0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Много лоша спермограма
« -: Юли 05, 2006, 09:49:32 am »
Здравейте момичета! И аз се присъединявам към клуба... Ето резултатите от нашата спермограма:

Обем 3.5 мл /2<N<6 мл/
Цвят бистър
Вискозитет N
PH 8.5
Концентрация на сперматозоидите 3.84 млн/мл /20<N>250 млн/мл/
Общ брой 13.44 млн  /N>40 млн/

Клетки 4 млн/мл /N< 5 млн/мл/
Левкоцити няма

Aктивно подвижни 10%
Подвижни 5 %
Бавно подвижни 5 %
Неподвижни 80 %

Морфологична оценка по Крюгер / N> 14 %/
Нормална морфология 3 %

без акрозома 11%
малка акрозома 3 %
удължена глава 31%
уголемена глава 3%
малка глава 7%
неразвита глава 25%
аморфна глава 14%
двойна глава 1%
откъсната глава 1%
аморфна шийка 25%
пречупена шийка 8 %
увита опашка 4%
двойна опашка 1%
странична опашка 2%
остатък 12%
крушовидна глава 12%
тънка шийка 4 %

Заключение:
Oligoasthenozoospermia
Тeratozoospermia
по Kruger при норма над 14%.

Тръгваме по лекари да установим каква е причината за тези толкова лоши резултати - почти няма показател в норма. Мъжът ми е на 27 г., спортува, не пие, не пуши, не работи във вредна среда. Няма хронични заболявания, не е боледувал от нещо сериозно.
Ще се радвам да прочета коментарите ви.
  09.11.2007
*
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #1 -: Юли 05, 2006, 10:30:56 am »
Привет!Абе, че не е цвете спермограмата, не е.Но да те успокоя- ние тръгнахме от 1 милион на милилитър и същата подвижност.Сега при Владимиров имаме 12 милиона на милилитър и подвижност 56%.А в Бургаски лаборатории сме регистрирали и 40 милиона на мл., но те май не се броят.Само морфологията ни остана лоша-6% по Крюгер.Ако е толкова идеално всичко, на пръв поглед може да е варикоцеле, като при нас.Други възможности- хламидия, възпаление на простата, бактерийки разни.Но като гледам, няма левкоцити, така че това може би отпада.Някакви заушки в детството?Сигурно ще ходите при Кацаров?Най-добрия вариант е да е варикоцеле и да сте в тези 65% дето се оправят след операция или друга лекарска намеса.Стискам палци нещата бързо-бързо да тръгнат към подобрение и спермчоците да стават все-повече и повече!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #2 -: Юли 05, 2006, 10:52:45 am »
Боледувал е от заушка на 7 годишна възраст, но не си спомня да е засегнала тестисите.
Мислим при Кацаров да ходим, днес мъжът ми трябва да си запази час евентуално за другата седмица. Иначе във вторник ще прави още една спермограма за контрола. Така са му препоръчали в Клиника Малинов.
Силно се надявам да са поправими нещата.
  09.11.2007
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #3 -: Юли 05, 2006, 13:44:35 pm »
Точно така, отидете при Кацаров. Казваш, няма причина, но ако не сте се консултирали вече с андролог, няма как да знаеш, че причина няма. Уф, ама объркано го написах. Знаеш, че причината може да е варикоцеле. Дай боже проблемите да се разрешат бързо. Поздрави!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #4 -: Юли 05, 2006, 14:25:59 pm »
Какво спортува?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #5 -: Юли 05, 2006, 14:28:58 pm »
Имах впредвид че не води застоял живот, не че е спортист  :lol: Може би съм го написала неясно. Ходи на фитнес лятото, зимата на ски. По професия е полицай - инспектор в икономическа полиция.

Сдобихме се с час за 19.07 при Кацаров. Междувременно той ще ходи на ендокринолог за да му проверят щитовидната жлеза. Какво друго като изследвания можем да направим преди прегледа при Кацаров?

minikky просто видима причина няма, то че катастрофалният резултат се дължи на нещо е ясно  :?
« Последна редакция: Юли 05, 2006, 14:33:07 pm от Neige »
  09.11.2007
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #6 -: Юли 05, 2006, 14:31:14 pm »
Когато ходи на фитнес, взима ли нещо от залата? Витамини? За релеф?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #7 -: Юли 05, 2006, 14:34:00 pm »
Не, не взима протеини и никога не е взимал. По принцип е против тях. Предпочита пържолки пред протеини  :lol: На фитнес ходи по 2-3 пъти седмично от няколко месеца. Преди не беше толкова редовен, а пък и зимата ходим на ски и няма нужда от фитнес.
Откакто бебеправим е пил от време на време покрай мене вит Е, А и фолиева киселина, но не редовно.
« Последна редакция: Юли 05, 2006, 14:37:39 pm от Neige »
  09.11.2007
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #8 -: Юли 05, 2006, 14:46:54 pm »

minikky просто видима причина няма, то че катастрофалният резултат се дължи на нещо е ясно  :?

А, не е много ясно, от собствен опит ти казвам, нашите 4% подвижност никой не успя да обясни, пък и да ти кажа, никой не ни съветва да ровим, каква би била причината. Лекуваме се, успяхме да пооправим подвижността, божа работа. Но като погледне спермограмата, на всеки доктор му хрума първо: ИКСИ. То е най-реалистично.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #9 -: Юли 05, 2006, 14:55:04 pm »
Ами и на нас ни казаха ИКСИ, но ще видим първо има ли друг начин т.е. ще търсим все пак причината за това състояние и може ли да се постигне подобрение след подходящо лечение. Лошото при нас е че е зле по почти всички показатели.

А защо да не се ровите за причината? Все пак ако се знае каква е тя, лечението би било по-адекватно и с по-голям шанс за успех си мисля...
  09.11.2007
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #10 -: Юли 05, 2006, 14:57:35 pm »
Ендокринологът вероятно ще му назначи хормонални изследвания, при това не само за щитовидната жлеза. Помислете и за генетични причини. 


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #11 -: Юли 05, 2006, 15:07:34 pm »
Ами и на нас ни казаха ИКСИ, но ще видим първо има ли друг начин т.е. ще търсим все пак причината за това състояние и може ли да се постигне подобрение след подходящо лечение. Лошото при нас е че е зле по почти всички показатели.

А защо да не се ровите за причината? Все пак ако се знае каква е тя, лечението би било по-адекватно и с по-голям шанс за успех си мисля...

Защото мъжкият стерилитет, както се изрази д-р Владимиров, е труден за менажиране. Палитрата от методи за диагностика и лечение е ограничена, особено в нашата страна :( Не са много нещата, които можеш да направиш. Ще правиш спермограми, можеш да пуснеш хормони /които според доктора най-вероятно ще са в норма, доколкото не става дума за аспермия или азооспермия например/, има един-два вида генетични изследвания, които се правят в България.  Това е. И ако нищо не покаже отклонения, какво правиш??? И на мен ми се иска да изясним причината за мъжкия ни фактор, умуваме тук с мъжа ми: възможно ли е да е на имуналогична основа? Доцент Конова ни разочарова, че имунологията на мъжкия стерилитет не се практикува у нас. Това не означава, че сме се отказали, аз имам пълна вяра, че ще оспеем да достигнем поне показатели за инсеменация. Радвам се, че и вие сте решени да действате, това със сигурност е движение по правия път. Успехи, много много!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #12 -: Юли 05, 2006, 15:09:34 pm »
За генетичните причини къде и какви изследвания се правят?

Семейството на брат му също имат проблеми и вече 5 години се борят със стерилитета. Имат зад гърба си доста на брой неуспешни инсеминации и 1 инвитро. Дали може да има връзка?
  09.11.2007
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #13 -: Юли 05, 2006, 15:13:29 pm »
За генетичните причини къде и какви изследвания се правят?

Семейството на брат му също имат проблеми и вече 5 години се борят със стерилитета. Имат зад гърба си доста на брой неуспешни инсеминации и 1 инвитро. Дали може да има връзка?

Със сигурсност има, но все пак, важно е дали в семейството на брат му става дума за мъжки или женски фактор. Щом са правили инсета и инвитро, по скоро имат женски фактор??? Но може пък проблем да има и при двамата. 


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #14 -: Юли 05, 2006, 15:17:45 pm »
Не съм ги разпитвала за подробности, при тях фактор е и възрастта - етърва ми е на 38 год.

Миники, съжалявам че така стоят при вас нещата, надявам се да не е много дълъг пътя, който трябва да извървите до заветната цел. Желая ти много, много успех!
  09.11.2007
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #15 -: Юли 05, 2006, 15:24:34 pm »
Ох Неж, дългичък е, какво да се прави, не ми се ще така - лесно да се предадем и да минем на ИКСИ, пък и действаме по въпроса не толкова отдавна, за сега печелим битката  :), дай боже и войната. 


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #16 -: Юли 05, 2006, 15:38:43 pm »
Ендокринологът вероятно ще му назначи хормонални изследвания, при това не само за щитовидната жлеза. Помислете и за генетични причини. 

В моя постинг, следващ този на Мели, съм си позволила да споделя собствено мнение, което в частта генетични изследвания мъничко опонира /опасявам се, че може да се схване така/ на съвета на Мели. Със сигурност не съм целила това. Мели, извини ме за недоразумението, моля. 


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #17 -: Юли 05, 2006, 16:04:58 pm »
Ендокринологът вероятно ще му назначи хормонални изследвания, при това не само за щитовидната жлеза. Помислете и за генетични причини. 

В моя постинг, следващ този на Мели, съм си позволила да споделя собствено мнение, което в частта генетични изследвания мъничко опонира /опасявам се, че може да се схване така/ на съвета на Мели. Със сигурност не съм целила това. Мели, извини ме за недоразумението, моля.
Няма недоразумение, права си в това, което си написала.
Пък и ние само насочваме хората към съответните изследвания, за да не пропуснат нещо. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #18 -: Юли 05, 2006, 16:07:45 pm »
Радвам се, че всичко е наред :)


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #19 -: Юли 05, 2006, 16:11:19 pm »
Неж, нали ще ни държиш в течение, как вървят нещата при вас. Ние не сме пускали всички хормони, ще ми бъде интересно да разбера, какви са резултатите при вас, ок? 


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika