0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sunita_30

  • **
  • 64
  • когато вярата срещне надеждата живота намира начин
Здравейте, бихте ли ми разяснили какво представлява микробиологичната биопсия, на кой ден се прави и колко струва?

Здравей disi,скоро ми правиха такава биопсия,в кабинета където се преглежда,като ендометриалната биопсия ако си правила,взема се тъкан от матката и се изследва за кандида и други патогенни микроорганизми,не е болезненена,може да имаш малко зацапване след това.Струва 80лв.Излиза за около 3 дни.
P.S Прави се след овулация !!Трябва да те проследят за да се направи!!
*
Момичета, това е темата, към която имам най-голям сантимент и я чета редовно, въпреки че вече няма да правя процедури.
На този прекрасен ден Благовещение, миналата година беше последният ми, 8 ми поред, успешен трансфер.  :)
Желая ви много късмет, търпение и кураж, за да стигнете до така желаната рожба!
Бъдете благословени и вярвайте, че благата вест ще ви споходи!  :)


Дай Боже mgstra Дай Боже :)

Момичета чували ли сте за изоуминузация?
*
Здравейте, бихте ли ми разяснили какво представлява микробиологичната биопсия, на кой ден се прави и колко струва?

Здравей disi,скоро ми правиха такава биопсия,в кабинета където се преглежда,като ендометриалната биопсия ако си правила,взема се тъкан от матката и се изследва за кандида и други патогенни микроорганизми,не е болезненена,може да имаш малко зацапване след това.Струва 80лв.Излиза за около 3 дни.
P.S Прави се след овулация !!Трябва да те проследят за да се направи!!

Много благодаря за бързия отговор! :wink:
Дай Боже mgstra Дай Боже :)

Момичета чували ли сте за изоуминузация?

mgstra, не се уредих с трансфер вчера, а днес. Но пак е около вълшебния ден.

Изоимунизация или активна имунизация - правят в Германия, правят и в Гърция. Имаме няколко успели момичета във форума след такава процедура: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9543.0

Аз така и не се реших на това.
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Момичета, какво е вашето мнение за премахване на раничка с горене, на шийката на матката преди замразен трансфер? Благодаря!
Нема начин да нема начин!
Здравейте, момичета. Сигурно вече сто пъти сте отговаряли на моя въпрос, но се забатачих в търсачката и реших направо вас да попитам - колко струва към момента съхранението на ембриони за 1 година?
*
някой да е правил хистероскопия и пункция на фоликул в един цикъл?
според доктора няма проблем, аз си мисля че освен двете упойки друго не би поречило.


Здравейте, момичета. Сигурно вече сто пъти сте отговаряли на моя въпрос, но се забатачих в търсачката и реших направо вас да попитам - колко струва към момента съхранението на ембриони за 1 година?

наскоро смениха цените, най-добре звънни на регистратурата за актуални цени. вече има и за по-малко месеци от година.
Извинявам се, но някой има ли представа биопсии правят ли се в почивните дни?
някой да е правил хистероскопия и пункция на фоликул в един цикъл?
според доктора няма проблем, аз си мисля че освен двете упойки друго не би поречило.


Здравейте, момичета. Сигурно вече сто пъти сте отговаряли на моя въпрос, но се забатачих в търсачката и реших направо вас да попитам - колко струва към момента съхранението на ембриони за 1 година?

наскоро смениха цените, най-добре звънни на регистратурата за актуални цени. вече има и за по-малко месеци от година.

То аз  звъня, но за съжаление никой не вдига. Ако все пак някой знае, моля да сподели
*
Зайо, крайно време е да се похвалиш с положителен резултат. Другата седмица с нетърпение ще влизам да прочета хубава новина. Късмет!


Здравейте, момичета. Сигурно вече сто пъти сте отговаряли на моя въпрос, но се забатачих в търсачката и реших направо вас да попитам - колко струва към момента съхранението на ембриони за 1 година?

Туци, на мен миналата седмица ми казаха - 150 лева е съхранението за 6 месеца или 300 лв. за година. Като преди това плащаш и замразяване разбира се, което до 6 бр. ембриона е 300лв.
Благодаря, ili-mili.  Сутринта ходих до клиниката и тъкмо влизам да напиша какво съм научила, ти ме изпревари.  :)
Туци, от тук нататък остава да се надяваме да не ги съхраняваме дълго , а бързо-бързо да превърнем ембриончетата в най-сладките бебенца. Пожелавам ти го!  :sbabygirl: :babyboy:
С повече шансове е комбинираният трансфер (ЗЕТ + ЕЦ). При мен Док препоръча да правим ЗЕТ с нашите замразени клетки, които не са оплождани. В общия случай аз съм съгласна с доктора, но аз не съвпадам с общия случай. Само при най-отдавнашната пункция в старата клиника не си сложих прегнила, ама не му казах и провалих изваждането на яйцеклетка. Иначе винаги фоликулите имат клетка, хормоните са на мах. След първия опит на ЕЦ Док ми махна голямо количество малки полипи в основата на шийката, които не се виждаха на прегледи, но ни попречиха на първата имплантация. Всички показатели са ми такива, каквито ги иска, но има мъжки фактор. Имам само 1 ЕЦ и 3 последователни успешни пункции, а сега ЗЕТ с наш материал, който е замразен преди година. Аз работя с клетки, чиято жизненост и качество са толкова високи, че се смятат за патологични и въпреки това, ако ги размразя след 1 година, вместо да ги обновявам на всеки 1-3 месеца, са умрели.  Затова по-добре е комбиниран трансфер (ЗЕТ + ЕЦ), ама ми предписва ЗЕТ с наш замразен материал... преди година :-(
Не съхранявайте дълго замразения материал. Колкото по-скоро го задействате, имам предвид още на следващите 1-3 цикъла, толкова шансовете са ви по-добри.
« Последна редакция: Март 29, 2015, 15:25:52 pm от mammita2012 »
момичета вчера бях на преглед пи доктор персенска. накараха ме да изследвам ФСХ и Естрадиол. Та вчера на 2-ри ден от цикъла показанията на ФСХ - 2 цяло и нещо беше не запомних, а на естрадиола -15. доктор персенска попита акушерката като й казваше стойностите  "сигурна ли си че не е 150 естрадиола?". от днес съм на клостил да видим ще имам ли въобще фоликули като отида след седмица. какво мислите за тези стойности???
Здравейте и от мен!

Нова съм във вашата тема, на 29 години съм, с мъжки фактор сме, кандидатстваме по фонда, но все още нямаме одобрение.
Май месец имам записан час за д-р Персенска и ще я говоря с нея тя да ни поеме, тъй като документите ни бяха оформени от друга клиника.





Бореща се за една мечта.
Момичета кога трябва да се пътува след трансфер на същия ден или на другия.Ние пътуваме 4ч.
*
Момичета кога трябва да се пътува след трансфер на същия ден или на другия.Ние пътуваме 4ч.
Аз винаги пътувах на следващия ден , оставах поне 1 вечер в София.
Ние пътуваме пък 5 часа. osi_15
« Последна редакция: Март 30, 2015, 11:47:05 am от kikair »
 а като пътувате в колата лежите или седите?