0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #400 -: Март 26, 2018, 12:10:39 pm »
Здравей, apbt88! Месечният ти цикъл варира като продължителност, така че ще трябва да имаш търпение с тестовете, започвайки малко по-отрано. При цикъл 31 дни се очаква овулацията да е около 17-ти ден, а при цикъл от 26 дни - около 12-ти ден (с тестовете се започва 2-3 дни преди предполагаемия ден за О.). Макар че може да е инцидент този цикъл от 26 дни, ще проследим в следващите месеци. Успех ти желая и дано не се налага да проследяваме дълго!  :)

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #401 -: Март 26, 2018, 12:20:29 pm »
Марси е права. На листовката на Clear ovu пише да се вземе най-краткия цикъл в последните 6 месеца като отправна точка. При мен беше 26 дена точно и пишеше да започвам с тестове на 9ти ден още.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #402 -: Март 26, 2018, 13:42:13 pm »
Благодаря за отговорите, дами.  teri_90,и аз сега, пак прочетох листовката, и там пише да се вземе най-краткия цикъл. Ако вземем 26(може и да е инцидент) , днес съм 10ти ден от мц. В 14:30 спирам да пия течности и да направя тест в 16:30? 

П.С благодаря за пожеланията marci
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #403 -: Март 27, 2018, 15:14:20 pm »
Здравейте, дами. Правих тест в 15ч. , днес ми е 11 ден от м.ц. тестът,който правих на 10 ден от м.ц. е с доста по-ярка втора черта. Моля вижте и коментирайте.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #404 -: Март 27, 2018, 20:32:09 pm »
Здравейте, дами. Правих тест в 15ч. , днес ми е 11 ден от м.ц. тестът,който правих на 10 ден от м.ц. е с доста по-ярка втора черта. Моля вижте и коментирайте.
apbt88, тук виждам само контролната чертичка, тестова не виждам. Или ако има, е много бледа.
Принципно тестът се приема за положителен, когато тестовата чертичка стане наситена колкото контролната или по-наситена от нея. Вчера чертичката беше ли наситена колкото контролната?

Някои момичета запазват тестовете в дните около овулация, за да могат да ги сравнят и интерпретират резултата по-лесно. По-назад в темата бях копирала такава снимка с тестове, предполагам по нея ще се ориентираш кой е денят с положителен тест  http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50993.msg1146584#msg1146584
« Последна редакция: Март 27, 2018, 20:57:37 pm от marsi »

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #405 -: Март 27, 2018, 21:04:00 pm »
apbt88, не може да сравняваш две различни марки. Така като гледам предишния е на oview, а този на clear ovu. Те изглеждат напълно различни. Правила съм тестове от двете марки в един и същ месец. На 10ти ден oview изглеждат и при мен като теб(освен това забележи при тях колко бледа е контролната черта, така може да се объркаш кога е положителен). Аз лично съм по-доволна от clear ovu. Ако избледнява чертата не е проблем. Деня преди овулация ми изчезва винаги и бледата черта,  която съм имала. И на другия ден супер наситена. Абсолютно недвусмислен резултат, докато oview от 10ти до 15ти ден се чудя днес ли е, не е ли, защото все има една втора черта близка до контролната(просто контролната не е така плътна)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #406 -: Март 28, 2018, 10:29:18 am »
teri_90, може и съм ги смесила, наистина са различни- ще погледна в нас. Поне от 10 и 12 ден са ми на една марка- oview гледам тестовата чертичка е същата. Какво мислиш, да мина ли на clear oview  или да продължа на oview?

marsi , благодаря за идеята , както и за удобната препратка. По твоя модел, подредих снимковия си архив, върлете едно око- по oview чертичката от ден 10 и 12 са идентични?
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #407 -: Март 28, 2018, 10:52:30 am »
Според мен тестовете не са правени в подходящ час. С тези тестове се отчита резултат следобед до към 19-20часа, не сутрин.
Относно oview ето на 10ти ден моя снимка (нямах овулация тогава. Проследявах се на фоликолуметрия). На 15 ден clear показаха овулация, както oview и ехографа, но според oview бях 5 дена в овулация.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #408 -: Март 28, 2018, 13:31:46 pm »
teri_90 добре, значи ще взема клийр овю- благодаря за мнението. Ако си смятам на 28 дни цикъла, точно на 15 ден би трябвало да ми е О , което е след 3 дни. пак ще има маркер.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #409 -: Март 29, 2018, 08:33:48 am »
Мерих се снощи, 18:30, отново спазих да не се ходи до тоалетната и без течности 2 часа преди това. Замерих с Oview и Clear. Идентични са резултатите. Ако сметнем това което казахте дами, и смятаме нaй-краткия цикъл 26 дни, излиза че в 12 ден съм била в О . Ние правим опити всеки ден,  :oops: и се надявам до 1ви (когато имам имен ден ) , да имаме успех и бебенце по Коледа.
« Последна редакция: Март 29, 2018, 09:07:41 am от apbt88 »
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #410 -: Март 29, 2018, 08:49:27 am »
Прави още няколко дена тестове, до към 16ти ден от цикъла например. И ако няма по-категоричен резултат, то някъде межди 11 и 12 ден може да се счита, че е имало овулация. (Просто тестовете са правени сутрин и заради това на 12ти ден може би е леко по-светла втората черта).
Ето тук може да видите графиката на LH по часове в един ден колко е нисък сутрин LH и как изведнъж има към 3 часа пик и спада до другия ден. http://www.shibayagi.co.jp/en/gif/tech_037.gif
При мен винаги както имам лека втора черта и един ден преди овулация тя изчезва. На деня на овулация в 18-19 часа изведнъж силно наситена черта.
Пожелавам ти едно здраво и пухкаво коледно бебенце.

Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #411 -: Март 29, 2018, 09:14:00 am »
teri_90 , благодаря за бързия отговор и консултацията.  Другия вариант е да смятам 28 дни , което ще рече на 15 ден от м.ц. тоест теста днес (който пак ще направя следобяда ) трябва да е с най-силен маркер  :?
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #412 -: Март 29, 2018, 10:19:17 am »
apbt88 здравей! Първо ти пожелавам в най-скоро време да се преместиш в другата тема :)
О настъва 12-48 часа след положителен тест за О и това че си имала положителен тест за О не значи ще тя е настъпила.
Успех и стискам палци.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #413 -: Март 29, 2018, 10:46:42 am »
Слънцемое, привет. Хм, за първи път чувам. Тоест О се детерминира само при доктор? Ехограф?
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #414 -: Март 29, 2018, 11:55:39 am »
Ми то малко си е тото това с тези тестове ( въпреки че и  аз ги ползвам, вкл и този месец правих), но след пика ЛХ тогава настъпва О, а не кога видиш двете чертички от теста. Дано го обяснявам правилно. Попринцип е много по-добре да се проследи О с ехограф ( и аз другият месец ще ходя да видят кога ще е ) и даже знам че след О пак се ходи на преглед, за да ти кажат дали е имало О. Та това ми е мисълта, че хем не се знае кога точно е, хем дали наистина е имало. Нали много момичета правят тестове, както казах и аз включително ама са малко "афиф" работа дет се вика :) На мен цикъла ми е редовен и горе долу знам кога трябва да ми е О (този месец даже само 2 теста направих и то за да преценя дали няма да е по ранно О) и си бебеправим през ден горе долу с мъжа ми. Има доста момичета който са с нередовен Ц и за тях може би са по удобни тези тестове за да знаят горе долу кога ще са в О.
Не ме разбирай погрешно, просто си изказвам мнението ( нямам и нищо против тестовете), но май с ехографа си е най-точно, нека и другите момичета си изкажат мнението.
Ела в другата тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=52467.new#new там си говориме за всичко :)
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #415 -: Март 30, 2018, 08:18:35 am »
Да, тестовете за овулация показват пик на ЛХ хормон. А не наличие на овулация. След този пик се очаква до 48 да има овулация. Но овулацията представлява пукане на фоликул и отделяне на яйцеклетка от него. Така че пикът може да настъпи, но фоликулът да не се пукне.
Прави фоликолуметрия с ехограф за проследяване на доминантен фоликул. И вече ако при гинеколог се докаже, че настъпва със сигурност овулация, то след това може да се разчита евентуално само на тестовете за овулация. Аз тръгнах на фоликолуметрия след 9 месеца опити, смятам че от първия месец би било малко пресилено. Така че, ако отскоро правите опити, с тестове според мен е добре.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #416 -: Април 19, 2018, 09:31:16 am »
Здравейте, момичета!
От три месеца с приятеля ми правим опити за бебе. Цикъла ми е със средна продължителност 33 дена. На 11.04. реших да пробвам да засека овулацията си с тестове. Първия тест, който направих в 15ч. се оказа положителен. Същата вечер и на другата вечер продължихме по-смело с опитите. На 12.04. усетих лека болка в яйчника (при мен това си е симптом за спукан фоликул). На 13.04. реших отново да си направя тест за овулация и отново се оказа положителен. Въпросът ми е този тест (отново направен около 15ч и поне 3-4ч без ходене по малка нужда) защо е отново положителен? Означава ли, че не е настъпила овулацията и грешно съм усетила, че е била около 12.04.?
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #417 -: Април 19, 2018, 13:39:18 pm »
Таня, тестовете за О се правят от отрицателен до отрицателен. При 33 дена МЦ О се очаква около 17-20 ден, което означава, че трябва да се започне около 13-14 ден до следващ отрицателен. След 2-3 месеца ще можеш да скъсиш периода на тестване, защото по- добре ще научиш кога ти е О.
Иначе за въпроса- тестовете засичат пик на ЛХ (определено ниво, което се смята за високо при повечето хора). При теб може ЛХ да ти е по- високо около О. Затова се правят тестове от- до -. Най- добре е да правите секс в деня на положителен тест и следващите 2 дена, защото О настъпва до 48 часа след + тест. За по сигурно може и 4 последователни. Като мине О няма за къде да пазите сперматозоиди  :wink:
Дано да е твоя месец и не се налага да мериш повече. Късмет!
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #418 -: Април 20, 2018, 06:47:07 am »
Благодаря ти, Pav-la за отговора! Точно на 19тия и 21ят ден от МЦ тестовете бяха положителни. Дано наистина това е моят месец и скоро да забравя за тестове и броене на дни!
Хубав и усмихнат ден!
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #419 -: Май 10, 2018, 12:12:52 pm »
Здравейте,от няколко месеца правим опити за бебе,като правя и тестове за О .Всеки месец 2рата черта като наситеност е постепенна,но този месец всички показват много объркано http://prikachi.com/images.php?images/932/9324932L.jpg
 Предните 2 месеца О ми беше около 16-18 ден , а този не знам...позната ми каза,че е вероятно О да ми е била по-рано около 11 ден и тогава да съм забременяла и затова към края да показва такива различия, или имам проблем с хормоните.Вие какво мислите?