0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #360 -: Септември 27, 2015, 11:21:14 am »
Бях днес в Кауфланд Овча купел и имаше прясна скумрия на 6.90 за кг.
Който е наоколо и е предвидил да прави Ропотамо с риба, може да се възползва :)
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #361 -: Септември 27, 2015, 11:48:59 am »
sia, много благодаря за информацията! Имаме в Стара Загора "Кауфланд", но понеже не пазарувам там - даже не знаех, че имат рибен щанд. Щом пускат прясна скумрия - значи и при нас ще има.  :D

Мише, най-горе в поста на ra4ko75 пише, че това е рецептата на майка й за "консерва от скумрия". Така, че май в консервния раздел бива да я сложиш. Което не означава, че не може да се консумира и непосредствено след приготвяне въпросната салата, ако някой не иска да я консервира. Като се замисля, то салата "Ропотамо" е вариация на "риба плакия" и с две филии хляб - става и за основно ядене.  :lol: Може би на цигу рецептата да сложиш при салатите, че става по-бързо, а другите в консервния раздел... Твоя си работа е това де, аз само като черна станция да се обадя  :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Септември 27, 2015, 12:01:13 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #362 -: Септември 27, 2015, 15:27:13 pm »
Жбруле, точно Риба плакия е на Рачко рецептата, приготвена и изядена на момента.
Не е консерва, според мен е за раздел Основни ястия с риба, ще чакаме автора да реши спора  :lol:
както и Цигу да каже за салатата :)  Всички останали рецепти са обработени и добавени в Рецептурника :)
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #363 -: Септември 27, 2015, 16:26:46 pm »
Мише, друга ми беше мисълта на мен. То много от нещата, които последно консервирах аз - са си съвсем нормални ястия, предназначени за незабавна консумация по принцип. Т.е. повечето хора, които тепърва отварят "бурканената фабрика" - не знаят, или не им хрумва за куп неща, че подлежат на консервиране. За краставички, домати, чушки и компоти - всички знаем, нормално. Но като цъкнеш в консервния раздел на Рецептурника - и ти излязат и "по-така рецепти" - може и тях да пробваш. Или до момента да не ти е щуквало, че тези неща стават за буркани. Което за мен е главната полза.

Миналата година като захванах сушените домати - изрових нет-а да търся инфо, може ли да се консервират и те като всичко друго (с кипване за капачката, или не). Еми не намерих отговор на въпроса - все пишеше в хладилника, до 6 месеца и пр. Та накрая пробвах дали ще стане, или няма хахах. За тези след мен - ще е удобно да знаят, че няма проблем така да се запазят с години, ако отворят тук.

Нека авторите си кажат мнението разбира се.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #364 -: Септември 27, 2015, 16:27:27 pm »
sia, много благодаря за информацията! Имаме в Стара Загора "Кауфланд", но понеже не пазарувам там - даже не знаех, че имат рибен щанд. Щом пускат прясна скумрия - значи и при нас ще има.  :D

Не във всеки Кауфланд има рибен щанд, но си струва да провериш.
Ние днес си взехме сьомга филе за 18 лв. А в други магазини стига до 34 лв.
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #365 -: Септември 27, 2015, 19:12:15 pm »
sia, много благодаря за информацията! Имаме в Стара Загора "Кауфланд", но понеже не пазарувам там - даже не знаех, че имат рибен щанд. Щом пускат прясна скумрия - значи и при нас ще има.  :D

Не във всеки Кауфланд има рибен щанд, но си струва да провериш.
Ние днес си взехме сьомга филе за 18 лв. А в други магазини стига до 34 лв.

Ще разпитам за тук, дали имат, дали нямат, но си мисля, че все на едно място в града ще се намери прясна скумрия. Въпрос на информация, а аз за такива неща съм страшно КГБ  :lol:

И като каза за сделката със сьомгата... Не мога да не се похваля с моята "рибна сделка" на деня. Две прясно уловени бели риби (не знам какъв точно вид се водят) и един чудничък млад сом. Към 4 кила трите излязоха, за 18лв. общо.  :D Някои от местните "тъмнозелени" на село въртят такъв бизнес, което много ми се нрави. Носят ти я рибата на крака у дома, прясно извадена от реката, избираш си каква искаш, при това за смешни пари. Преди 2 седмици купувах каракуди по 30 санта и нагоре за 1,50 на килограм  8O

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #366 -: Септември 27, 2015, 21:17:11 pm »
Жбруле, права си, на теб разчитам да опишеш ястията които консервираш
и с удоволствие ще ги добавя в Консервения раздел :)
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #367 -: Септември 27, 2015, 21:20:19 pm »
Мише, за салатата Ропотамо със сардини тип "направи си сам" оставям избора на теб, и за заглавие, и за раздел на рецептата. Нямам претенции за авторство. Стъкмена е поради мързел и липса на готовия продукт.

Карфиол гарнитура

И понеже е карфиолено време, да ви препоръчам една гарнитура. Задуших в зехтин един ситно нарязан патладжан, една глава ситно начупен/нарязан карфиол, 3-4 скилидки чесън (15-20 минути) и подправих със сол, лимон и магданоз. Става за консервиране и ядене извън сезона.
« Последна редакция: Септември 27, 2015, 21:46:13 pm от mishanta »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #368 -: Септември 27, 2015, 21:38:44 pm »
Мише, за салатата Ропотамо със сардини тип "направи си сам" оставям избора на теб, и за заглавие, и за раздел на рецептата. Нямам претенции за авторство. Стъкмена е поради мързел и липса на готовия продукт.

Цигу, те моите измишльотини все в мързел се раждат  :lol:

Ропотамо със сардини тип "направи си сам" това е името на салатата :)

Сега нова задача ми даде с този карфиол .... :wink:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #369 -: Септември 27, 2015, 21:55:44 pm »
Мише, да те улесня - това с карфиола на цигу е за консервния раздел  :lol: :lol: :lol:

Иначе, рецепти за моите кнсервирани манджи - не са нужни, те са си нормални яденета каквито готвим всички, всеки ден, просто затворени в бурканчета ;) Напред бях изброила на Стеф някои от тези дето сега затворих. Просто при месата, за всеки случай - вариш 30-ина мин. поне. Сготвени говорим, не сурово месо.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #370 -: Септември 27, 2015, 22:33:11 pm »
Jbrul, бялата риба от снимката е сулка.
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #371 -: Септември 28, 2015, 08:17:05 am »
Jbrul, бялата риба от снимката е сулка.

Благодаря за инфото Нелка. Хич ме няма по рибите коя как се казва (извън аквариумните де)  :lol: Само по-популярните, дето масово се продават знам коя каква е, ама то на колко чешита риби им казват "бяла риба" - сещаш се. Рибарите ги разбират де, ама аз като съм прост рибояд... :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #372 -: Септември 28, 2015, 16:38:12 pm »
Това е рецептата на майка ми за консерва от скумрия. Правеше я превъзходно:

2 риби
400 г сварен боб
1 кут. 400 г домати
1/4 или 1/2 буркан кис. краставички
дафинов лист
чер пипер зърна
сол на вкус
олио

Рибата се реже на колелца и се слага в тава, към нея се прибавя бобът, краставичките, нарязани на колелца, доматите и подправките. Пече се на фурна, като отгоре се слага фолио, за да не се запече.

Раче, правилно ли разбирам, тази рецепта е за моментна консумация не я стерилизирате?
Питам за да я добавя в Рецептурника :) в точния раздел?!


После може и да се сложи в буркани и да се стерилизира само кратко около 10 мин.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #373 -: Септември 28, 2015, 21:36:36 pm »
Разбрано Рачко, слагам рибката в Консервения раздел, но ще добавя горе
в рецептата последното изречение за стерилизацията!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #374 -: Октомври 09, 2015, 20:25:51 pm »
Нещо ви е друснал мързела ми се струва, никой дума не обелва тук и ще се глобявамеееее  :lol:
Майтап разбира се, сега по същество.

Днес акостирах на село, купила съм всичко за "Ропотамо"-то, в момента варя боба. Морковите и чушките - утре ще се обработват. Чакам всеки момент да "кацне" и НЕзамразената скумрия (оказа се, че имало в МЕТРО, ако на някой му дотрябва) и утре ще се разправям с това. Имам няколко дребни питания още. Морковите белени ли се варят, или небелени? На пара, или във вода? Бобецът и морковите трябва да са по-твърдо сварени ли, предвид, че после ще ги запичам с рибата? Скумрията нали я осолявам преди печене, както нормално се прави, ако ще се яде веднага? Ако не стане позорно зле всичко това - ще го снимам и ще метна снимки по някое време.  :D

Смайли да се яви незабавно за консултации по въпроса "царска туршия"  :lol:  и по-конкретното рецептата, която е дала на стр. 15 на темата. За уикенда - няма да успея, тя иска 3 денонощия по рецепта, поради което Дани ще пропусне ден - два ДГ по различна от обичайната причина (болест). Ще бая на "царската туршия', а би било безумно да пренасям към града всичкото това, че да я довършвам там. Въпросче за карфиола - аз за туршия го чупя "на розички", ама понеже в рецептата пише, че зарзавата се реже - и него ли трябва да режа? Или както ми харесва на мен да го правя. Зелето на колко едро/дребно се реже (това нормалното)? Същият въпрос и за камбите - на шайби, на ленти, на дребни парченца? Чесънът нали цели пускам скилидките, не го пресовам, стържа, режа на дребно? Предвид, че зеленчуците се заливат с гореща вода, ако след като ги сложа след този тридневен процес на "втасване" в бурканите и все пак ги посваря за 5 мин. "за капачка" - ще ги скапя ли? Питам, защото при 7 кила зарзават само за тази туршия (а имам и друга) - няма да се изяде особено бързо. И ми се ще да я съхраня колкото може повече. Та, ако при запечатани капачки, няма да й се промени вкуса, да се кашнат зеленчуците и пр., а ще изкара по-дълго така - бих. Ако ми излязат други питанки - очаквай още тормоз.  :lol:

П.П. Можете спокойно да ме обявите за луда, не сЪ притеснявайте, аз си го знам, няма да се засегна.  :D

Иначе обикновената туршия дето сложих наскоро...тази която е в кофичка, днес я вадих да я претакам и опитам докъде е уж - тя втасала, та отива да превтасва даже.  8O Ей така за нула време, ама то беше и топло де. От "опитване" замина поне половин кило, ама друга тема това... За цялото време - я претаках 3 пъти (с днес) и пак си стана идеално. Та, ако някой реши да я прави - корекция на първоначално дадената технология за нея - можело и доста по-мързеливо се оказа, дори при количество доста над бурканче.
« Последна редакция: Октомври 09, 2015, 20:31:22 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #375 -: Октомври 09, 2015, 20:56:08 pm »
Жбрул, бобена салата правих без риба.  Рецепти с риба четох само в блога на Пепчо мисля. В моята рецепта пишеше боба да се свари с вода, морковите в марината от оцет, сол, захар, олио. Когато изстинат се смесват помежду си плюс нарязаните краставички и печени чушки. Та ако аз правя салатата с риба, бих си опекла рибата само с мазнина, сол и подправки и после бих разпределяла по бурканите.

За морковите-аз независимо за какво ги ползвам и от къде са(дали внос, дали български от пазара или от двора на съседката) си ги беля.
Царска туршия майка ми я слага в буркани и трае много, не знам дали я вари за капачката, щом маринованите краставички са си ок и хрупат, надали нещо ще и стане на нея. Карфиола ако е много набит аз го режа, изобщо всичко максимално на хапки, няма да ги режа преди сервиране я. Зеле не слага майка ми в тази туршия, правила е една Дунавска туршия(или салата не помня как се казваше) та там зелето го режеше ситно.

Аз не смятам, че си луда, просто хората, които са правили и правили пропускат такива въпроси като дреболии, но аз дето не съм и виждала, хич не ми е дребно  :lol:

пп Пропуснах за чесъна-аз го обичам на скилидки. И като направиш всичко както го обичам ще дойда да ям туршия  :lol:

Сега като четох рецептата на Смайл и се сетих, че Стоека търсеше рецепта за пълнени камби с олио, та в тази има олио.
« Последна редакция: Октомври 09, 2015, 20:59:51 pm от м-и »
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #376 -: Октомври 09, 2015, 21:44:25 pm »
Jbrul, ние винаги ги правим туршиите нарязани, като да са готови за консумация, та и в царската туршия всичко е нарязано. Карфиолът просто на по-малки розички, камбите на парченца, чесънът на цели скилидки. Но разбира се, че може както на теб ти харесва  :P
Бях закачвала и снимка някъде, но сега ще я изровя къде беше...

За варенето ще се консултирам, че не съм наясно и утре ще пиша. Май се кашват наистина малко. 

ПП. Те всъщност снимките са си при самата рецепта  8)
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50623.msg1070551#msg1070551
« Последна редакция: Октомври 09, 2015, 21:46:56 pm от 47 Smiles »
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #377 -: Октомври 09, 2015, 22:47:10 pm »
Аз направих царската туршия на Смайли.
Божествена стана и вече два буркана се изядоха.  Единственото на мен ми беше по солена и по малко сладка.  И втората доза намалих солта за сметка на захарта.  Но вкъщи и двата варианта се одобриха.  Много сполучлива рецепта,  благодаря на сватята!
Да кажа, че може и солта да е по солена, колкото и странно да звучи.
Иначе аз я направих с камби, карфиол, зеле, моркови, целина и чесън.
Не съм я заварявала за капачките.  Залях я третият ден с врялата марина и веднага затворих бурканите. Аз така си правя и печените камби,  затварям горещи,  без аспирини са си ОК.  Ще видим туршията как ще е,  ако оцелее де :)
 Да м-и,  аз като не намерих рецепта за пълнени камби,  направих на Смайли и наистина вкуса е този които търсех.  Доволна съм и то много.
Jbrul,  излязоха 9 буркана компотени с винт. Те са по малки от компотените с капачките за затварачка. Както казах два се изядоха,  а как ухае като я заливаш с врялата марина мммммм.  Колкото пъти се завъртяхме покрай тенджерата,  толкова пъти и аз и майка и мъжът ми,  си крадвахме а морковче,  я карфиол ;)
« Последна редакция: Октомври 09, 2015, 23:04:16 pm от stoeka71 »
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #378 -: Октомври 10, 2015, 13:18:56 pm »
Стоека, и аз като идиот ама да съм сигурна  :lol: 9 буркана от туршията на Смайл, т.е. цялата доза се събра в 9 буркана? След обяд смятам и аз да ги метна да видим как и дали  :)
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #379 -: Октомври 10, 2015, 13:40:45 pm »
Да м-и в 9 буркана се събра,  от тези с винта високите. Не компотени,  пак толкова високи,  по тесни. Ле ле ле за обяснението което дадох.  Ама ние може в движение и един буркан да се изяли,  докато ставаше туршията.  Сложих една голяма глава карфиол, една голяма зелка,  2 килограма камби и 2 килограма моркови,  целина листа и една глава чесън,  черен пипер пакетче и два дафинови листа.