0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Маги, какво се тормозиш с тая попара?! И моите не ядат. И какво от това?
Ми, да.
Моята щерка още не знае вкуса на хляба и нищо й няма, даже още и хабер си нямам да й го давам. Масло и сирене пак й давам, зърна (пшеница) под формата на булгур също. Още н съм сигурна, но за сега мисля да премахна сутрешното мляко към година и половина, пак зависи какво ще каже кантара на консултациите до тогава. Има един много ситен кус кус на плазмон, овесени ядки, просо и подобни смятам да давам за закуска, като тези, които до тогава съм давала след обед ще премахна и ще наблягам на киселото/прясно мляко и плодове като следобедна закуска .... така мисля за сега.
 
Хейли, ако не се лъжа към седмия месец започнах с пресните плодове, започнах с банан.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Хейли , аз захраних  със оризова каша и следващите неща бяха пасирани сурови ябълка, круша -както д-р Бърди описва и предлага .
Така , че директно и направо съм дала пасирани сурови плодове.
Всички плодове , които съм ги имала пресни  с гарантиран произход в периода на захранване , съм давала сурови .
Останалите плодове, които не са били налични -от бурканчета. За някой -като череши, грозде , например  ги опита  , когато ги имаше узрели от градината.
Разбира се  следи детето -ако суровите не му понасят може да свариш на  пара ябълката или да я запечеш .


Благодаря ви!
Аз дадох пюре от ябълка.  Много му хареса и сега не иска да яде нито тиква нито пащърнак. .. макар че са сладки. .. въобще не знам с какво ще го храня на обяд. ..
*
Хейли, до утре е твърде вероятно да забрави и да си обядва нормално, но не му давай пак вкусното пюре преди обед. Не е проблем и да е след обед между храненията. Виж и да не би да е било с повечко захар пюрето.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Аз днес направих тиква с морков и не мога да кажа, че не го искаше, но едвам изяде половината на това което вчера изяде :? него обаче пак са го налегнали и венците, та не е ясно кое е кокошката, кое яйцето... Стори ми се обаче, че моркова беше сякаш не добре сварен, та да попитам който ползва уреда за готвене на пара - като пише 15мин от кога ги броите - от включването на уреда или откакто заври :ask: Да не би пък затова да не го искаше...
Mousyt, аз слагам 150 мл вода (= 15 мин) според книжката. Не съм засичала реално колко време работи, но май е малко повечко.
Дани ги яде (ядеше, сега нали отказва всичко), не е имало проблем.
*
Не ползвам уред, но на пара като варя броя от завирането или опитвам.
*
Mousyt, аз слагам 150 мл вода (= 15 мин) според книжката. Не съм засичала реално колко време работи, но май е малко повечко.
Дани ги яде (ядеше, сега нали отказва всичко), не е имало проблем.

Смайли, твоят да не би да се изключва сам 8O
Моят е по-старичък - на около 5 години е, а и лампичката не му работи и аз от началото си засичам време и го изключвам, като досега все съм го оставяла и малко повече за всеки случай :)
Mousyt, аз слагам 150 мл вода (= 15 мин) според книжката. Не съм засичала реално колко време работи, но май е малко повечко.
Дани ги яде (ядеше, сега нали отказва всичко), не е имало проблем.

Смайли, твоят да не би да се изключва сам 8O
Когато приключи (т.е. като му свърши водата) издава звуков сигнал и ти трябва да го изключиш като врътнеш копчето. Лампичката започва да мига в този момент. Като при хлебопекарната е.

*
О хич не се тормозя, въобще не и я и предлагам.То и тя закусва от една седмица че до сега все сутрин кърма.Давам и кус кус, кисело мляко с овесени ядки, кисело мляко с бисквити, и още нещо трябва да измисля, за разнообразие.

*
Когато приключи (т.е. като му свърши водата) издава звуков сигнал и ти трябва да го изключиш като врътнеш копчето. Лампичката започва да мига в този момент. Като при хлебопекарната е.

Хм...ще пробвам утре, че за днес си имах "сготвено" от вчера :lol:
Днес си изяде 110мл тиква+морков+кърма и после малко мляко изпи. Всичко си изяде детето, но не знам на мен ли само така ми се струва, ама доста бавно и трудно, върти се, мрънка... Преди сестра ми като ме караше да давам пюре на нейните бебоци и аз на третата лъжичка се отказвах, щото не искат и тя ми се караше, че лесно се отказвам и така детето гладно ще си седи. Сега я разбирам, но ми е и доста  по-лесно като знам вече как е...
Mousyt, наистина в повечето случаи става бавничко. Аз го храня по 20-30 мин обичайно. На него му омръзва, започва да си играе.
Имахме ние един златен период, в който си изяждаше всичко много бързо и с голям апетит, но отмина за съжаление  :)
Хейли, до утре е твърде вероятно да забрави и да си обядва нормално, но не му давай пак вкусното пюре преди обед. Не е проблем и да е след обед между храненията. Виж и да не би да е било с повечко захар пюрето.

Днес направих така. Дадох тиква. Мина много зле. Извърта си главата. Изнерви се. Рева истерично.  Смесих с малко оказа ориз и рошкови и изяде всичко. ..но каша всеки ден на обяд не ми е опция,   колкото и малко количество да е.
А иначе ябълковото пюре е на Хип.  Следобед яде от него и пита за още... иска сладко и това е...
*
Децата бързо губят търпение и са много любопитни.Което пък води до трудно хранене и лесно губене на вниманието от тяхна страна, особено като усетят, че леко са се заситили.

Хейли, дали не изчакваш прекалено с храненето.Храни го 30 минути преди времето в което си му давала мляко.Виж дали ще помогне.Защо не ти е опция да даваш по малко каша всеки ден?Ако не иска нищо друго да яде по-добре каша пред нищо.Мое мнение.

Маги,  притеснявам се да не яде само сладко.  Все пак нали трябва и ззеленчуци да яде. А по - нататък и месо. За кашите съм малко притеснена да не прекаля с тях,  защото той е на горната граница на кг /роди се по-едър/. Но пък вариант със смесване на каша с тиква или пащърнак е по - приемлив от чиста каша за обяд като че ли. А като въведа тиквички, броколи и други подобни не знам с какво ще ги смесвам. Храня го около 30 мин преди часа му. Гледам да се е наспал, за да е в добро настроение,  да не е стоял в столчето за хранене, за да не му е омръзнало  :D но явно реши ли че нещо не му харесва и край.  Мислех, че не иска да яде, защото го болят венците, но явно не е от това,  щом яде сладкото  :)
*
Хейли, да те успокоя, моите винаги са вървяли по размери по-големки от връстниците си и от средните норми, но това не ми е било причина да им слагам по малко каша в обедното пюре. Като започне да бяга ще видиш как ще паднат килограмите.
Благодаря Мими   :) много ме успокои. Ще бъда по - смела с кашата.
*
И аз щях да пиша, но Мими ме е изпреварила.Моника наддаваше по килограм и отгоре, отделно е и висока.Винаги сме били в горната граница при нея.Захраних я в каша и заместих след обедно хранене с каша.Детето започна да щъка ида видиш как задържа килограми и се втали изведнъж.

*
Давам и кус кус, кисело мляко с овесени ядки, кисело мляко с бисквити, и още нещо трябва да измисля, за разнообразие.

Овесена каша, не трици, а зърната, не накиснати, а сварени във вода и малко прясно мляко накрая, когато го въведеш. Поднасям с масло и сирене или плод. Това е идеална закуска и за деца, и за големи, вкусна и с нисък гликемичен индекс (тоест не е като бялото брашно и производните тестени). Много е вкусна и с орехи, бадеми, сусам, канела... Американките се кълнат, че им увеличава кърмата. Аз я обичам, защото така с детето ядем едно и също сутрин.

Друга любима закуска е пшеничен грис, пак сварен във вода и/или мляко с масло, сирене или плод.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
варианати за закуска :
елда  , ако се хареса
домашна юфка  /корите , които се  сваряват за 2 -3 минути /
качамак  -макар да няма толкова голяма хранителна стойност