0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #800 -: Юни 03, 2015, 08:35:06 am »
Яни, чудесни новини! Надявам се бебката да остиска до термина, иначе имате прекрасни мерки. Добре си се грижила за нея :) Избрахте ли вече име? Беше обещала да покажеш някои от нещата, които шиеш в курса. Ако имаш време метни ни нещо.
Шинзу и Додо много се губят, дано да има хубави новини.Чакаме благите вести.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #801 -: Юни 03, 2015, 11:13:08 am »
Здравейте:-) как сте? Искам да ви попитам нещо,вие в коя седмица започнахте да усещате бебетата си? И особено тези момичета които са с близначета:-):-) питам понеже от няколко дена насам не всеки ден,но и ит ляво и от дясно,усещам нещо леко като вътрешен гъдел,или като леко изтръпвамв или къркорене и аз немога да го определя,даже снощи от ляво усещането беше доста продължително:-):-) имам усещането че това са моите бебчета:-):-:) не си въобразявам наистина усещам нещо такова на моменти. Мислите ли и вие че на този етап 15 седмица и 4-5 дни мога да ги усетя?
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #802 -: Юни 03, 2015, 13:14:37 pm »
Възможно е, Веситаа. Аз моето бебче го усетих миналата седмица докато лежах в пълен покой - без да се движа, говоря или каквото и да е др. Беше точно неописуемото чувство, за което говориш - лек гъдел, движение... бълбукане ако щеш... ММ изказа леко огорчение и малко завист, че той още не може да усети. Но му отговорих, че уча Малчо как да го рита здраво като порастне още ;)
Вчера на консултацията акушерката ме пита дали го усещам вече - обясних й за чувството от миналата седмица. Каза ми, че е било именно това и че една мама интуитивно разбира дали това е бебчето, а не нещо друго. Така че, Веси, наслаждавай се на малчовците си - вече те поздравяват по свой си начин :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #803 -: Юни 03, 2015, 14:33:21 pm »
Яни, чудесни новини! Надявам се бебката да остиска до термина, иначе имате прекрасни мерки. Добре си се грижила за нея :) Избрахте ли вече име? Беше обещала да покажеш някои от нещата, които шиеш в курса. Ако имаш време метни ни нещо.
Шинзу и Додо много се губят, дано да има хубави новини.Чакаме благите вести.

Името ни е избрано още малко след положителният тест. Аз оттогава бях сигурна, че ще е момиче. Исках името й да е лесно за изговаряне в чужбина и в същото време да е българско. И намерих благодарение на форума. Има тук още една майка чиято дъщеря носи това име. А то е Димана. Надявам се да не ми се сърдят за "кражбата".
Иначе баща ми е Димитър (от което е производно Диман, а оттам и Димана), а свекърва ми е Детелина, така че ще има много щастливи. Та живи и здрави съвсем скоро ще дадем това прекрасно име на дъщеря ни.

За снимките не съм забравила, обаче понеже вкъщи се снима с професионална техника (мъжа ми е фотограф), аз ги направих но не мога да ги сваля от апарата и всяка вечер забравям да го накарам да ги свали и да ги приведе в подходящ формат. Дано тия дни се сетя.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #804 -: Юни 03, 2015, 16:04:19 pm »
Яничка, стискам палци  всичко да мине леко при раждането! Много хубаво име сте избтали!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #805 -: Юни 03, 2015, 18:09:36 pm »
Весита,
аз бях в 14 седмица,когато усетих едното бебче.Беше си съвсем съществено мърдане.Все едно мишле ми се обърна под кожата.Нямах никакво съмнение какво е.В началото ги усещах през 2-3 дни,а сега вече през 10-15 минути макс  :D
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #806 -: Юни 03, 2015, 18:57:04 pm »
Явно наистина са те:-):-);-) не че се съмнявах,но викам знам ли може и да си въобразявам вече:-) но иначе и 2- те ги усетих но едното от ляво го усещам вече повече пъти и за по продължително,а другото за секундичка само , но като цяло е мн приятно! Няма друго такова усещане! А щом ги усещам,пак ли към 20 седмица ще усетя вече ритни чета или може и по рано
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #807 -: Юни 03, 2015, 21:35:44 pm »
Яничка, чудесно име сте избрали за малката. Ние бяхме избрали едно име преди още да забременея - Сиана( на старокелтски значи Божи Дар - Sian(Шийна) . Като разбрах, че е момиче някак не го чувствах като нейното име и даже ми беше странно, защото преди да забременея бях луда по това име. На 01.06 имаше ден на отворените врати в поделението, в което работи ММ ( той е офицер). Докато посрещал децата , при него дошло едно момиченце и му казала "Здравей, аз съм Александра". Той я огледал и видял дъщеря ни в нея руса, къдравка(той е много къдрав) с огромни сини очи. Влюбил се. Вечерта се прибира и ми разказва за Александра и ми предложи да я кръстим така, че това името му се забило в сърцето. Впрочем заби се и в моето. Аз го приех като знак, защото преди години баща ми( лека му пръст) по подобен начин избрал името на сестра ми. Бил на разходка в парка и едно момиченце дошло при него и му се представило от нищото. И така той разбрал, че майка ми е бременна с момиче и че то ще се казва Светла. Баба ми цял живот му беше сърдита, че я е пренебрегнал, но той вярваше, че детето само избира името си още преди да се роди. Та..мисля, че татко се  е намесил отгоре и ни е пратил Александра.
Малко дълго стана, но реших да го споделя.
« Последна редакция: Юни 03, 2015, 21:39:00 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #808 -: Юни 03, 2015, 21:58:47 pm »
Здрaвейте коремчетa!aз днес постъпих в болницa зaщото вдигнaх кръвното изведнъж.още вчерa искaхa дa ме вкaрaт ,aмa откaзaх кaто мислех че е нещо инцидентно.уви днес сутринтa ходих до aптекaтa дa го измерят и беше 155/110. И ме посътвaхa дa идa до ЖК.отидох измерихa ми кръвното пaк 150/110 и ми кaзaхa дa стягaм бaгaжa.прибрaх се изчaкaх ММ събрaх бaгaжa и сегa съм в болницa.не съм нa системи,но пия хaпчетa зa кръвното и доколкото рaзбрaх ще бъдa 5 денa то толковa и ми остaвa до термин.нaй-вероятно от тук нaпрaво в родилното и тaкa.инaче беб е ок 3.017 кг. Никaкво рaзкритие нямaм нито контрaкции.водите сa ок също и тоновете.сaмо плaцентaтa ми е вече стaрa и кaлцирaнa.зa съжaление и кръвното не помръдвa зa сегa .ще видим кaкво ще стaне .товa е зaсегa от нен.дaно Додо поне имa хубaви новини

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #809 -: Юни 03, 2015, 22:19:42 pm »
Шинзу, много наприятно мила, но малко остана да се гушнете с бебока. Стискам ти палци раждането да мине гладко и по вода. :bighug: :bighug: :bighug:


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #810 -: Юни 03, 2015, 23:02:22 pm »
shinzou,мила,важно е да се види и дали има белтъък в урината,не толкова кръвното...аз си го меря всеки ден ,защото знам,че за ден може да се покачи
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #811 -: Юни 04, 2015, 10:31:23 am »
Имaм белтък в уринaтa и то силен.тaкa пише в изледвaниятa ми днес ги погледнaх.успяхa дa свaлят кръвното.вчерa имaх кaпчици кръв и слузесто течение то било тaпaтa ми и ми кaзaхa че скоро ще се гушкaме с беб.aмa и с тия отоци съм билa зa секцио,aмa кaквото тaковa.живи и здрaви дa сме

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #812 -: Юни 04, 2015, 10:34:06 am »
Shinzou,с тоя белтък трябва бързичко да извадят бебчо опасно е и за теб и за него...айде,чакаме да се похвалиш и стискам палци всичко да е наред :lol:
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #813 -: Юни 04, 2015, 10:38:48 am »
A дaно Aлексче че дa имaм с кaкво дa се поФaля и aз  :D

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #814 -: Юни 04, 2015, 10:54:43 am »
Шинзу, ти къде ще раждаш? Мен ми се струва малко безхаберно това отношение. С белтък в урината вече трябваше да си на системи или спешно секцио. Тазът измериха ли ти го? И с този голям диоптър не знам как тр оставиха да си нормално... Както и да е стискам палци , днес или утре да ни се похвалиш. Ще ида днес преди работа на църква да ти запаля свещичка и да се помоля всичко да мине по вода.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #815 -: Юни 04, 2015, 14:28:54 pm »
Не ми включихa системи зa мен по-хубaво :) сaмо с хaпчетa ми свaлихa кръвното a ме остaвихa нормaлно зaщото очнaтa тaкa прецени че съм добре с очите.то не се знaе може всеки момент дa родя кaкто се кaзвa ,aмa мaй си ме глaсят зa секцио

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #816 -: Юни 04, 2015, 14:29:22 pm »
Шинзу, леко раждане ти желая. И аз четох, че белтъкът е доста опасен. Пък и това кръвно. Може би е по- добре секцио да направиш и да не се помайват лекарите!!!!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #817 -: Юни 04, 2015, 14:48:31 pm »
Шинзу леко раждане и от мен,дано Добрите сили са с теб,и скоро да видиш и гушнеш своята рожба!  Успех ти желая,и да ни се похвалих скоро:-)
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #818 -: Юни 04, 2015, 15:02:14 pm »
 shinzou леко раждане  :D
Аз имам питанка  :ask: От около два дни така определено имам повече течение-нормалното което е!кръста ме боли повече и опашката ,че чак мисля че и краката се схващат...обаче това са си контракции от тези подготвителните ,заедно с втвърдяването на корема.Днес обаче със всички екстри усещам ,че  бебка е по-спокойна..  8O усеща се разбира се,НО е спокойна...а тя е турнадо...Има ли шанс да е затишие пред буря  :lol: (така казва мъжа ми)? и нека да споделят мами минали скоро по този път :)
Благодаря  :P
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #819 -: Юни 04, 2015, 15:18:09 pm »
Шинзу, леко и безпроблемно раждане ти желая!