0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #800 -: Август 11, 2016, 17:24:34 pm »
Аз преживях лечение на ранен рак на гърдата преди 2 години, а сега съм бременна с замразени и започвам нов живот. Така,че винаги има надежда и човек трябва да продължава напред, независимо от всичко! :D
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #801 -: Август 12, 2016, 19:02:06 pm »
Здравейте! Искам да попитам някоя от вас запозната ли е с процедурата по замразяване на семенна течност? Имам някои въпроси тъй като есента ще започваме първия си опит, но сме с мъжки фактор и ни препоръчаха преди опита да замразим
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #802 -: Август 14, 2016, 22:54:57 pm »
Аlja поздравления, знам какво ти е струвало това и ти стискам палци всичко да е наред!
Писах ти на лични, ако може да обменим малко инфо- да не стряскаме тук момичетата:)))
« Последна редакция: Август 14, 2016, 22:57:07 pm от sara68 »
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #803 -: Август 22, 2016, 03:28:00 am »
Момичета, предстои ми ЗЕТ, но от два дни започва да ме наболява гърлото и се чудя дали да не го отложа. Подготвена съм с PBMC и не ми се иска много. Имам два неуспешни опита и всеки път се разболявам, имам чувството, че е от притеснение вече. Като наближи процедура и аз само затова мисля, дали няма да се разболея и то се случва. Знам че вие няма как да ми кажете, но имам нужда да го споделя, просто ще се побъркам вече. Успех на всички в тази нелека борба!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #804 -: Август 22, 2016, 07:55:55 am »
Ciguena, мен много често ме боли гърлото, имам хроничен фарингит. Но наскоро открих какво ми помага. Още при първи симптоми на болки в гърлото правя гаргара с вода за уста Елидрил (разредена както си пише на опаковката). Преди това смучех Трахизан или Хексоралетен, но второто съдържа хлорхексидин - същата активна съставка като във водата Елудрил. Затова е по-добре гаргара, защото действа локално и не се тровиш с допълнителни неща като аспартам и др които слагат в таблетките. Това е моята рецепта. Успех!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #805 -: Август 22, 2016, 10:02:00 am »
Сигуена, недей да го отлагаш още, сигурно имаш време да се справиш с гърлото. Пий витамин С - 600 - 1000 мг/ на ден. Аз преди пункцията леко бях настинала - гърло и хрема,  и док каза да си взема вит.С.  Пиех много чай с мед и лимон. Ударно течности, за да помогнеш на организма да изхвърли болестта.
И аз съм за гаргарата, както е писала Алекса. На мен повече ми харесва Сандрин, но и Елудрила върши работа.
Стискам палци за успешна процедура !


Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #806 -: Август 23, 2016, 10:38:43 am »
Здравейте момичета,
От миналата седмица ме дерзае една мисъл след медицински аборт на моя близка, а именно:
Да направим ли Предимплантационна генетична диагностика при положение, че аз съм на 29,той е на 33?
Това ще е първото инвитро на естествен цикъл, нямам предишни бременности и аборти ,спермограмата е сравнително добра.
Не съм го обсъждала с доки , нито с партньора. Според личния ми лекар не трябва да го правя,защото :първо няма показатели за това,второ колкото повече задълбавам, толкова по трудно ще станат нещата.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #807 -: Август 23, 2016, 11:55:52 am »
Няма показания в твоя случай за ПИД. Потърси статия в библиотеката на "Зачатие", за да се информираш по-добре!

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #808 -: Август 23, 2016, 20:21:16 pm »
Благодаря за подкрепата, момичета! Направих трансфера днес на две размразени ембриончета. Правих промивки с елудрил, както и гаргара с лайка и смрадлика. Случайно видях в аптеката гранофурин и мисля, че и той свърши добра работа. Вече ме боли по-малко. Сега остава голямото чакане :)
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #809 -: Август 24, 2016, 09:02:01 am »
Ciguena ще стискаме палци.
Успех
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #810 -: Август 30, 2016, 22:27:23 pm »
Ето ме и мен отново на линия, след около две годишно отсъствие. След едно неуспешно ин витро, сега е време за втори опит. :) Разликата е, че сега не съм в БГ, а в Англия и тук всичко е доста различно и объркващо за мен. Та преодолях страха си от инжекции  :oops: и започнах да си слагам сама  :) , както е обичая им тук. Стартирам с  0,5ml Suprecur всяка сутрин и на 08 септември съм на скан. Пожелавам късмет на всички и нека постигнем мечтите си :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #811 -: Август 31, 2016, 09:17:12 am »
dhhdesi, пожелавам ти много късмет и успешен финал:  :bori_002: или направо две :bori_002: :bori_002:


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #812 -: Август 31, 2016, 10:10:51 am »
Благодаря ти lucrecia, дано всички имаме така очаквания добър финал  :)
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #813 -: Септември 04, 2016, 08:35:50 am »
11 ден след ЗЕТ отрицателен тест, спрях лекарствата. Чудя се всъщност има ли смисъл от втори тест след два дни?
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #814 -: Септември 06, 2016, 08:57:23 am »
Ciquena,съжалявам за резултата,но.....какво да се прави- това е част от пътя, не е бил твоят опит.Почини си и обсъди с доктора как трябва да продължите.
Вероятно няма смисъл от друг тест,ако е имало имплантация взе нещо трябваше да отчете.
Кураж момиче,битката може да е загубена този път,но борбата не!:))
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #815 -: Септември 06, 2016, 11:54:02 am »
Ciguena, съжалявам за отрицателния резултат... :(
Понякога пътят до така желаният положителен тест се оказва труден и всекиа сам трябва да го преодолее. Надявам се да намериш сили, за да пробължиш борбата...


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #816 -: Септември 06, 2016, 17:17:24 pm »
Благодаря за съпричастието, момичета! Вие как се справяте с обсъждането на ситуацията с лекарите си, на мен не ми се отдав особено. Нямах никаква подготовка преди ЗЕТ, освен PBMC. Когато попитах док каза, че не е нужно. Повечето момичета приемат естрогенови препарати, аз нищо, въпреки че имам голям проблем с лигавицата. Предния път поне слагах глобули еротон и макар и за кратко имах положителен тест. От една страна не искам да питам и настоявам, за да не дразня, от друга обаче всички даваме огромни средства, тъпчем телата си с вредни хормони и имаме право на поне мнение. Успех на всички!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #817 -: Септември 07, 2016, 16:23:38 pm »
Здравейте,
Отпуските приключиха,започна се голямото дебнене на мойте "дивачета"както ги нарече доки.Отчитам се:
10 ти ден от цикъла в единия Я 10мм фоликул,в другия 11мм,лигавица 6-7мм.Според доки О ще закъснее.След 3 дни отново на преглед.
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #818 -: Септември 07, 2016, 18:31:51 pm »
Здравейте,предстой ми ЗЕТ утре съм на преглед за проследяване на лигавицата,искам да попитам за ЗЕТ правят ли се някакви изследвания и това за лигавицата нищо не ми е ясно,какво се проследява за за има тренсфер.Има ли вероятност замразените ембриони да не се размръзнат и да няма трансфер.Някой може ли да ми обясни за ЗЕТ трансфер.Благодаря предварително
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #819 -: Септември 07, 2016, 21:34:34 pm »
Здравей, ivona81, преди ЗЕТ се проследява лигавицата дали е нараснала достатъчно. Някои приемат естрогенови препарати за подготовка, други не. Аз преди моя не съм приемала нищо. На мен ми сложиха прегнил малко преди ову, за да таймират овулацията, два дни след това бях на преглед, за да се види дали се е спукал фоликула и пет дни след спукването имах трансфер /5 дневни ембриони/. Да, има вероятност и да не преживеят размразяването ембрионите. Пожелавам ти успех, дано всичко бъде наред!