от 13 мм някъде около тях. Тоя 13/18 мм много бързо нарастна направо съм изумена. Мен ме гледат през ден и ония ден същия беше 11мм вчера не са ме гледали и днес 13/18мм 😨😨😨 уж с по 2мм трябва да нарастват на ден... възможно е и аз да не съм видяла хубаво защото никой не ми казва размерите аз сама си надничам на ехографа да гледам но на 90% съм сигурна какво видях. Лигавицата беше ония ден 7мм днес е 9.3мм
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #705 -: Юни 13, 2016, 18:23:09 pm »
Evm123, пожелавам ти успешна пункция и много годни яйцеклетки, които да се оплодят добре и да имаш положителен резултат!!!

Лигавицата е доста добре! Пу-пу!!!

Малко прашец, момичета:

 :pink_dust_1: :green_dust_1: :green_dust_1: :green_dust_1:
« Последна редакция: Юни 13, 2016, 19:55:12 pm от lucrecia »


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #706 -: Юни 13, 2016, 18:28:17 pm »
Благодаря ви момичета ☺☺☺ прегръщам ви. Успех на всички :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #707 -: Юни 14, 2016, 22:01:41 pm »
и аз завърших с неуспех моята половинчата процедура този месец  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #708 -: Юни 15, 2016, 14:02:37 pm »
Lilibell  :bighug:  :( Това щеше да е най-хубавия начин да забременееш.
И аз искам просто един ден да имам закъснение, да направя тест и да е положителен  :( като повечето хора. Знам че никога няма да стане  :( Спряла съм да се надявам на "естественото инвитро"
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #709 -: Юни 15, 2016, 14:18:38 pm »
Знам че никога няма да стане  :( Спряла съм да се надявам на "естественото инвитро"

Giaany, никога не губи надежда. При мен се случи два пъти, точно преди да започнем процедури. Нашето първо чудо е на 6 г. и половина. За съжаление, втория път, когато забременях, направих спонтанен аборт в 8 седмица, но забременях спонтанно. Но никога не съм губила нежда, че може да се случи. При мен всичко е наред, може би това е повлияло. Като часовник съм. Но през всичките тези години не съм спряла да правя тестове за овулация, да меря БТ и да се любим в най-фертилните ми дни. С много изразен мъжки фактор сме. На милото му се завиваше свят от витамини и добавки, андински мак и т.н.... Всичките тези години!!!

Дори, когато започнахме да уреждаме документите за ИКСИ-то за второ дете, имаше лекари, които се съмняваха, че дъщеря ми е от същия мъж, след като видеха резултатите от семинограмата му. Но имаше и такива, които казваха: Да, само един е необходим когато попадне на точното място и точното време.

Само искам да ви вдъхна мако надежда и да не се отчайвате. Моето семейство е пример, че чудесата се случват. Понякога трябва да им помогнем.

 :bighug: :bighug: :bighug:


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #710 -: Юни 15, 2016, 16:30:53 pm »
Giaany и аз имам такава мечта - да станат нещата неочаквано, изненадващо и спонтанно. За съжаление тази ми надежда изглежда все по-малко вероятна ...  :( Този месец съм решила да си направя преглед за задържани фоликули, да си пусна хормоните и към средата на месеца пак УЗ и хормони и ако нещата изглеждат добре - един прегнил и ще действаме вкъщи. Ще си дам пак малко почивка, хем да събера парички


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #711 -: Юни 15, 2016, 17:40:41 pm »
Ха тъй, Лукреция как хубаво ни обнадежди :) :)
И аз имам бременност при мъжки фактор осъществена по естествен път.
ИКСИто ми приключи и този месец неуспешно. Направих огромен доминантен фоликул още на 5 ден и прекъснахме. 


*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #712 -: Юни 15, 2016, 19:17:02 pm »
Момичета тая вечер си бия 2 инжекции декапептил и в петък в 9часа сутринта ми е пункцията. Към хиперстимулация вървя яко и ужасно много ме е страх направо ме ужасява
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #713 -: Юни 15, 2016, 20:07:12 pm »
evm123, яж обезсолена извара.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #714 -: Юни 15, 2016, 20:32:10 pm »
Благодаря ти много :) ако има и някакви други съвети ще съм благодарна
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #715 -: Юни 15, 2016, 23:00:31 pm »
Пий достатъчно вода! Имаше нещо с някакви аспержи, но вече не помня какво беше. И непременно да те прегледа следящият те лекар.
Аз имах втория път хс. Уж в началото малко по-високи дози от първия път, а после много ги намалиха, дори ми отложиха пункцията с един ден, уж бях 4 години по-дърта, уж АМХ ми беше под нормата. Направих си 20 фоликула и няколко дена ми беше зле. В деня след пункцията докторът ме видя и ми каза, че не е толкова зле положението. Имах и трансфер, забременях.

Успех, Евм!  :D И дано да нямаш хс! Ако е много зле, лекарят може по преценка да отложи трансфера и да го направи в някой следващ цикъл. Знам, че е много разочароващо, но твоето здраве е важно, защото те чакат нелеки 9 месеца, а и след това.

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #716 -: Юни 16, 2016, 10:46:25 am »
Evm освен горепосочените неща също трябва да ограничиш въглехидратите. И никаква захар и сол. Много протеини. Прочети за протеинова диета. Успех

Раши съжалявам миличка. Това и на мен ми се е случвало.

Lucreciq  :bighug:
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #717 -: Юни 16, 2016, 11:59:13 am »
Благодаря. Надявам се да ми дадат указания допълнително за храни и така нататък. Много, много ме е страх. Утре ме викат по рано в 8часа сигурно 8:30 ще е пункцията.
Фоликулите са 20. Естрадиола като започвахме стимулацията беше 55 след което на 4 ден стимулация беше 593 след това на 6 ден 1740 после на 8 ден 2808 и вчера на 10 ден беше 5766. Не ми дадоха прегнил най вероятно за това дадоха ми снощи да си бия 2 инжекции декапептил. Иначе отговарям на всички критерии за хипер под 30 години съм, поднормено тегло, със СПКЯ. Естрадиола знам че става опасен от 3000 нагоре и също така ако  скача много от предно изследване с над 75%  така че май няма да се отърва. Доколкото знам ЧХГ допълнително задълбочава нещата затова и предположих че нямам прегнил. Може би наистина че се отложи и трансфера защото ако стане бременност ЧХГ ще влияе. Оф не знам направо дано поне не е някоя тежка, много ме е страх какво ще се случи след пункцията а и искам да си има трансфер...
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #718 -: Юни 16, 2016, 12:13:24 pm »
evm123, не се притеснявай. Аз бях със свръх хиперстимулация, имах по 40 фоликула във всеки яйчник. Стана ясно още на 5-ти ден от стимулацията. Упорито ядях извара по 200 гр на ден. След пункцията 2 седмици трябваше да лежа. Отложихме с три месеца трансфера, но аз се възстанових още на първия месец. Дори и да отложите трансфера- няма страшно. Чувам мнения, че замразените трансфери са доста успешни в последно време.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #719 -: Юни 16, 2016, 15:53:30 pm »
Благодаря ти за успокоението poli_s.
Направо съм изумена за това при теб. Само извара ли си хапва? Нещо препечени филийки може ли с изварата? Нещо друго ако се сетиш? За замразените трансфери знам че са успешни просто аз съм си решила и си искам свеж. Има някои неща които ме карат да си искам сега но вкрайна сметка ще видим какво ще ме посъветват че е най добре. Каквото ми каже доктора това ще правя. За какви симптоми трябва да следя след пункцията и кога да звъня ако трябва?
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.