0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #700 -: Май 15, 2015, 09:43:40 am »
Бебе,направи я в МЦ Фемина при който и да отидеш там няма да сбъркаш..аз ходех при д-р Славкова и съм много доволна дори и на ЖК бях при нея на последната ФМ видя,че има задръжка на урина в единия бъбрек и сега на ехографията на шестия месец ми казаха същото..  :lol:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #701 -: Май 15, 2015, 09:46:27 am »
White, и аз това се чудя, особено след първата ми среща с него, от която бях очарована. Даже мислех да ти пиша на ЛС. Благодаря ти за бързия отговор.
Алекс, благодаря ти. По принцип клоня към д-р Сигридов, като към Марков ме насочва гинекологът ми тук.


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #702 -: Май 15, 2015, 09:52:21 am »
Аз си чакам резултатите от микробиологията иживот и здраве другата седмица ще изляза да купя някои работи от Джъмбо
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #703 -: Май 15, 2015, 12:40:53 pm »
Здравейте момичета, мога ли да се присъединя към вашата групичка? По- добре късно отколкото никога. В 35 г.с , с тежка бременност, добутах някак до сега, но се надявам още малко да издържа, че бебка върви по-мъничка.
Пожелавам хубав ден на всички!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #704 -: Май 15, 2015, 14:25:28 pm »
Мaринчевa, добре дошлa. Пожелaвaм ти леки остaвaщи седмици и леко рaждaне нaй-близко до термин :)
Бебе, aз препортчвaм с две ръце др. Врaгaлевa от Феминa зa ФМ. С първaтa бременнист бях при нея, сегa в понеделник ще ходя при др. Чaвеевa в Щерев и ще дaм отзиви и от тaм.
Синеочкa, блaгодaря че ме мислиш  :bighug: Мен вчерa едвa ме пуснaхa от СПA процедурите, искaхa дa ме зaдържaт до термин тaм... Aмa товa сa още поне четири месецa  8O Билa много рисковa бременност... Пуснaхa ме с условие, че ще прaвя кръвни изследвaния през седмицa дa следим нaличие нa инфекция и при нaй-мaлкaтa болкa директно дa тръгвaм нaтaм.
Стискaм пaлци дa не те сложaт квестор, не могa дa си предстaвя дa седя нa едно място без тоaлетнa толковa време.



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #705 -: Май 15, 2015, 14:31:20 pm »
linapoli, инфекцията не може ли да се установи с микробиология ,ами трябва всяка седмица кръв да пускаш ,или то може да стане вътрематочна инфекция? :(
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #706 -: Май 15, 2015, 15:21:28 pm »
linapoli, дано нямаш повече СПА процедури до края на тази бременност. Нека тя да приключи успешно някъде около термин. Аз стискам палци и вярвам, че тамън така ще стане.

marincheva, добре дошла и нека оставащите ти седмици да компенсират по лекота тези, които са минали.

Синеочка, още не съм избрала тоалет, ама това е само защото се оказа че утре е ден пълен със събития. Така хубаво съм го нагласила, че чак не мога да повярвам. Първо съм почти цял ден на курс по шиене и след курса имам 2 часа почивка. После на концерт :-)
Стискайте палци да не ви изненадам след концерта :-)

Аз днес бях на поредна среща с акушерката и тя ме зарадва с хубавата новина, че бебка се е обърнала в позиция за раждане. Надявам се така да си остане.
Иначе имам непрекъснати крампи в корема и ужасно много ме боли кожата, но ми казаха че това е така защото била много стегната и от разпъването. Ако си спомняте аз в началото се оплаквах, че ми е малък корема, елате сега да видите какво става. Корема ми влиза в стаята и след 5 минути аз.
Успех на всички!

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #707 -: Май 15, 2015, 16:24:08 pm »
Някой тук беше писал, че е ходил при Марков? Доволни ли сте? И това ли им е сайтът с контакти: http://www.mc-markovs.com/
Сега гледам, че са двама Димитър и Петър Марков - кой е специалистът по ФМ?

Аз имам два прегледа при него, доволна съм - обяснява подробно всичко, което се вижда и то на "нормален" език като за лаици. Димитър Марков е специалистът, за другия не знам дали изобщо е в клиниката. Като записваш час трябва да кажеш изрично, че искаш за него, защото там работят още две други лекарки. Имай предвид, че за Марков се чака повече от месец. Това са телефоните за контакт.
Ако си с кола, имай предвид и че трудно се намира място за паркиране там и  си предвиди време за обикаляне по малките улички :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #708 -: Май 15, 2015, 17:50:09 pm »
Линаполи, радвам се,че въпреки всички неприятности,не губиш духа си и чувството за хумор.Възхищавам ти се! Дано всичко да е наред и чак след 4 месеца да се върнеш в болницата,за да родиш. Дотогава го раздавай Галена Богданка и по-тежко от лъжица и вилица да не вдигаш. :bighug: :bighug: :bighug:
Иви, стискам палци резултатите да са добри. Радвам се,че ще се отдадеш на шопинг терапия.Какво си решила да пазариш, ако не е тайна ? :)
Яничка, без такива изненади! Ще си родиш,когато трябва. Иначе какви са тези курсове по шиене,някакви професионални или любителски?


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #709 -: Май 15, 2015, 18:07:57 pm »
Ами на мен ми останаха дребни,но основни неща,големите сме ги взели вече,ама дребните са най-много...Дрехи почти никакви нямам
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #710 -: Май 15, 2015, 18:37:40 pm »
Яничка, без такива изненади! Ще си родиш,когато трябва. Иначе какви са тези курсове по шиене,някакви професионални или любителски?

Любителски. Шия разни неща за бебето. Като съм готова ще ви ги покажа :-)

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #711 -: Май 15, 2015, 20:07:43 pm »
Здравейте коремчета!как сте?Днес бях на ЖК.пусках ПКК и урина.хемоглобина рязко паднал и ми изписаха желязо да пия до чак след като родя :/ нямам белтьк в урината,но имам силно течение и даже вчера си изкарах акьла че са влоди,ама не бяха.питах за оттоците,които се появат като излезна навьн и сутрин като стана сьм с надути десен крак и лява рька то било нормално  8O малко крьвното сьм повишила.дадоха ми направление за очен лекар и другата седмица ще се решава какво ще првим с раждането,ще ми дадат и направление за раждане и другите документи, то не остана. Изпрах дрешките,количката.багажа за болницата е почти готов  и това при мен .

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #712 -: Май 15, 2015, 21:40:14 pm »
Момичета, вие как сте с хемоглобина. При мен е 115, при долна граница 120. Преди 2 месеца беше 117 и док каза, че е добре, сега е паднал с 2 единици, незнам това голям спад ли е или е ок. Чудя се дали да ходя в понеделник при док за коментар. Иначе миналата седмица на прегледа ми каза да започна витамини пренатал, там има желязо, но незнам дали е достатъчно.
Другото ми притеснение са килограмите - до края на 3 месец не бях качила нищо, в 4 месец - 2 кг, а сега в пети и шести е страшно - още 6 отгоре, а съм още в средата на 6-ти. Док каза, че трябва да огранича храненето, сигурна е, че много ям затова качвам, а аз се храня съвсем като преди да забременея, не много и определено доста здравословно. Избягвам сладкиши, не близвам газирано, никакви чипсове и тем подобни. Вярно, че движението ми е малко, но то си ми беше такова и преди бременността. А и док си настоява, че качването на кг е от много ядене. При вас как е, съвсем ли съм извън рамките?
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #713 -: Май 15, 2015, 22:49:51 pm »
Миналият месец хемоглобина 113 за 1 месец  е паднал на 98 и явно само витамините не стават и затова ми изписаха желязо.мисля Сльнце че си много добре и витамините ти стигат за сега. За килограмите от 54 сега сьм 66 .ЖК каза че много добре вьрвя с тях,но всичко си е до ген и телосложение.майка ми като е била бременна с мен е качила 30 кг,даже по тела ми се караше да не сьм тьпчела много да не кача като не.засега сьм +12 и се чувствам добре,но и се движа домакинство, разходки :)  движение му е майката момичета колкото можете толкова.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #714 -: Май 15, 2015, 23:18:55 pm »
Само да се покажа и аз. Линаполи, сега вече в болницата за раждането нали се разбрахме без такива неща повече. Аз пия желязо за хемоглобина от 4-ти месец още след като спадна до 111. Цялата бременност изкарах с Пренатал ама явно не ми стигна. И сега толкова месеци пия желязо и хемоглобина ми си е още 111, не е мръднал нагоре ама и не пада. За килограмите съм +14, ама защото не съм се спряла като пушка цяла бременност.  Тези дни повече стоя вкъщи, но защото е топло пък и имам работа вкъщи. Всичко взехме за бебо, готови сме на 100%, само бебе чакаме. Гладя като луда, ама в сряда влизам в болницата всичко трябва да.ми е готово. То Най-вероятно ще родя чак юни ама искат да съм под наблюдение заради кръвното. Добре дошли на новите бременелки.  Сега като ви чета ми се струва, че това при мен е било преди 100 години,  а не само преди няколко месеца. Толкова далечно ми се вижда сега. В неделя събирам саковете и акъла ми все там да не забравя нещо.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #715 -: Май 15, 2015, 23:24:24 pm »
Не се шашкайте толкова за килограмите! 15 до 20 са си в рамките на нормалното. Все пак зависи от колко почвате. Мисля си, че по-слабите качват повече, но и това не е задължително.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #716 -: Май 16, 2015, 08:50:07 am »
И при двете ми предни бременности хемоглобинът ми беше под или на границата на нормата. То не бе Малтофер, все още ми се гади при мисълта за ядене на черен дроб... нямаше особена файда. Е, поне не е падал критично. Сега е 130, та чак се изненадах, защото много се уморявам и ми се спи. Но не било от това  :?
Килца даже свалих 2 в началото заради сутрешното гадене - почнах да качвам, но още не съм стигнала тези от преди забременяването. За сметка на това, коремът ми вече си личи, сякаш съм поне 1 месец по-напред. И скоро и на тези дето не искам да оповестявам, ще им стане ясна работата :)
Тихичко завиждам на приближилите финала момичета. На мен ми се струва, че има още цяла вечност докато вляза в 9тия. Дай Боже всички да родим здрави бебчета около термин!


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #717 -: Май 16, 2015, 09:21:55 am »
Хемоглобинът засега ми е добре -135
 Но аз и преди да забременея не съм имала проблеми с него. Виж с кг - да. Цял живот се боря с тях. Не че съм била вманиачена,но си знам, че каквото хапна и ми си лепи.Пусто генче, какво да се прави! След аборта през ноември 2013, изпаднах в някаква депресия, не излизах и май повече се тъпчех ,та си докарах 8 излишни кг. Засега от тази бременност съм с 4 плюс, но съм на хранителен режим, който Доки ми е одобрил- не ям след 6 , не ям сладки и пържени храни, месо предимно бяло и риба,рядко телешко.Сладкото замених със сусамов тахан ,мед и чврен шоколад и то в мнооого малки дози,че и те са адски калорични. Хляб не ям - фибри набавям от овесени ядки с мляко и някакъв плод разбити на смутитата,с които закусвам. А за движението,не се спирам.То слава Богу и работата ми е свързана с много движение. Но и аз правя много разходки,нали през да се претоварвам и да ускорявам пулса.И въпреки това кантарът ме наказва. Моля се да се спра на +12. Иначе коремчето ми не е голямо за.6 месец ,изглеждам по-скоро качила на корем отколкото бременна,а с по-свободни дрехи не ми и личи.


« Последна редакция: Май 16, 2015, 09:42:22 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #718 -: Май 16, 2015, 19:06:43 pm »
Синеочка, това +4 си е много добре. Аз съм една седмица преди теб и съм +8, като основно ги трупнах през последния месец и половина. Но каквото е такова, важното е всички да имаме здрави бебета на термин.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #719 -: Май 16, 2015, 20:13:54 pm »
Синеочка, това +4 си е много добре. Аз съм една седмица преди теб и съм +8, като основно ги трупнах през последния месец и половина. Но каквото е такова, важното е всички да имаме здрави бебета на термин.

slanceto2, това което си писала за килограмите все едно за мен пишеш. Аз в началото не качвах, даже един от месеците свалих и изведнъж в 5-ти месец качих 3.6 кг. След това имам два месеца по 2.5 и 8-ми месец са 3.8 засега. Обаче не знам това дали е само от корема, защото панталоните, които нося в момента ги носих и първите месеци. Така че изобщо не се притеснявай, определено не се тъпчеш. Просто това е нормално. Аз даже очаквам да кача още през 9-ти месец.

И аз съм с нисък хемоглобин, но не знам точно колко е, защото тук не ти казват резултатите като стойности какви са. Дадоха ми желязо и си го пия. Даже опаковката свършва и ще трябва да ходя да подновявам рецептата.

Момичета, след цял ден шиене сега отивам на концерт. Да видим каква ще я свърша :-)
Лека вечер от мен!

26.09.2019