0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #200 -: Август 30, 2016, 17:51:10 pm »
Благодаря ти, rossss...Не искам да сменям лекаря, до тук съм много доволна и имам пълно доверие, но навсякъде съм чела, че се правят много изследвания преди самия опит и това ми се видя странно. Май е  време да спра да чета :) преди около година съм пускала хормони и единствено ме притеснява, че тсх ми беше малко висок 4.3 и пак доколкото съм чела трябва да е под 2. Наистина ще гледам да се успокоя и да мисля положително :) много ти благодаря за подкрепата  :)
*
« Отговор #201 -: Август 30, 2016, 18:00:55 pm »
blagorodna, за ТСХ задължиелно направи контролно изследване и се консултирай с ендокринолог, ако до момента не е предприето лечение при тази стойност над 4 - преди опит трябва да е под 2 (да не кажа задължително). Това е важно. В последствие, при настъпила бременност, също се следи много изкъсо, на всеки 30 дни.
За другите изследвания имай доверие на лекаря си. Ако са правени основните хормонални изследвания и проходимост на тръби и там не е открито някакво отклонение, няма какво да те притеснява. Ако има индикации за нещо друго, лекарят ти ще те насочи. Преди опита ще се направят вирусология и микробиология на двамата партньори (ако нямате валидни такива), а теб ще те следят на УЗИ и за промяна в хормоните по време на стимулацията, както rosss вече ти е писала.
Много успех и щастлив резултат пожелавам :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява."

« Отговор #202 -: Август 30, 2016, 18:40:18 pm »
Много Благодаря, още тази седмица ще си изследвам тсх. Но проходимост на тръби не ми е правена...Това задължително ли е?
*
« Отговор #203 -: Септември 01, 2016, 01:24:32 am »
Благородна, с тхс 4, аз не бих започнала опит. Хубаво е като ще правите ин витро и ще се дават пари така или иначе, да се отхвърлят повечето възможни рискове и затова е добре да провериш тръбите, но преди това трябва чиста МБ!
Ако лекаря ти не е запомнил, че имаш такива стойности на тсх, му припомни! Не те ли изпрати на консултация с ендокринолог?!
Иначе аз забременях с тсх 2,54 и не съм имала проблеми с щитовидната жлеза преди това. При мен не е следено нивото на тсх по време на бременността. Последно говорих с ендокринолог за това проследяване и мнението беше, че се следи при момичета, които по принцип имат проблеми с жлезата, както и се пуска контрола при съмнение за гестационен диабет ( сигурно има и други случаи).

Ако държиш на този лекар, направи си тсх и като отидеш на преглед му дай резултата и искай коментар. Попитай и за проходимостта на тръбите. От отговорите ще си направиш своите изводи.
Успех!

« Отговор #204 -: Септември 01, 2016, 08:25:07 am »
Аз също досега не съм имала проблеми с щитовидната жлеза, тсх бях пускала преди година когато ми беше първия преглед, но оттогава не е ставало дума за него. Днес ходих да го изследвам и следващата седмица като отида на преглед ще и занеса резултата и ще попитам. На мен също не ми се иска да започвам опит без да съм сигурна, че всичко е наред.
Благодаря за отделеното внимание :)
« Отговор #205 -: Август 11, 2017, 15:37:42 pm »
Пълно разочарование от д-р Т. Арабаджи в клинка "Щерев". Два неуспешни опита ИКСИ. През цялото време имах чувството, че не приемаше насериозно нашите проблеми като пациенти/клиенти. Някак си нещата ги разглеждаше доста повърхностно, предвид голямата заетост и очевидно наплива от по-млади двойки. Загубихме време и средства, а и емоционално се сринахме. Защо на лекарите не им се занимава с трудни случаи? Статистиката за % успеваемост е очевидно на какво се базира!
« Последна редакция: Август 11, 2017, 16:58:40 pm от koko6inka »
« Отговор #206 -: Април 15, 2018, 23:08:25 pm »
Отдавна никой не е писал. Някой ще стартира ли тази година?
« Отговор #207 -: Април 16, 2018, 10:37:18 am »
Аз чакам да ми дойде тези дни и ако всичко е ок на прегледа да стартираме :)
Няма пряк път към щастието!
« Отговор #208 -: Април 21, 2018, 19:47:50 pm »
Mihaela Viyacheva, здравей и успех ще стискам палци :-) .Аз и този месец не стартирах. Пак ми изписаха Регулон ( за 2-ри месец ) и DHEA ( за 4-ти месец).И около 14 Май се очертава да ми дойде, ноооо тъкмо ще си взема заповедта  и се надяваме Май месец да ни е на късмет.
« Отговор #209 -: Април 21, 2018, 20:14:31 pm »
Късмет и на теб, аз вече съм 4-ти ден от стимулацията :)
« Отговор #210 -: Април 21, 2018, 21:12:34 pm »
 :grouphug:н
 Може ли малко инфо. Понеже аз пътувам от другият край на БГ и ми е голям стрес. Като се стартира процедурата всеки ден ли се ходи в клиниката (за сега отсядам в близки, но  не ми е удобно  за повече от ден,два) та обмисляме да наемем квартира. Колко долу-горе продължава посещенията, стимулацията преди ваденето на Я .
« Отговор #211 -: Април 22, 2018, 19:43:55 pm »
Hris_80 ще ти пиша на лично.
« Отговор #212 -: Април 23, 2018, 21:36:54 pm »
Ок :-)