0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #320 -: Ноември 20, 2014, 11:03:28 am »
Тъй като гледам ,че сте на вълна -инхалатори да се включа и аз с въпрос . От онзи ден и ние се обзаведохме с такъв вкъщи . Ефект особен не виждам още , но имам вече сериозни притеснения. Малката от две седмици е вкъщи и се лекува след доста коварния вирус . Онази вечер , когато за първи път й пуснах инхалатора , на сутринта стана със зачервено око . Тази сутрин и двете й очи са леко зачервени и  доста гурлясали . Дали от тази пара пък сега не допринесох и за възпаление по очите й .Ще я водя на лекар , разбира се днес ,но се чудя ако е прихванала конюктивит , от къде ще е , по дяволите  . Оф ... аман вече !
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #321 -: Ноември 20, 2014, 16:07:31 pm »
Тоест, Боби, ако си ползвам добре измит и изсушен инхалатор и го пълня с отваряна всеки път нова пластмасова ампулка физиологичен разтвор - нямам проблеми, нали?
Да, нямаш.

Дидомира, това е конюктивит, не е от парата. Получава се от мърсотия от бактерии, а може и да е от вирус понякога. Децата непрекъснато пипат навсякъде ( често и дупето си) и после си търкат очите. От това често става в тази възраст и е много силно заразен, пазете се много иначе всички в къщи ще го хванете ( то и да се пазите, пак е много трудно).  Моите няколко пъти правиха конюктивити и хем знам да се пазя и на два пъти не успях, а и аз и мъжът ми хванахме. Ако ходите на градина, не може да ходи  24 часа след като започне антибиотичните капки и вече няма симптоми, за да не зарази и другите деца.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #322 -: Ноември 20, 2014, 16:22:17 pm »
м-и, така излиза според писанията. А дали е така (кой да ми каже)... :lol: Аз съм решила да се презастраховам, понеже не става дума за кой знае какво усилие.
tipin, аз го ползвах този накрайник при хрема, въпреки твърденията на педиатрите, че смисъл няма. Според мен облекчава, вероятно със същия успех можеш просто да си пръскаш физиологичен разтвор, ако е само едната хрема, но... на мен учудващо ми е по-лесно да направя инфалация, отколкото да пръсна разтвор  - детска му работа :?
Дидомира, много хора покрай мен, не само деца, изпитаха подобни странични ефекти от вируса... Може и при вас да е от него, а не конюнктивит - дано! От инхалацията - едва ли, че те някои промиват очите на бебетата с такъв разтвор!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #323 -: Ноември 20, 2014, 16:35:39 pm »
Bobbie, и аз си помислих ,че е конюктивит и доста изчетох по темата . Сега обаче очите й не са зачервени толкова и се надявам да е просто фалшива тревога .

 vanyush, дано е така .

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #324 -: Ноември 20, 2014, 18:31:08 pm »
Боби виждам ти си най-запозната, мерси за отговорите !
Не разбрах само, щом физ.разтвор е един и същ - защо едни стават за инхалации а други не ?
Защо едни са за пръскане в носа а други за машината ?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #325 -: Ноември 20, 2014, 18:47:16 pm »
От всички обяснения аз разбрах, че само банките не са препоръчителни за инхалации :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #326 -: Ноември 20, 2014, 20:34:35 pm »
м-и, не баш  :lol:. Подходящи са си, но веднъж като ги отвориш, трябва да ги хвърлиш. Някъде дават, че може да се ползва до 24 часа. Иначе разтворът в банките си е баш стерилен и апирогенен.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #327 -: Ноември 20, 2014, 21:33:38 pm »
Колко милилитра наливате в инхалатора, тя една дозичка е 10 мисля.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #328 -: Ноември 20, 2014, 22:42:21 pm »
Боби виждам ти си най-запозната, мерси за отговорите !
Не разбрах само, щом физ.разтвор е един и същ - защо едни стават за инхалации а други не ?
Защо едни са за пръскане в носа а други за машината ?
Не знам, в САЩ не съм знаела да има два различни вида, а тук защо са така не знам. По принцип там физиологичният разтвор не го дават за инхалации. В болниците се ползват тези капсулките, които го чупиш и хвърляш, но за хора с трахеостомии, налива се там и да не те занимавам с подробности. Никога не съм чувала там някой да прави инхалации с вода ( физ. разтвор) само, без лекарство.
Ако те е страх да не сбъркаш, вземи си горният клас , който е антипиретичният.  Но аз лично не смятам, че има нужда. Навремето нашите майки и баби си правеха инхалации над котлон и вряща вода ( или с чай от нещо, не помня какво). Реално тя е стерилна, но не е антипиретична.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #329 -: Ноември 21, 2014, 11:20:47 am »
Здравейте Момичета!
Притеснена съм много. От известно време влачим хреми на "крак".
Ушите при преглед преди 2 седмици бяха добре, но имаме понижение на слуха, което силно ме тревожи. Според личната било нормално от отока и замерване на слуха може да се прави едва когато оздравее. Какво мислите? Много ми е притеснено.

И продължението........


Здравейте момичета!
Нашите хреми ни докараха и до възпалени уши / без болка / , 2 дена температура по 40 гр. Лекувахме се 2 седмици с Аугментин ЕС, имахме пълно подобрение и след няколко дни отново заден секрет и запушен нос, гъгнене....Пуснах микробиология, която вчера показа наличие на Хемофилус Инфлуенце и чувствителност само към Сумамед и Клацид. Доктора предписа втория. Потърсихме и второ мнение....
Втория доктор казва, че тази бактерия сама по себе си не можела да го разболява и ни изпрати на снимка на синусите, че нешо там не му харесвало. От снощи вече имаме и малко секрети навън. Ушите са добре. Ще ми се да се разминем с този Клацид...Веднъж го е пил и така му бяха станали жълти зъбките, много лош спомен ми е.
Какво мислите за евентуално носителство на бактерията? Задължително ли да е да я трепем с АБ?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #330 -: Ноември 21, 2014, 13:29:59 pm »
Здравейте Момичета!
Притеснена съм много. От известно време влачим хреми на "крак".
Ушите при преглед преди 2 седмици бяха добре, но имаме понижение на слуха, което силно ме тревожи. Според личната било нормално от отока и замерване на слуха може да се прави едва когато оздравее. Какво мислите? Много ми е притеснено.

И продължението........


Здравейте момичета!
Нашите хреми ни докараха и до възпалени уши / без болка / , 2 дена температура по 40 гр. Лекувахме се 2 седмици с Аугментин ЕС, имахме пълно подобрение и след няколко дни отново заден секрет и запушен нос, гъгнене....Пуснах микробиология, която вчера показа наличие на Хемофилус Инфлуенце и чувствителност само към Сумамед и Клацид. Доктора предписа втория. Потърсихме и второ мнение....
Втория доктор казва, че тази бактерия сама по себе си не можела да го разболява и ни изпрати на снимка на синусите, че нешо там не му харесвало. От снощи вече имаме и малко секрети навън. Ушите са добре. Ще ми се да се разминем с този Клацид...Веднъж го е пил и така му бяха станали жълти зъбките, много лош спомен ми е.
Какво мислите за евентуално носителство на бактерията? Задължително ли да е да я трепем с АБ?

Резултат от направена рентгенография  - лека форма на синузит.
Лекар №2 / детски педиатър с голям опит /  предписва Бисептол, капки Олинт и някакви перлички х 3 дневно.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #331 -: Ноември 22, 2014, 08:50:28 am »
Вторият лекар знае ли за наличието на бактерията? Аз не разбирам желания да се избегне АБ щом има показания да се дава, ако ви го изписват на сляпо добре, но е направено изследване, подбран е подходящия....
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #332 -: Ноември 22, 2014, 09:14:55 am »
Бисептола е антибиотик.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #333 -: Ноември 22, 2014, 13:14:13 pm »
Според  мен тези помпички за изсмукване на сополи са пълна глупост.Не бих го причинила на детето,още повече,че ефекта-колкото повече изсмуква,толкова си се компенсира докато не дойде момент на излекуване от вирусчето,което е причинител...ама-не можела да диша...ама имала задна хрема-ми има зашото е болна.Правя промивки с физ.разтвор и едни други капки(при гъсти сополи) и лекувам симптоматично други симптоми....
А за инхалаторите-нямам никаква идея дали трябва или не да се ползват в домашни условия и да се разменят рецепти как и по колко като готварски форум.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #334 -: Ноември 22, 2014, 13:25:19 pm »
Здравейте,

търсих някакво инфо за инхалатори/инхалации и тук ме прати.
Ако има някаква специална тема - сори не я намерих.

Та да,
Слава Богу не разбирам нищичко от лекарства.
Откакто имам пълен и самостоятелен контрол над приема на лекарства ( 3 год. вече ), Дара приема само разни хомеопатични и имуностимулиращи, повече в стил превенция.

Сега нещо се разкашля ( което е за втори път в живота и сигурно ) и аз най-после реших да купя инхалатор...пак по-скоро с превантивна цел.
Мислех че това е някаква доста проста работа, а четейки повече направо ми се вижда и опасно.
Не ставали всички разтвори, можело да попаднат някакви бактерии, едри частици в дробовете...ужаси всякакви прочетох. На всичкото отгоре се оказа че съм направила инхалация с неподходящ физ.разтвор, поне само една де..

Моля за някакво инфо !
Кога е добре да се ползва ?
За превенция добре ли е ?
С какви разтвори ?

За лекартсва - ясно, те с рецепта,
но четох за чайове, сребърна вода..сода?!

Благодаря !

Аз бих го изхвърлила.Каква ти превенция.Това си е жив организъм,дай му възможност да се бори сам.Има една цяла наука-имунология...доста сложни са механизмите за борба с токсините от вирусите...обаче така се изгражда имунитет.



Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #335 -: Ноември 22, 2014, 15:48:46 pm »
Кисела, май пак си яхнала метлата  :lol: Мисля, че леченията на децата си, всеки ги прави от свой опит и от своя гледна точка. Хубаво е да се прочистват сополите, било и с помпа, щом само наливане на физ.р-р не ги прави достатъчно течни, те като се застояват се развиват бацилите и става по-лошо.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #336 -: Ноември 22, 2014, 20:50:18 pm »
Според  мен тези помпички за изсмукване на сополи са пълна глупост.Не бих го причинила на детето,още повече,че ефекта-колкото повече изсмуква,толкова си се компенсира докато не дойде момент на излекуване от вирусчето,което е причинител...ама-не можела да диша...ама имала задна хрема-ми има зашото е болна.Правя промивки с физ.разтвор и едни други капки(при гъсти сополи) и лекувам симптоматично други симптоми....
А за инхалаторите-нямам никаква идея дали трябва или не да се ползват в домашни условия и да се разменят рецепти как и по колко като готварски форум.

Не е вярно това !Ако за твоето дете важи и си стигнала до този извод , за моето НЕ важи. До като открия начин да изтегля сополите ,т.е открия помпичката беше ад първото ни разболяване . Сега , когато е най -зле , това е единственото ни спасение . Иначе детето ми се дави цяла вечер и не може да спи . Освен това сополите само с разтвор не могат да се излекуват и капките , я подействат на третия ден , я не ... До тогава да реве по цели нощи ли ?
« Последна редакция: Ноември 22, 2014, 20:52:12 pm от Дидомира »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #337 -: Ноември 22, 2014, 22:32:54 pm »
От всичките промивки и помпи, при нас най-ефикасни са с бутилките тип Нети ботъл или Синус райз. Които изстрелват струя физиологичен разтвор и тя изтича през другата ноздра. Дори съм на мнение, че може да оттърве от антибиотик при синузит.
Приложимо е обаче при по-големи деца. Неприятно е, но се свиква. Преди да махнем третата сливица вадехме такова количество секрети, които се пробвах преди това и със стеримар и с бейби вака. След тях уж чисто, като промием - страшни работи течаха.
Вече децата са големи и след като махнахме третата сливица на сина ми, почти не се е налагало да ползваме нети ботъла. Пак си му останаха честите хреми и задържане на секрети, което или е на алергична основа или по-скоро заради изкривената преграда и тесни носни ходове, както се установи на рентген. В момента сутрин правим промивка със стеримар и понякога вечер. Като тръгне да се разболява и му тежи, сам се съгласява на промивката с нети ботъла. Купих ги от iherb преди три години някъде. Инхалатор с компресор имаме на Омрон, там чак вълшебно действие не сме имали. Ползвахме го при ларингоспазми като превенция, бих казала с доста семпъл ефект.
« Последна редакция: Ноември 22, 2014, 22:34:36 pm от *vera »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #338 -: Ноември 23, 2014, 01:21:39 am »
Според мен ефектът на помпичките е както при възрастните, да се издуха носа. Не виждам защо някой би искал да си седи, без да се издуха. Та така и а децата, само дето не могат да го свършат за себе си, понеже не знаят как да духат. В един момент, като се научат, вече няма нужда от помпички.


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #339 -: Ноември 23, 2014, 10:22:58 am »
Точно така мисля и аз, Боби. Имах някаква мноооого проста помпичка за нос, Ники въпреки това не я харесваше много и бързо се научи да си духа носа. Сега, понеже е голяма :D, даже сама си взима салфетка и си издухва носа много добре. И сама си казва - има още или няма повече.