0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Декемврийска тема за най-малките
« -: Декември 01, 2014, 10:45:52 am »
Дойде и последния месец на тази година, Коледа чука на прага ни.Измислихте ли подаръците за мъниците?

Понеже за зъби говорите, ние сме вече с 6 броя.Първите 4 не ги разбрах на фона на последните два.Не сме спали, беше голям рев, температура, нещо което не вярвах че може да се случи, да вдигне температура от зъби.


Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #1 -: Декември 01, 2014, 10:48:15 am »
Ох, докато си напиша поста и темата се заключи  :lol:

Благодаря момичета за съветите.
Гушкам, гушкам  :P Това, което е добре е, че като го гушна и люшкам спира да плаче, че при коликите нищо не помагаше. Само дето като се опитам да го оставя на леглото и все едно го оставям върху тръни. Веднага започва пак да плаче.

Снощи иначе пак беше същото. Направо се чудя той как и дали се наспива. Най-дългото спане беше около 40 мин. После в 6 часа пак го предадох на баща му и аз си поспах няколко часа.

На всичко отгоре, май го почва хрема. Може ли да има нещо общо със зъбките или не?

Колд-крем слагам, защото иначе бузките стават твърди и груби.

PS. Маги, мерси за темичката. Аз му поръчах едно дебело одеало за търкаляне по земята. Тези дни го чакам да дойде.
« Последна редакция: Декември 01, 2014, 10:49:47 am от 47 Smiles »
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #2 -: Декември 01, 2014, 10:50:36 am »
Да, при никнене на зъбки може да се появят сополки и разстройство, понякога и лека температура.


*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #3 -: Декември 01, 2014, 11:45:16 am »
Ох,Смайли като те слушам и ми дожалява(и за теб и за бебо :lol:  :().
Дано дано бързо ви отмине неразположението,че да се гледате на спокойствие:).а и празници идват :drunk: :cheerleader:
Аз си ви чета ,че да знам какво ме чака :lol:.
А какво е това одеялце,можеш ли да покажеш:)

Маги,мерси за темичката:)
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #4 -: Декември 01, 2014, 12:14:04 pm »
Mih-че мерси  :P
Какво правят бебчетата? Знаете ли вече кога ще си ги вземате? Още ли не ви дават да ги виждате често в новата болница?

Ето това е одеалцето. Нещо като активна гимнастика. Аз и сега го слагам да се търкаля по земята, но понякога си удря главата, защото е твърдо. Дано с това одеалце е по-мекичко.
http://www.mothercare.com/Mothercare-Safari-Jumbo-Playmat/455153,default,pd.html?singlehit=true
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #5 -: Декември 01, 2014, 12:56:30 pm »
Ето, къде сте били  :lol: Мнооо...у съм тъпа, сега загрях за колд крема :lol: Активна гимнастика ние не сме ползвали :o Нашата е на килима насред стаята, заобиколени от възглавници и ииии играчки, голяма игра пада :D


*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #6 -: Декември 01, 2014, 13:47:32 pm »
Ехееее, смогнах и аз да се включа  :lol:
Смайли, ужасно е това че не спинка. Добре, че поне гушкането помага - пак е някаква утеха... Матей от няколко дни вечер точно между 7 и 8 реве ей така без причина. Първо мислех, че е за ядене, че е преди къпане - ами не е това. Снощи след баня и ядене пак рева :( Но пък поне като заспа в 23ч и до 5 сутринта сме спали дълбоко 8) Днес обаче от сутринта само се разнасяме - досега така не е правил, не знам каква е причината :( :? От една седмица се лигави много и вече почти си напъхва ръката в устата, ама на нас ни е рано за зъбки :)
Вчера погачата мина доста добре, чак не повярвах :lol:
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #7 -: Декември 01, 2014, 14:20:30 pm »
47 Smiles, не ви ли е късно за такова одеяло. Ние откакто сме станали на 4 мес. сме на пода на нещо подобно и куп играчки, но момата откакто се обръща не стои вече на него. Един ден я търсим с баща и, а тя си навряла краката под дивана и само една главичка се подава от там  :lol:. Батко и беше същия.
Mousyt, браво за празника. Хубаво е че сте си изкарали деня без много нерви.


*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #8 -: Декември 01, 2014, 15:29:44 pm »
Здравейте мами :).
Най -хубавия месец, с най-хубавите празници нека да бъде изпълнен с много радост и здрави дечица :D

Подарък още не сме решили какво, мислим другата седмица да обиколим пък да видим.Идея нямам какво ще купуваме.
И аз мисля тези дни да украсявам елхата,но къде ще я слагам този път не знам ,че по принцип е в хола на пода ,но сега малката ще има достъп до нея и дали ще уживее ....  :lol:

Смайл  много кофти тва с тия зъби,но няма как.
Аз също мажа с Пансорал  :wink:

Мих кога ще прибирате малките ,казват ли вече?

Бузките не мажа с нищо, но мисля да взема.

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #9 -: Декември 01, 2014, 15:55:48 pm »
 Е,много е хубаво това одеалце osi_9 и мекичко  такова за твърди главички :lol:

Нас още не са ни казали кога точно ще ни изписват,но сме на финалната права казаха:).Дават ни ги като отидем да си ги видим,но не се бавим много :?.Днес Ивончето успя да се разплаче в мене 8O :lol:
Пак ни наблегнаха за рахабилитацията особено на Боби. Еми така притеснения,то няма как.

Аз много обичам да украсявам за коледа :P.Но не мисля тук в хотела да слагам елха :wink: :lol:.
Като се приберем вкъщи живот и здраве тогава ,а и да присъстват бебоците на украсяването:).
Колко пъти съм си ги пожелавала за коледа:) :bori_007: :bori_004:
 Аmanda,на високо на високооооооооо елхата :lol: :lol: :lol:

 Моusyt,много ама много се радвам ,че е минало супер тържеството :D.Знам колко е важно (на колко сме присъствали в годините назад) :).
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #10 -: Декември 01, 2014, 16:03:28 pm »
Stoeka, за това лекарство (бактробана) проверих в 3 аптеки, но казаха, че го няма и няма смисъл да се търси в БГ, защото не се внася много отдавна и дори застоели количества няма как да има  :(

Mousyt, браво за погачата  :P. Не знам какво може да му е на Мати (закъснели колики евентуално)  :(

Ra4ko, аз затова го взех да е уж по-голямо, за да има мегдан да се обръща, но то е ясно, че ще излиза и от него  :lol:. Сега още не може да се усеща и си удря главата при обръщане от корем на гръб. А това нещо го дават, че е дебело, ама ще видим. 

Ние от детски неща нямаме място за елхата  :lol: Имаме люлка и кошара в хола. Тази година сигурно ще минем само с лампички по прозорците, а догодина с елха, хем и бебо като разбира и може да се зарадва.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #11 -: Декември 01, 2014, 16:07:32 pm »
Смайлс, аз си мисля, че скоро ще започне да пълзи човекът и тогава всяко одеяло става малко. :-)
Не знам как сте с килимите. Мъжът ми не обича и преди да се родят децата нямахме нито един. Като беше на около 5 месеца синът ми, купихме един за неговата стая. Сега има там и при сестра му. Те обичат да седят на земята и да играят.

Маузи, някъде бях чела, че коликите при недоносените бебета са според преизчислената възраст, та май не ви е никак късно, ами точно време за тях.
« Последна редакция: Декември 01, 2014, 16:09:18 pm от blue_sky »

Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #12 -: Декември 01, 2014, 16:14:41 pm »
Блу, той още не може да си повдига дупето, само се върти от корем по гръб и обратно и така се придвижва  :lol:
Ще дам отзиви после - ползвали ли сме и колко дълго одеалото ...  :D
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #13 -: Декември 01, 2014, 16:20:11 pm »
И аз имам такова одеало, подарък ни е, но не съм го ползвала, то е доста малко, в началото на земята слагах добрия стар юрган /олекотена завивка/. Няма смисъл да се инвестира в такова нещо, почнат ли да мърдат не можеш да ги застопориш само на квадрат и половина да играят.


*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #14 -: Декември 01, 2014, 16:47:22 pm »
Една от моите най-излишни покупки в този ред на мисли беше кошарата. Синът ми изкара три седмици в нея, после почваше да пищи, докато го сложим и спираше, когато го извадехме от нея. Дъщеря ми взехме да я слагаме по-рано. Тя си лежеше, търкаляше се, но като започна пълзи (на 7,5 месеца) вече нищо не можеше да я накара да стои вътре.
Много по-полезна ми беше решетката на вратата на стаята му (при нея май бързо се отказахме, защото брат й я пускаше да излиза, а и бяхме в друго жилище и не беше проблем да си обикаля).
« Последна редакция: Декември 01, 2014, 16:50:17 pm от blue_sky »

Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #15 -: Декември 01, 2014, 16:49:29 pm »
Привет и от мен в новата темичка :lol:
Смайл,много неприятно това с безсънието дано се оправи бързо Дани...офф,и ние много не спим общо взето с тия колики от 20 до към 1 h бодърстваме,ревем,носим се,гушкаме се...а,бе и това ще отмине инак и при нас вчера добре мина погачата :lol:
Михче а дано ви пуснат за празниците да сте си у дома :)
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #16 -: Декември 01, 2014, 17:32:46 pm »
47 Smiles,

когато снощи пищеше реших, че е защото и мен ми беше криво на стомаха от всичкото сладко вчера :oops: Аз много обичам сладко, но се владея заради него, но вчера да дръпна от всяко нещо по малко и..... :oops: Ама днес е сефте и през деня 8O Съмнявам се да са колики, и аз не знам защо, но досега няколко пъти е правил така и обичайно е било от моето меню. Ето ви странен пример - тиква не ни понася добре и на двамата на стомаха 8O Никой не ми повярва като казах първия път, но като пробвахме пак се убедиха :lol:
Ситуацията се допълва и от опитите ми да го държа по корем, на които той реагира с рев до изтрещяване, но няма как...виждам, че трябва и че е от полза за развитието му и предпочитам да понеса малко рев отколкото на следващия преглед да понеса пак намеци, че може да се забавя с моторното развитие :? Та така сме ние :)
В нашето семейство много се обича коледа. Имаме голяма изкуствена елха, но редовно си купуваме истинска - просто ми е по-приятно :) Сега пак съм харесала една в саксия, но мъжът ми трябва да отиде да я вземе, че аз с бебето мога само да гледам :lol: и го ръчкам всеки ден, че да качи и украсата и да украсяваме. Малчо вече е обзаведен с костюм на елф и ще падне сниманееееее 8) С мъжът ми тъкмо онзи ден си говорихме, че това ще е първата ни спокойна коледа и нова година, в която няма със сълзи да си търся късметчето за бебе вкъщи :) След което се спогледахме и се уточнихме, че аз пак ще си го търся и ще му се радвам, но няма да е същото :lol: Ех, дано всеки има такъв подарък под елхата :bighug: :bighug: :bighug:
« Последна редакция: Декември 01, 2014, 18:38:29 pm от Mousyt »
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #17 -: Декември 01, 2014, 18:15:53 pm »
Блу, на нас така излишен ни се оказа шезлонгът и го продадох набързо. Тук с продавалника не сме съвсем на загуба с разни излишни покупки.

Алекс и на вас не ви е леко.

Mousyt, и ние имаме костюм, ама на джудже и аз ще го снимам, че нямаме време да отидем да ни снимат по-качествено.

Ех, дано всеки има такъв подарък под елаха :bighug: :bighug: :bighug:
Дано  :P
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #18 -: Декември 02, 2014, 12:04:20 pm »
По повод постелки и килимчета за земята -  когато Калоян беше малък постилах на земята един огромен юрган от едновремешните-  от вълна , голям 2,20/2,40 .  Заемаше целия под в дневната . Е , не беше много естетично ,  но удобното беше че можех да свалям плика и да го пера често  , което с килим нямаше как да правя . Та така изкарахме зимния период  във възрастта 6-9 месеца. Помня , че и други майки писаха , че са правели така. 


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #19 -: Декември 02, 2014, 12:32:43 pm »
Това лекарство го няма и тук :? Остава още някоя и друга аптека, но днес няма да мога да изляза, че съм сама с децата :lol:

Аз на земята имам килим, отделно от тези букви-пъзели, дето се слобяват, те са идеални защото държат хем- меко, хем- топло и слагам и една завивка тип шалте отгоре, заграждам с възглавници и пускам народа :D

В хола докато сме вечер там и децата да са ми наблизо :P имам, една кошара за игра- пластмасова, на Бертони мисля, тя има ограда и врата и никой, няма ключ за нея  :lol:
« Последна редакция: Декември 02, 2014, 12:34:48 pm от dess_dess »