0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #160 -: Септември 16, 2014, 13:05:34 pm »
При нас огря слънчице и сега времето е прекрасно  :), след като вчера валя няколко пъти, а и цяла нощ.

rtfrtf- че, чудесно кафенце  :)
Смайли, бъдете здрави  :)

Най-сетне изпробвах гофретника  :), беше голямо експериментиране с рецепти  :).
Пробвах рецептата на Мими (1/2 доза), след това 1/2 доза без захар (нали не обичам сладко), също с 50-50% типово и царевично брашно, още половин доза със сиренце и половин - със ситно нарязан колбас и кашкавал. Изводът ми е, че каквото и да забърка човек, резултатът е чудесен  :D, накрая мъжът ми взе да ме подиграва, като предложи да сложим и кюфтенца вътре  :lol: .....
на мен солените варианти (и с плънка) ми харесаха повече, а на него- рецептата на Мими. Много съм доволна от машинката  :D.
Представям нагледно част от продукцията в следната последователност: по рецептата на Мими, с брашно 50-50 типово и царевично, със сиренце. Тези с колбас и кашкавал свършиха преди да успея да снимам  :).
От половин доза по рецептата на Мими, се  получават 4,5 зареждания (32 бр. гофретки, време на приготвяне около 45мин.).





« Последна редакция: Септември 16, 2014, 13:08:15 pm от marsi »

Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #161 -: Септември 16, 2014, 13:39:19 pm »
Ето това се казва пълноценна употреба на уреда  :D

Тези с колбас и кашкавал свършиха преди да успея да снимам  :).
:lol: :lol: :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #162 -: Септември 16, 2014, 14:11:47 pm »
Еееее, сега и гофретник ще ме накарате да купя. Супер изглеждат Марси!
И при нас заваля (скоро не беше нали  :lol:), не е проливно засега, ей така - да мокри и да не мога да си върша работата по двора, която хич не е малко. Направо започвам да се тревожа, че вече няма за кога да отлагам разните ремонтчета, пък то не става да се правят докато вали. Предвид, че цяло лято валя, не очаквам есента е да е по-сухо, пък ще съм тук до края на месеца и трябва до тогава да успея... Абе, "селски трагедии" казано накратко, ама не си ли направя кърпежите - на пролет щетите ще са по 10 и ще е и повече работа и повече пари да ги оправям. Ха дано няколко дни се задържи сухо поне, след поредната порция валежи.

Смайли, честит ви мини рожден ден!  :D Всъщност и аз като другите момичета - "ВИП"- сезоните на Брадъра предпочитам. Считам, че изобщо не трябва да има такива с редови граждани, понеже не са ми интересни на мен лично. В "мама"-та - не влизам, пък било и заради ББ, не го понасям този сайт.  :lol: Всъщност, аз първите няколко сезона изобщо не го гледах това шоу, даже правилата не му знаех. Преди години интернетът ни беше БТК-ADSL и всъщност, когато започнаха живо излъчване 24/7 за сефте, аз като техен абонат можех безплатно да гледам в нет-а. И нали е безплатна услуга - викам си я пък да видя.  :lol:  Ако не греша беше за първия "ВИП" - сезон точно пускането на 24-часовото. Е, тогава вече ми стана интересно и установих, че ТВ-епизодите са яко монтаж и внушения към драгите зрители какво е станало, защо и пр. Иначе казано - пълна манипулация, та и по тази причина ми стана още по-интересно да гледам в нет-а реалните ситуации и после как в предаването е рязано, как глас зад кадър коментира и внушава нещо друго и ситуацията се изопачава яко. Имаше и куп "издънки" на операторите в началото, които не сколасваха да сменят камерата, или да я изключат при сценки, които продуцентите не допускаха да придобият публичност и просто "няма такова нещо". Например, В. Райкова изхлузи як шамар на мъжа си, че бил гледал стрийптизьорката вкарана в къщата. Никога не го излъчиха това, триха коментари по въпроса във форума си, бан-ове раздаваха, за всеки който го коментираше... Бе веселбЪ. Мария Гроздева пък колабира в банята, просто щото се насмука с ракия на един от купоните, та викаха линейка, та чудеса. След вечер-две, имаше "лайф", номинации и: "Нашата шампионка, пример за нашите младежи. Поклон!". Тогава не успяха съвсем да спрат теча на инфо и мисля се изкара, че имала вирус, или хранително натравяне. Ама ние "хиените" дето кесехме по нощите да зяпаме - видяхме от какво се натрови баш.  :lol: Като видяха продуцентите, че има интерес към услугата - направиха я платена, за всички. Плащахме си, ама започнаха яко да контролират камерите. Играчите в хола например - оправят яко клюки за тоя и оня, операторите пускат камера от спалнята, да слушаме как някой хърка.  :? После пък и форума и чата от сайта си махнаха и то...съвсем умрЕ купона така. Услугата да "гледаш на живо" - ставаше все по-скъпа, пък реално - никакво "гледане на живо" не получавахме, че и софтуерите им редовно се бъгваха и ти плащаш, ама - излъчване не получаваш. Като го получиш - всичко интересно се покрива с местене на камера в празно помещение, или в спалнята, когато някой спи. И аз лично - се отказах да се набутвам, пък и вече Дани се беше родил и нямах ни време ни сили за такива "ББ-маратони". Та сега - позяпвам само по ТВ, ей така "да не губя форма". Но на база предишен опит - ми е ясно, че това, което излъчват в "епизодите" - обикновено "не е баш така", както го изкарват продуцентите ;) Те въртят изкуствени интриги, че да има висока гледаемост, покриват разни издънки на участници, понеже всеки от тях си има договор с лични клаузи, изискващи да му пазят имиджа и пр. Та просто го позяпвам като някакъв по-особен тип сериалче и се развличам с него. Не гласувам, освен на финал и то и на финал - не винаги. Само, ако някой мнооого голям мой любмец се окаже на финал с разни тъпанари - тогава. Ама един-два СМС-а, не 20. На "Екс фактор" обаче, редовно цъкам СМС-и, ама там става дума за талантливи хора и изобщо - друга история е.

Ники, права си за новините и "подредбата" им - често е просто нелепа и оставаш така  8O 8O 8O. Аз от ефирните телевизии - гледам "Нова", понякога централните новини на БНТ, Бтв - даже не знам какво имат в програмата си. Приоритетно обаче - у нас вървят ТВ Европа и Bulgaria on Air. Втората ми е особено любима телевизия, просто програмата им е новини, публицистика, предавания за икономика  - нещата, които по принцип обичам да гледам и следя по другите телевизии, ама там има такива чат-пат. Докато по тази е 90% това, като за разнообразие - излъчват и някой научно-популярен филм, подобно на тези по "Нешънъл". Та когато не ме боли глава и Дани е на ДГ, а аз съм си в къщи - пускам си нея и цял ден си върви. Всъщност, аз съм "набутан абонат" на своя кабелен оператор  :lol:, понеже гледам не повече от 10 канала по принцип, но за да ги имам всичките - просто плащам от най-скъпите пакети. Иначе, на по-евтините - я "Дискавъри" няма да имам, я крими-канала и става още по-набутващо да плащам за ТВ, пък да няма повечето канали, които гледам всъщност. Откакто Дани гледа ТВ - поизбивам си парите, понеже хубавите детски канали (не тия с изродите) - са налични също в по-скъпите пакети. Не бих се отказала от телевизията де, дори защото така не съм ангажирана да мисля и търся какво да гледам, че да го свалям...все нещо приятно, че и полезно успявам да си намеря прецъквайки. Филми за съжаление - мога да гледам, само ако малкия не е у нас. Предвид, че няма шанс аз да съм будна, пък той да спи...а гледай филм де.  :lol: То "триончето за нерви" - ще ти пее, ще танцува, ще прави гимнастика, ще поиска да му виеш баница в 23ч., абе....все ще измисли нещо, но как така аз за час и половина няма да съм ангаже с него?! Не се допускат такива неща. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #163 -: Септември 16, 2014, 14:32:44 pm »
Смайли, честит празник, да ти е живо и здраво момченцето :)
Марси
, разкошни и много примамливи са гофретките, лигите ми потекоха  :eat:  :D
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #164 -: Септември 16, 2014, 20:42:41 pm »
Много се забавлявам с този Биг Брадър  :D  :D  :D Наздраве  :wine:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #165 -: Септември 16, 2014, 20:54:14 pm »
 :drunk: Обещаващо започва.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #166 -: Септември 16, 2014, 22:09:18 pm »
Днес Брадър ли има? Нещо интересно ли пропуснах?  8)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #167 -: Септември 16, 2014, 22:17:00 pm »
Имаше, ама свърши. Кучкова и Гигова ги преместиха в резиденцията, а те изпяха какво и защо е станало. Утре ще влизат другите участници.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #168 -: Септември 16, 2014, 22:28:58 pm »
Тара, гледаш ли  Ливърпул - Лудогорец?

Нашите момчета се представят чудесно до момента, мачът е към края на първо полувреме, резултат 0:0 засега.

Наздраве!  :D  beer::

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #169 -: Септември 17, 2014, 01:04:41 am »
Обещах на Марси "това" да я чака за кафето утре. И понеже всички знаем кога ще стана аз - мятам снимката сега. При толкова снимки на ядене и пиене - ще преглътнете и една с мен и пак - в заведение е, на маса, "по темата" съм.  :lol: Приятно ви пиене на кафе, аз ще се включа за бирите .... ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #170 -: Септември 17, 2014, 06:46:50 am »
Добро утро, милички  :D
Смайли, да ти е жив и здрав младежа!
Днес има много имени дни, честито на Вяра, Надежда, Любов и София!
Сис, прекрасни сте!

Хубав ден!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #171 -: Септември 17, 2014, 06:57:04 am »
Добро утро :D

marsi, не го гледах мача, легнах си рано снощи подсигурена с един мелатонин, пак се събудих рано в три,  гледах репортажи.  След малко съм на пункция и не ми се стоеше цяла нощ.

Жбрули, много сте хубави!

Лек ден на всички!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #172 -: Септември 17, 2014, 08:13:08 am »
Тара, успех!
Честито на именниците!
Аз днес откривам зимния сезон направо! Ние се разминахме с дъждовете, но от джапанките вчера, днес сякаш е за ботуши  :x
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #173 -: Септември 17, 2014, 08:44:57 am »
Добро утро  :D
Тара, успех на пукнцията!

Чести празник на всички празнуващи днес!
Да ви почерпя, че моето момиче е София  :D

Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #174 -: Септември 17, 2014, 08:55:49 am »
Момичета благодаря ви за пожелания за Дани!
Ники, да ти е жива и здрава именничката!
Jbrul, много ти е симпатично семейството. Дани е много елегантен, ти също  :D
Тара, стискам големи палци и ще ти пращам хубави мисли днес  :P

Ние снощи "по спешност" ходихме в 21 ч. да купуваме яке на Дани (та затова съм изпуснала и Брадъра). Тук клони към зима вече.
Лудогорец били се били много добре представили, така ли? Какъв е резултатът от мача (всеки коментира във фейса, но резултатът ми убягва)?

Ето една снимка и от мен на Дани в раничката.
ЦЪК



*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #175 -: Септември 17, 2014, 09:52:16 am »
Добро утро и хубав ден, макар и облачен  :)

Ники, честит празник, бъдете здрави  :D
Тара, успешна пункция  :) и да пишеш после как е минала, ще замразяваш или ще има трансфер?
Джбрул, много сте красиви и тримата, чудесна снимка  :)
Смайли, прекрасно детенце, колко е пораснал Дани :)
Зайче, много хубава закуска, днес съм гладна от сутринта  :eat:

Лудогорец играха наистина на ниво, имаха добри голови положения, включително една греда ...
Във второто полувреме ни вкараха гол, за радост изравнихме и ако резултатът беше останал така, щеше да е чудесно.
Нещеш ли, съдията даде една измислена дузпа - нашият вратар се хвърли да спасява топка, но се хвърли в краката на противников играч, онзи много артистично падна, сякаш е жестоко фаулиран, което беше основание за съдията да даде жълт картон на вратаря ни, и дузпа. Така получихме втория гол 10 сек. преди края на мача и резултат 2:1 за Ливърпул.
Не е фатално, защото това е едва първата от 6 срещи, които Лудогорец ще изиграе в групата, надявам се в следващите мачове да съберат нужните точки за класиране.
Следващата среща е с Реал Мадрид в София, на 1 октомври.
« Последна редакция: Септември 17, 2014, 10:01:19 am от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #176 -: Септември 17, 2014, 10:22:41 am »
Добър ден.Честит имен ден на всички праязнуващи на този ден.
Мрачно е тук и ще вали. :( Много ме е яд за Лудогорец :x Не заслужаваха да загубят ,при това с тази измислена дузпа.Много ме е яд  :(
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #177 -: Септември 17, 2014, 10:49:23 am »
да бе, така да ме е яд  :x, играха си страхотно момчетата
« Последна редакция: Септември 17, 2014, 10:51:48 am от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #178 -: Септември 17, 2014, 13:34:44 pm »
Честит празник на всички именници и на софиянци!  :D

Тара, успех днес!

Смайли, ела сега ме виж каква съм "елегантна" с доматите, цимента и мистрията  :lol: В някои моменти си мисля, че ако отида на площада при циганите - идеално ще се впиша при тях. Но...това са поправими неща де, като се прибера в града - ще си възвърна нормалния вид.  :D

За времето, днес очаквам направо да завали...сняг.  :( Много студено бре! Изнизвам се от спалните по потниче и къси гащи, засилвам се по стълбите (външни) с мисълта, че ще се обличам долу...е, на стъпало две - се върнах, на бегом.  :lol:  И нахлузих един ватиран екип. Че лято нямаше - ясно, ама и есен няма да има май, направо зима ще е. Пък да паля печка, от средата на август, дори през деня  8O  и то почти всеки ден - е, такова нещо не помня да се е случвало досега. Нито пък помня толкова зле да е било гроздето някога. Случвало се е някоя година да зрее по-късно, ако не е било горещо лятото. Но сега...изобщо върза някакво (в пъти по-малко от обикновено) с цената на много пръскане и обгрижване, ама - гние още на асмата, преди да е започнало да зрее. Няма и да узрее де. Уж по прогнози от днес щяха маааалко да се вдигат градусите, ама гледам, че според външния термометър - в момента е няма и 14 градуса. Отврат! Предишни години - на море бяхме по това време, къпехме се спокойно... Май ще откриваме ски-сезона месец-два по-раничко.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #179 -: Септември 17, 2014, 13:56:04 pm »
Честит празник на всички празнуващи! Бъдете обичани и нека в домовете ви винаги гостуват вярата и надеждата!
Момичета много се раздвам, че всички сте доволни от гофретника :) Да си ги ползвате дълги години със здраве!