0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #840 -: Септември 29, 2016, 12:45:19 pm »
Така... незнам къде се намирам
Боли ме страшно много,звънях вчера в клиниката и ми казаха да не си намалявам нош па.Сънувам кошмари,паникьосвам се и тази сутрин не издържах направих уринен тест напълно - или както някой казват въображаема втора черта.Отидох в клиниката,скараха ми се че е прекалено рано(трансфера беше на 20.9),но ми пуснаха кръвен.Резултата е 26.1 това е + нали.Страх ме е да се обадя пак в клиниката да не ми се скарат  :),ясно е че няма да спирам хапчетата,да правя ли 2 тест след 48 часа,може ли да не правя ,а направо след 4-5 дни когато настъпи 14 ден както доки ми е казал.Момичета в паника съм,моля за помощ
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #841 -: Септември 29, 2016, 12:54:01 pm »
Bebeshok, на мен тест-лентичка ми показа положителен резултат още на 7-ми ден след трансфер - ясна и доста тъмна за този ден. На следващия ден (8-ми) направих кръвен тест - 103,600 :). Твоят резултат също е положителен, макар стойността да е по-ниска. Зависи кога е станала имплантацията. На такава стойност е нормално тест-лентата да не отчете почти нищо. Според мен, ще е добре да пуснеш още един кръвен след 48 часа, за да се види как нараства и за да си спокойна.
Много стиснати палци! :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #842 -: Септември 29, 2016, 13:17:54 pm »
Направи втори след 48 часа.И лежи спокойно, пии хапчетата ип очивай.В началото като забременях болките бяха точно като при цикъл, че и по-силни.Аз имам и операция от апандесит и лапароскопия, та от тях и срастванията болеше още повече.Ако имаш подобни операции със сигурност болката ще е по-голяма.

Прегръдки и чакаме още по-хубаво ЧХГ.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #843 -: Септември 29, 2016, 13:50:09 pm »
Zlateto ♡ деня на трансфера броиш ли го при мен той беше към 14.30-15 ч.,в съшност това има ли значение?
magi_st имам операции -миомен възел премахнат лапароскопски,конизация,в момента имам възел,не е като да няма
Звънах в клиниката,чувставм се супер тъпо и все едно съм престъпник...много се дразня.
"Какво,какво,много е рано!Защо сте го направили?Препоръчваме кръвен най-рано на 12 ден.Пийте си хапчетата.Да теста е положителен.Но е рано и нищо не може да направите и да лежите и да не лежите.Запазете си час за след 14 дни."
При такова отношение как да отида в събота за втори кръвен тест?Нещо ми дойдоха в повечко емоциите днес....
Благодаря ви момичета :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #844 -: Септември 29, 2016, 13:52:12 pm »
Бебешок, ако нямаш слаган прегнил, значи, че тестът си е положителен. Не спирай хапчетата! Успокой се и след два дена пусни пак кръвен! С дъщеря ми стойността на 12 ден след трансфер беше само 66, но в крайна сметка всичко си беше наред.
Пусни тест в някоя лаборатория - Бодимед или каквато имаш наблизо.
Чакаме да докладваш в събота или понеделник.  :D

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #845 -: Септември 29, 2016, 13:58:55 pm »
blue_sky На 13.09 ми е бит 5000 ед. Прегнил  :?
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #846 -: Септември 29, 2016, 14:05:22 pm »
Не, bebeshok, деня на трансфера не го броя, приемам го за нулев, на мен и Прегнил не са ми слагали. И аз като момичетата, мисля, че можеш да пуснеш тест в лаборатория извън клиниката. Моят първи го правих в Цибалаб, защото те работят в събота и неделя, а и клиниката ми работи с тях, та можех да си интерпретирам резултатите по-точно. Не се притеснявай за болката, нормално е да има неразположения. На мен няколко пъти ми променяха дозата на лекарствата, предвид състоянието ми. Както вече са ти писали момичетата, лежи и си почивай. Няма да ти казвам да не се притесняваш, защото от опит знам, че е невъзможно, но се опитай да се разсееш с нещо приятно. Все пак ти се случва толкова хубаво нещо :). Мен ме викаха на преглед след 20-ти ден от трансфера, когато се видя плодно сакче и жълтъчно мехурче.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #847 -: Септември 29, 2016, 15:15:29 pm »
Днес е 29. Отдавна се е изчистил прегнилът.
Бременна си и всичко ще бъде наред. Няма какво друго да направиш. Нормално е да те боли, да те придърпва, да не те боли, да имаш или да нямаш симптоми. Всичко това е в реда на нещата. Пий си лекарствата! Ако имаш зацапване или силни болки, свържи се с лекаря си.
Чакаме новото ЧХГ след два дена.
« Последна редакция: Септември 29, 2016, 15:18:05 pm от blue_sky »

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #848 -: Септември 29, 2016, 16:17:36 pm »
Благодаря ви много,на всяка една :bighug:.Малко по-спокойна съм вече.В крайна сметка ,каквото и да стане ме успокоява мисълта,че поне се е имплантирало.Все пак е добро начало  :).Нямам зацапване,само пустите болки.Принципно от днес съм на работа.Работя в офис и го карам много лежерно.Последен въпрос : Мислите ли ,че има нужда да си взема др. болничен и да пазя леглото или каквото има да става то ще стане?
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #849 -: Септември 29, 2016, 16:36:08 pm »
За работата зависи какво работиш и доколко комфортно се чувстваш на работното място, ти си знаеш. Може да се консултираш и с лекаря си по този въпрос, обсъдете го. Аз след трансфера си останах един ден вкъщи, на следващия заминахме на палатки за 2 дни и после си бях плътно на работа. По време на процедурите никога не съм си взимала отпуск или болничен - само в дните на пункция и трансфер пропусках работата, а не е като да кажеш, че не мога да отсъствам. Имам страхотен работодател и само да кажа, няма проблем. Но работата ми не е натоварваща физически (психически отчасти). Сега съм вкъщи от известно време заради усложнения в 7-ма седмица, но вече всичко е наред и си мислех за връщане на работа. Да видим само как ще се разберем с Док за това :D
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #850 -: Септември 29, 2016, 19:26:11 pm »
bebeshok0326, стиснати палци и от мен  :), тестът е положителен, направи още един след около 48 часа, ще чакаме резултата :)

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #851 -: Септември 29, 2016, 23:10:28 pm »
Ако се чувстваш добре, няма нужда да си седиш вкъщи. Пазенето на леглото и без това няма никакво значение в твоя случай. Аз работих и двата пъти, като при първата бременност имах кървене и тогава бях две седмици вкъщи. Работих до началото на деветия месец. Но и аз бях по цял ден в офис. Не съм извършвала някаква физическа дейност.
За болките говори с лекаря си дали трябва да взимаш нещо.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #852 -: Октомври 01, 2016, 08:45:43 am »
Добро утро,
44 часа по-късно ЧХГ 62.5 (10 дни след трансфер).Все пак го пуснах в клиниката  :D
Добре ли е?
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #853 -: Октомври 01, 2016, 09:26:24 am »
bebeshok0326, идеално се е удвоил ЧХГ  :D, ето сега по- спокойно може да си изчакаш прегледа :), всичко е наред!

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #854 -: Октомври 01, 2016, 09:53:07 am »
Браво, bebeshok0326 :) Чудесно се удвоява. Тихичко честито и стискам палци за успех и за напред



   La vita è bella
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #855 -: Октомври 01, 2016, 10:22:15 am »
Честито, bebeshok! :)
Стискам палци всичко да е наред оттук нататък. Добре е първият преглед да е при ЧХГ над 1000 единици, за да успее лекарят ти да регистрира плоден сак (при мен, като отидох, беше вече над 10000).
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #856 -: Октомври 01, 2016, 11:32:20 am »
 :thankyousign: :thankyousign:  :wave:
Мога да по спя няколко дни по-спокойно   :D
Още веднъж благодаря за подкрепата.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #857 -: Октомври 01, 2016, 14:38:05 pm »
Прекрасен резултат.Сега чакаме прегледа :) Много се радвам, много!

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #858 -: Октомври 02, 2016, 00:46:18 am »
Виждаш ли, че всичко е наред?! Чудесно! Чакаме новини от първия преглед.

Честито и леки девет месеца! :-)

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #859 -: Октомври 02, 2016, 14:04:22 pm »
Браво, bebeshok!!!
Тихичко честито и от мен! Чакаме новини от прегледа!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!