0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #200 -: Август 30, 2016, 17:51:10 pm »
Благодаря ти, rossss...Не искам да сменям лекаря, до тук съм много доволна и имам пълно доверие, но навсякъде съм чела, че се правят много изследвания преди самия опит и това ми се видя странно. Май е  време да спра да чета :) преди около година съм пускала хормони и единствено ме притеснява, че тсх ми беше малко висок 4.3 и пак доколкото съм чела трябва да е под 2. Наистина ще гледам да се успокоя и да мисля положително :) много ти благодаря за подкрепата  :)
*
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #201 -: Август 30, 2016, 18:00:55 pm »
blagorodna, за ТСХ задължиелно направи контролно изследване и се консултирай с ендокринолог, ако до момента не е предприето лечение при тази стойност над 4 - преди опит трябва да е под 2 (да не кажа задължително). Това е важно. В последствие, при настъпила бременност, също се следи много изкъсо, на всеки 30 дни.
За другите изследвания имай доверие на лекаря си. Ако са правени основните хормонални изследвания и проходимост на тръби и там не е открито някакво отклонение, няма какво да те притеснява. Ако има индикации за нещо друго, лекарят ти ще те насочи. Преди опита ще се направят вирусология и микробиология на двамата партньори (ако нямате валидни такива), а теб ще те следят на УЗИ и за промяна в хормоните по време на стимулацията, както rosss вече ти е писала.
Много успех и щастлив резултат пожелавам :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #202 -: Август 30, 2016, 18:40:18 pm »
Много Благодаря, още тази седмица ще си изследвам тсх. Но проходимост на тръби не ми е правена...Това задължително ли е?
*
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #203 -: Септември 01, 2016, 01:24:32 am »
Благородна, с тхс 4, аз не бих започнала опит. Хубаво е като ще правите ин витро и ще се дават пари така или иначе, да се отхвърлят повечето възможни рискове и затова е добре да провериш тръбите, но преди това трябва чиста МБ!
Ако лекаря ти не е запомнил, че имаш такива стойности на тсх, му припомни! Не те ли изпрати на консултация с ендокринолог?!
Иначе аз забременях с тсх 2,54 и не съм имала проблеми с щитовидната жлеза преди това. При мен не е следено нивото на тсх по време на бременността. Последно говорих с ендокринолог за това проследяване и мнението беше, че се следи при момичета, които по принцип имат проблеми с жлезата, както и се пуска контрола при съмнение за гестационен диабет ( сигурно има и други случаи).

Ако държиш на този лекар, направи си тсх и като отидеш на преглед му дай резултата и искай коментар. Попитай и за проходимостта на тръбите. От отговорите ще си направиш своите изводи.
Успех!


Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #204 -: Септември 01, 2016, 08:25:07 am »
Аз също досега не съм имала проблеми с щитовидната жлеза, тсх бях пускала преди година когато ми беше първия преглед, но оттогава не е ставало дума за него. Днес ходих да го изследвам и следващата седмица като отида на преглед ще и занеса резултата и ще попитам. На мен също не ми се иска да започвам опит без да съм сигурна, че всичко е наред.
Благодаря за отделеното внимание :)
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #205 -: Август 11, 2017, 15:37:42 pm »
Пълно разочарование от д-р Т. Арабаджи в клинка "Щерев". Два неуспешни опита ИКСИ. През цялото време имах чувството, че не приемаше насериозно нашите проблеми като пациенти/клиенти. Някак си нещата ги разглеждаше доста повърхностно, предвид голямата заетост и очевидно наплива от по-млади двойки. Загубихме време и средства, а и емоционално се сринахме. Защо на лекарите не им се занимава с трудни случаи? Статистиката за % успеваемост е очевидно на какво се базира!
« Последна редакция: Август 11, 2017, 16:58:40 pm от koko6inka »
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #206 -: Април 15, 2018, 23:08:25 pm »
Отдавна никой не е писал. Някой ще стартира ли тази година?
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #207 -: Април 16, 2018, 10:37:18 am »
Аз чакам да ми дойде тези дни и ако всичко е ок на прегледа да стартираме :)
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #208 -: Април 21, 2018, 19:47:50 pm »
Mihaela Viyacheva, здравей и успех ще стискам палци :-) .Аз и този месец не стартирах. Пак ми изписаха Регулон ( за 2-ри месец ) и DHEA ( за 4-ти месец).И около 14 Май се очертава да ми дойде, ноооо тъкмо ще си взема заповедта  и се надяваме Май месец да ни е на късмет.
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #209 -: Април 21, 2018, 20:14:31 pm »
Късмет и на теб, аз вече съм 4-ти ден от стимулацията :)
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #210 -: Април 21, 2018, 21:12:34 pm »
 :grouphug:н
 Може ли малко инфо. Понеже аз пътувам от другият край на БГ и ми е голям стрес. Като се стартира процедурата всеки ден ли се ходи в клиниката (за сега отсядам в близки, но  не ми е удобно  за повече от ден,два) та обмисляме да наемем квартира. Колко долу-горе продължава посещенията, стимулацията преди ваденето на Я .
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #211 -: Април 22, 2018, 19:43:55 pm »
Hris_80 ще ти пиша на лично.
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #212 -: Април 23, 2018, 21:36:54 pm »
Ок :-)