0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #340 -: Ноември 25, 2014, 20:05:00 pm »
Здравейте Момичета!
Притеснена съм много. От известно време влачим хреми на "крак".
Ушите при преглед преди 2 седмици бяха добре, но имаме понижение на слуха, което силно ме тревожи. Според личната било нормално от отока и замерване на слуха може да се прави едва когато оздравее. Какво мислите? Много ми е притеснено.

И продължението........


Здравейте момичета!
Нашите хреми ни докараха и до възпалени уши / без болка / , 2 дена температура по 40 гр. Лекувахме се 2 седмици с Аугментин ЕС, имахме пълно подобрение и след няколко дни отново заден секрет и запушен нос, гъгнене....Пуснах микробиология, която вчера показа наличие на Хемофилус Инфлуенце и чувствителност само към Сумамед и Клацид. Доктора предписа втория. Потърсихме и второ мнение....
Втория доктор казва, че тази бактерия сама по себе си не можела да го разболява и ни изпрати на снимка на синусите, че нешо там не му харесвало. От снощи вече имаме и малко секрети навън. Ушите са добре. Ще ми се да се разминем с този Клацид...Веднъж го е пил и така му бяха станали жълти зъбките, много лош спомен ми е.
Какво мислите за евентуално носителство на бактерията? Задължително ли да е да я трепем с АБ?

Това не е бактерия от нормалната флора,за да се говори за заразоносителство.Лекува се задължително....до негативна контрола.
Не може да избегнеш антибиотика.
http://www.promed.bg/%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B2/
ВИЖ ТОВА


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #341 -: Ноември 25, 2014, 20:31:50 pm »
Това не е бактерия от нормалната флора,за да се говори за заразоносителство.Лекува се задължително....до негативна контрола.

Не я вярно, бактерия от нормалната флора е и написаното по-горе не е вярно. Намира са в 75% от хората. Ваксината е срещу определен щам ( който в прочем също често е нормална флора),.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #342 -: Ноември 26, 2014, 11:04:01 am »
Трябва ли и може ли да даваме нещо( което да дава резултат) при задна хрема и доста набъбнала носна лигавица?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #343 -: Ноември 26, 2014, 11:17:28 am »
Здравейте! Някой ползва ли шпрея на Uriage с термална вода за изчистване и уж лекуване на сополи?Става ли за нещо? Дават го като "лечебна козметика"...аз му купих онзи ден на малкият от аптеката и ми се вижда също като физиологичен разтвор, но ще видим ефекта след една седмица. От както сме на ясла и ние си страдаме от сополи и даже преди 2 седмици пигпе за първи път антибиотик, някакъв Панцеф,че е правил хрипове...Моето също мрази аспиратора за носа, но аз го обичам :lol:...не може сам да си издуха нослето толкоз добре колкото смукам аз с тоя аспиратор.
Иначе ние не се разболеем толкоз бързо, а и бързо му минава.Никога досега не ми е вдигал температура повече от 38,5.Въпреки това от тая ясла и той си идва със сополи и си покащли от време на време. Общо взето 2 седмици ходи и послевсе нещо му има  :?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #344 -: Ноември 26, 2014, 12:48:07 pm »
Ваня:),

Не съм ползвала точно шпрея, но съм голям фен на Uriage - всичко на бебо е тяхно дотук :)
Ще се радвам да споделиш как е подействало за да си знам занапред ;)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #345 -: Ноември 26, 2014, 14:00:13 pm »
Значи , Ваня , моля те да пишеш файда има ли.
Знам,че на повечето от вас до гуша им е дошло тук да четат за сополите  :oops:,но аз съм в нервна криза вече.Трета седмица не ходи на ясла и НЕ и НЕ . Има си сополи още бол и вечер не може да диша . То и АБ пи и капки антибиотични капахме преди това , то сиропи , кво ли не беше ... Секрета й е чист вече , но сополи пак си има . Спряла съм всичко и казах край , само физ. р-р слагам.Другата седмица вече няма кой да я гледа и косата ми се изправя как ще я пусна на ясла . Боже , това чудо лекува ли се въобще  :(
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #346 -: Ноември 26, 2014, 14:12:06 pm »
За съжаление не се лекува. Минава само, но лечение с медикаменти няма. Можеш да дадеш антихистамини ( каквито ти каже лекарят), защото те симптоматично ще подействат и ще поизсушат теча   но не са много добра идея.

Прекрасно те разбирам, защото голямата ми беше така. 4 месеца 'и тече носа непрекъснато и то много. Просто нищо не действаше.   Не сме я спирали от градина заради това. През нощите се мъчеше да диша, хъркаше, абе трагедия.  За съжаление такива деца се разболяват по-често и правят инфекции. Но пък като си направи имунитет и спря всичко. Сега да чукам на дърво, въобще няма проблеми.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #347 -: Ноември 26, 2014, 14:22:49 pm »
Ние го играем същия филм. По-лошото е, че го удря в ушите, ако се проточи и кашля от задната хрема. Като има подобрение пускам на градина и това е 3-4 дена макс и после нови поне 2 седмици пълна програма. Дори последния път ми се обадиха да отивам да го прибирам, че много кашлял като легне. От антихистамините не видях особен напредък и вече не ги давам. Да питам кога се очаква децата сами да започнат да си духат носа? Моето е на 3 г. и упорито ми отказва, та използваме аспиратори (основно за прахосмукачка).
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #348 -: Ноември 26, 2014, 14:24:53 pm »
Различно е за духането. Андреа си го духа от 3г., но Ивана и до ден днешен не обича. Може, но я е страх, не знам защо.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #349 -: Ноември 26, 2014, 14:25:28 pm »
За съжаление не се лекува. Минава само, но лечение с медикаменти няма. Можеш да дадеш антихистамини ( каквито ти каже лекарят), защото те симптоматично ще подействат и ще поизсушат теча   но не са много добра идея.

Прекрасно те разбирам, защото голямата ми беше така. 4 месеца 'и тече носа непрекъснато и то много. Просто нищо не действаше.   Не сме я спирали от градина заради това. През нощите се мъчеше да диша, хъркаше, абе трагедия.  За съжаление такива деца се разболяват по-често и правят инфекции. Но пък като си направи имунитет и спря всичко. Сега да чукам на дърво, въобще няма проблеми.

Боби , спрях я от ясла , защото си мислех ,че там не може да се излекува , защото всички са болни. Трета седмица обаче няма никакъв контакт с други хора и пак е сополива и вечер се усеща как й е запушен носа . Смятам да я водя на УНГ вече ,поне да я види специалист .
Кога спря да боледува твоята дъщеря от това ?При всяко дете е различно , ама да питам ... Педиатъра ми каза ,че антихистамини не би изписал, защото не е толкова зле ,пък и не искам да прибягваме до тях , дай боже. Винаги до сега се е оправяла ,а сега това продължава до безкрай .
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #350 -: Ноември 26, 2014, 14:31:31 pm »
Моята спря доста по-рано, понеже тя беше на градина от 8 месечна. Обикновено към година и половина до 2 и половина стават тези неща при такива деца. Интересно, че дори и при тези, които тръгват от бебета, пак в тази възраст е. При твоето, понеже по-късно е почнало, по-късно ще спре. Не знам колко ще продължи, някъде около година. При нас тежкият период беше към 4-5 месеца, но си имаше вече по слаби проблеми от време на време, горе-долу година.  С Андреа не сме имали такива проблеми, ама като те чета, явно вие сте като голямата ми дъщеря. При нас обаче всичко това беше усложнено и с пристъпи на астма при всяко разболяване. И това отмина, слава Богу, но беше много тежко.  Не знам какво друго да ти кажа. Въоръжаваш се с търпение и симптоматични лекарства ( особено отхрачващи сиропи) и лекуваш, ако удари в ушите и това е. Друго много не можеш да направиш.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #351 -: Ноември 26, 2014, 14:40:34 pm »
Моята спря доста по-рано, понеже тя беше на градина от 8 месечна. Обикновено към година и половина до 2 и половина стават тези неща при такива деца. Интересно, че дори и при тези, които тръгват от бебета, пак в тази възраст е. При твоето, понеже по-късно е почнало, по-късно ще спре. Не знам колко ще продължи, някъде около година. При нас тежкият период беше към 4-5 месеца, но си имаше вече по слаби проблеми от време на време, горе-долу година.  С Андреа не сме имали такива проблеми, ама като те чета, явно вие сте като голямата ми дъщеря. При нас обаче всичко това беше усложнено и с пристъпи на астма при всяко разболяване. И това отмина, слава Богу, но беше много тежко.  Не знам какво друго да ти кажа. Въоръжаваш се с търпение и симптоматични лекарства ( особено отхрачващи сиропи) и лекуваш, ако удари в ушите и това е. Друго много не можеш да направиш.

Дай боже да е година и отмине това чудо . При нея кашлицата вече я няма . Просто спря в един момент . Спрях и сиропи и всичко . Капки вече мисля ,че е безмислено да капя в носа , защото се притеснявам ,че ще й увредя лигавицата .
Благодаря за включването .
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #352 -: Ноември 26, 2014, 15:05:10 pm »
Аз също се притесних да не му увредя лигавицата ,защото при последното боледуване детето не можеше да диша от толкоз сополи и съм му капала каво ли нер дори и макситрол и една вечер даже ксилометразолин 0.05 .Ами с Низита и Тетрисал му промивам нослето, но то е мисля също като този шпрей на Uriage, само че реших да пробвам. Засега няма сополи, но аз профилактично всяка сутрин му пръскам и чистя ако има сухи сополи. Надявам се, дори да се разболява да му мине по-леко и бързо и да не стигнем пак до антибиотик. Сега за първи път му купих и витамини, някакви рибено масло с вит.Д и едни бонбони на д-р.Тайс. Но всяко дете е индивидуално и по-принцип моето преди яслата не е боледувал почти.С изключение на едни хрипове на 1г и 2 месеца лекувани в болницата за 4 дена без антибиотик.Въпреки това аз съм на мнение ,че нослето на всяко дете трябва да се държи чисто, а не с такива сополи до устата, такива каквто аз виждам в яслената група на сина ми :lol:...Преди съм чистила нослето с Низита в повече случай дори да няма сополи :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #353 -: Ноември 26, 2014, 15:20:29 pm »
Ваня , от как се е родила Ния , няма и вечер в която да не съм й промивала нослето с физ .разтвор . Пръскам и до ден днешен по няколко пъти на ден , като съм си у нас и до като не видя да излезе през другата ноздра не я оставям . Само като доближа носа й , и изпада в истерия вече . Голям кошмар е . И моето дете не е боледувало до като не тръгна на ясла и АБ не е пила . Минавала е два вируса , но бързо и леко без особени последствия . Боледуваме и двете сега и симптомите ни са едно към едно с нея.Никога не съм имала толкова сополи и аз . И аз пих два АБ и след почти месец лечение , вече се оправям ...но при нея сополите си остават . Ти пръскаш с физ р-р , та като гледам тия спрейове са си едни и същи и по -скоро за профилактика .
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #354 -: Ноември 26, 2014, 16:46:39 pm »
И ние сме така, вече година сме на ясла аз също си мислех, че ще се адаптира, и тази зима няма да боледува толкова, но уви не се случи!Поне за сега!Тази задна хрема я имаме от февруари месец, минава за известно време и пак се появява!Аз лично също мисля да купувам инхалатор, колкото за неходенето на ясла аз си имам друг принцип, не я спирам за дълго време, ако няма температура и е жива и енергична, ходи на ясла дори и да има някакви секрети обикновено са по гъсти и само от време навреме ги виждам, но я усещам по начина по който спи, че не е съвсем наред!По хърква дави се и тем подобни!Принципно това наистина е нещо което трябва да израстат!Октомври месец беше два пъти болна, дори с гнойна ангина, но бързо и минава като цяло всичко, задържам я в къщи една седмица максимум 10 дни и я пускам, смятам, че така по добре ще се адаптира към средата там!При нас също има непрекъснато болни деца, но това няма как да се избегне просто!Давала съм и този сироп противоалергичният Аереус, но няма кой знае какво да се случи!Ако хвана хремата на време съм и давала Коризалия през два часа и ни е помагала, давам хапчетата на сестрите на яслата и те да и дават и хремата се присичаше!За една година доста се напатихме с тези болести в яслите!Но който е скоро го разбирам, защото в началото наистина човек му идва в повече!После вече свикваш!Коларгола нямам представа защо не ви действа, той е колоидно сребро и действа дезенфекциращо наистина ако има бактерии в носоглътката, другото което съм правила е да слагам една, две капси прополис в шишенцето с капките за нос, той същи действа много добре на хремата!Ако сестя още нещо ще пиша, за есдна година имам 30 дни болничен, най - дългия период през който не се е разболявала е два месеца!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #355 -: Ноември 26, 2014, 16:58:41 pm »
anajens, благодаря ти .
Ми то значи и Ния бързо се "излекува " , защото само ако и единствено има температура лежи и то това е в порядъка на два дни и толкова . Кашлицата й отшумя за седмица и като цяло , ако я видиш не би разбрала ,че е сополива . Аз също я пусках със сополите и кашлицата на ясла по едно време  , но аз пък мисля,че имунната й система е слаба и затова и по -добре да е вкъщи известно време особено след прием на два АБ в порядъка на месец Факт е , обаче че всички там са сополиви и кашлящи и мен това ме е най яд .. но това е друга тема вече .
Прополис ще почна пак да й давам , че скоро не съм . Поне да правя нещо , освен физ.р-р в носа.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #356 -: Ноември 26, 2014, 18:29:49 pm »
За физиологичния разтвор на Uriage да се включа, че се сдобих с него по случайност (баща й пазарува  :lol:) - ами не направи чудеса да ви кажа...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #357 -: Ноември 26, 2014, 18:51:57 pm »
да, аз също мисля,че е същото като другите ,които се ползват само за профилактика за тия сополи.
За мен е много важно детето да може да диша правилно и затова така му чистя нослето. Иначе не се сърдя, че в яслата се пускат болни деца. Аз съм на мнение , че децата трябва да си изградят имунитет и е нормално това което се случи , но да ви кажа ми е страх само от услойнения при някои вирусни инфекции :? Затова мисля, че една добра работеща имунна система им помага да се излекуват ббарзо и без услойнение, но мето дете не иска да иадее в яслата и това ме притеснява :?Храня го сутрин вкъщи и вечер още 2 пъти докато си ляга, но там не иадее нищо , а вода не им дават много там...направо първите дни го взех обезводнен  :(
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #358 -: Ноември 27, 2014, 09:26:36 am »
да, аз също мисля,че е същото като другите ,които се ползват само за профилактика за тия сополи.
За мен е много важно детето да може да диша правилно и затова така му чистя нослето. Иначе не се сърдя, че в яслата се пускат болни деца. Аз съм на мнение , че децата трябва да си изградят имунитет и е нормално това което се случи , но да ви кажа ми е страх само от услойнения при някои вирусни инфекции :? Затова мисля, че една добра работеща имунна система им помага да се излекуват ббарзо и без услойнение, но мето дете не иска да иадее в яслата и това ме притеснява :?Храня го сутрин вкъщи и вечер още 2 пъти докато си ляга, но там не иадее нищо , а вода не им дават много там...направо първите дни го взех обезводнен  :(

Аз пък ,Ваня се сърдя като си пускат децата болни . Не,че нещо мога да направя по въпроса , но се ядосвам страшно много , защото моето дете като е болно си е вкъщи . И ние работим по цял ден с мъжа ми, аз съм на нова работа пък от месец и половина . Баби имаме , но само за украса  :D и са далече доста . Не може да я държа вкъщи при предното й боледуване цяла седмица , да я пусна напълно излекувана /тогава и без сополи даже / и като я взимам вечер да виждам как три деца най -малко едва дишат от сополи и се раздират от кашлица . Ми не ми е нормално това на мен . Питам сестрата как така няма никакъв контрол и взимат видимо болни деца ...   
Темата е доста обширна и никой не искам да обидя с това си изказване, но адски много се ядосвам , защото и мен да ме пуснат сред болни хора и затворена цял ден в едно помещение .... ми ще се тръшна и аз веднага .
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #359 -: Ноември 27, 2014, 11:09:04 am »
Дидомира, ти много се впрягаш :D, не се ядосвай, няма как просто, да стане това с децата на яслата, да няма някое все болно там, те са толкова малки, че се заразяват веднага, а има хора дето няма кой да им гледа децата, и аз не съм доволна от това, че много често виждам, сополиви и кашлешщи, но това е положението, варианта е да не ходи изобщо на ясла, но като тръгне на градина ще е същото!!Ще го израстат, наистина е важно само да няма усложнения от вирусите и мен от това ме е страх!Ние за сега не сме имали такива Слава Богу!Но всеки си решава за детето разбира се!Сега се сещам, че личната миналата година ми беше изписала един противогрипен препарата Изорекс, който и го давах по схема, 10 дни го пие после почива 20 дни и така три месеца декември, януари и февруари, и наистина тогава два месеца не се беше разболявала!