0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #60 -: Август 06, 2014, 11:22:26 am »
м-и, не е нужно да е на гладно. Въобще това с тестовете наред да си искат на гладно си е някаква наша българска история. Много малко са кръвните тестове, които е нужно да са на гладно - захар и хоелстерол само, а и (не съм убедена ) бели кръвни клетки ( тях тук не ги правят на гладно). В момента не се сещам друг кръвен тест, който да е необходимо да е на гладно, но може да забравям някой.
Сега ептеМ да оспамя темата, а за ТСХ дали дава разлика на гладно или не? Моя лекар последно все след храна ми ги пуска де.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #61 -: Август 06, 2014, 11:42:48 am »
не би трябвало да дава :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #62 -: Август 06, 2014, 12:33:25 pm »
За хормоните няма изискване изследването да е на гладно, но специално за тиреоидните има изискване за кофеина. В указанията на повечето лаборатории  пише да е преди обяд, без прием на кафе и други кофеин съдържащи вещества и без прием на медикаменти преди вземането на кръв.
« Последна редакция: Август 06, 2014, 12:46:26 pm от marsi »

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #63 -: Август 06, 2014, 14:32:18 pm »
Моля за съвет, днес бяхме на консултация и педиатърката ни, отлепи чурката на моя Калоян..Той малко помрънка , но дори не заплака..., но забелязвам че , когато му се допикае почва да се дърпа и да плаче и не се изпишва хубаво , а само пиква и явно като му защипе се секва. Още днес питах докторката дали да полагам по-специални грижи сега , тя каза не , както обикновено  при баня да я заголвам и с хладка вода, но не ме предупреди ,че може да изпитва дискомфорт при уриниране. Та въпросът ми е дали е удачно да го мия няколко дни с лайка или тетра , за да му заздравее по-бързо и да не го боли ...притеснявам се да не започне да се стиска от страх,че  ще го боли като пиша. Как мога да му помогна според вас ?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #64 -: Август 06, 2014, 16:23:01 pm »
Според мен го мий с лайка или тетра, то си е като отворена рана според мен, аз такива манипулации не бих разрешила. Често точно сега започват инфекциите, защото ти отлепяш, то пак залепя. Мое мнение естествено.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #65 -: Август 07, 2014, 07:19:15 am »
Моля за съвет, днес бяхме на консултация и педиатърката ни, отлепи чурката на моя Калоян..Той малко помрънка , но дори не заплака..., но забелязвам че , когато му се допикае почва да се дърпа и да плаче и не се изпишва хубаво , а само пиква и явно като му защипе се секва. Още днес питах докторката дали да полагам по-специални грижи сега , тя каза не , както обикновено  при баня да я заголвам и с хладка вода, но не ме предупреди ,че може да изпитва дискомфорт при уриниране. Та въпросът ми е дали е удачно да го мия няколко дни с лайка или тетра , за да му заздравее по-бързо и да не го боли ...притеснявам се да не започне да се стиска от страх,че  ще го боли като пиша. Как мога да му помогна според вас ?

Можеш да мажеш обилно с дефламол, ще отшуми за 2-3 дни. При нас стана съвсем случайно това забелване. Докато го миех по време на къпането, той се извъртя някакси рязко и пишето ми се изплези, явно е било тръгнало. Мазах го само с дефламол и дискомфорта отшумя много бързо. Повече не се е залепвало.
« Последна редакция: Август 07, 2014, 07:24:27 am от mgstra »


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #66 -: Август 07, 2014, 09:45:57 am »
Благодаря много, ще пробвам с дефламол
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #67 -: Август 08, 2014, 12:16:33 pm »
Защо изобщо е пипала? При Дани никога не съм "забелвала", "отлепяла", имаше периоди когато се отваря докрай, после пак само донякъде, после пак докрай. В момента си се отваря безпроблемно. Това е орган, който нараства несъразмерно с "обвивиката" си и има такива етапи, в които не се смъква докрай кожата и те не са неестествени, или проблем някакъв, щом детето си уринира нормално и няма някаква инфекция. С подобни силови намеси на тази възраст - предизвиквате микросраствания, които на по-късен етап - обикновено налагат хирургична намеса.
Добронамерено съветвам и теб и останалите мъжки майки, да не правите и да не допускате някой да прави умишлено подобни неща на децата ви. Така не помагате, но шансът да навредите е висок.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #68 -: Септември 02, 2014, 14:48:30 pm »
Някой може ли да ми препоръча сироп за подсилване на апетита? Явор вече трета седмица отказва да яде готвена храна, практически е намалил храненето си на една трета. Хапва само кус-кус, попара, плодови пюрета, отвреме навреме каша, пие АМ в малки количества, яде по малко сухари и кисело мляко. Практически никакви зеленчуци, никакво месо. Вече започва сериозно да ни притеснява, а ни предстои и тръгване на ясла.
<br />[link=http:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #69 -: Септември 02, 2014, 15:17:54 pm »
Сироп за апетит не мога да препоръчам, защото при нас нищо не подейства  :)
Вече почти на 7 продължава да яде като врабче. Само тортите не й се опират, там и по три парчета ако я оставя ще изяде.
Но както го описваш ми изглежда като да избиват нови зъби.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #70 -: Септември 02, 2014, 16:15:25 pm »
Sia, благодаря ти. Имам съмнение, че му никнат кътници, но не ми дава да проверя щателно. Озадачаващото е, че като цяло не реве, както досега, когато са му изниквали зъби. при нас обикновено излизаха по 2-3 наведнъж и поне ден, два си беше доста мъчително.
<br />[link=http:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #71 -: Септември 05, 2014, 19:51:57 pm »
Мешко, при нас помага едно витаминно сиропче: Wellkid baby. Пробвай, не съдържа цялата менделеева таблица, а предимно витамини от Б групата.

Ние още борим безрезултатоно алопецията. Никой ли не се е сблъсквал с това чудо?  :(
  09.11.2007
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #72 -: Септември 05, 2014, 22:45:46 pm »
Жабче, за пръв път чувам за такова нещо при дете.
Аз съм доволна от една кожна лекарка в Токуда. Д-р Денчева се казва. Мисля, че е завеждаща на отделението по кожни болести. Разбира се, не съм сигурна дали ще може да ви помогне, но за дъщеря ми препоръча за един обрив неизвазивни мазила, а не се хвърли веднага на кортизоновите кремове. И ми допадна с това. Много внимателна.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #73 -: Септември 06, 2014, 12:52:21 pm »
Оказа се, че точно при децата е често срещано - от стрес или инфекция най-често.  :( И уж минавало по-бързо, но ние удряме на камък. Не са ни предписвали кортикостероиди, пробвахме с други илачи. Но минаха вече 3 месеца, скоро пак ще ходим на лекар и сигурно няма да ни се разминат силните лекарства. Доколкото разбрах обаче, те ще помогнат да й порасне косичката, но не могат да спрат косопада.  :?
Ние ходим в Александровска, там са добри лекарите. Ако и този път обаче няма резултат, ще сменям...
« Последна редакция: Септември 06, 2014, 12:57:17 pm от Жабче »
  09.11.2007
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #74 -: Септември 06, 2014, 13:32:40 pm »
Момичета, пак искам съвет от вас - моето момиче е вече на 3 години, проходи късно на 1г10м тъй като имаше проблем със ставите/поне така ми бяха казали/и ходехме на масажи. До сега тя се страхува от стълби, качва се но само ако се държи за парапета, а за слизане и дума не може да става, това ме притеснява. Иначе праговете вкъщи не са проблем, но стълбите са. Давайте съвети
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #75 -: Септември 06, 2014, 22:24:19 pm »
Лиони, заведи детето на ортопед ако искаш. Моят син също се държи като са повече стъпала, дали за мен, дали за парапет, надолу слиза с по-голямо внимание. Може да не е проблем или мускулите да не са достатъчно заякнали и да ви кажат упражнения някакви.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #76 -: Септември 07, 2014, 07:06:51 am »
Да не би просто да я е страх от височината?
  09.11.2007
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #77 -: Септември 07, 2014, 08:41:35 am »
Според ортопеда няма никакъв проблем. Аз също мисля че я е страх от високото, но как да се преодолее това?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #78 -: Септември 07, 2014, 08:54:39 am »
С времето, при повторения и ние ставаме по-уверени. Просто поощрявай :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #79 -: Септември 07, 2014, 09:51:43 am »
Измисли някаква игра, която да я разсее като е на стълбите. Да брои стълбите например или да тръгва само с ляво краче напред - с ляво слиза, добавя дясното до него, после пак. Заставаш до нея и слизате заедно, който не сбърка крачето, печели. :-) Или нещо с играчка - показваш как мечо слиза по смело по стълбите и я чака долу.
И награди.  :wink: При нас винаги помагат.
« Последна редакция: Септември 07, 2014, 09:57:54 am от Жабче »
  09.11.2007