0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #21 -: Май 05, 2015, 09:58:18 am »
Вчера само моето дете беше с къс ръкав на площадката, а имаше поне 20-30 деца.
Ще видим как ще е утре, като го дават да е 31 градуса  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #22 -: Май 05, 2015, 10:22:09 am »
Сия, дано да е добре малката лудетина.
Моето и то все голо ходи, това според баба ѝ и едната ѝ учителка. А на нея все ѝ е жега. Често като сме навън мама е по-облечена от детето си. И понякога ме гледат укорително, ама ич не им идва на ум, че мама обикновено седи на някоя пейка, а дребната тича като изоглавена.
Иначе на първи бях с една приятелка с наборче на Ники. Ами той първо беше по-облечен от нея и второ беше начесто привикван да му подсушава мама гърба, че е потен. Много се изненада от моето виждане по въпроса - „както се е намокрила, така и ще изсъхне, къпането после“. Ужас, ами ако настине  8O!!!. Обикновено и аз не поискани съвети не давам, но тя просто ме изуми. Надвила над свекървата да не го соли, ама много се потял беее. Разбирам я, ако ти се дудне вече шеста година, че то детето заради теб се поти толкова, рано или късно ще поддадеш. Та безумната идея на педиатърка !!! била - щом не е солено детето сега да му се правят бани с калиев перманганат в продължение на 10 дни.
Попитах кротко какъв очаква да бъде дълготрайният, ама наистина дълготраен ефект от това - не можа да ми каже. Та доколкото я познавам, ще го направи. Но пък ние се виждаме често - ще видим след въпросните бани, при следващото ни събиране дали ще се поти повече от моята.
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #23 -: Май 05, 2015, 10:27:04 am »
Болната ми тема!
У наше село не е толкова топло, както при вас - около 18-20 градуса е и Злато си е по къс ръкав, но само той  :wink: Всичко е с дълги ръкави! Моя милост е с якенце  :oopsл Ами той бяга, скача, търчи и пак се изпотява! А тези с дългите ръкави сигурно завират! Майките са по потници, а децата с дебеееееееееееееели грейки и дълги ръкави  :lol:
Ами детето ми е преди всичко ЧОВЕК, не извънземно! Обличам си го по-леко от мен, защото той е в постоянно движение! Една идея по-хладно да му е, за да не е потен!
*
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #24 -: Май 05, 2015, 11:32:32 am »
Бебе, ще се потреса и няма да коментирам.  :(

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #25 -: Май 07, 2015, 08:45:45 am »
Добро утро !
притесняващата статистика за килограмите  на децата ни :
http://www.vesti.bg/sviat/evropa/bylgariia-e-peta-v-sveta-po-detsko-zatlystiavane-6035692

По празници като пътуваме  при баби , дядовци   непрекъснато се повяват едни лели , стринки и съседки , черпещи Калоян с вафли , шоколадчета, бонбони  и  подобни . Събирам  една торба сладкарски  фабрикати .Направо ме хващат дяволите   да ви кажа .



*
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #26 -: Май 07, 2015, 09:40:23 am »
Много тъжно звучи тази статия :(

Истината е че не всичко зависи само от нас, за съжаление. Докато са малки, да, но като тръгнат на училище, а в пубертета пък съвсем. :(
« Последна редакция: Май 07, 2015, 10:19:37 am от StefiZ »
*
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #27 -: Май 07, 2015, 09:41:07 am »
Още едно интересно четиво. Слава Богу, в Б-я май още не е дошла "на мода" тази диагноза /или поне на мен така ми се струва/:

http://nauka.offnews.bg/news/%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%B0_21/%D0%9F%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%94%D0%B5%D1%86%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8_10075.html



*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #28 -: Май 07, 2015, 15:44:48 pm »
За носенето на боклуци на дете - направо не ми се почва темета, че много е нервирам. Случва се да му дадат нещо сладко и в момента, в който се отдалечим, "без да искам" бутвам боклука на земята и после вече е мръсен, не става за ядене ;) За сега минава този номер, понякога с малко рев, ама му минава.
А статията за хиперактивните деца - наистина, слава Богу, че у нас не е дошла тази мода  :?
Ние сме на вълна отказване от памперс и на моменти изтрещявам. То може и от хормоните да е донакъде. Не казва диваненцето, ако аз не го сложа на гърнето, сменяме дрехите. Знам, че е бял кахър и ще мине, но ми се струва направо мисия невъзможна. И като вземат край мен да ми обясняват, на кое дете кога му свалили памперса и коооолко голям бил вече Божидар, ама как още не си казва??


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #29 -: Май 07, 2015, 15:52:04 pm »
Още едно интересно четиво. Слава Богу, в Б-я май още не е дошла "на мода" тази диагноза /или поне на мен така ми се струва/:

http://nauka.offnews.bg/news/%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%B0_21/%D0%9F%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%94%D0%B5%D1%86%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8_10075.html

а, дошла е... само че май още не прилагат Риталин така масово. в нашето училище има поне по 1 дете в паралелка с такава диагноза. учителите много държат да са с диагноза, за да имат основание да искат ресурсен учител и за да имат оправдание защо не могат да се справят с децата!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #30 -: Май 07, 2015, 16:09:50 pm »
бебе, кое му е голямото на Божидар, та той няма 2 г.
Не се измъчвай, остави детето, ще му дойде момента и ще видиш как за един ден ще се случат нещата :)

Това с хиперактивността за мен е точно оправдание за некадърността на учителите ни. Да ме прощават, но е точно тяхно задължение да се опитат да научат децата, разбира се с помощта и на родителите, какво е училище и за какво аджеба са там. Няма как да очакваш от 6-7 г. деца, които до сега са били в ДГ или у дома, играли по цял ден, ти да искаш да седят по 40 мин. на чин ей така от първия ден. Безумно е това. И ние не сме били по-различни, но учителите успяваха.
Аз съм разказвала какво чудо беше нашия клас миналата година, но госпожата някак успя да им обясни какво се очаква от тях и ти да видиш, взеха че разбраха диванетата. Ходеше жената по време на час да ги търси по коридорите някои деца, но не диагностицира никое като хиперактивно или с дефицит на внимание. Сега се справят всички.
*
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #31 -: Май 07, 2015, 16:23:11 pm »
Бебе, щом не ти се получава с памперса, явно ви е рано. Моята дъщеря го свали почти от раз на 2 година и половина. А преди това не даваше никакви признаци, че някога ще се раздели с памперсите.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #32 -: Май 07, 2015, 17:06:38 pm »
бебе ,не с тормози , не се мъчи  -не е готов и го приеми . Прочети Jbrul е описвала как са свалили памперса без мъчене и драми . Когато е готов от раз ще стане .
Калоян все още спи с нощен памперс   -това за успокоение :) 


Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #33 -: Май 08, 2015, 00:09:22 am »
Бебе,
подкрепям горните мнения за сваленето на памперсите.
И двете ми деца свалиха памперсите на ок 2г и 7 мес.
Дара бях започнала от 8 месечна да я слагам на гърне :D
Калоян за 2 години е сядал  3 пъти на гърнето :D Не желаеше, и аз рещих, че  няма да съсдавам стрес за мен и детето.
Е, Калоян свали памперса точно за един ден, когато беше на 2 г и 8 мес,....
Не си създавай допълнителни стресове и неудобства, малко ти е детето, ще му дойде времето
Поздрави

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #34 -: Май 08, 2015, 20:11:43 pm »
Привет на малки и големи :)

След един месец на 06.06. 2015 г. в град Банско сдружение Зачатие организира 10 тия Ден на Репродуктивното Здраве.
Уникално по рода си събитие на което си дават среща специалисти по репродуктивна медицина, пациенти и доброволци.
В тази връзка стартирахме създаването на един онлайн Албум с послание "Майките на Зачатие"
Ако желаете да се включите изберете най-усмихната и съкровена снимка с детето
или децата си и ни я изпратете на лично съобщение на страницата ни във Фейсбук / или на мен :)/
с кратък текст на тема "Как Зачатие ми помогна да стана Майка!?"
Трудно постигнатото Майчинство е безценно и ние от Сдружение Зачатие знаем,
колко е важно да си подаваме ръка!
Бъдете с нас добрата дума и усмивката правят чудеса!

Бъдете здрави!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #35 -: Май 09, 2015, 12:55:53 pm »
благодаря момичета. Филмират ме тука разни супер-мами, дето едва ли не на 6 месеца били махнали памперса  :) Сега го хвана разхлабващият вирус и сме спрели опитите и без друго.


Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #36 -: Май 09, 2015, 13:40:52 pm »
Bebe_2013, аз си мисля, че си направила добре, че си пробвала. Като не става, не става. Слагаш памперса и продължаваш, след 2-3 месеца пробваш пак. Поне аз така бих направила.
Аз със сигурност ще пробвам и то още този месец. Дани днес направи първите си 24 часа без да е пишкал в пеленката (не сме с памперси, а с многократни пелени), а само в гърнето. Ако не иска или не ни се получава, няма да насилвам нещата. Продължаваме си по старому и след време пак ще пробваме.  :?
*
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #37 -: Май 09, 2015, 19:03:26 pm »
Смайли, не е пикал, защото го слагаш ТИ и ПОД ЧАС, а не че той си казва :wink:
това си е игра на котка и мишка, общо взето.
Имам две деца и два различни примера, но с абсолютно еднакъв подход от моя страна. Деси беше на 2г., като пробвах една събота и неделя да махнем памперса. Важно е да се има предвид, че тя говореше перфектно, знаеше за какво става дума, макар никога да не беше виждала гърне. Не съм купувала такова нещо, а директно със седалка на тоалетната чиния. Та, не ни се получи, правеше си локвички из цялата къща и цопаше в тях доволно. :lol:
Опитите приключиха до след още 2-3 м., когато нещата ми се получиха буквално за един ден.

Елена, няма гърне, не е слагана, но има примера на сестра си, която ходи в тоалетната, разбира се и тя с нея :wink: На 1 г. и 5 м., просто посочи тоалетната и каза "аз акам там" е това беше краяТ :lol: Зимата поради това, че прекарвахме много време навън, а и доста работа вършехме двете съм я гонила из къщи да й сложа памперс, за да не нося резервни дрехи, уви без успех. Тичаше из цялата къща и крещеше "не искам пантаааас" :lol: Няма нито едно произшествие!

Така, че за мен това е работещият начин, т.е. като му дойде времето, а не да вървя след детето и през 1.30 мин. примерно да го слагам на гърне, след сън, преди сън, абе една такава игра на котка и мишка не ми е по вкуса, но всеки сам решава, разбира се.
В никакъв случай не се стресирайте от майки-георини, които обясняват как децата им пишакт в гърне от 6м., те такова животно няма... :wink:
« Последна редакция: Май 09, 2015, 19:04:58 pm от StefiZ »
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #38 -: Май 09, 2015, 20:50:45 pm »
Стефи, твоят пример е чудесен.
Има деца, които махат памперса рано и такива, които късно. Зависи си от детето, кога е готово, а не от майката. Но майката как да разбере, ако не пробва. В твоя случай, детето си е казало, но някои не казват, докато ти не ги пробваш и не установиш, че могат.
Опитваш, ако не става, ОК, не се травмираш и не се сравняваш с никого - кой, кога, как, защо. Ако пък вземе, че стане, супер. Това имах предвид.
Аз, седмица със локвички по пода, няма да трая например - два дни макс и слагам обратно пеленката.  :lol:

Иначе относно гърнето, аз наистина съм много доволна от слагането и в другата тема, бях написала защо - пестят се памперси, а в моя случай пускам по-рядко пералня с мръсни пелени. Супер е и да не миеш наакано размазано дупе  :lol:. Съжалявам, че не започнах да го слагам откакто започна да седи, а като беше на 9 месеца. Слагането не е някаква тежест или неприятно задължение илии пък мъчение за детето. Не знам защо тук се възприема по този начин и се гледа лошо на това. Може да бъде, ако детето не иска, но моето си сяда без проблем (поне засега). Ако беше от тези дето не искат, нямаше да го правя и толкоз.  :wink: По колко пъти се сменя памперса на ден на едно дете? По 4-5? Аз по толкова горе-долу го слагам на гърнето. Усилието не е по-голямо.
Новото при Дани е, че започна да стиска. Да, не си казва, но чака да го сложа на гърнето и тогава върши работата. Ако не го сложа дълго време си я върши в пеленката и така. А за голямата работа предупреждава с едни специфични звуци.... и това ми е сигнал да го сложа.  :lol: Не е акал в пеленката от не помня кога.


Оспамих темата, ей ....  :lol:
*
Re: месец май - в очакване на лятото :)
« Отговор #39 -: Май 09, 2015, 22:01:08 pm »
Да, не си казва, но чака да го сложа на гърнето и тогава върши работата.

Мда, дресирала си го