0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #60 -: Май 18, 2015, 15:13:54 pm »
Здравейте, не успях да намеря тема за БТ и за това пиша и тук. От миналия месец започнахме с опитите за бебе мерих БТ, след като не стана реших да меря БТ и да правя тестове за овулация. Меренето го започнах от началото на цикъла, беше не повече от 36,2 и спрях да я меря аз около седмица и половина , теста за овулация излезе + на 11ден.
Вчера реших да премеря  температурата и беше 37, днес я мерих и пак 37, аксиално е 36,3, остават ми 4 дни до цикъла. Според вас има шанс да съм бременна щом е 37. До сега 37 никога не ми в била?!
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #61 -: Май 18, 2015, 23:45:41 pm »
betyyyyy, тази БТ е много добра за лутеална фаза, желая ти успех! :)
Къде измерваш БТ (вагинално, ректално), при ректално базалната температура е малко по-висока.

Това е темата за коментар на БТ и графики:
Дайте да ви видя графиката - 12 тема

Може да поставиш линк на графиката в подписа си, ще бъде по-лесно за коментар:
От  Овулационен календар -> (оранжевото поле) Лентички -> кликваш върху избрана картинка и копираш линка ->
отиваш във  Форум -> Личен профил -> публична информация -> поставяш копирания адрес в  Подпис -> накрая  Промяна на профила
Желая ти успех в този цикъл!

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #62 -: Май 23, 2015, 11:31:16 am »
Как мислите + ли теста съжалявам за лошото качество нямам хужав телефон
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #63 -: Май 23, 2015, 11:32:46 am »
Как мислите + ли теста съжалявам за лошото качество нямам хужав телефон

Мисля, че да.


Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #64 -: Май 23, 2015, 11:34:30 am »
Благодаря ти много за отговора.Кога трябва да действаме ?Тъп въпрос,но работя на смени и ще се прибера към 11 вечерта
« Последна редакция: Май 23, 2015, 11:39:41 am от loathe »
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #65 -: Май 23, 2015, 11:41:29 am »
Благодаря ти много за отговора.Кога трябва да действаме ?Тъп въпрос,но работя на смени и ще се прибера към 11 вечерта

Възможно най скоро :-)


*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #66 -: Май 23, 2015, 12:05:30 pm »
Благодаря ти много за отговора.Кога трябва да действаме ?Тъп въпрос,но работя на смени и ще се прибера към 11 вечерта
Здравей, тестът е положителен и според мен. След полжителен тест, О настъпва обикновено до 48 часа, така че правете опити днес и следващите 2-3 дни. Стискам ти силно палци :)
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #67 -: Май 23, 2015, 12:11:55 pm »
Момичета за първи път правя и ми се струва че тест линията е малкооо по светла.Вчера лекарката каза май си в О.Викам не е възможно на 12 май ми беше  М.Сажалявам за съкращенията дано ме разберете.Аз да натисна ли моя да се връща от работа или довечера към 11 няма ли да е късно
« Последна редакция: Май 23, 2015, 12:13:27 pm от loathe »
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #68 -: Май 23, 2015, 12:18:30 pm »
Момичета за първи път правя и ми се струва че тест линията е малкооо по светла.Вчера лекарката каза май си в О.Викам не е възможно на 12 май ми беше  М.Сажалявам за съкращенията дано ме разберете.Аз да натисна ли моя да се връща от работа или довечера към 11 няма ли да е късно
  Лекарката ти по какво е съдила, че си в О, на ултразвук ли си била? Спукан фоликул ли е имало? Принципно е възможно и вчера да е имало положителен тест за О, като при два положителни теста се приема, че пикът на ЛХ ( хормонът, който тестовете отчитат) е между двата теста. При такова положение О може да е и днес. Така или иначе е добре да направиш и днес тест за О - прави се до отрицателен, тоест докато тестовата черта не стане по-светла от контролната. Колкото по- рано направите опит, толкова по-добре.
П.С Този тест от днес или от вчера е?
« Последна редакция: Май 23, 2015, 12:20:49 pm от lilitu »
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #69 -: Май 23, 2015, 12:26:03 pm »
Вчера бях на цитономазка дано правилно съм го написала.Видя ме на видеозон през корема,заащото ми се гадеше и главоболие имах.Теста е от тази сутрин 10:40.Затова и питам кога трябва да сложим сърце?Най вероятно ще е към 12 тази вечер
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #70 -: Май 23, 2015, 12:30:14 pm »
Както ти писах, О настъпва до 48 часа след положителен тест, никой не знае кога точно ще настъпи. Колкото повече "материал" има преди да настъпи О, толкова по-добре :) Ако имате възможност по-скоро, действайте си :)
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #71 -: Май 23, 2015, 12:32:21 pm »
Благодаря на всички за проявеното търпение и внимание.Най верояно ще е довечера към 12 и ще изтървем момента
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #72 -: Май 23, 2015, 12:34:04 pm »
Здравей, Лоте. Щом АГ те е гледала с УЗ не разбирам какво е това МАЙ  8O. Вижда ми се леко объркващо- май си, ама може да не си  :? . За мен тестът е + . Навярно тест линията е по-бледа, защото може да не си спазвала правилото за неприемане на течности 3 часа преди тест или си ходила до ВЦ малко преди да се тестваш
 Така или иначе за мен има пик на ЛХ и може да действате от утре, днес в 12 също е добре да сложите сърце, както и вдругиден. Успех и късмет! Дано не ти се налага повече да ползваш ТО :) Пожелавам ти  :bfp: още този месец :)
« Последна редакция: Май 23, 2015, 12:38:06 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #73 -: Май 23, 2015, 12:50:09 pm »
За първи път си правя .Направих го тази сутрин в 10:40 станах и го направих не съм пила нищо нито съм ходила
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #74 -: Май 23, 2015, 12:57:08 pm »
За първи път си правя .Направих го тази сутрин в 10:40 станах и го направих не съм пила нищо нито съм ходила
На мен моят АГ ми каза, че ТО давали най-добър резултат следобед при 3 часа въздържане от вц и течности. Стискам ти палци!
« Последна редакция: Май 23, 2015, 13:01:51 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #75 -: Май 23, 2015, 13:02:31 pm »
Снощи направих съм 7 .Ама нали все чета викам и сутринта да направя.Обърках се вече моята каза с сутрешна урина.Довечера пак в 7 ше направя
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #76 -: Май 23, 2015, 13:16:30 pm »
Лоте, твоята АГ ме изумява. Първо не може да прецени в О ли си, наближава ли или не си. Сега пък те кара да правиш ТО със сутрешна урина като ТБ. Навсякъде пише( а и повечето АГ така твърдят), че не е добре да се прави сутрин т.к. пикът на ЛХ настъпва някъде в средата на деня, а не рано сутрин. За мен е добра идея да направиш и един в 19. Успех и не се чувствай объркана. Тук винаги ще намериш кой да те насочи. Извинявам се, ако съм била груба по отношеноя на твоята лекарка, но наистина ми се струва някак ....
 Успех още веднъж и не се шашкай :)


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #77 -: Май 23, 2015, 13:33:10 pm »
Принципно е най-добре тестовете да се правят около 4 часа следобед, тогава настъпва обикновено пикът на ЛХ. Така или иначе, дори да настъпи О, яйцеклетката живее да около 12 часа, така че стискам палци loathe .  Вие си действайте днес, утре и в другиден, а другото е Божа работа :)
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #78 -: Май 23, 2015, 15:57:52 pm »
Снощи направих съм 7 .Ама нали все чета викам и сутринта да направя.Обърках се вече моята каза с сутрешна урина.Довечера пак в 7 ше направя
Хормонът LH не се тества със сутрешна урина, а примерно след 11ч. до към 19-20ч., но най-добре в ранния следобед.
Приблизително такава е динамиката на ЛХ в рамките на деня:


Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #79 -: Май 24, 2015, 20:05:04 pm »
Здравейте момичета :wink: Снощи правих тест в 7 ето резултата ние си сложихме сърце.Това което ме притеснява че днес тест е категорично отрицателен нали 48часа не  би ли трявбвало и днес да е+