0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Заповядайте в новата тема.

Предишната е тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49883.0
записвам се  :D
ма с окото!
« Последна редакция: Юни 11, 2014, 12:18:37 pm от happymery »
Здравейте!
Дъщеря ми е с АД и от известно време се борим с т.нар. атопична гънка под едното око и екзема на гънките над китката. До сега са ни изписвали Елоком за ръката и "Фусидин Н" за мазане под окото.
Ефекта беше временен и пак на ново. Притеснена съм за гънката под окото, с какво да мажа.
Може ли да мажа на това място с Бетноват в база и за колко дни? Някой ползвал ли е за мазане под око? Козметиката която използвам е на Eucerin- emoliant, а при остри фази Eucerin AtopiControl.
За областта около окото използвам и SVR  Topialyse, специално за очи.
Ще се радвам ако и д-р Бърди се включи по темата, за да мога да реша трайно проблема с окото!

Здравейте момичета!
Сега да споделя как се разрешава нашия проблем за сега.
Лутайки се в аптеката за пореден път се запознах с фармацевт, чието внуче е със същия проблем.
Тя ми препоръча BIODERMA Atoderm Intensive. Няколко дни мазах под окото с Фусидин Н и като се успокои започнах с този заздравяваш емолиент за атопична кожа на BIODERMA. Не смея да се похваля даже...Толкова съм доволна! Вече месец поддържам с това както под окото така и на гънките на ръцете и кожата много добре се изхрани. Под окото поддържам и със  SVR  Topialyse.
Това е от мен, дано съм била полезна на някой от Вас!
Хубав ден!
*
Здравейте, дойде лятото, разголихме ръце и крака. Хубаво, но още с първото падане, дъщеря ми си ожули коляното и лактите. Едва успях да пръсна спирт за дезинфекция от писъци. Сега постоянно си гледа раничката. Бихте ли препоръчали нещо за:

- ожулени колене/ рани нещо ефикасно за мазване ( пръскане ) да обезболява и за дезинфекция?
 
- и за след дезинфекция, нещо ефикасно за мазане, което да засилва процеса на възстановяване?

- за ухапване от насекоми?

Благодаря и хубав ден!



*
оксикорт  :)
*
За охлузвания, крем с арника - немски, продава се в повечето аптеки. Майките тук във форума ме научиха, че прави чудеса, и съм много доволна от него.

За пресни рани - редовна дезинфекция със спирт или кислородна вода, после вазелин върху раничката, за да стои влажна и да не става кора. Кората гарантира белег.

Против ухапвания от насекоми - спрей против комари на билкова основа. Не мога да препоръчам конкретен продукт. Аз избягвам химикалите и търся еко продукти с масла/извлек от лавандула, босилек, мушкато и подобни - силната миризма държи гадинките настрана.
*
Аз пръскам от това със спирт на детето само в краен случай бих дезинфекцирала.
За предпазване от комари- спрей на Чико.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
О, за комари  в момента направо не ми се говори  -в града ни е пълно , и през деня  ги има.След дъждовете , топлото време и комбинацията с река  - направо е кошмар. Няма как малкия  по цял ден да е напръскан с репелент  . Вечер чеше пъпките , колкото и да мажа , полза няма. Всички дечица около нас са така за съжаление.

За крема с аринка - аз го ползвам за какво ли не и считам ,че е много  приемлив.

 lolly, за кисело мляко - моите предпочитания са към Ел Би Булгарикум -наследник  на едновремешните  стандарти -правят мляко и по БДС  , но дали ще го има в Слънчев бряг не знам . Също така " Елена"  е с мнения, че е качествен продукт.


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Моля за коментар и предложение за лечение на това на крачето ни. Мазали сме го известно време с адвантан, но не помогна. Педиатърката ще ни праща на кожен, но бих искала и вашата помощ. Благодаря.


Пъпките от комари мажем с фенистил гел.Успокоява и детето не ги чеше и не ги разранява. Лавандуловия спирт също върши работа след ухапване.
*
Нинче освен финистила можеш да мажеш с микстура алба.При нас действа. И Макси е на решето, но поне не се чеше.
Моля за коментар и предложение за лечение на това на крачето ни. Мазали сме го известно време с адвантан, но не помогна. Педиатърката ще ни праща на кожен, но бих искала и вашата помощ. Благодаря.
По-добре си идете на лекар, да не стане така, че да рискувате да пробвате нещо и да стане по-зле.
Малко на екзема прилича на снимките и като че ли на моя дребния му бяха излезли подобни червени петна , но около устата -вероятно от слюнките- оправихме го с фенистил -капки и гел. На кръстниците ни на бебешока , пък му излязоха лишеи- пак приличат на вашите и му взеха цяла серия продукти с алое от шампоана до продуктите за мазане на тази марка и много добре му се изчисти лицето, но все пак си изчакайте мнението на дерматолога,според мен
http://www.pakcosmetics.com/brand/forever-living/forever-living/forever-living-aloe-propolis-creme.html
Здравейте, дойде лятото, разголихме ръце и крака. Хубаво, но още с първото падане, дъщеря ми си ожули коляното и лактите. Едва успях да пръсна спирт за дезинфекция от писъци. Сега постоянно си гледа раничката. Бихте ли препоръчали нещо за:

- ожулени колене/ рани нещо ефикасно за мазване ( пръскане ) да обезболява и за дезинфекция?
 
- и за след дезинфекция, нещо ефикасно за мазане, което да засилва процеса на възстановяване?

- за ухапване от насекоми?

Благодаря и хубав ден!

Здравейте,
Аз при рани промивам с мицеларна вода, или просто намокрям кърпа с вода и почиствам, но не и спирт! За разни използвам едно руско мазилце има го в аптеките "Спасател"-маз. Това мазилце мирише малко гадно, но помага за всичко изгаряния, ухапвания, синини. Против комари използвам на Biotrade Repelex spray, може да се пръска и върху дрехи. Също продуктите на Autan.

По-добре си идете на лекар, да не стане така, че да рискувате да пробвате нещо и да стане по-зле.
Малко на екзема прилича на снимките и като че ли на моя дребния му бяха излезли подобни червени петна , но около устата -вероятно от слюнките- оправихме го с фенистил -капки и гел.
[/quote]

Горещо препоръчвам за пъпки около устата от слюнката кремчето на BIODERMA ABSDerm peri oral. Може да се използва и при по- големи деца.
О, много благодаря, точно ги излекувахме тези неща, когато случайно попаднах на тази Биодерма за лице в аптеката и аптекарката много го похвали, било точно за зачервявания ,породени,от лиги,но не бях чувала отзиви за него, сега със сигурност ще го взема, щом казвате ,че действа. А Фенистила го ползвахме по лекарско предписание.... то и без друго редовно ни се налага да правим лечения с него, с моя белия заек- постоянно пъпки и зачервявания, алергии... бактън.., но да "чукна на дърво" от както пекна слънцето сме много добре, вече месец стана
О, много благодаря, точно ги излекувахме тези неща, когато случайно попаднах на тази Биодерма за лице в аптеката и аптекарката много го похвали, било точно за зачервявания ,породени,от лиги,но не бях чувала отзиви за него, сега със сигурност ще го взема, щом казвате ,че действа. А Фенистила го ползвахме по лекарско предписание.... то и без друго редовно ни се налага да правим лечения с него, с моя белия заек- постоянно пъпки и зачервявания, алергии... бактън.., но да "чукна на дърво" от както пекна слънцето сме много добре, вече месец стана

Крема на Биодерма го ползвам и сега, а вече сме на 3,5г. много е добро има и за обриви под памперса, то се казва ABSDerm Change intensif. Ние не носим памперс но бузките на дупето все се обриват, явно от топлото и от контакта с бельото. И аз го ползвам понякога ;-) Вместо Фенистил може да използвате и "Дермодрин"-крем. Казвам, защото по лицето малката ми дъщеря не може да понася гелообразна консистенция и затова ползвам този крем, пак е против алергии и при уртикария и други. И трите ми деца са с различни алергии изразяващи се по различен начин, Но слава богу се израстват :)
Здравейте,
имам съмнения, че синът ми е лепнал някоя бактерия от басейните преди няколко дни. Подмокря си гащите по няколко пъти на ден, не успява да се стиска, непрекъснато се пипа, може би нещо го дразни. Днес ми звъняха от ДГ, че четири  пъти се е напишал в гащите, да нося дрехи...
Утре имам час при педиатърката. Четох досега във форума, май е с уроинфекция...ще занеса стерилна урина, нещо друго трябва ли да поискам? Детето не е вдигало Т, здраво, жизнено, не е боледувало от м.май 2013г., дори сопол не е имало, и сега изведнъж това! Възможно ли е да е на психическа основа, защото съвпада с уплахата му от съседското куче?
Моля Ви, дайте и вашите предположения, какви изследвания и прегледи да поискам?
Благодаря.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Моля за коментар и предложение за лечение на това на крачето ни. Мазали сме го известно време с адвантан, но не помогна. Педиатърката ще ни праща на кожен, но бих искала и вашата помощ. Благодаря.
Изписаха ни Дипрогента сутрин и вечер,  Синхробаза през деня. Струва ми се, че има подобрение, утре сме на контролен.


Здравейте момичета. Синът ми които е на 2год. от няколко дена е с някакъв вирус, които започна с кашлица и секрет от нослето стичащ се в гърлото. Температура имаше за ден и половина до 38 гр. Към третият ден получи и обрив, които се разпространи по цялото тяло, не го сърби. Педиятурут каза, че е от вирусът, които върлува в момента. За сега не давам нищо, но продължава да си кашля и дави от секрета в носът, обривут стои. Та въпросът ми е, дали някоя от вас се е сблъсквала с подобно чудо? Благодаря ви. P Извинете ме за правописа, ползвам и преводача.   :oops: