0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #80 -: Декември 05, 2014, 16:54:34 pm »
Охх, пу пу  :P
И блузката сладка, и Мати сладък :P
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #81 -: Декември 05, 2014, 17:38:04 pm »
Чакай и аз да заплюя :lol:.Пу пу пу сладурчо голям :D ,блузката и тя готска 8) :bighug:Опасна работа :lol:

Dess-dess,честити ви ходещи сладки крачета :D :cheerleader:
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #82 -: Декември 05, 2014, 17:52:18 pm »
Браво на таткото ,Mousyt :balk_47:

Струва си чакането  :balk_602: :balk_69:
Просълзих се,че и без това откакто родих още не ми е минала емоцията(ама няма и да ни мине май :lol: :lol: 8)).
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #83 -: Декември 05, 2014, 20:47:11 pm »
Благодаря ви мами  :bighug: :bighug:

Моуст колко сладък този малък мъж :P


*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #84 -: Декември 06, 2014, 09:32:53 am »
Някъде се заблеях и сте изписали 5 страници.
За елхата измислих да я вържа за секцията, ще кача снимка, като го направя.
Някой вадил ли е карта за градския транспорт за София за дете до 7 години? Задължителни ли са, контролите искат ли ви карта за детето в градския транспорт, необходима ли е снимка, презаверяват ли се на определен срок?
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #85 -: Декември 06, 2014, 11:37:05 am »
ртфртф, мисля че е едногодишна, искат в градския транспорт, със снимка е и важи за цялата страна.Много се радвам да те видя в тази тема :)

Моуст, разкошен младеж.

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #86 -: Декември 06, 2014, 12:45:24 pm »
Нашата беше без снимка. В София никой не ми я е искал, но в Бургас всеки път са питали за нея.
Едногодишни са картите. Имат нужда от презаверяване. С Акт за раждане се вади.

Като стана на 7 извадих карта за 1 линия, но контрольорите изобщо не я искат, а като тръгна да им я давам казват, че няма нужда.

Но е добре детето да си има карта, независимо дали проверяват или не проверяват. В случай на инцидент тя е неговата застраховка.

За елхата - откакто имаме ходещо дете елхата е изкуствена, а играчките пластмасови. А откакто едни лампички дадоха на късо при включване в контакта и ми обгориха ръката, не слагаме и такива. И нямам никакви проблеми. Ако се случи да падне, просто я вдига и пренарежда. От 2 години не мога да се доредя да украсявам елха.  :lol:
« Последна редакция: Декември 06, 2014, 12:47:50 pm от sia »
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #87 -: Декември 06, 2014, 13:54:36 pm »
На сестра ми елхата е с дървени играчки и играчки от плат. Пак не могат да се счупят и са много красиви  :P
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #88 -: Декември 06, 2014, 21:20:07 pm »
На сестра ми елхата е с дървени играчки и играчки от плат. Пак не могат да се счупят и са много красиви  :P
Обаче могат да се свалят и да се метнат по някоя витринка,  :D
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #89 -: Декември 06, 2014, 22:15:33 pm »
 :lol: :lol: :lol:
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #90 -: Декември 07, 2014, 22:16:54 pm »
Ето и снимка на елхата. Тази вечер се спретнах със стълбата. Изобщо не личи къде е вързана и че е половината елха.
П.П. Пробвано е - покачен на табуретката не я достига,  :wink:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #91 -: Декември 08, 2014, 06:12:26 am »
Така, така. Чудя се аз що не пишете в другата тема.

Стоека, и аз безуспешно проверявах за Бактробан

За градския транспорт картата е едногодишна, безплатна и без снимка. Ние си имаме такава, макар че никой не ни проверява. Контрольорите само като ме видят с бебче и ме подминават - точно както правят с циганите, ако щете вярвайте  :oops: . Въпреки това съм изрядна винаги.

Малкото ми момиченце Калина спи непробудно и добре, никакви оплаквания нямам. Единственият ни проблем е заспиването. Често плаче известно време преди да заспи и това никак не ми харесва, въпреки че четох някъде, се това им е бебешкият начин да разтоварят емоциите от деня преди да заспят. Гушкам я и пея песничка, но търся решение как да заспива спокойна.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #92 -: Декември 08, 2014, 07:09:29 am »
Лили ако намериш решение казвай   :P Мария спи също непробудно през. Нощта, но заспиването е кошмар, плаче и то много, направо ми се свива сърцето и дневните заспивания са така, а като се нареве и даже се усмихв.
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #93 -: Декември 08, 2014, 09:27:57 am »
Момичета, при нас събуждането се върна отново с пълна сила.
Този път имам чувство че е от газове, защото си присвива коремчето и често пръцка. Въведох броколи и си мисля, че може те да са причината. Чудя се днес да давам ли.
Снощи само до 12 часа се е будил 7-8 пъти, после спа добре до към 2 ч. и хайде пак влезнахме в схемата - ставай, лягай, ставай лягай до безкрай  :?
Сеа обаче пак блажено спи. През деня ги няма тези проблеми.
Сутринта му взехме успешно урина и го заведохме да му вземат кръв. Държа се геройски, изобщо не плака. Понякога се чудя колко ли ги боли от колики и зъби, щом плачат толкова много, а от една инжекция все едно нищо не им се е случило.

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #94 -: Декември 08, 2014, 09:33:19 am »
Смайли ако мислиш, че е от броколите му спри всички газо образуващи за няколко дни и ще разбереш.Може да е съвпаднало с новото тръгване на зъб например.Моника много обича броколи, аз и ги правя с картофи и пилешко, голямо ядене пада :) Дадох и и сготвена риба и я хареса, за разлика от пюрето с риба.

Лили, и ние имаме периоди с много трудно заспиване и периоди когато заспива за секунди.Да плачкат вечер най-вече защото всичко преживяват и премислят, нервната им система просто не е развита още.

Нова седмица нов късмет.Без болни дечица и повече спящи деца и майки :)

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #95 -: Декември 08, 2014, 12:41:33 pm »
Стоека, в момента пробвам заспиване в 20 часа и като че ли е значително по-добре. Мисля че ако започна да я приспивам преди да и е настъпил/минал момента няма да имаме такива проблеми. Също и през деня - ако я изведа на разходка рано-рано си поразглежда малко и си заспива. Но ако и се приспи и тогава по спешност тръгнем да излизаме си имаме някакви драматични минутки преди да се отцепи. Вечер улучването на момента, гушването, песничката мисля че помагат много, вече две нощи ги пробвам и ще трябва да и измисля някакъв ритуал май. Притеснява ме обаче момента с празниците, пътуванията и изобщо ще бъде един весел декември. Надявам се с малко майчини хитрости да се справим успешно.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #96 -: Декември 08, 2014, 15:14:58 pm »
Ако реша да я приспя когато все още не и се спи, драмата е голям, рев до посиняване. Пробвах песни, гушкане и разходки, пускам бежна музика, пея песнички, говоря ти и нежно, ами не действа. Като се нареве половин час и заспива за 45 минути, това през деня, през нощта заспива и до сутринта.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #97 -: Декември 08, 2014, 15:28:49 pm »
Моето 'приспиване' се изразява единствено в излизане на разходка. А разходките ми обикновено са до магазина, до шивачката, до пощата и прочие неща които трябва да се свършат. Тя си гледа известно време и се унася. Друго дневно приспиване не сме правили. Всъщност освен мързеливо - да заспи докато яде.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #98 -: Декември 08, 2014, 16:51:54 pm »
Здравейте и от нас  :wink:
Mousyt прекрасен е Мати и с много хубава блузка от тати  :)
Смайли добре си се орентирала махни храните които мислиш ,че са проблем и да му мине бързо,пак с тези ставания,ох да мине вече ,че не ти завиждам  :?
rtfrtf умно решение за елхата  :wink:
Десс честити ходещи крачета ,браво на вас  :)
За трудното заспиване и при една моя братовчедка го имаше с  нейното бебе голям кошмар,голям рев,няма оправия заспиваше когато тя реши и точка,до 7м. беше така после вече няма проблем  :(.Аз не съм имала проблем с заспиването с Вики,но винаги я слагах малко преди да е времето за сън ,че иначе се превъзбуди мине ли часа и по-трудно запива,но не сме имали чак такива драми.

Ние сме готови с подаръците за Коледа, тези дни ще я снимам и за календара  :wink:

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #99 -: Декември 09, 2014, 12:21:01 pm »
Момичета,

понеже се заговори за приспиване, вечерно, график,....бихте ли споделили какъв е (или е бил) вашият график на бебета на нашата възраст. Ние от известно време го караме без график - когато и както пожелае младежът. Има си основни положения, като закуска в интервала 7:30-8:30, и след това през около 3,5-4ч интервали до вечерта. Къпане обикновено около 19:30-20ч, в зависимост от часа за следващото хранене се къпем преди това точно, че уж след това да заспи. До преди около седмица след къпането и яденето не заспиваше или поне придремваше малко в коша при нас в хола и ядеше около 11-12ч и след това ставаше чак сутринта. Добре, обаче от скоро взе да бодърства след къпането по около два часа, след което откъртва и се наспива и после иска да яде в 12:30-1ч, после в 4-4:30 и все едно връщаме нощното хранене... Та ще се радвам да споделите опит :)

Друго да ви се оплача от няколко дена не ще да яде като хората - нито на гърда, нито от шише. От шишето имаме по-голяма успеваемост май, но и там изцоква 50-60мл и после започва да му тече по бузите и всичко отива на лигавника :? Не схващам...през повечето време и не демонстрира да е гладен, само понякога се размрънква след около 2 часа. Наддава си добре засега не забелязвам някакъв проблем с това, ама се чудя :ask: Да не говорим, че като прави така и ми се запушват гърдите и се налага да се цедя а него да храня от шише :(