0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Много лоша спермограма
« Отговор #20 -: Юли 05, 2006, 16:17:47 pm »
Ще пиша да  :lol: Засега програмата е следната:

07.07 - Посещение при ендокринолог
11.07 - Втора спермограма
19.07 - Посещение при Кацаров

Ако се сещате за нещо, което можем да направим преди посещението при Кацаров, казвайте...

Имаме и един посткоитален тест от миналия месец /ходих на фоликуметрия/ - 5 часа след акта имаше само 3-4 живи, подвижни сперматозоида на поле  :?
  09.11.2007
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #21 -: Юли 05, 2006, 16:19:29 pm »
А защо ще повтаряте спермограмата? Колко време е минало от първата?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #22 -: Юли 05, 2006, 16:26:30 pm »
Чак сега прочетох темата.
Нейдж, ние сме с почти същите показатели като вас. Оказа се варикоцеле. Предстои му операция и второ икси есента.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #23 -: Юли 05, 2006, 16:27:42 pm »
Ще са минали 11 дни от първата. Предполагам искат да изключат лабораторна грешка... Ще питам в петък - тогава и аз съм на лекар.
А ти какви изследвания си правиш докато лекувате мъжа? За да се изключи и женски фактор евентуално. Аз съм с малко нередовен цикъл и въпреки че дотук не са открили проблем при мен, се притеснявам  :( . Правила съм хормонални изследвания - репродуктивни хормони, хормони и антитела на щитовидна жлеза. Мерила съм 5 или 6 месеца БТ - имаше 1 ановулаторен цикъл.
  09.11.2007
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #24 -: Юли 05, 2006, 16:39:29 pm »
Ще са минали 11 дни от първата. Предполагам искат да изключат лабораторна грешка... Ще питам в петък - тогава и аз съм на лекар.
А ти какви изследвания си правиш докато лекувате мъжа? За да се изключи и женски фактор евентуално. Аз съм с малко нередовен цикъл и въпреки че дотук не са открили проблем при мен, се притеснявам  :( . Правила съм хормонални изследвания - репродуктивни хормони, хормони и антитела на щитовидна жлеза. Мерила съм 5 или 6 месеца БТ - имаше 1 ановулаторен цикъл.

Мъжът ти е правил спермограма при Стаменов, нали така. Задължително започвай и ти да нищиш проблема. Запиши си час при доктора, започни фоликуметрия за да се установи наличие на овулация, БТ и домашните тестове не са достатъчно доказателство. Хубаво е, че имаш хормони и антитела. И колкото и да не ми се иска да го кажа, докато чакам при мъжа ми нещата да се оправят, проблеми изникват и при мен, женският фактор "чука на вратата". Тук драматизирам :)
Виж, аз бих те посъветвала първо да се срещнете с Кацаров и после да пускате втора спермограма. Ако той открие нещо като варикоцеле или някакви поражения от стари инфекции /дано да излезе всичко чисто/, първо ще трябва да се борите с тях, преди да направите контролна спермограма. Не че е проблем да повторите, но това е все пак не малък разход. Всъщност това са си мои спекулации, вие знаете най-добре.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #25 -: Юли 05, 2006, 16:54:49 pm »
Уф, не съм видяла, че си написала вече за премината фоликуметрия. Щом е така, не рови нищо повече, спокойствието лекува повече от всичко :D А, ако не си си пускала скоро цитонамазка и микробиология и са ти наред, направи ги, но тях човек даже и да не планира бременност трябва да ги организира.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #26 -: Юли 05, 2006, 16:58:26 pm »
Миники аз по-горе съм писала че бях 1 месец на фоликуметрия  :lol: Имах овулация. Знам много добре че БТ и тестове за ову не доказват нищо  :D Интересно ми е просто какви "по-сериозни" мерки се взимат след доказан мъжки фактор... В петък съм на лекар така или иначе и ще разпитам. Ох, дано не открият  нещо и при мен  :? Цитонамазка и микробиология правих за последно октомври.

Втората спермограма ни я назначиха от Клиника Малинов - един вид да се отхвърли лабораторна грешка или поне аз така предполагам. 
  09.11.2007
*
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #27 -: Юли 05, 2006, 17:06:18 pm »
Чак сега прочетох темата.
Нейдж, ние сме с почти същите показатели като вас. Оказа се варикоцеле. Предстои му операция и второ икси есента.
Късмет.
White, като ще правите операция, защо не изчакате, а ще правите ИКСИ?Би трябвало да се подобрят показателите :?
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #28 -: Юли 05, 2006, 17:12:46 pm »
Ми може да си пуснеш едно тестче за хламидия и да си направиш МБ /за цито още е рано/ с изследване за мико- и уреаплазма, че и двете са коварни и опасни причинители на стерилитет.  Ама и аз съм една, все ми се струва, че нещо изпускам, напъва ме отвътре да правя изследвания, виждам че и при теб е подобно положението. Да се успокоим, а!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #29 -: Юли 05, 2006, 17:19:56 pm »
Ми притеснявам се какво да се прави  :lol: А и да използвам времето, през което ще лекуваме мъжкия фактор. А не после да се окаже че и при мен има нещо...
  09.11.2007
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #30 -: Юли 05, 2006, 17:20:44 pm »
Хихи, и моята глава е пълна с такива мисли.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #31 -: Юли 06, 2006, 14:37:11 pm »
Айви, за съжаление при 1 млн/мл и 4% морфология, подобрението не би могло да ни доближи до инсеминация даже. Все ще сме за ИКСИ. Все пак ще направим една контролна спермограма 3 месеца след операцията и тогава ще действаме.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #32 -: Юли 06, 2006, 14:44:18 pm »
Айви, за съжаление при 1 млн/мл и 4% морфология, подобрението не би могло да ни доближи до инсеминация даже. Все ще сме за ИКСИ. Все пак ще направим една контролна спермограма 3 месеца след операцията и тогава ще действаме.

White, дано да се оправят нещата :)Попитах те, защото и на мъжа ми му правиха операция от варикоцеле и показателите се подобриха доста.Стискам палци да не се стига до ИКСИ
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #33 -: Юли 06, 2006, 14:46:50 pm »
Уайт, вероятно си писала вече за това, но при такива показатели правихте ли някакви генетични изследвания на мъжа ти. Всъщност беше писала, че сте правили, спомням си, в Плевен, нали така? Би ли споделила резултата? Поздрав!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #34 -: Юли 06, 2006, 14:48:17 pm »
Айви, моляте да ми кажеш, какви бяха първоначалните ви резултати и до какви стигнахте? И за колко време? Вече доста време сме чакали и искам да се възползвам поне от предимствата на възрастта си при икси.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #35 -: Юли 06, 2006, 14:51:49 pm »
Мinikky, резултатите от генетичните излязоха във вторник. Слава богу, поне там няма нищо. Правил е и холрмонални изследвания - и там нищо. Явно дългогодишното варикоцеле е нанесло фатални поражения.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #36 -: Юли 06, 2006, 14:52:50 pm »
А какви бяха генетичните изследвания? Опиши накратко, моля!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #37 -: Юли 06, 2006, 14:54:38 pm »
За съжаление не мога да ги възпроизведа. Чакам си резултатите по пощата до края на седмицата и после ще мога да ти дам пълна информация. Със сигурност имаше хромозомен анализ, но другото не го помня.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #38 -: Юли 06, 2006, 15:00:05 pm »
Ясно, благодаря ти, супер че всичко е наред. Убедена съм, че ще има голямо подобрение след отстраняването на варикоцелето.
Не забравяй да пишеш за изследванията, моля!
Конова ми писа, че не прави имунологични за мъжки стерилитет, освен антитела в кръв и еякулат. Вероятно сте пускали и такива, има ли още нещо което сте изследвали в Плевен?



МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #39 -: Юли 06, 2006, 15:03:15 pm »
От имунологичните на него му пуснаха само антиспермални в кръв, друго не ни препоръча доц. Конова.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери