0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
месец май - в очакване на лятото :)
« -: Май 03, 2015, 13:10:30 pm »
Срамота, 3 май, а нямаме тема за каките и батковците :lol:

Трите почивни дни ми се отразиха чудесно. Нямахме никакви планове, защото чакаме един приятел да си дойде от щатите и ще е в къщи, но съвсем спонтанно в петък сутринта решихме, че не бива да пропиляваме деня и прекрасното време в София. И така поехме към Крушунските водопади и Деветашката пещера. Препоръчвам с две ръце за еднодневна екскурзия. Маршрутът е подходящ за хора дори с бебета, а мястото е много красиво, заслужава си да се види :D

С пожелание за много слънце на вън и в душите през този месец! :D
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #1 -: Май 03, 2015, 15:15:35 pm »
И така поехме към Крушунските водопади и Деветашката пещера. Препоръчвам с две ръце за еднодневна екскурзия. Маршрутът е подходящ за хора дори с бебета, а мястото е много красиво, заслужава си да се види :D
Потвърждавам  :P Това е единствената пещера, от която са ме побили тръпки от страх  :lol: А водопадът е един път  :P Само дето не го препоръчвам за бебета, че много път се събира с кола с отиването и връщането  :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #2 -: Май 03, 2015, 18:57:26 pm »
Слънчев и усмихнат месец май !!!

Крушунските водопади са уникално място ,много красиво ,заслужава си .
В Деветашката не сме влизали,но  пещерата Дяволското гърло до Триград ми взе дъха и страха отвсякъде .


*
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #3 -: Май 04, 2015, 01:03:44 am »
Била съм в Дяволското гърло, но любима ми е Ягодинската. Имат и хубаво хотелче в селото (Ягодина). Родопите са вълшебна планина.

*
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #4 -: Май 04, 2015, 05:35:09 am »
И аз голям страх брах в Дяволското гърло. Даже още по пътя, когато на еднолентовия път пред нас идваше огромен камион с дърва, а точно там мантинелата беше счупена. Но аз имам страх от високо, та не съм критерий колко е страшно. Алекс, например, много я хареса, но заради мен цялото семейство не слезе надолу по стълбите и се върнахме по "пенсионерската" пътека.

И за да съм по темата с децата, тази вечер изкарахме в Пирогов. Алекс падна от една люлка по корем. Слава богу, се размина само с охлузвания и уплаха. Въпреки че падна от повече от метър по корем, няма счупени ребра и наранени органи.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #5 -: Май 04, 2015, 08:43:40 am »
Родопите  са ми такава  страст , имат невероятна енергия , уникални места    - природа , история  съчетани на едно място .
sia, и аз  с височините  имам голЕм проблем .
Добре , че  нищо не се е  случило от люлката .



*
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #6 -: Май 04, 2015, 09:16:11 am »
ех Сиа, важното е че е добре детето. И Еленка вчера падна с колелото та си обели брадата, но нямаше драма де  :)

А Дяволското гърло и Ягодинската пещера наистина трябва да се видят, уникални пещери са :D
« Последна редакция: Май 04, 2015, 09:25:54 am от StefiZ »
*
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #7 -: Май 04, 2015, 09:18:05 am »
Честита ни нова тема в един от най-хубавите месеци  :)
sia, добре, че няма сериозни наранявания малката госпожица. Дето казваше баба ми "да ни ги пази Господ, щото ние не можем да ги опазим".
Ние си направихме еднодневен риболов - на язовира в Долна Диканя. Освен нас имаше още 3-4 човека само  :D. Първо нахранихме патиците, след това погнахме рибите. Освен една 2кг. щука, хванахме още 60-тина уклейчета и костурчета, и ... тен на ръкави  :lol:  Няколко ден ще сме на "рибена диета"  :wink:
Доживях да чуя и критики, че водя децата на такива места - Тео ми заспа в ръцете, и една жена от персонала на заведението ме пита - "сега къде ще спи?" - В количката -отговарям. Другата се обажда - "Оно така ли се оди с деца на секъде!?! Влачат ги къде ли не..."



*
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #8 -: Май 04, 2015, 09:26:58 am »
..... "Оно така ли се оди с деца на секъде!?! Влачат ги къде ли не..."

да бе, а другата крайност - да си ги държим дома дорде стане 35 градуса, ама то пък тогава много горещо, къде да ги водим в тая жега  :lol: :lol:
*
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #9 -: Май 04, 2015, 09:41:08 am »
Е, може и по молове да ги влачим, бе  :lol: :lol: :lol:



Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #10 -: Май 04, 2015, 09:43:31 am »
..... "Оно така ли се оди с деца на секъде!?! Влачат ги къде ли не..."

да бе, а другата крайност - да си ги държим дома дорде стане 35 градуса, ама то пък тогава много горещо, къде да ги водим в тая жега  :lol: :lol:

Е па спрете се с тия дЕца, па Вие! Пуууу!

Стефи, според мен женицата е имала предвид, че като поотраснат на 5-6-7, тогава ще ги водим сред природата. Сега им е рано още.
Оф, всякакви сбъркани хора има... :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #11 -: Май 04, 2015, 10:43:42 am »
Привет на всички!

Слънцееее, селааааа, кеееееф!  :lol: :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: :lol:

Това предстои!
Здраве на всички ви и използвайте селата си, който ги има! такова удоволствие е за малчовците, че и за майките им де  :wink:

Все по-рядко влизаме в интернет, което е добре  :lol: и все по-често сме навън по цяяяяяял ден!

Хич не им се връзвайте на тези, дето ви се мръщят - подминавайте ги с усмивка и толкоз  :wink:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #12 -: Май 04, 2015, 12:11:51 pm »
По повод воденето на малки деца навън и държенето само в къщи - споделям с приятелка за бременността си и че това бебе трябва да се роди октомври-ноември. Отговорът - "ее ако знаеш колко по-лесно се гледа зимно бебе, отколкото лятно" Аз малко така  8O чакам уточнение. "Ами държиш си го вътре, на постоянна температура и всичко е наред." Не ми се спореше. Извеждам баткото всеки ден, даже и ако е понастинал, освен в някакви по-сериозни бури и съм чувала коментари. "Виж как извежда детето на студа! А миналата седмица беше болно!". Остава и да го държа между 4 стени пред телевизора, като живея в балкана, на кристално чист въздух. Но акъл на други не давам, как да си гледат децата.


*
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #13 -: Май 04, 2015, 14:06:28 pm »
О да, и аз не давам непоискани съвети.
Но вчера да ви кажа какво видях в парка - дете със зимна грейка и ватиран анцунг, бащата беше по къс ръкав. Моите деца по тениски и къси гащи...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #14 -: Май 04, 2015, 14:35:26 pm »
- "Оно така ли се оди с деца на секъде!?! Влачат ги къде ли не..."

а оно зер навремето не са ги влачили со них по нивата...  :D

sia, добре, че детето е без поражения - падане по корем сигурно никак не е приятно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #15 -: Май 04, 2015, 14:53:09 pm »
Страхотен май ви пожелавам!

Сия, прегръдки за Алекс и дано не я боли много!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #16 -: Май 04, 2015, 15:46:45 pm »
Благодаря ви за хубавите мисли.☺ Калпазанката вече е добре и е готова за нови поразии. Изкара страшен късмет, че се е приземила хлъзгайки се на земята. И че е съобразила кога да се изправи, за да не я удари люлката по главата.
А ако беше с грейка, можеше и без охлузвания да мине, но и аз с къси панталони и къси ръкави я изведох.  :lol:
В Пирогов имаха много работа, но съм много доволна от отношението и вниманието.
Днес си остана вкъщи, но утре ще си е на училище. Че утре ще ми правят втора хистероскопия, за да махнат остатъка от миомата.
Водих я и на дерматолог заради родилния белег и ни казаха да не го мислим. И че ако реши след време да го маха, го махат на няколко пъти, за да не остане голям белег.




« Последна редакция: Май 04, 2015, 15:52:05 pm от sia »
*
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #17 -: Май 04, 2015, 22:03:17 pm »
Sia, радвам се, че се е разминала голямата беля.
Това ми е огромен страх на мен, пустото катерене, но както по-горе е писано - Господ да ги пази...

*
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #18 -: Май 05, 2015, 02:01:03 am »
Абе, лесно се гледа зимно бебе. Тя само на теория май знае. Като писне и докато не го изкараш навън, не вземе да се успокои (моите понякога са заспивали, докато ги обличам. Надушват, че ще излизат навън и спират цирка.).

И моят синковец има обелено коляно от колелото,  но то не ми е проблем. Да е с каска на главата. Колената и лактите ще оздравеят. :-)

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #19 -: Май 05, 2015, 09:34:13 am »
Ох и на практика знае тя как се гледа зимно бебе - точно както ми препоръчва - в изолация в къщи. Че не се и проветрява почти, дан настине. Не виждам да е нещо по-здраво от нашия момък, ама както си искат да си го гледат. Иначе пък все му откриват алергии, а не се спря да се пуши постоянно у тях, вкл. и там дето спи детето. Подхвърлих един път, без да настоявам, поне за цигарите и проветряването... глас в пустиня. Така или иначе, мисля че всяка майка прави най-доброто, според нея за детето си, но хора разни.
Една забавна случка със свекървата от лятото. Ние не сме край нея и по повод сме се събрали на селото на моя мъж. Лято, одеялце на тревата и се почва - "на детето май му е студено". Ок - обличам го. След малко - "ох то топло било, да го съблечем". Пак се съгласявам. След малко, пак му стана студено... на детето. Уйдисах и пак :) Бях се настроила да приема всичко на шега, че иначе щях да се поизнервя леко. И така за около час правихме гимнастика облечи се-съблечи се. Накрая - "абе аз какво ти се меся, май ти най-добре си знаеш". Абе аз това чаках :) Не че и аз не се чудя понякога как му е. Сега пак някакви сополи му тръгнаха, та може да сме го изстудили милото.