0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Болничен и майчинство № 2
« Отговор #200 -: Август 25, 2016, 14:20:18 pm »
Случва се, за съжаление, много често... Голям зор виждат с тези болнични лекарите, въпреки че по електронен път става много по-бързо и веднага, но не си вършат работата.
Ще го изплатят, Стели. Може би ще има глоба за доктора, и то с право!

Re: Болничен и майчинство № 2
« Отговор #201 -: Август 25, 2016, 14:45:39 pm »
Ами ще си я заслужи глобата ... въпреки че разбирам натовареността им и те забравят от прекаленото мн работа която имат ...важното е че вече го е пуснал болничния и всичко се нареди , а аз се стреснах , че се водя на работа и всичко е нормално и не искат да ми изплащат болнични 😁 и си викам тази държава няма оправия 😀
Re: Болничен и майчинство № 2
« Отговор #202 -: Февруари 18, 2017, 11:46:14 am »
Не знам дали тук е правилно да питам, но  :oops:
При болничен за дете /имам предвид болничен на майката,която гледа детето си, докато е болно/, колко е болничният?
Срещнах противоречиви мнения, уж четох, че първите 3 дни ги поема работодателя на 80 процента, а посре НОИ - на 70 процента от брутото? Една позната каза пък, че се изплаща на 100 процента?  :o
*
Re: Болничен и майчинство № 2
« Отговор #203 -: Февруари 20, 2017, 09:53:37 am »
първите 3 дни работодателя на 70%, следващите нои на 80%.
ако е самосигуряващ се тогава всичките нои на 80%.

ние сме ползвали всички видове в нашето семейство, аз съм на трудов договор, мъжа е самоосигуряващ се.
*
Re: Болничен и майчинство № 2
« Отговор #204 -: Февруари 10, 2018, 12:44:29 pm »
Здравейте
Имам въпрос относно болничните. Бременна съм в 30 г.с. до 45 дневния не ми достигат около месец. Подадох документи за удължаване на болничните в ТЕЛК. На тези които са минали през ТЕЛК колко време ви отне от подаването на документите до срещата с тях?