0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #920 -: Декември 27, 2016, 09:46:29 am »
Момичета, това ще е първият ми хейтърски пост! Направо съм бясна, че се въдят толкова мързеливи и некомптентни екземпляри!
Ситуацията е следната - чакам си аз чинно да минат празниците, за да си пусна още един кръвен и дай Боже да видя как нараства ЧХГ.
Сутринта милото ме кара към офиса, а в същата сграда има здравен център на Доверие с чисто нова лаборатория. За да се подсигуря, преглеждам сайта и дори звъня на рецепцията и питам работи ли лабораторията. Лигаво "Дааа..." прозвучава в слушалката. Викам на милото, няма какво да ме развозваш по лабораториите, ще се боцна в офиса.
Качвам се в така наречения здравен център и викам на двете кифли "за лаборатоврията съм". А те - какво ще си пускате?.
- Кръвен за бременност.
- ООО, ма ние нямаме МАЙ такова!.. - Поглеждат мудно в мониторите. - Мда, нямаме!

Ами като нямате, пишете го в сайта си или поне предупреждавайте пациентите, които звънят по телефона. Честно, тия все едно са в кома, само лигичките дето не са им потекли още!   osi_7
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #921 -: Декември 27, 2016, 11:04:40 am »
Я не се ядосвай за глупости, yollie, ами се радвай на живота!  :) И се въоръжи с търпение, защото още много такива трудности ще срещнеш по пътя. Ти си в София, нали? На хората в провинцията им е още по-трудно, напр. миналия ден една наша пациентка ни се оплака, че в нейния град не знаят какво е ОГТТ, а тя живее в град с 10 000 жители. Представям си каво здравеопазване получават хората в още по-малките населени места. Затова у нас гестационен диабет развиват почти една трета от бременните. Да не говорим, че последното предложение на Зачатие да се поема от касата скринингът за гестационен диабет на аогромната цена от 9 лв. потъна някъде из папките на Министерството на здравеопазването.

Та така, пазете си нервите и успех, момичета!  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #922 -: Декември 27, 2016, 11:44:25 am »
Права си, Мели, благодаря за утешителните думи.
И да, липсата на компетентност е потресаваща! Представям си за отношението и информираността в по-малките населени места.  8O
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #923 -: Декември 28, 2016, 08:24:06 am »
Аз вчера отидох в спешния на Надежда защото ме притесняваше зацапването . Чхг е вече 1817, лекарката каза ниско е, след това се видя само плоден сак с размери 0.49/0.28/0.33,  нищо не ми казаха, много било рано. Аз останах с впечатление, че не и хареса. Утре пак съм на чхг и преглед, сега ми е още по-притеснено. А и с тия вируси наоколо, вчера всички кашляха в офиса, от днес си взех болничен от личната за три дни. Дано не се побъркам вкъщи, като съм на работа поне нямам толкова време да мисля за глупости.
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #924 -: Декември 28, 2016, 09:59:41 am »
Ciguena, опитай да се успокоиш. Със сигурност знам, че ЧХГ трябва да е поне 1000. Твоето си е ок, добре си направила, че си взела болничен. Почивай и много се пази от гадните вируси.
Аз от два дни нямам почти никакви симптоми, дори и гърдите ми не са така напрегнати... започвам да бъркам поредния сладкиш само и само да не си блъскам главата. Вече сънувам клиниката всяка нощ
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #925 -: Декември 28, 2016, 12:37:58 pm »
Успех утре, Бояни!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #926 -: Декември 28, 2016, 13:04:10 pm »
Благодаря Ciguena, но не издържах и отидох до лабораторията преди малко. ЧХГ е 51,230.
Обадих се на доктора и той каза, че е много ниско. Въпреки всичко иска утре да ме прегледа. Незнам какво да мисля. Ти поне дръж фронта. Ще изгрее слънце някой ден.
Късмет мила
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #927 -: Декември 28, 2016, 13:39:37 pm »
Моето беше 57 на 15 ден след трансфера. Според мен трябва да го повториш след два дни, но док би трябвало да знае най-добре.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #928 -: Декември 28, 2016, 14:56:38 pm »
Ciguena, макар и забавено все пак от 19.12 насам ЧХГ се удвоява добре (на 38,4 часа), дано всичко е наред, пиши утре след прегледа!

Бояни, успех, предполагам след около 48 часа ще изследваш отново ЧХГ, дано има удвояване!!!

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #929 -: Декември 29, 2016, 10:48:23 am »
Е момичета, аз приключих. ЧХГ 25,48 и при УЗД не се видя нищо.
Не искам да ви разтройвам. Пиша ви, защото смятам, че е редно след като ви държах в напрежение с моята история. Тъжно ми е, но ще вдигна глава тези дни и ще продължа да си гоня късмета...
Ciguena, ще надничам за теб и останалите. Благодаря ви за подкрепата и от сърце ви желая успех!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #930 -: Декември 29, 2016, 14:00:44 pm »
Съжалявам , Бояни! Знам колко е тежко в този момент, преживявала съм го и няма думи, които да утешат. Но това чхг означава, че имплантация все пак е имало. Надявам се няма да се откажеш, доколкото разбрах това ти е първи опит. На мен ми е трети стимулиран, имам и един замразен.
Иначе моето ЧХГ днес е 3524,  удвоило се е. От преглед се отказах по две причини. Първо защото имаше много хора в болницата, включително кашлящи и второ, защото се разочаровах от предния преглед. Някаква стажантка се учеше, ръчка ме доста време, докато и показваха кое къде да гледа, а на мен в крайна сметка нищо не ми казаха. Първо ми казаха, че ЧХГ е ниско, а след това че било рано, само се притесних още повече. Май ще чакам да се върне др Персенска на шести януари.
« Последна редакция: Декември 29, 2016, 14:05:25 pm от Ciguena »
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #931 -: Декември 29, 2016, 16:21:25 pm »
Моля ви, ако някой е запознат да ми каже наистина ли толкова ниско чхг?  По изчисленията на калкулатора съм в 6 г.с. и 2 дни, което на практика се води 7ма. За седма седмица най-ниската стойност е 7050, а моето е 3524. Знам че най-добре ще установи преглед, но съм посочила в предишния пост съображенията, поради които не го направих.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #932 -: Декември 29, 2016, 20:17:06 pm »
Седмиците се отчитат навършени, а не започнати, т.е. ти сега си 6-та седмица. Абсолютната стойност на ЧХГ не е толкова важна, а по-скоро факта, че при такава стойност колегите не са били убедени при прегледа, че всичко е наред.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #933 -: Декември 30, 2016, 10:32:04 am »
Бояни, много съжалявам! Дръж се, момиче! От все сърце ти пожелавам 2017 да ти донесе много радост и спокойствие!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #934 -: Декември 30, 2016, 10:55:06 am »
Благодаря за подкрепата, късмет и лично щастие на всички ви през новата година!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #935 -: Декември 30, 2016, 16:35:29 pm »
Не издържах и отидох на лекар. Плодният сак е пораснал 1.13 мм, но ембрио не се видя. Лекарят каза рано е, но по форумите чета че при този размер на сака би трябвало да се види, ако има...В главата ми е един малък ексел, само сметки и таблици. Дано оживея до другия петък. Весело посрещане на Новата Година, момичета!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #936 -: Януари 04, 2017, 16:48:51 pm »
Здравейте, момичета! За много години и много късмет на всяка от вас! :)

Ciguena, стискам палци! Дръж ни в течение! :)

Бояни, браво че си така силна! Горе главата и само напред! :)


Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #937 -: Януари 06, 2017, 12:05:37 pm »
Приключих с опита си. Днес на прегледа не се видя ембрион, само плоден сак. Поне ми дадоха хапче, с което би трябвало да се изчистя сама. Успех на останалите!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #938 -: Януари 07, 2017, 10:28:10 am »
Ciguena, сърцето ми се сви като те прочетох! Много съжалявам. Каквито и съвети и отешителни думи да ти дам, сигурно няма да ти стане по-леко, но знай, че ти изпращам много любов и подкрепа!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #939 -: Февруари 09, 2017, 16:37:32 pm »
Да се запиша и аз при вас момичета. Другата седмица на 16 ти ще ходим да си вземем заповедта, и от там отиваме в клиниката, нямам търпение да започнем и дано се получи. Успех на всички :bighug: