0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #440 -: Юни 11, 2013, 15:01:21 pm »
Здравейте, момичета!
Току що се връщам от първата ни среща с д-р Владимиров. След като му показхме всичките ни хормонални изследвания, спермограми и т.н той ми направи УЗ предглед. Накрая в заключение каза, че иска да ми направи хидротубация още следващия понеделник или вторник, още няколко допълнителни хормона (антимюлеров, инхибин Б), а на съпругът ми други изследвания (ДНК фрагментация, HBA и подобни). Не знам, не съм сигурна, но ми се видя много изведнъж да иска тези неща. Аз мислих, че ще поиска да правим фоликулометрия, защото досега не съм правила. Много плашещо ми се стори веднага тази хидротубация. Реално целенасочени опити правим от около 6 месеца. Може би иска да елиминира по-лошите неща или не знам точно. Вие какво мислите?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #441 -: Юни 11, 2013, 15:11:22 pm »
Рапунцел, това са стандартни изследвания които всеки един репродуктивен специалист ще ви пусне.АКо очакваш да ти прави само фоликуметрии, то отиди при обикновен АГ, ако искаш задълбочен преглед си се насочила към един много добър специалист.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #442 -: Юни 11, 2013, 15:53:20 pm »
ЦС и хидротубацията са едни от първите изследвания, които се назначават. За да се продължи напред освен хормоналният статус е необходимо да се знае и състоянието на маточните тръби, т.е дали те са проходими или не.
Не трябва да те притеснява лекар, който назначава изследвания, а такъв, който не назначава.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #443 -: Юни 11, 2013, 15:56:27 pm »
Напълно подкрепям казаното, че след хормоналните изследвания следващата стъпка е ЦС или хидротубация. Даже някои лекари прибягват направо към лапароскопия.
няма да забравя моите ангелчета...
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #444 -: Юни 11, 2013, 17:42:15 pm »
Да, момичета, разбирам Ви. Просто ние сме съвсем в началото на опитите и се стреснах, когато д-р Владимиров поиска тези неща да се проверят, за да видим дали ще се наложи направо ин витро. При мен все още не е установено пукат ли се фоликули или не, може ли да се случи спонтанно или чрез инсеминация? Хидротубацията би ли помогнала в тази насока?

Както вече написах в друга тема, от 1-2 месеца се лутаме по различни доктори. Утре сме и на среща с д-р Стаменов и така най-после ще се спрем на 1 място, защото вече наистина сме много объркани.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #445 -: Юни 11, 2013, 19:04:21 pm »
Дали ще си при д-р Владимиров или при д-р Стаменов и двамата ще искат да се провери проходимостта на маточните тръби, каквото изследване представлява цветната снимка или хидротубацията.Ако там има проблем то инсеминацията е не възможна, тъй като няма как сперматозоида да стигне до яйцеклетката.
По време на направата на горните изследвания ще имате възможност да проследите овулация и да видите дали се пукат фоликулите, тъй като тези всички изследвания не могат да станат за един месец.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #446 -: Юни 11, 2013, 20:05:38 pm »
Много плашещо ми се стори веднага тази хидротубация. Реално целенасочени опити правим от около 6 месеца. Може би иска да елиминира по-лошите неща или не знам точно. Вие какво мислите?

Плашиш се, защото оше ви е рано да търсите репродуктивен проблем. Хем искаш изследвания, хем искаш да не са комплексни

Има ли причина да не изчакате още 6 месеца, опитвайки да забременееш спонтанно, преди да се впуснете в изследвания при специалисти в клиники за репродуктивни проблеми?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #447 -: Юни 11, 2013, 23:14:15 pm »
Рапунцел, хидротубацията и цветната снимка( хистеросалпингография) са методи, с които се изследва проходимостта на тръбите.

Статия за цветната снимка:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=993&Itemid=42

Статия за хидротубацията:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=557&Itemid=42

ЦС е по-достоверният метод от хидротубацията. ЦС посредством рентген изследва вътрешната част на матката, фалопиевите тръби и заобикалящата ги област. Използва се контрастно вещество, което се инжектира под високо налягане. Докато хидротубацията се прави по скоро за установяване на аномалии в матката, отколкото за оценка на маточните тръби. При хидротубацията се инжектира физиологичен разтвор. Преди ЦС и хидротубация трябва да се направи микробиология.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #448 -: Юни 12, 2013, 09:43:55 am »
Благодаря ти за отговорите мимичета.
Цигу, обърнах се към тези специалисти, защото излязоха известни отклонения в хормоналните ми изследвания и в морфологията по Крюгер на съптуга ми (в момента е около 7-9%). Може би си права, че трябваше да изчакаме още няколко месеца, но просто съм такъв човек, който като види проблем не може да чака и търси веднага изход.

Мецани, относно хидротубацията - това е, което ми предложи д-р Владимиров, не сме говорили за цветна снимка изобщо. Като изследвания иска само пълна кръвна картина и утайка, не е споменавал микробиология. Но аз все още не съм решила за себе си дали ще я направя или ще си дадем още малко време.

Благодаря Ви още веднъж!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #449 -: Юни 12, 2013, 12:55:22 pm »
Рапунцел, за това дали ще си дадете още време решавате вие, но ако сте над 30г не отлагайте много. Както знаеш времето не е наш съюзник, а точно обратното.
Аз лично бих направила ЦС или хидротубация, защото при проблем с тръбите, дори и всичко друго ако е наред, забременяване няма да настъпи. Или ако настъпи е възможно да се получи извънматочна бременност.
Казвам ти всичко това, не за да те плаша, а напротив.
Желая ти успех и ако имаш други въпроси, ние сме насреща :)
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #450 -: Юни 12, 2013, 12:58:32 pm »
Мецани, много ти благодаря! Аз след 2 месеца правя 26 год, а съпругът ми след половин година 27 год. Предполагам, че до 1-2 дни ще решим как ще продължим.

Оценявам подкрепата  :bighug:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #451 -: Юни 12, 2013, 15:16:18 pm »
Рапунцел, момичетата бяха достатъчно изчерпателни, но ще се включа и аз за подкрепа :D Колкото по-бързо отметнеш изследванията, толкова по-добре. Аз съм като теб, не обичам да чакам :lol: Според мен, така и така сте започнали да посещавате репродуктивен специалист, довършете започнатото. Направете хидротубацията и дай Боже ако излезе добър резултат, просто си дайте още малко време да пробвате естествено забременяване. Нищо няма да загубиш, тъкмо напротив, ще си една крачка напред!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #452 -: Юни 12, 2013, 15:26:17 pm »
Знам че д-р- Владимиров препоръчва хидротубация, но ако стигнете до там, аз лично от собствен опит бих препоръчала да се направи директно цветна снимка.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #453 -: Юни 12, 2013, 15:28:53 pm »
Доколкото знам, д-р Владимиров не прави цветни снимки /в старата клиника поне беше така/, а само хидротубации, затова и предполагам препоръчва тях, тъй като няма как той да направи ЦС. Не знам в новата клиника как стоят нещата.
Иначе, Цветната снимка е по-точна от хидротубацията по принцип.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #454 -: Юни 12, 2013, 16:18:10 pm »
Момичета, в момента съм на противозачатъчни и се чудех дали в случая има значение кой ден ще е снимката? Така или иначе овулация няма да има.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #455 -: Юни 12, 2013, 17:03:22 pm »
Здравейте, момичета! Бихте ли споделили, тези от вас, които са правили цветна снимка в клиниката на д-р Щерев, кой ви я е правил и как е минала процедурата. Ще съм ви много благодарна.
Аз вчера бях на преглед за първи път и докторката ми назначи цветна снимка, но няма да я прави тя, а д-р Билчев. Исках да прочета за него, но нищо не можах да открия. Моля, ако имате впечатления от този доктор да споделите.  :)

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #456 -: Юни 12, 2013, 17:05:45 pm »
Ха сега де  :)
Лили, да си призная не знам дали ЦС може да се направи по-късно от определените дни за ЦС при положение, че си на противозачатъчни. Не знам дали при ЦС дебелината и размерът на лигавицата на матката играят роля. Маточната лигавица може да бъде тип M, L и S в зависимост от ехографския си образ. Тип L е най-малкият размер на лигавицата (фоликулярна фаза), тогава тя започва да расте. Тип М (трислойна)  е през овулаторната фаза, а най-голяма е през лутеалната фаза и е тип S.
Имам си някаква моя логика, която не знам как точно да обясня, и според тая ми логика, мисля че е по-добре да направиш ЦС в определените дни за това и когато лигавицата е размер L.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #457 -: Юни 12, 2013, 17:10:11 pm »
Macherie, освен в тази тема, ако искаш задай въпроса си и в темата на пациентките на болница Щерев:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45611.360
Така ще има по-голям шанс да ти се отговори :)
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #458 -: Юни 12, 2013, 17:33:56 pm »
Macherie, освен в тази тема, ако искаш задай въпроса си и в темата на пациентките на болница Щерев:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45611.360
Така ще има по-голям шанс да ти се отговори :)

Благодаря, Мецани! Зададох го и там.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #459 -: Юни 12, 2013, 20:29:40 pm »
lili2011, според мен цветната снимка (салпингографията) може да се направи по всяко време, щом си на противозачатъчни. Защо не попиташ в клиниката си?

Мецани, целта е да се провери пропускливостта на тръбите, а тя не зависли изобщо от дебелината на лигавицата.