0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #560 -: Април 27, 2015, 17:59:00 pm »
Мисля,че в Щерев също предлагаха някой от тестовете,но не съм сигурна Пренатест или Хармони.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #561 -: Април 28, 2015, 16:07:04 pm »
Здравейте, вчера се роди бебе София: 3,630 кг., 50 см.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #562 -: Април 28, 2015, 16:16:02 pm »
Здравейте, вчера се роди бебе София: 3,630 кг., 50 см.

Катиииии,чаках с нетърпение да пишеш.
Честита рожба,да ви е жива,здрава,палава и безгрижна!Много да ви радва и да сте щастливи цялото семейство!

Как си ти,как се чувстваш,как мина?

Чудесна новина  :bori_015:



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #563 -: Април 28, 2015, 16:20:49 pm »
Благодаря за пожеланията, Далинда.  :D Добре съм.  Имам болки при ставане от леглото, но се надявам да отшумят тези дни.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #564 -: Април 28, 2015, 16:23:32 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51056.msg1094515#msg1094515

Кати бързо възстановяване и много да те радва малката София, темичката е от мен, малък подарък  :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #565 -: Април 28, 2015, 16:26:09 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51056.msg1094515#msg1094515

Кати бързо възстановяване и много да те радва малката София, темичката е от мен, малък подарък  :)
Благодаря много! :bighug: Страхотни пожелания!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #566 -: Април 28, 2015, 16:38:47 pm »
Радвам се,че си добре и бебчо е добре предполагам.На ЛС когато ти е възможно драскай,сега си почивай и още малко и в къщи.
Искренно се надявам лично аз,сега вече покрай грижите,да ти остава време и за нас.

Темичката за бебе София е страхотна.
« Последна редакция: Април 28, 2015, 16:43:16 pm от ДАЛИНДА »



Re: Тема на бременните №94
« Отговор #567 -: Април 28, 2015, 18:51:31 pm »
Кати честита рожба и от мен:):-) нека е жива и здрава,много да ви радва,и пътят и да е обсипан с цветя и рози:-)  :bori_015: :balk_16: :balk_16:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #568 -: Април 28, 2015, 19:56:29 pm »
Кати честита рожба и от мен:):-) нека е жива и здрава,много да ви радва,и пътят и да е обсипан с цветя и рози:-)  :bori_015: :balk_16: :balk_16:
Благодаря за хубавите пожелания!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #569 -: Април 28, 2015, 21:00:39 pm »
Здравейте, вчера се роди бебе София: 3,630 кг., 50 см.
Голямо хубаво бебе :)


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #570 -: Април 28, 2015, 21:17:03 pm »
Здравейте, вчера се роди бебе София: 3,630 кг., 50 см.
Голямо хубаво бебе :)
Дааа  :D :bori_016:
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #571 -: Април 29, 2015, 00:18:45 am »
Кати честито , да ти е жива и здрава малката сладурана :)

Момичета , днес бях на късна морфология и ми казаха, че има увита пъпна връв около вратлето. Първо не се притесних много, защото бях чела изказване на един професор , че пъпната връв е такава че е почти невъзможно да удуши бебето. Но като се прибрах започна ровенето в нета и сега вече сериозно започвам да се притеснявам. Иначе пък всичко друго е наред. Снабдяването на бебчо с кръв е нормално... Е, дано всичко да си е на ред до края. Това което мисля, да направя е да ходя всяка седмица на ехограф, за да се следя. Някоя от вас преминала ли  е през подобно нещо и кое е най-адекватното поведение в случая?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #572 -: Април 29, 2015, 08:31:02 am »
Кати честито , да ти е жива и здрава малката сладурана :)

Момичета , днес бях на късна морфология и ми казаха, че има увита пъпна връв около вратлето. Първо не се притесних много, защото бях чела изказване на един професор , че пъпната връв е такава че е почти невъзможно да удуши бебето. Но като се прибрах започна ровенето в нета и сега вече сериозно започвам да се притеснявам. Иначе пък всичко друго е наред. Снабдяването на бебчо с кръв е нормално... Е, дано всичко да си е на ред до края. Това което мисля, да направя е да ходя всяка седмица на ехограф, за да се следя. Някоя от вас преминала ли  е през подобно нещо и кое е най-адекватното поведение в случая?
Благодаря за пожеланията!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #573 -: Април 29, 2015, 10:46:56 am »
Петяни,аз бях така...тъкмо бях разбрала,че е увит с пъпната връв и аз като теб се насметох разбира се :lol: и ми казаха,че просто всяка седмица на тонове трябва да ходя и на следващата седмица,той взе,че се роди в 34 г.с. :lol:
Това не означава,че и при теб ще е така,спокойно  :) важно е да ходиш на тонове за твое спокоствие ходи и два пъти седмично дори,няма нужда от ехограф то ако има нещо ще се чуе на тоновете и имай предвид,че сега като е по-голямо бебето и по-рядко се усеща,но все пак ако не го усетиш един ден по-добре иди да те видят :lol: ще родиш секцио това е :) всичко ще е наред бъди спокойна :)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #574 -: Април 29, 2015, 20:38:18 pm »
Кaти, честитa госпожицa и от мен :) дa рaсте здрaвa и умнa и много дa рaдвa мaмa и тaти ;)

Петяни, чувaлa съм зa много тaкивa случaи, бебчетaтa сaбсе рaждaли живи и здрaви. Стискaм пaлци всичко дa е нaред!

Aз дa се отчетa от днешнaтa консултaция - бебето е добре, 251 грaмa е, върви седмицa нaпред. Aз утре влизaм в 19тa седмицa. Спряхa ми утрогестaнa и фолиевaтa киселинa и увеличивaме биолектрaтa нa 2х1. Другото бебе си е все тaкa, не е нaмaляло нa рaзмери. Мaй ще си остaне тaм до рaждaнето, a товa ме плaши :(



Re: Тема на бременните №94
« Отговор #575 -: Април 29, 2015, 21:30:25 pm »
Петяни, при мен малкият до последно беше с двойно увита пъпна връв около вратлето, затова и родих със секцио. И аз се бях вкарала в големи филми, то си и и звучи страшничко, но затова се следят тоновете всяка седмица и се ходи малко по-често на прегледи.. Е, поне при мен беше така. Друг е въпросът, че малкият като се роди, се беше овъртял още повече  8O
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #576 -: Април 30, 2015, 00:05:59 am »
Благодаря ви момичета, но май колкото повече време минава толкова повече се филмирам. И най-гадното е, че не можеш да се наслаждаваш на ритничетата. Като ме рита, ох сега защо ме рита, а като не рита, леле защо не мърда. Само се моля всичко да е наред до края и след време да се смея на притесненията си...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #577 -: Април 30, 2015, 12:50:20 pm »
Здравейте мамчета :) .
Вече мога да се похваля с бременност, потвърдена от лекар и кръвен тест.
Всъщност не зная кога съм забременяла  и от тук идва и едно объркване, което води до някои въпросителни и се надявам на съвети или  просто коментари от мамчетата, защото съм объркана.
На кратко мога да ви разкажа с няколко думи моят труден път до тази бременност. Имам зад гърба си една лапароскопия заради поликистозни яйчници, няколко неуспешни инсеминации и една неуспешна бременност за съжаление приключила още в първия месец. След тези процедури и всички лекарства, нерви и разочарования накрая си казах - ПОЧИВКА! Дадох си известно време без да мисля за това и ето че бременността вече е факт – без стимулации и лекарска помощ! :)
Със съпруга ми живеем в Истанбул в  момента, не зная какви са тукашните процедури и прегледи, но когато бяхме  онзи ден в болницата ми направи впечатление, че лекарката малко остана объркана от състоянието ми.  Според въведените данни в ехографа за последната ми менструация, трябваше да съм в 8-ма г.с.. Когато ме прегледаха външно не видяха абсолютно нищо, след което лекарката ме попита дали е удобно да ме прегледа и вагинално. Този път видяхме точицата, но тя каза, че това оределено не е 8-ма седмица, а по скоро 4-та и е твърде рано да кажат повече неща. Пусна ми кръвен тест, според който съм в 5-та седмица. По-късно се чухме с лекарката и тя каза, че ще е на работа чак в събота и тогава да й се обадя, за да преизчисли цикъла ми на база стойностите от кръвния тест, за да можем да се водим вече по новите стойности. А стойностите от кръвния тест са 2338, като референтни стойност за 5 г.с. са дадени от 217 – 7138. Нормално ли е в 5 г.с. седмица да се вижда едва една точица? Защото четох че за този период вече има и сърдечен ритъм, а на мен ми казаха че е твърде рано да се коментира каквото и да било.
Миналата седмица получих доста силни болки  няколко дни преди самия преглед и на своя глава, три дни пих но шпа и утрогестан (след което болките отшумяха), защото при предишната ми бременност това беше препоръчано от лекаря ми – в България. Сега на прегледа лекарката каза, че няма смисъл да продължавам с прогестерона, защото нито щял да ми навреди нито да ми помогне и ми изписа само едни витамини Decavit-pronatal и каза че това е достатъчно. Принципно се чувствам добре сега и имам леки болки и придърпвания през деня, но мисля че е нормално, но не смятате ли че трябва да пия прогестерон още известно време? Объркана съм и малко притеснена, искам по някакъв начин да се подсигуря предварително, за да не загубя това бебе!  Другото, което каза е че се вижда малко кръв в  матката и ако започна да кървя леко да не се плаша, защото било нормално…и тук пак си задавам въпроса ако все пак имам кървене не е ли по-добре да пия прогестерон? :(
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #578 -: Април 30, 2015, 13:01:13 pm »
Едит, кога е бил последният ти цикъл? В 5 г. с. много рядко се засича пулс. Обикновено това става в 7-8 г. с. Нямаш ли възможност за второ мнение?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #579 -: Април 30, 2015, 13:08:04 pm »
Кaти, честитa госпожицa и от мен :) дa рaсте здрaвa и умнa и много дa рaдвa мaмa и тaти ;)

Петяни, чувaлa съм зa много тaкивa случaи, бебчетaтa сaбсе рaждaли живи и здрaви. Стискaм пaлци всичко дa е нaред!

Aз дa се отчетa от днешнaтa консултaция - бебето е добре, 251 грaмa е, върви седмицa нaпред. Aз утре влизaм в 19тa седмицa. Спряхa ми утрогестaнa и фолиевaтa киселинa и увеличивaме биолектрaтa нa 2х1. Другото бебе си е все тaкa, не е нaмaляло нa рaзмери. Мaй ще си остaне тaм до рaждaнето, a товa ме плaши :(
Благодаря за пожеланията, Линаполи! Радвам се за бебчето. А за другото, какво ти казаха, проблем ли е това че не се резорбира?