0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Много лоша спермограма
« Отговор #40 -: Юли 06, 2006, 15:05:01 pm »
Да, явно само това може да се направи за сега :( Но както и да, важното е че всичко е ок


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #41 -: Юли 06, 2006, 16:19:29 pm »
Айви, моляте да ми кажеш, какви бяха първоначалните ви резултати и до какви стигнахте? И за колко време? Вече доста време сме чакали и искам да се възползвам поне от предимствата на възрастта си при икси.

White, първата с-ма беше март месец 2004 при Александров (нещо около 3млн. и 10% подвижни)и той директно каза - ИКСИ. Обаче, майката на мъжа ми е мед. работник и като научи го метна по доктори и така се установи варикоцелето.Операция юни същата година и септември забременях, макар и за малко. След това пак с-ма с около 30% подвижни вече и 22млн. в мл. После правихме една при Мели, която не беше изобщо цветуща, но после се разбра, че е имал някакво възпаление на семенните канали и на това се дължат лошите резултати. Последната с-ма е от преди 2месеца и е 32% подвижни, 23млн./мл, но за съжаление не направиха Крюгер. Та това е, не е супер, но лекуващия лекар на мъжа ми каза да не се притесняваме т.е, че възстановяването става малко по-бавно понякога.Пеим витамини и т.н. Затова ти казвам да не бързате с ИКСИ.Може пък след операцията нещата да се оправят:)
*
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #42 -: Юли 06, 2006, 17:01:07 pm »
Дано, Айви, но за съжаление няма много време за чакане. Мъжът ми е на 44, а аз на 29 и поне моята възраст трябва да използваме. Пък и казват, че морфологията най-трудно се повлиява. Все пак ще изчакаме 3 месеца, пък тогава ще действаме. На чудеса отдавна не се надявам.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #43 -: Юли 06, 2006, 17:10:12 pm »
Уайт, трудно се повлиява, но нашият случай доказва, че не е невъзможно.  От 9,5% сега имаме 14,5% 8). Ако и при вас има подобрение от 5%, ще влезете в нормален тератозооспермален /или както се казва там/ индекс. При нас това е факт само в рамките на един цикъл спермогенеза. А да не говорим, че при вас има и причина - варикоцеле, която е изцяло отстранима и има добри перспективи за оздравяване.
Да чукам на дърво, да успеем да задържим нещата такива и да ги доразвием :lol:. Кураж, ще стане и при нас и при вас :balk_50:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Много лоша спермограма - Към Мели
« Отговор #44 -: Юли 07, 2006, 03:16:06 am »
Когато ходи на фитнес, взима ли нещо от залата? Витамини? За релеф?


Мели, какво имаш предвид (по точно какви хапчета- supplements), че може да повлиаят лошо на спермограмата.
Интересувам се защото мъжът ми ходи редовно на фитнес и взема различни хапчета-добавки.....
Например: амино киселини, L-Carnitine,L-Glutamine, Creatine и витамини.
Аз си мисля, че не влаят зле, а напротив.

May the force be with you!
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #45 -: Юли 07, 2006, 14:19:06 pm »
Включвам се с новини.
Мъжът ми днес беше на ендокринолог, пуснали са му хормони на щитовидна жлеза, видимо всичко е ок с нея. За репродуктивни хормони му трябва направление от личния лекар, така че тях другата седмица ще изследваме.
Междувременно го е прегледал и уролог /проф Протич/. Установил е че има "малки тестиси и големи вени" - цитирам мъжа ми. В понеделник го иска пак с чашка сперма... е това не го разбрах защо  8O ... и тогава щял да му каже какво му е заключението. Праща го при Кацаров иначе.
  09.11.2007
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #46 -: Юли 07, 2006, 14:23:09 pm »
Добре, че го праща при Кацаров, не се тревожете предварително за тестисите и вените, заключението на Кацаров може и да е друго. Супер за щитовидната жлеза, пиши какви са резултатите от хормоните, като излязат.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #47 -: Юли 08, 2006, 12:31:39 pm »
Добре, че го праща при Кацаров, не се тревожете предварително за тестисите и вените, заключението на Кацаров може и да е друго. Супер за щитовидната жлеза, пиши какви са резултатите от хормоните, като излязат.
     Дали е фатална една хипофункция на щитовидната жлеза
                за качеството на спермограмата, някои знае ли нещо по
                въроса?    Благодаря.
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #48 -: Юли 08, 2006, 12:34:58 pm »
От два дни чета активно за хипофункция на щитовизната жлеза, и да - като проявление на заболяването е посочен и стерилитет. При теб има ли установена хипофункция, какви са стойностите на хорманите?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #49 -: Юли 08, 2006, 15:31:15 pm »
                В момета изчаквам резултатите от втора лаборатория,
                за по-сигурно,също и ехо при друг специалист и консултация
                с ендокринолог - това е в общи линий положението.Може би
                ще трябва и аз да се поразровя за тая хипофункция.Няма
                да е лошо minikky ако дадеш някакъв линк. Благодаря. 
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #50 -: Юли 08, 2006, 15:50:10 pm »
Ами с удоволствие ще ти дам, но те са все на разни чужди езици. Всичко съм намерила в гугъл, за хипофункцията има писано и тук. Ти защо започна тези изследвания, от къде дойдоха съмненията за проблеми с щитовидната жлеза? От резултатите от спермограмата ли? Какво нередно има в нея?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Пламен

Re: Много лоша спермограма
« Отговор #51 -: Юли 10, 2006, 23:05:24 pm »
Не знам къде е правена спермограмата, но не вдъхва доверие. Работя в тази област от доста време, но такива термини не съм срещал. Пример: "тънка шийка" - ами че това може да се прецени само на електронен микроскоп!?; "остатъци" - цитоплазматични или какви? И т.н. Има критерии на СЗО, Крюгер-тест и др. Но повярвяйте, такива термини няма. Най-малкото неграмотно са написани /или преведени/. Едва ли човек, работещ сериозно в областта на асистираната репродукция, би си поставил подписа под подобна спермограма.
Кой я е правил, на каква апаратура?
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #52 -: Юли 11, 2006, 08:43:21 am »
Пламен, за нашата спермограма ли говориш?  8O Не се притеснявай, правена е на правилното място.  8) И дори съм подчертала че морфологичната оценка е по Крюгер... Остатъците са просто математическа сметка... За апаратурата не знам, такива данни няма на бланката.
  09.11.2007
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #53 -: Юли 11, 2006, 09:46:48 am »
Пламене, сподели в коя лаборатория работиш, да не е в Майчин дом???


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #54 -: Юли 11, 2006, 09:55:48 am »
Пламене, сподели в коя лаборатория работиш, да не е в Майчин дом???
Миники, познавам го - не работи в МД. И наистина се казва Пламен ;)
« Последна редакция: Юли 11, 2006, 10:29:22 am от little_rabbit »
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #55 -: Юли 11, 2006, 09:58:17 am »
Добре де, спермограмата на Неж не е ли правена при д-р Стаменов?? Къде се чупят нещата тогава, кой е прав?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #56 -: Юли 11, 2006, 10:00:47 am »
Пламене, сподели в коя лаборатория работиш, да не е в Майчин дом???
Миники, познавам го - не работи в МД. И наистина се казва Пламен ;)
Зайо, само за протокола, не можеш да познаваш нерегистриран потребител.
Пламене, моля те, регистрирай се и се представи на аудиторията, отнема съвсем малко време и подобрява общуването.
« Последна редакция: Юли 11, 2006, 10:29:58 am от little_rabbit »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #57 -: Юли 11, 2006, 10:11:29 am »
Мели, права си, стрелям в тъмното.
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #58 -: Юли 11, 2006, 10:14:05 am »
Мели, ти какво мислиш по въпроса. Има ли основание Пламен да критикува спермограмата?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Много лоша спермограма
« Отговор #59 -: Юли 11, 2006, 10:15:24 am »
Потвърждавам че спермограмата е правена при д-р Стаменов. Доколкото съм запозната това е едно от местата, където се правят достоверни спермограми...
  09.11.2007