0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Много лоша спермограма
« Отговор #80 -: Юли 14, 2006, 11:51:37 am »
Уати, мерси за резултатите, мила.
Тъй като аз ама наистина нищо не разбрах, би ли обяснила защо си сложила веднъж тъжно смайли  :( :( - какво означава този резултат?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #81 -: Юли 14, 2006, 11:59:42 am »
И аз това се питам. Говорих с д-р Ковачева по телефона и тя ми каза, че всичко е наред и няма нужда от някакви специални мерки. Сега се ровя в итернет и там съвсем не срещам такива заключения. Все още не съм изчела достатъчно и не мога да си направя изводи, но продължавам упорито да се осведомявам. Ако стигна до някакви умозаключения, ще ги споделя.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #82 -: Юли 14, 2006, 12:08:34 pm »
 :balk_602:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #83 -: Юли 22, 2006, 00:38:25 am »
лилит имам въпрос към тебе с какво се лекува мъжа за да се подобри спермограмата му.поздрави
*
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #84 -: Юли 22, 2006, 13:47:22 pm »
лилит имам въпрос към тебе с какво се лекува мъжа за да се подобри спермограмата му.поздрави
    Здравей, Лоана! Не знам дали аз трябва да давам съвети, защото не сме постигнали кой-знае какви белстящи резултати. Направихме операция за отстраняване на варикоцеле в Бургас при един направо неблагнадежден доктор, но тогава- преди близо 2 години- нямах и представа за Зачатие.След операцията трябваше да има по-голямо подобрение, но не бяхме от късметлиите. После започнахме с витамини- Геритамин, Оксибор, лекувахме бактерии с антибиотици, после пихме 3 месеца Провирон, пием чай за мъжа от Поп Богомил, и на Кирчевата опитахме от чая 3 месеца, сега сме на витамин Е, С, Оксибор, бучкаме веднъж седмично Прегнил 5000 , пием и С+Цинк+Е+ фолиева на Доплер херц.Пием по 100гр алкохол веднъж седмично, не знам дали не трябва съвсем да го спрем.Бира-не, моя не я харесва. През февруари, когато забременях, му отпусках по 1 чаша вино вечер, толкова беше лоша спермограмата тогава, че въобще не се надявах на нещо. Казаха ни, че и за инвитро не става.Дали червеното винце не помогна нещо? :D
      Ами както виждаш- нищо по-различно от останалите, лутаме се насам-натам , а спермограмите варират ли варират- от 3 милиона до 43 милиона.
      Успех ви желая, дано е послушно мъжлето ти и да гълта хапчетата, без да мрънка!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #85 -: Юли 24, 2006, 21:23:53 pm »
Включвам се както обещах, за да кажа докъде стигнахме... май до под кривата круша  :(

Микробиология на еякулат - чиста.
Втора спермограма - почти същите показатели като първата. Единствената разлика е в броя на сперматозоидите, които са 5,92 млн/мл /първият път бяха 3,84 млн/мл/.
Преглед при Кацаров - прогнозната диагноза за варикоцеле не се потвърди. Вените са големи, но не разширени.

Хормонални изследвания:
TSH                    1.29  /0.47 - 5.01/

LH                      8.77  /1.7 - 8.6/
FSH                    6.27  /1.5 - 12.4/
Estradiol          33.19  /7.63 - 42.6/
Prolactin           20.6  /2.5 - 17.08/
Testosteron      229  /200 - 810/

Кацаров днес казал че нищо не може да се направи, единствено може да се опитаме да снижим Пролактина. И препоръча ИКСИ пак.
Казал е и че тази година не се очертава да има повторен прием на документи за ин витро през НЗОК.  :?
  09.11.2007
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #86 -: Юли 24, 2006, 21:36:53 pm »
Неж, мила, горе главата!!! Ние сме малко по-добре от вас, но също сме за ИКСИ, за сега без право на помилване :) А защо не направите и една консултация с ендокринолог. Аз например съм записала час за д-р Тодорова, знам ли, може да измисли нещо. Кураж, Нежи, ще се наредят нещана!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #87 -: Юли 25, 2006, 17:45:26 pm »
Момичета, включвам се в тази тема, за да Ви кажа за нашата втора спермограма, правена днес, точно три месеца след операцията от варикоцеле.

обем на еякулата:  2,8   мл   
рН:     7,5                             цвят :   нормален
вискозитет: повишен
време на втечняване (мин.):  30   (стайна температура / 37С)
концентрация на сперматозоидите:   -  10,67   млн/мл.
общ брой на сперматозоидите в еякулата:   - 29,876 млн.
обща подвижност на сперматозоидите (%) :  - 32   %
сперматозоиди с нормокинеза  -   18  %
 сперматозоиди с хипокинеза   -   14%
сперматозоиди с акинеза        -     68%
брой нормокинетични сперматозоиди/мл :      - 1 920 600
общ брой нормокинетични сперматозоиди :   -  5 377 680
аглутинация на сперматозоидите (тип): - не
агрегация на сперматозоидите:    -  не
клетъчни елементи, различни от сперматозоиди (в зрително поле 10х40):
·   Левкоцити    1 – 2 
·   епителни клетки  < 1
·   еритроцити и др - не
желатинови конгломерати  -  множество

Заключение:     Olygoasthenozoospermia.

Някой знае ли какво значижелатинови конгломерати  -  множество ?
Преди операцията имаше само 10 процента слабоподвижни, сега концентр. се е повишила малко, времето за втечн. е влязло в норма, само не знам обемът защо е паднал :(

Така или иначе д-р Кацаров сега не иска да  го преглежда, иска чак 6 месеца след операцията, затова аз си стискам палци, пък каквото стане (в крайна сметка Ин-витро и икси са си пак решение) ,колкото и трудно да се приема това

Неидж, а как става изследването за хормони? Кой ги назначва, имам предвид, и може ли човек сам да си посиска изследване на няклоко хоромона?
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #88 -: Юли 25, 2006, 17:56:57 pm »
Блу, бях чела тук мнение, възможно е и да бъркам, че наличието на желатинови конгломерати не е ненормално явление. Но пък масово?? Какви резултати излизат с търсачка?
За съжаление, сравнявайки с нашето положение, единствената алтернатива и при вас е ИКСИ, а и вискозитетът е повишен. Това май говореше за проблеми с простата???
Изследване на хормоните можете да си назначите и сами. Мъжът ти може да отиде в избрана от вас лаборатория /ако си от София - Кандиларов или Бодимед, например/, но са си сериозна сума, един хормон струва около 16 до 19 лв. Някои от тях минават и през здравната каса с направление.
Желая ви успех и здраве!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #89 -: Юли 25, 2006, 18:00:58 pm »
А обемът пък е най-динамичната величина. Моят мъж например все претърпява разни "премеждия" по време на даване на пробата. Предполагам, че и вашата е отделена в лабораторията. В домашни условия може и да е доста повече :)


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #90 -: Юли 25, 2006, 18:05:49 pm »
За хормоните е нужно направление към ендокринолог от личния лекар. Безплатни бяха, платихме само за DHEA-s около 20 лв.
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #91 -: Юли 25, 2006, 18:19:22 pm »
Репродуктивните хормони по принцип се поемат от здравната каса. Обаче ние така и не намерихме ендокринолог, който да ги пусне. Има някакъв проблем - май касата много често не им заплаща това изследване и те не искат да ги пускат. Мъжът ми обиколи поне 5 ендокринолога, работещи със здравната каса... Накрая ги пусна в МВР болница, но той е полицай де...
В Цибалаб има един пакет хормони, мисля че излизаше около 60 лв, не са малко пари, така че ако ви се занимава с бюрократщина - пробвайте през касата.
Julito какво е DHEA?  :oops:
  09.11.2007
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #92 -: Юли 25, 2006, 18:23:38 pm »
Благодаря ви, момичета! Хем се радвам, че има подобрение, хем  аха да ревна! Пак ще ви търся за съвети и споделяне :)
Успех на всички и на вашите половинки!
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #93 -: Юли 25, 2006, 18:28:01 pm »
Никакъв рев, Синеочке! Ще се подкрепяме една друга и ще успеем, нали!!! 


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #94 -: Юли 26, 2006, 10:03:13 am »
Благодаря ви, момичета! Хем се радвам, че има подобрение, хем  аха да ревна! Пак ще ви търся за съвети и споделяне :)
Успех на всички и на вашите половинки!


Дано успея да те успокоя малко, мила :lol:Мъжа ми също претърпя операция от варикоцеле, но преди 2 години. Още е много рано да се правят заключения при вас.В Зачатие има няколко хубави статии за варикоцелето и там пише, че пълното възстановяване е след година, даже две.Така, че не се отчайвай :)Има още време преди да се правят заключения.Стискам ти палци :balk_602:
*

    gj

Re: Много лоша спермограма
« Отговор #95 -: Юли 26, 2006, 15:38:12 pm »
Здравейте! И аз се включвам към темата.
И ние сме с много лоша спермограма.Ние дори нямаме никакви живи сперматозоиди.Мъжа ми отказа операция,която Казцаров му предложи.
И двамата сме решили направо да правим икси.Така  и иначе ще го режат,та побе да вземат направо маТЕРИАЛА И ДА действаме.Минахме през доста перипетии.Не сме никак малки ,и давмата сме по на 35.
Решили сме да деистваме като минат жегите.
Диагнозата ни е азооспермия.Някой с подобна диагноза да ми пише или каже нещо по темата.
Благодаря Предварително.
Здраве и късмет на всички!