0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #100 -: Октомври 15, 2014, 13:12:29 pm »
След 1 месец на градина детето стигна почти до пневмония и освен всички останали лекарства  предписаха инхалации с вентолин и пулмикорт. Успях да се снабдя бързо с инхалатор (личната лекарка ни даде като начало), но имам желание да купя, че не знам какви изненади предстоят и искам да съм подготвена. Разгледах какво се предлага в онлайн магазините и близките аптеки и цените са най-разнообразни в интервала 80-250 лв. Не ми се иска да влагам голяма сума, но все пак мога да инвестирам, ако наистина си заслужава, но честно казано не знам по какви критерии да търся - всички инхалират все пак. Може би: да е по-безшумен, че този който ползваме сега (ПИК) си е шумничък; да разпрашава добре и частичките да са малки. Някъде четох, че е добре парата да не е топла, не знам дали това е така. Питането ми е какви инхалатори сте ползвали и съответно препоръка.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #101 -: Октомври 15, 2014, 13:37:27 pm »
Dodich, на София инхалатора е PIC с форма на заек. Доволна съм.
Момичета от форума ползват Омрон и са доволни. Не знам колко са шумни, предполагам, че някой ще се включи да ти каже  :D

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #102 -: Октомври 15, 2014, 13:42:11 pm »
Нашият е показания от Ники. Купуван за същите пари преди 5 години по препоръки на съфорумки. Дали е шумен не мога да преценя, нямам база за сравнение. Но определено има шум. Не е тих.
« Последна редакция: Октомври 15, 2014, 13:45:33 pm от sia »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #103 -: Октомври 15, 2014, 14:49:52 pm »
Благодаря момичета.  :wink: Сега временно ползвам точно зайчето на PIC. Детето му се радва, дори сам си държи маската, но без да имам поглед върху други уреди този ми се вижда шумен. 
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #104 -: Октомври 15, 2014, 15:07:58 pm »
 Ние сме с този модел
http://bg-apteka.com/index.php?m=320&lang=1&apteka=38647&kat_=&bg_apteka=2729&apteka_id=3625, друг не съм ползвала и нямам база за сравнение, но не мисля че е шумен. Когато правим инхалации само с физиологичен разтвор,а това е доста често откакто е тръгнала на градина, малката сама си държи маската и иска сама да си го пуска , така че явно не е неприятен за деца. С него сме ползвали и вентолин и проспан, като разпрашаването е на много дребни капки или по-точно прилича на пара, т.е. са доста фини.
« Последна редакция: Октомври 15, 2014, 15:11:46 pm от elis »
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #105 -: Октомври 15, 2014, 19:03:09 pm »
Моя е на омрон ползвала съм различни шума е еднакъв но като качество омрон са едни от най-добрите така ми е казала педиатърката като цена те са средни 120-160лв.струват си всеки лев когато вместо да те оставят в болница се лекувате вкъщи с малчо,а при нас това е често.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #106 -: Октомври 15, 2014, 23:19:12 pm »
Този, който Елис е показала е най-безшумен 46дб, този заек е 68дб.
Додич, предполагам и втора употреба може да се потърси ако искаш да е от по-скъпите или ако са по-хубави, а не ти се дават пари, че не знаеш колко ще се ползва.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #107 -: Октомври 16, 2014, 00:50:41 am »
Благодаря още веднъж за съветите. Спрях се на детския модел, препоръчан от Елис. Характеристиките са почти същите както на стандартните компресионни инхалатори Омрон на сходна цена, но пък са по-безшумни. Утре поръчвам.

Като се рових прочетох коментар (за съжаление не запазих страницата и сега не мога да я намеря, за да я сложа тук), че ултразвуковите инхалатори не са подходящи за някои видове препарати, вкл. и пулмикорт, който е предписван при астматични проблеми. Споменавам го, ако някой реши да се насочи към подобен уред преди това да проучи щателно въпроса. Иначе този тип инхалатори са почти безшумни и стойката на ползвателя не е от значение.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #108 -: Октомври 16, 2014, 06:36:29 am »
Нaшият инхaлaтор е филипс фемили.
Тaкъв беше и единия, който ползвaхме в болницaтa
когaто Мaрти беше с пневмония. До сегa сме го ползвaли
сaмо с физиологичен рaзтвор и дaно не се нaлaгa
зa тежкa aртилерия.
Не могa дa кaжa дaли е шумен, зaщото бaзaтa ми зa срaвнение
сa 50 годишни руски огргомни мaшини, които се чувaхa и нa
тгретия етaж в детско отделение.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #109 -: Октомври 16, 2014, 08:39:36 am »
Момичета, мога ли да ви попитам в какви случаи се ползва инхалатор?
Използва ли се например профилактично при настинка, грип и др.п.?
Аз също съм се заканила да купя, но мислех да вземам синия на Омрон, той бил с маски и за деца и за възрастни. Поне като давам много пари да може и ние да го ползваме.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #110 -: Октомври 16, 2014, 08:40:21 am »
Мили момичета, д-р Бърди пише ли още от време на време. Откриха ни странна бактерия в червата и исках да се консултирам с него, защото е нещо необичайно....Става въпрос за Клостридиум Дифициле, ако някои е имал подобен проблем моля за помощ....
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #111 -: Октомври 16, 2014, 08:47:05 am »
Момичета, мога ли да ви попитам в какви случаи се ползва инхалатор?
Използва ли се например профилактично при настинка, грип и др.п.?
Смайли, ползвам го при задна хрема, помага да се отпуши нослето и да изтекат секретите. В комбинация с аспиратор за прахосмукачка след инхалация е идеално решение. Също така ползвам за суха кашлица. Слагам физиологичен разтвор. Правила е няколко пъти ларингити и съм добавяла вентолин по предписание на лекар.
При първата хрема на София, беше бебенце още една лекарка ми каза - Планирайте инхалатор като покупка. Не я послушах и се наложи да го купувам спешно един ден.
Има един лаф, че си е избил парите, за съжаление  :?

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #112 -: Октомври 16, 2014, 08:54:57 am »
Мерси Ники!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #113 -: Октомври 16, 2014, 09:17:47 am »
Моят отговор изцяло се припокрива с този на Ники. Особено при суха кашлица след една, две инхалации секрета тръгва и няма нужда от сиропите за втечняване( а за аспиратора за прахосмукачка, думи нямам, много ефективен и полезен, поне при нас, защото малката почти никога не е с течни сополи и започва едно давене и хъркане).
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #114 -: Октомври 16, 2014, 09:33:42 am »
Мерси, Elis!
Много ме е яд, че изпуснах промоция в Амазон. Излизаше към 90 лв.  :x

Нашето бебе се стресира много от всичко, което му правим на носа. Голямо е мъчение. Пробвахме какво ли не. Чакаме да почнат рекламите по телевизията, да се загледа и тогава му пръскам в носа. Но на baby vac-a голям плач му удря  :( и толкова се мърда, че не мога да изсмуча качествено.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #115 -: Октомври 16, 2014, 09:35:15 am »
Смайли, и аз стигнах до покупка по трудния начин. Преди сегашната ситуация ако Митко случайно лепне нещо преминаваше с хрема и лека кашлица, които успешно решавахме с капки и сиропчета. Сега с градината нещата загрубяха. Както и Ники е писала доста потенциални проблеми се решават още в ранна фаза (хреми, кашлици) само с инхалация с физиологичен разтвор.

По отношение на самия инхалатор мисля всички предлагат и маски за деца, а въпросния, на който аз съм се спряла има в комплекта и за бебе (предполагам са още по-малки). Така или иначе специално Омрон, вероятно и другите производители, предлагат маските като консуматив и би могла да купиш желания размер отделно (не са и скъпи). Дори мисля не е никак лошо всеки от семейството да използва собствена маска. Та по-важни са характеристиките на разпрашаването и размера на частиците. От проучването ми най-препоръчвани са апаратите на PIC и Омрон.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #116 -: Октомври 16, 2014, 09:59:03 am »
Мили момичета, д-р Бърди пише ли още от време на време. Откриха ни странна бактерия в червата и исках да се консултирам с него, защото е нещо необичайно....Става въпрос за Клостридиум Дифициле, ако някои е имал подобен проблем моля за помощ....
Бърди не пише отдавна. Клостридиум дифициле не е странна бактерия, а сравнително често срещана, особено по болниците. Ако направите лоша инфекция от нея, е много кофти. Прави жестоко разстройство, дават се антибиотици и е противопоказно да се взимат неща за спиране на разтройството. Общо взето това е. Има си специални протоколи за лечението и , така че си слушай лекарите каквото казват.

Момичета, мога ли да ви попитам в какви случаи се ползва инхалатор?
Използва ли се например профилактично при настинка, грип и др.п.?
Аз също съм се заканила да купя, но мислех да вземам синия на Омрон, той бил с маски и за деца и за възрастни. Поне като давам много пари да може и ние да го ползваме.
Можеш да си вземеш само маска отделно. Аз лично съм на мнение, че няма значение кой инхалатор ще си вземеш, ако си вземеш отделно маската. Има отделно се намират всички неща, а и предполагам ако се поръча от чужбина ще е по-евтино. Аз имам 2, единият го купих за точно $23 от амазон и сега ми е тук с мен, за всеки случай. Не върши по-лоша работа.  Не разбирам ненормалните цени на тези апарати в България от къде идват. Това е една духалка, няма значение коя ще е. Потърси си маски по интернет и няма да има нужда да даваш сума пари за машина, само заради маските.  Ето тук например има маски за по 5 лв  https://epharm.bg/магазин/медицинска-техника/инхалатори/аксесоари-1.html и като вземеш възможно най-евтиният компресорен инхалатор за 85 лв ( който впрочем си идва с накрайник за възрастен и просто си купи за 5лв една маска за дете), пак същата работа ще ти свърши. Разпадането на лекарството се контролира не от инхалатора или маската, а от разпрашителя. Това е единствената част в тези уреди, която има значения и променя даването на лекарството. Макар че и тя не е от голямо значение каква е точно, понеже те всичи са сертифицирани за даване на такива лекарства. Не имаме 3 и някои го дават по-бързо, други по-бавно, но разлика в ефекта няма Говорила съм с респираторни специалисти и те ми казаха това.  При всяко положение обаче и разпрашителите се продават отделно, ако ти е зор да го сменяш.

Аз лично никога не съм го ползвала без лекарство, но предполагам, че ако ще го ползваш  само за физиологичен разтвор ( което е вода с малко сол) пък съвсем няма значение с коя разпрашител ще ти я изпари.
« Последна редакция: Октомври 16, 2014, 10:23:19 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #117 -: Октомври 16, 2014, 11:24:47 am »
47 Smiles, вие сте много мънички още, аз започнах да ги ползвам след навършване на 2 години като тръгна на ясла , дотогава не се е налагало. За малки бебета има едни аспиратори за нос, при които родителя върши работата на  "прахосмукача".
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #118 -: Октомври 16, 2014, 12:19:02 pm »
Да споделя последното развитие на инхалаторната сага.  :wink: Направих поръчка за детския Омрон и преди малко с мен се свърза представител да потвърдя. Жената съвсем коректно ми обърна внимание, че детския инхалатор не е достатъчно мощен, за да разпрашава добре и не бил много надежден. За непрофесионалното ми око ми изглеждаха много сходни моделите според характеристиките, но явно си има особености. Та ще взема модел C28. Цените са почти еднакви. Видимата разлика е че стандартния е малко по-шумен и няма меченца и патенца :wink: което не е болка за умиране. В комплекта си има детска маска (ставали за деца над 3 г.), но пък отделно се продават всякакви консумативи.
« Последна редакция: Октомври 16, 2014, 12:25:01 pm от Dodich »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #119 -: Октомври 16, 2014, 12:29:15 pm »
47 Smiles, вие сте много мънички още, аз започнах да ги ползвам след навършване на 2 години като тръгна на ясла , дотогава не се е налагало. За малки бебета има едни аспиратори за нос, при които родителя върши работата на  "прахосмукача".
Това е важна подробност. Значи покупката може да се отложи до намиране на подходяща прИмоция  :lol:
Имаме помпички (такава с уста и такава за прахосмукачка), но е голямо мъчение за бебето и не излиза почти нищо. Явно секретът е назад.