0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #60 -: Декември 04, 2014, 11:29:03 am »
Здравейте,

у дома бънджито е на особена почит :lol: Голяма забава пада, имаме и проходилка и една кошара за игра на Бертони, въртя ги тук през деня, когато съм сама и така мога да свърша и някоя и др работа :D

Но на бънджито скачат не повече от 20 минути и ги сменям, замислям се и за 2-ра проходилка, само незнам, дали тогава няма да ми е необходим и 1 регулировчик :lol:

Ето такава е нашата кошара за игра http://www.minimod.bg/3492/bertoni-%D0%BA%D0%BE%D1%88%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0-play-center
« Последна редакция: Декември 04, 2014, 11:33:49 am от dess_dess »


*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #61 -: Декември 04, 2014, 12:25:08 pm »
За проходилката и бънджито ортопедът нищо не ни предупреди. Сетих се да го питам за кенгуро, слинг,... каза че всичко е разрешено :)
Аз лично съм против класическите проходилки, защото си мисля че детето по-трудно ще проходи когато не е стимулирано да си използва гърба за упора - все пак е седнало. Дори онзи ден ни подариха една такава проходилка и мисля да ходя до магазина тези дни да я сменя. Едно ей такова по-ми се вижда удачно за целта: http://www.simonovi-bgshop.com/img6/K9875-fisher-price.jpg
Иначе бънджито ми се струва готино като идея, но понятие си нямах че струва толкова скъпо 8O
Нашият тати снощи нахъсано ме подкани да ходя да поспя, той ще се занимава с дребния. След един час в който се правех че спя и ги слушах как реве и се разнасят (той рядко въобще реве), таткото влезна в стаята с една жална физиономия, извини се и ми го връчи  :lol: Е след като го успокоих и се наяде си легна в 1 и спахме до 7:30, така че не се оплаквам :wink: :lol:
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #62 -: Декември 04, 2014, 12:42:20 pm »
Дени проходи без проходилка.Мои познати се оплакаха от надраскан ламинат.
Уокъра повече ми харесва,но и него не взехме.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #63 -: Декември 04, 2014, 13:00:09 pm »
Естествено, че и без проходилка ще проходят.
За бънджито нямам мнение, но за проходилките съм чувала, че за момченцата не било добре, защото си седяли директно на гениталиите. Не знам дали е вярно. А за това, че бебета с проходилка не пълзят, съм го чувала от много места и съм склонна да го вярвам. Ние не сме имали нито едното. Като започнат са пълзят (моите на 8,5 и 7,5 м.) те си се придвижват до всичко (само по-бавно).

Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #64 -: Декември 04, 2014, 13:15:01 pm »
Блу,дъщеря ми я слагах в проходилка от 7 м. много и харесваше....а после като пропълзя и взе да се изправя както казваш не и бе нужна проходилката тя си се подпираше...не съм чувала това което казваш ти,че бебета с проходилка не пълзят
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #65 -: Декември 04, 2014, 13:22:14 pm »
Сега се сетих, че като ходихме на рехабилитация в клиниката по детски нервни болести (клиниката по ДЦП) и ми казаха никакви проходилки :) Е може би за нас това важи, ама понеже по-нагоре Смайл се чудеше за мнението на специалистите да кажа :) А ортопеда и рехабилитаторката и двамата ми обясниха (специално за нас пак да кажа) като успее да седне сам просто да го сложа на пода и това е. Когато и както той си реши ще пролази, ще стигне до мебелите и когато е готов ще се изправи сам и т.н....
Иначе и аз съм чувала за проходилките и пълзенето, но това за момченцата дето Блу споменава ми е ново 8O
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #66 -: Декември 04, 2014, 14:30:09 pm »
Нашият ортопед пък ни каза, че няма никакъв проблем да ползваме проходилка. По никакъв начин не пречи на детето, но пък много помага на майката. Мия имаше двигателни проблеми, много късно седна, никога не пролази и прохождането й беше дълго и трудно. Та в нейния случай проходилката наистина свърши чудесна работа. Тя се чувстваше добре там, а ние успявахме малко да отдъхнем. Има огромна разлика при нормално прохождащи деца и при такива с проблеми. Още помня болките в кръста, от които месеци наред не можех да се оттърва при Мия, а прохождането на Явор даже не  го усетихме. А и тя много дълго време след като проходи беше нестабилна, докато той обратно много бързо след прохождането почна направо да тича.
<br />[link=http:
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #67 -: Декември 04, 2014, 15:31:54 pm »
Колко много много сте изписали, че не мога да ви изчета :lol:.
И ние през последните дни сме от неспящите поради хрема. Иначе си заспиваме към 20:30 и спим така до 07:00 сутринта. налага се да давам само няколко пъти залъгалка и това. Но с баткото си беше доста голяма мъка и почти до 1г. се хранехме по малко на всеки два часа.
За проходилките, аз не ги харесвам като цяло. Според мен детето само трябва да си следва естествения ход на развитие. И лекарите в Австрия не ги долюбват, като се замисля в австрийско семейство май не съм виждала такава. Децата като се научат да се предвижват си достигат до всичко със всевъзможни методи. Нашата мома не може да пълзи в момента, но се опитва с претъркаляне и обикаля стаята вече, батко и беше същия. А бънджи никога не сме ползвали, но съм виждала при детенце на ок. година и много се кефише вътре и можеше с часове да си стои там.
47 Smiles, много сладък Джуджанчо си имате  :lol:. И Марти като се роди ни подариха едно костюмче на джудже, отидохме да празнуваме Коледа с приятели (тогава беше на 12 дни) и тяхните щерки не можеха да си го разделят.


*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #68 -: Декември 04, 2014, 15:49:48 pm »
На нас ни дадоха бънджи ето такова-
https://www.google.bg/search?q=graco+entertainment+centre&biw=1347&bih=964&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=lCaAVIGZKKH5yQO3k4H4Dg&sqi=2&ved=0CAYQ_AUoAQ&dpr=0.95#tbm=isch&q=fisher+price+%D0%B1%D1%8A%D0%BD%D0%B4%D0%B6%D0%B8&facrc=_&imgdii=_&imgrc=zLyVPb9UKTTO4M%253A%3B_tGPDGd-2xrMuM%3Bhttp%253A%252F%252Fkoli4ki.com%252Fimages%252Fcangaroo_bundji_pink.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fkoli4ki.com%252Findex.php%252FcPath%252F32%3B540%3B540,сложих някъде към 7,5месеца неще инеще почва да реве и иска да го пипа ,но само ако я държа аз до него.Мина се време и преди 2-3 седмици пак я пробвах седна стоя 15мин,но не скача повече се занимава с играчките и се бута напред назад защото аи мисли,че е в проходилката  :) и то става като люлка.
В проходилката я сложих от шести месец, тя и тогава взе да прави стъпки, първо по малко седеше, буташе се само на заден ход ,но след време взе да си ходи с нея стабилно и тича  из къщи и на нея й е забавно там, шета си, а и аз мога да си свърша нещо,но сега вече от месец насам не й се стои като преди повече иска да я държим с ръце да ходи.
И така ние не пълзим,може би от проходилката както казвате  :?

Mousyt също се чудех дали да взема преди време и аз такова ,но докато се поюудя тя ще проходи,не  ми се виждаше стабилна още,а сега дали дли да й взимам :ask:

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #69 -: Декември 04, 2014, 19:07:47 pm »
Децата нямат нужда от стимулация ,за да проходят ,нито пък използването на проходилки,бънджита и т.н.ще забави или възпрепятства прохождането им.Казвам го от лични наблюдения.

Днес  тъкмо се видях с една майка ,която  упорито тръмбоваше с месеци ,държейки дъщеря си с ръка,приведена на две,за да проходела.Днес каза-и за какво ,тя когато беше готова сама тръгна.

Та това е моето мнение- когато децата са готови ,ще пълзят,вървят....

Иначе ползвахме най-много т.наречените Детски център -беше голяма забава ,и бънджи за врата ,а  проходилка най-малко -като м-и пише-бързо се научи с главата напред да излиза.
Всичко това ми е било отмора за мен.



*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #70 -: Декември 04, 2014, 19:39:13 pm »
Ние също сме посетили ортопед, никакви проблеми нямаме от никакво естество. Аз без тези 3 скъпоценни към момента, за мен уреди, съм загубена, когато трябва да остана с дни сама с бебките :lol: Незнам, кое с какво има/няма връзка, но ние си ходим с проходилката и си пълзим без проблем, а от днес мога да похваля Стефи с 2-3 самостоятелни крачки :lol: сестра и Теа, върви по нейните стъпки :P А иначе аз изъбщо не бързам да проходят точно сега и на всяка цена :D


*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #71 -: Декември 04, 2014, 21:26:19 pm »
dess_dess, нормално е да не бързаш :lol: В твоя случай както са две ако останеш пак сама ще луднеш меко казано :lol:
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #72 -: Декември 04, 2014, 21:49:54 pm »
Засега аз го играя бънджито  :lol: :lol: :lol:

Много е смешен на одеалцето на земята. Не смее да се търколи извън него. Обръща се лекичко и пипа с ръчичка колко е твърдо (отдолу е паркет) и се спира засега. Но съм наясно, че скоро ще си преодолее страха.
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #73 -: Декември 05, 2014, 09:51:21 am »
Тази нощ само две събуждания в 2 ч. и в 5 ч. - голям успех  :P
И вчера давах Дентокинда, така че може да е от него. Иначе поръчах и teetha от амазон.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #74 -: Декември 05, 2014, 11:04:14 am »
 :youwoman:Тази нощ ние пък наопаки :) Младежът снощи "вечеря" в 19ч и като реши че ще спи и едам го събудих в 12 да яде 8O И съответно се наспа, та ставахме да ядем и в 4 :? Трябва да намеря как точно вечер да не заспива, че да си прави дългия сън само през нощта, защото мине се не мине време и прави такива завъртания :lol:
И въпреки кривия график станахме в настроение и двамата и отиваме след малко да запознаем малкия бандит с причината да го има 8)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #75 -: Декември 05, 2014, 12:03:51 pm »
Имаме си ходещи крачетаааааа  :P


*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #76 -: Декември 05, 2014, 14:57:14 pm »
Браво dess_dess! Да са ти живи и здрави и много бързо да бягат.


Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #77 -: Декември 05, 2014, 15:10:35 pm »
Mousyt, пиши после как е минала срещата с нашата докторка  :P
Dess_dess, браво на ходещите краченца  :P

Моето момче си връща състоянието от преди 3 седмици - изяде пюре 250 гр.  8O
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #78 -: Декември 05, 2014, 16:36:43 pm »
dess_dess,честити ви ходещи крачета! :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #79 -: Декември 05, 2014, 16:52:09 pm »
А пък нашият тати ни купил самоинициативно много готина блузка, без дори да забележи какво пише на нея :lol: 8O И тъй като е съвсем в духа на форума ви качвам снимка ;)


//малко е светъл надписа та ако някой не вижда :"I was worth the wait"  8)