0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #860 -: Юни 10, 2015, 13:30:31 pm »
Здравейте, момичета. След бурните събития около двете раждания на Шинзу и Додо, малко лежерно я караме.
Линаполи, стискам палци това да ти е последното СПА преди раждането. В коя седмица си вече?
Лили, не мога да ти бъда полезна, мила.  Ние си харесахме легълце , тип трансформираща кошара, фирмата производител прави подарък матрак. Иначе мислим да си вземем и туристическа(сгъваема) кошара, за нея ми препоръчаха на Бертони матраче, но всичко това ще вземем дни преди или след мечтаното събитие.
Харесали сме си количка на Чиполино Тифани, много лекичка и маневрена, за съжаление не намерих никъде отзиви за нея. Ама нищо, има време и за нея.
Тия дни нещо много ми пада кръвното, някой да се оплаква от същото - от нормалното ми 120/80 , падам на 80/60. Пия течности уж много, а пада. И все ми е едно сънливо и мързеливо. Да се похваля най-после започнаха да забелязват, че съм бременна.Ама то и коремчето ми отхвръкна последните 2 седмици. Моята бебка е много шавливичка, особено когато чуе гласа на баща си. Той много й говори.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #861 -: Юни 10, 2015, 13:57:41 pm »
Аз имах ниско кръвно, въпреки качените килограми. Когато ми прилошаваше пиех айран.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #862 -: Юни 10, 2015, 20:18:59 pm »
И все ми е едно сънливо и мързеливо.

Как са ти нивата на хемоглобина, изследван ли е? Говори с наблюдаващия те лекар, възможно е с допълнителен прием на желязо да се подобрят нещата. Но най-добре лекарят ти да реши, не го прави на своя глава.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #863 -: Юни 10, 2015, 20:39:11 pm »
Ами хемоглобинът ми е в норма 125 , паднал е малко от предните кръвни, тогава бях 135, но Доки каза че сме в норма засега. Не сме коментирали прием на желязо. За сега освен фолиева, витамини Огестан, приемам и превантивно магнезий на Биолектра.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #864 -: Юни 10, 2015, 20:42:14 pm »
Тия дни нещо много ми пада кръвното, някой да се оплаква от същото - от нормалното ми 120/80 , падам на 80/60. Пия течности уж много, а пада. И все ми е едно сънливо и мързеливо.

На мен цяла бременност ми е ниско кръвното. Преди няколко дни се вдигна малко и тамън викам и аз да прихвана нещо от тази бременност и то пак взе, че падна. Пий айрян и яж тартор. И говори с лекаря ти когато ходиш при него.

При мен пък други странни работи. Досега не съм чувала някой с такова оплакване. Сутрин като се събудя и пръстите на ръцете ми са схванати. Даже не мога да ги разгъвам или сгъвам. По-лошото е, че ми се ходи до тоалетната, а дори не мога да хвана дръжката на вратата, за да я отворя. Като поседя около 30 минути така и ми минават, но чувството е ужасно. Някой да се е сблъсквал с нещо такова?

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #865 -: Юни 10, 2015, 22:06:07 pm »
 Първо да честитя на обебилите се мамита . Да са ви живи и здрави, палави и усмихнати :)
Яничка аз имах момент когато ми се схващаха пръстите на ръцете и най-вече безименния и малкия пръст. Тогава че четох че от отоците се притискал някакъв нерв и за това се получавало това схващане. От тогава се старая и да не си лежа на ръцете и някак си да ги държа на височко по време на сън. Тогава и започнах да пия магнезий и мисля че и това ми помогна.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #866 -: Юни 11, 2015, 07:18:09 am »
Момичета, много съм изплашена... Тази сутрин, взимайки душ, забелязах леко кървене. От началото на бременността, че и от преди това, имам по-плътно "парцалесто" течение. Днес обаче беше като изцапано с кръв. След малко отивам към медицинския център - на ЛКК съм. Но май ще говоря първо с док. Моля ви, стискайте палци всичко да е наред и Малчо да е добре.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #867 -: Юни 11, 2015, 07:32:45 am »
Нели, всичко ще бъде наред! Не се тревожи, може да е от разтягането на матката. Понякога се случва. Няма да мислиш най-лошото. Чакаме добри новини! :bighug: :bighug:


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #868 -: Юни 11, 2015, 08:19:44 am »
Дано е от това... с ежедневна превръзка съм и на нея няма нищо...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #869 -: Юни 11, 2015, 08:33:26 am »
Само няма да мислиш лоши неща и не се опъвай, ако искат да те пращат на СПА( в болницата)  :bighug: :bighug:


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #870 -: Юни 11, 2015, 08:45:23 am »
О, ако се налага, никак няма да се дърпам. Мисля че ще ми е по-спокойно да съм под някакво наблюдение. Казах преди малко на док за зацапването - каза ми да пия но-шпа непрекъснато. За да съм спокойна, ще ме погледне след малко.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #871 -: Юни 11, 2015, 12:34:06 pm »
Нелка как си? Какво каза лекаря?
Линаполи радвам се че ти и бебка сте добре за сега дано и за напред сте Ок !  Доста си е пораснала твоята мома:-):-) чакам и аз с нетърпение моите бебчета да станат толкова :-):-)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #872 -: Юни 11, 2015, 13:39:47 pm »
Късно пиша, но телефона ми се бъгна и не ми даваше да правя каквото и да е. Кървенето е от това, което док нарече обърната плацента. Изписа ми но-шпа, бусколизин и едни прахчета, които сега не се сещам как се казват (ще напиша по-късно). Ако до два-три дни не отшуми, каза да ходя в спешното и да ме приемат.
Иначе видяхме Малчо, който се оказа Малечка ;) Нормална сърдечна дейност, даже се движеше доста.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #873 -: Юни 11, 2015, 13:54:53 pm »
Тия дни нещо много ми пада кръвното, някой да се оплаква от същото - от нормалното ми 120/80 , падам на 80/60. Пия течности уж много, а пада. И все ми е едно сънливо и мързеливо.

На мен цяла бременност ми е ниско кръвното. Преди няколко дни се вдигна малко и тамън викам и аз да прихвана нещо от тази бременност и то пак взе, че падна. Пий айрян и яж тартор. И говори с лекаря ти когато ходиш при него.

При мен пък други странни работи. Досега не съм чувала някой с такова оплакване. Сутрин като се събудя и пръстите на ръцете ми са схванати. Даже не мога да ги разгъвам или сгъвам. По-лошото е, че ми се ходи до тоалетната, а дори не мога да хвана дръжката на вратата, за да я отворя. Като поседя около 30 минути така и ми минават, но чувството е ужасно. Някой да се е сблъсквал с нещо такова?
Здравей Яничка,
аз имах такива проблеми. Чак да не мога да хвана дръжката не, но получавах схващания на пръстите на ръцете сутрин след сън, или се усещах, докато спях как са схванати. След раздвижване и малко масаж нагоре надолу по пръстите, минаваше проблемът. Но е доста неприятно.  Не съм говорила за това с наблюдаващите ме лекари. Сега като родих, това неразположение изчезна.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #874 -: Юни 11, 2015, 13:57:57 pm »
Късно пиша, но телефона ми се бъгна и не ми даваше да правя каквото и да е. Кървенето е от това, което док нарече обърната плацента. Изписа ми но-шпа, бусколизин и едни прахчета, които сега не се сещам как се казват (ще напиша по-късно). Ако до два-три дни не отшуми, каза да ходя в спешното и да ме приемат.
Иначе видяхме Малчо, който се оказа Малечка ;) Нормална сърдечна дейност, даже се движеше доста.
Нели, стискам палци да спре кървенето! Лека бременност!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #875 -: Юни 11, 2015, 14:58:11 pm »
Мамчета,дръжте се,бебоците ще гушкате скоро.
Кати,как сте с бебка вие,направи ли месечинка вече тя?



Re: Тема на бременните №94
« Отговор #876 -: Юни 11, 2015, 15:01:20 pm »
Здравейте, наскоро влязох във второто тримесичие и вече по - спокойно се  записвам в темата.
Първите два месеца нямах проблеми, но в края на третия се уплаших, да не изгубя бебчо след неочаквано кръвотечение.   За щастие няма нищо фатално, оказа се полип.
Нелка, щом има сърдечна дейност, всичко е наред.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #877 -: Юни 11, 2015, 15:26:43 pm »
Прахчетата са Diasporal. Първите три дни 2х1,после продължавам по едно на ден. Другото в рецептата е Бусколизин (защото бил по-силен от но-шпа).
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #878 -: Юни 11, 2015, 17:31:19 pm »
Мамчета,дръжте се,бебоците ще гушкате скоро.
Кати,как сте с бебка вие,направи ли месечинка вече тя?
Дааа вече сме на 46 дни.  :D Имаме проблемчета с дупето - много бързо се подсича, защото е с много чувствителна кожа. Но сега улучихме правилните мазила и сме по- добре.  :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #879 -: Юни 11, 2015, 17:32:40 pm »
Здравейте, наскоро влязох във второто тримесичие и вече по - спокойно се  записвам в темата.
Първите два месеца нямах проблеми, но в края на третия се уплаших, да не изгубя бебчо след неочаквано кръвотечение.   За щастие няма нищо фатално, оказа се полип.
Нелка, щом има сърдечна дейност, всичко е наред.
Лека брененност и пухкав финал  :)!