0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #120 -: Октомври 16, 2014, 16:45:40 pm »
момичета, аз нещо не схвашам, защо са ви тия инхалатори, ей така да си имате. нито знаете дали ще ви потрябват, нито пък е някаква закономерност, че задължително ще ви. Моите деца на 8 и 5.6 г. и не се е налагало да ползваме такова чудо.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #121 -: Октомври 16, 2014, 17:01:15 pm »
Много добър въпрос задава Стефи, който аз лично не посмях да задам, че нали все съм в опозиция, викам да не питам :-).  Аз за Андреа никога не съм ползвала инхалатор, а за Ивана само когато е имала бронхоспазми и е имала нужда от лекарство. Но повечето деца не правят бронхоспазми, от какъв зор да се купува превантивно.

Додич, ти ме зстреля. Значи те продават инхалатор, който не работи по основната си функция, а именно да направи лекарството годно за инхалация :-).  Какво тогава би следвало да прави този инхалатор?


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #122 -: Октомври 16, 2014, 17:27:50 pm »
момичета, аз нещо не схвашам, защо са ви тия инхалатори, ей така да си имате. нито знаете дали ще ви потрябват, нито пък е някаква закономерност, че задължително ще ви. Моите деца на 8 и 5.6 г. и не се е налагало да ползваме такова чудо.

На мен лично по неволя ми се налага да го ползвам. Иначе 2 г. преди това не се и замислях, че ще ми се наложи да се снабдявам с такова чудо и съответно не съм си го купила до сега. Фактът, че за 1 м. детето прогресира с респираторните проблеми (с кратки почивки), въпреки усилия, които полагам, прецених, че такъв уред никак не ни е излишен.

Боби, уредът очевидно инхалира, така че си изпълнява точно тази функция (друг е въпросът колко качествено). Жената ми обясни, "че уредът не бил много надежден" и този, който ми предложи (другата ми опция при първоначалния избор) разпрашавал по-добре. Цените са почти еднакви.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #123 -: Октомври 16, 2014, 17:52:09 pm »
момичета, аз нещо не схвашам, защо са ви тия инхалатори, ей така да си имате. нито знаете дали ще ви потрябват, нито пък е някаква закономерност, че задължително ще ви. Моите деца на 8 и 5.6 г. и не се е налагало да ползваме такова чудо.
Доколкото разбрах, може да се ползва профилактично, за да не се стига до усложнения (при наличие на хрема и кашлица). Ако се лъжа моля да ме поправите.

PS. Намерих различни статии по въпроса. Ето една от тях.
http://technika.bg/forum/viewtopic.php?t=72&p=89
Четох, че в Италия например инхалаторът се използва доста често, за да се избегне използването на антибиотик. В България не е популярно.
Същевременно обаче "Инхалаторът е противопоказен при трахеити, ангини и фарингит, както и други възпалявания на гърлото. Знаем, че при отделянето на топла пара- възпалените тъкани, още повече отичат, а това е доста опасно при малки деца. При едно затваряне на горните дихателни пътища, детето може да се задуши, но тук говоря за остри възпаления на гърлото".
Затова трябва да се използва по препоръка/с позволението на педиатър.
« Последна редакция: Октомври 16, 2014, 18:23:19 pm от 47 Smiles »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #124 -: Октомври 16, 2014, 18:33:19 pm »
И аз нямам и не съм ползвала досега. Дано не ми се налага!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #125 -: Октомври 16, 2014, 20:45:52 pm »
И аз го ползвах само при нужда, а не при всяка хрема и кашлица. Главно за инхалиране на вентолин и пулмикорт.
Вече година не сме го ползвали, пу пу.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #126 -: Октомври 16, 2014, 21:59:14 pm »
айде сега, профилактика. пак казвам, и моите деца са имали хрема и кашлица, не съм ползвала и не са имали никакви усложнение, всичко минава в рамките на 2-3 дни.
момичета, не се вкарвайте във филми, много моля. ако се чудите къде да изхарчите 100 лв., ще ви дам идеи - качвате се в събота на колата и отивате в Кюстендил, например, може и на Витоша, може в Дупница, има страхотен парк, Цари Мали град също е доста близо... та така. Повярвайте ми има много по-добър начин децата ви да не усложняват всяка хрема от използването на инхалатора, а именно каляването, което повтарям като някаква сектантка вече толкова години. И разбира се, нямам предвид каляване като братята руснаци да ги поливате с кофи ледена вода на -10 градуса :lol:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #127 -: Октомври 16, 2014, 22:09:33 pm »
Стефи, а давала ли си антибиотици през тези години?
Аз съм "за" каляването. Но те нещата не се изключват.
На мен майка ми не ми е давала антибиотици и досега не пия (и аз се повтарям вече) и много искам и на детето да не се налага да давам.
Тези 100 лв с удоволствие ще ги дам, ако спестя поне едно даване на антибиотици.
Инхалаторите ми ги препоръчват от много места и затова се включих в обсъждането. Искам да разбера повече за това кога се ползват и какво могат да предотвратят.
Дани в момента е вече 10 дни с хрема. Нито се подобрява, нито се влошава (слава богу). Други болни симптоми няма.
Аз когато боледувам винаги си влача кашлица по 2 седмици след като са ми спряли другите оплаквания. Инхалаторът в тези случаи помага ли?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #128 -: Октомври 16, 2014, 22:28:24 pm »
Деси е пила два пъти, веднъж на 1.4г. за уж възпалено ухо, втория път беше на 2.2г. заради протеус в урината. От тогава не е пила, просто не се е налагало, не че не бих дала ако се наложи.
Елена е пила веднъж на 3г. заради ангина за която инхалатора няма да помогне за съжаление :wink:

А това дали ти си пила и аз, не е критерий за съжаление. Аз пих за първи път на 21 г., но преди 4г. направих такъв як синузит, че 20 дни пих 3 вида АБ. :(
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #129 -: Октомври 16, 2014, 22:36:50 pm »
А това дали ти си пила и аз, не е критерий за съжаление.
Така е за съжаление.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #130 -: Октомври 16, 2014, 23:22:10 pm »

Четох, че в Италия например инхалаторът се използва доста често, за да се избегне използването на антибиотик. В България не е популярно.

Антибиотиците действат при бактериални инфекции. Какво може да помиогне инхалирането ако има бактерии???

Нещо не ми изглежда логично.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #131 -: Октомври 16, 2014, 23:40:01 pm »
Нашия го взехме по препоръка на педиатър, самоинициатива проявих за аспиратора за нос. Естествено че при възпалено гърло инхалации не се правят, но си мисля че никоя от нас без консултация не си лекува детето, най малкото че от градината звънят веднага ако видят сополи, да не говори м за кашлица и после искат бележка от педиатъра. За модела, нас този ни препоръчаха, но може би защото беше на 2 години и така са преценили, а и в този момент нямахме време да му мислим много.
Аз имам друг въпрос, водили ли сте децата на профилактичен преглед при офталмолог, и на каква възраст?Чух, че трябвало възможно по-рано и ако да, да ми препоръчате някой специалист в София( че при мен от лекарска грешка и то на 6 години, сега съм с -4.75 диоптър).Педиатъра ни каза, че не вижда причина да се прави и затова ще е на свободен прием.
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 00:06:20 am от elis »
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #132 -: Октомври 17, 2014, 00:16:00 am »
elis, аз ходих по препоръка на майки от форума при д-р Лолова в частния й кабинет.

www.lolov.com
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #133 -: Октомври 17, 2014, 01:03:13 am »

Четох, че в Италия например инхалаторът се използва доста често, за да се избегне използването на антибиотик. В България не е популярно.

Антибиотиците действат при бактериални инфекции. Какво може да помогне инхалирането ако има бактерии???

Нещо не ми изглежда логично.


И мен ме сърби отдавна да задам този въпрос, та мерси Албена:lol: Инхалаторите като изобретение - не са измислени и предназначени за "профилактиране" на к'во да е със солена водица. Инхалаторът се използва "по устав", за да се резорбират определени лекарствени средства, при определени болестни състояния. "Профилактичното инхалиране" е същото като разни други модички в последните години, които имат своята сериозна търговска страна. И това е видимо без лупа и много четене и мислене, стига да искаш да го видиш.

Почти нямам вече позната с малко дете, която да не се е сдобила с инхалатор и да ми обяснява какви чудеса постига със същия и...честотата на боледуване и честотата на прием на АБ при децата на тези мои познати е същата като при Дани. И к'во точно профилактират и предотвратяват с него - не ми е ясно?!.  Същата история като "хомеопатията". Коластри, водорасли, сребърни води (които струват маса пари) и накрая - пак дадат АБ. ГолЕм келепир - дума да няма. Нещо ако ще минава от инхалиране със солена вода - ще мине и БЕЗ инхалиране със солена вода. Това, че се е случило някакво смъркане, което ако не ползвате инхалатор ще мине пак, ама вие сте го ползвали - не значи, че е от инхалатора ;)

Аз разбирам при астма, бронхоспазми, когато има предписан инхалаторен медикамент да се ползва инхалатор - ок. Не разбирам и тая адска мъка и драма да се даде АБ, когато е належащо да се даде такъв. Какво толкова ще стане? Освен да вземеш да оздравееш...ужасТ  :lol: Не само, че не бих дала пари за инхалатор - нещо повече - разполагам с такъв, скъп, предназначен за болнично ползване. Наследство ми е от племенницата, има м'найсе маски, 5 чешита разпрашителя и няк'ви други джаджи, това всичко седи в луксозно кожено куфарче. СЕДИ подчертавам, ама не щото аз видите ли съм толкова безкрайно проста и неграмотна, че не знам как като взема да инхалирам Дани при вяко "смрък" и - край на болестите и проблемите. Това с инхалаторите е плацебо, за майки. Нямам нищо против да си го купите, да си инхалирате децата "профилактично", но моля - поне се запознайте с противопоказанията първо, защото при определени състояния - можете наистина да навредите, или да влошите състоянието.

П.П. Сигурна съм, че всички пишещи тук биха написали, че не ползват инхалатор, или медикаменти без консултация с лекар и знам, че в 95% от случаите - това изобщо не отговаря на истината. Хеле за инхалатора. Ха видят сопол - ха са включили инхалатора. ;) И го казвам, не за да създавам интрига и конфликт, а да обърна вниманието на майките с много малки деца, за които детето е първо, че "не всичко което се хвърчи се яде" и не всичко прочетено някъде е чиста монета. Ей така, да си го имат предвид. Когато децата им станат на по 2-3 години - ще ме разберат идеално за к'во им говоря точно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #134 -: Октомври 17, 2014, 01:17:11 am »
Струва ми се излишно да се мъчат децата с инхалатор "профилактично". Нито апаратът, нито инхалирането са разбираеми и естествени за малчуганите. Като знам, че на моето дете едни капки солен разтвор не мога да сложа в носа, без да ореве света или половин час кандърми, не бих се захванала да го мъча с такъв уред само за всеки случай.

Неприятните емоции не са маловажни. Ей го на моето хлапе още помни от контролния преглед на 2 години, че лекарката му преслушала гърдите със слушалка на голо и опипала пениса му (тестисите) и ми описва преживяното едва ли не като посегателство над личността му.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #135 -: Октомври 17, 2014, 01:26:06 am »
Явно съм от изостаналите и немодерни майки, защото не съм и помисляла да купувам инхалатор  :lol:
Цигу, дозичките солен разтвор ги давам сам да си ги слага и всички сме спокойни, дори почти всеки ден си ги търси  :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #136 -: Октомври 17, 2014, 02:19:48 am »

Четох, че в Италия например инхалаторът се използва доста често, за да се избегне използването на антибиотик. В България не е популярно.

Антибиотиците действат при бактериални инфекции. Какво може да помиогне инхалирането ако има бактерии???

Нещо не ми изглежда логично.
Идеята им ( не е моя) е да не се позволи средата която помага за развитието на бактериалните инфекции ( а именно сополите) да стои дълго, че да се развие инфекция нуждаеща се от антибиотици. Аз честно казано обаче не виждам как инхалирането ще спре сополите. Може да помогне за отпушване не носа, но освен ако някой няма намерение по цели дни да инхалира, то не виждам с какво помага на хремата, която  си тече постоянно. 

Аз съм сългасна с Цигу за  неприятните емоции. Ако не беше че Ивана правеше бронхоспазми, нямаше и да помисля да я карам да инахлира. Първите пъти беше такъв рев, направо ревях с нея докато и държах насила маската. Ама нямаше как, не можеше да диша и нямах избор. Иначе никога не бих и го причинила.
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 02:23:00 am от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #137 -: Октомври 17, 2014, 07:39:54 am »
моето дете на 2.5 години направи жесток ларингит с епиглотит - с болнично лечение и опасност от прилагане на трахеотомия.
тогава УНГ лекарката ми каза - купете инхалатор и при първи признаци на хрема или кашлица, започвайте превантивно инхалации с физиологичен разтвор, за да не стигате пак до тук. аз затова купих и съм го използвала през годините доста пъти. за последно преди година и половина, за даване на медикамент.

спестете си дискусиите, уредът не струва прекалено много, който иска и може да си го позволи - защо да не го направи. друго си е да тръгнеш спешно по нощите да търсиш, като ти се наложи - на няколко пъти са ми звъняли да ми го искат спешно назаем...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #138 -: Октомври 17, 2014, 07:59:09 am »
Елис, не е рано за преглед. В Германия всяка година ги пращат децата. А на вашата педиатърка й се свидят направленията.  :x

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #139 -: Октомври 17, 2014, 08:00:18 am »

Аз имам друг въпрос, водили ли сте децата на профилактичен преглед при офталмолог, и на каква възраст?Чух, че трябвало възможно по-рано и ако да, да ми препоръчате някой специалист в София( че при мен от лекарска грешка и то на 6 години, сега съм с -4.75 диоптър).Педиатъра ни каза, че не вижда причина да се прави и затова ще е на свободен прием.

На всяко дете се полага направление за очен преглед на 1 година (преди време е било на три). Не е нужно да се появи проблем, за да дадат направление за специалист.
Особено пък ако и родител е с диоптри, задължителен е прегледът.

Ние също вече 3 години сме пациенти на д-р Лолова по препоръка от форума.