0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #200 -: Октомври 24, 2014, 08:49:16 am »
Момичета, много сте крайни в мненията си според мен.
Естествено, че има "шарлатании", но това важи с пълна сила и за традиционната и за алтернативната медицина. Не може да се твърди, че важи само за едната (това според мен).
Не може да нямате близки или познати, на които да е помогнало "друг" вид лечение освен предписаното от ЛЛ или друг специалист в бяла престилка. Около мен е пълно с такива примери. Какви по-дори аргументи от това. Не става въпрос за настинка, а за сериозни болести като псориазис и лечение на кисти например.
Естествено, че вярвам и в нетрадиционната диагностика, след като на мен ми казаха че имам ендометриоза на база на пулсова така (само с допир на ръката - това се случи в Китай), която само се потвърди след това с лапароскопията, която ми направиха в България.
Много оспамвам темата за децата обаче, така че спирам.
Никой не иска да се "караме". Не може ли хората да имат различни мнения, без да се счита, че едната страна задължително разсъждава глупаво и е в пълна заблуда?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #201 -: Октомври 24, 2014, 09:01:16 am »
Смайл, мисля, че най-добре би било за вярващите в хомеопатия примерно да могат да видят когато не действа и да се върнат към традиционната медицина на време и в случая с децата ни да не се стига до крайности. Малки деца и бебета не могат да кажат какво и що, ако е на възрастен, да кажем, че и сам може да прецени помага или напротив. Не може да експериментираме с децата си.
За нетрадиционно лечение ще ти дам пример със себе си  :) Като дете много често са ме болели уши. При първи симптоми мана, взема, майка ми печеше парче праз и ми капеше от сока. Вършеше работа, но може би и затоплени капки или олио щеше да свърши работа и работата е била в самото затопляне, но в праза  :D Не бих пробвала това преди да съм сложила капки де, ами ако вместо да помогна, вземе да направи някоя инфекция?!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #202 -: Октомври 24, 2014, 09:19:29 am »
Смайл, мисля, че най-добре би било за вярващите в хомеопатия примерно да могат да видят когато не действа и да се върнат към традиционната медицина на време и в случая с децата ни да не се стига до крайности. Малки деца и бебета не могат да кажат какво и що, ако е на възрастен, да кажем, че и сам може да прецени помага или напротив. Не може да експериментираме с децата си.
М-и, съгласна съм. Аз това се опитвам да кажа, че не може само изцяло с едното или само изцяло с другото. И двете са крайности според мен и истината е някъде посредата, колкото и банално да звучи. Много трудно е да се прецени.
Тук повечето съвети след като някой сподели какво му е казал лекаря или педиатъра са: или "слушай си лекаря" или "смени си лекаря". Ами хем искаме да се доверим на 100% на лекаря, за да не сгафим недай си боже с детето си, хем в голямата част от случаите, казваме, че не стават за нищо и трябва да проверяваме достоверността на мненията им. За мен лично е много объркващо. А и знам, че при 3 лекаря да заведа детето, тримата ще предпишат различни "илачи". Само вече като е станало късно и състоянието е порядъчно влошено с ясно изразени симптоми, може и да се обединят около мнението си, което вече ще е свързано с влизане в болница. Това си е мое мнение разбира се.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #203 -: Октомври 24, 2014, 09:27:23 am »
смайли, много ме заинтригува с алтернативното лечение на псориазис, би ли споделила, моля.
защото мама има от 30 г. псориазис, пробвала е какво ли не, включително билки и хомеопатия, ефект няма, за съжаление.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #204 -: Октомври 24, 2014, 09:38:19 am »
смайли, много ме заинтригува с алтернативното лечение на псориазис, би ли споделила, моля.
защото мама има от 30 г. псориазис, пробвала е какво ли не, включително билки и хомеопатия, ефект няма, за съжаление.
Стефи и ти знаеш в такъв случай, че псориазисът е нелечим. Баща ми го има повече от 40 години. Излекуване не е постигнато. Облекчение (силно намаляване на раните и сърбежа) постига само с алтернативна медицина и строга диета. Традиционните мазила, които се продават в аптеките постигат много краткотраен ефект и силно влошаване след спирането им.

PS. За конкретните алтернативни лечения, мога да го питам и да ти пиша на ЛС. Беше ходил в кабинет ДАР и там мисля му бяха помогнали най-много.
« Последна редакция: Октомври 24, 2014, 09:48:58 am от 47 Smiles »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #205 -: Октомври 24, 2014, 10:07:05 am »
И двете са крайности според мен ...
Хм, не съм съгласна. Не виждам как е крайност да се лекуваш с лекарства, за които се знае какво правят. Крайност е за всяка дреболия да търсиш лечение с хапче, понеже много неща си минават сами. Но хората в последно време искат непрекъснато 100% от времето да са "на шест" и ако не са ,почват да се тъпчат с хапчета.  Това в голяма част важи и за много от форумните майки. Но да ползваш САМО официално доказани продукти, когато наиситна имаш нужда, не е крайност, а логично действие. Никой не е застрахован от лекарски грешки, но същевременно, това че лекарите ще ти предпишат 3 илача може да означава, че за едно и също нещо има повече от един илач ( като с антибиотиците), че се презастраховат, че симптоматиката е неясна или че някой лекар е некомпетентен. При хопеопатията пак ти препоръчват различни, само дето всички са едно - захар :-).


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #206 -: Октомври 24, 2014, 10:28:08 am »
да, питай, моля. въпреки че майка ми и това е пробвала, но нейния явно е другия вид, тя няма рани и сърбеж, само белите лющещи се петна.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #207 -: Октомври 24, 2014, 11:29:39 am »
Смайл, не смятам, че алтернативната медицина трябва да е пръв избор и най-вече хомеопатията, ако става въпрос за лечение с билки може и да е ок за някой болести.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #208 -: Октомври 24, 2014, 13:34:03 pm »
Но ти пробвай душа, щом пък те влече, то си е твое ПРАВО, което аз не ти оспорвам. ;) Ни на теб, ни на някой друг тук. Счетох за нередно да си премълча по тема, за която имам достатъчно данни от неприятен вид просто.

Ма не ща, бе душа, даже се чудя от къде си направи извода, че това ми е болката. И за да не съм голословна, сега като Жорж Ганчев навремето ще цитирам сама себе си, демек написала съм го това даже (баш с надеждата да не се извърта натам спора, ама нейсе):


За протокола, не съм поддръжник на хранителните добавки и захарта.

Призивът ми беше просто да не се ползват аргументи срещу хомеопатията, които важат с пълна сила и за медицината, а и за малко умереност, иначе нещо се размиват границите между страните по спора.
Хайде и от мен пожелания за здраве, че се моря без нужда явно :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #209 -: Октомври 24, 2014, 17:37:52 pm »
Ама разбира се...не е крайна позиция да се плюе на корем по лекари, официална медицина, фарма-индустрията. Мнееее.  :lol: Крайно е само, ако отбележим, че "ала-бала" е точно "ала-бала", та вземем че се аргументираме ЗАЩО. Е...ма пак няма проблем, понеже захарчетата не вредяли пряко, к'во толкова. Ми по принцип "нищо толкова", освен когато изтървеш една пневмония така здраво от гъкане на захарчета една седмица вместо да си пиеш АБ, че после и в болница да си "на ръба". Па не го пиеш, щото АБ е отрова и разбира се - винаги ти е изписан без реална нужда. ;)

И понеже все пак пишем в педиатричния подфорум - аз не считам, че е ОК да се експериментира с "алтернативна медицина" с малки деца. Това е. Могат да станат наистина големи бели с тях. Много по-големи от прием на "превантивно изписан" стандартен медикамент, ако вместо него се гъкат захарчета и детето реално не се лекува от нещо и това нещо - вземе да даде усложнения и то сериозни. Съотношението полза/вреда/риск не е в полза на алтернативните методи просто.

П.П. Ако не греша - имаме си специална тема "Лек от природата", където на воля може да се припада по вездесъщата алтернативна медицина.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #210 -: Октомври 24, 2014, 23:55:10 pm »
"ала-бала" е точно "ала-бала", та вземем че се аргументираме ЗАЩО. Е...ма пак няма проблем, понеже захарчетата не вредяли пряко, к'во толкова.

Ала-бала за теб и за мен. За Боарон, ала-бала в България има стойност от 5 милиона евро през 2013-та година, с ръст от 18% върху продажбите на ала-бала предната година. Не е зле, никак не е зле.

Източник: финансовият доклад за инвеститорите за 2013-та, страница 18.
http://www.boironfinance.com/content/download/8428/63438/file/BOIRON_DDR%202013_GB.pdf

Интересното е, че страни от северозападна Европа (Германия, Англия, Скандинавия) не присъстват в списъка на доходоносни пазари на Боарон. Страните от бившия социалистически блок обаче всички са налице. Но да сме в списъка е едно, а да сметнем продажбите от тези препарати на глава от населението във всяка от тези страни, е съвсем друго. Тогава България би излязла много напред в списъка.

Или българите са поголовно наивни и жертва на схема за продажби между Боарон и част от лекарското съсловие, или са физиологично различни и подлежат на лечение чрез хомеопатични препарати повече от всички други европейци.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #211 -: Октомври 25, 2014, 00:52:38 am »
Това е такава огромна мафия, че думи нямам. Бойрон са намерили начин как да продадат дроба на един паток за 20 милиона ( печалбите им от оксцилококсуинума, като всички продадени хапове не съдържат общо и един цял черен дроб). Аз не знам друг бизнес, в който подобна печалба е възможна. Да не правиш изследвания, да не подлежиш на съдебни дела и да си купиш един паток, са си го изядеш , да продадеш дроба му и да сложиш в джоба си 20 милиона.  А пък после фармацевтичните компании били еди какви си.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #212 -: Октомври 25, 2014, 01:23:46 am »
цигу, напраУ да не повярваш как сме от най-болните нации в Европа при такава ударна употреба на хомеопатични продукти налЕ.  :lol:
Сумати народ на маса ми развива какви ли не зловещо - конспиративни теории за фарма-мафията - враг номер едно на човечеството все пак. ;) Тя въди вирусите все пак, разболява ни с тях (пръскат ни от самолети с вируси), после ни продават лекарства с които да ни лекуват...от вирусите?! Ми нали за вируси не пием медикаменти по принцип бе? Пък фарма-мафията прави пари от АБ... Тя една конспирация тип пате в кълчища ти казвааам.
Конспиративните, анти-фарма, анти-медицина фенове - разбира се гъчат сериозни количества осцилококцинум, изпръскват литри "сребърна вода" в носа си, изсмукват неописуемо количество бАнбонки, щото ги боляло гърло и не правят и два клика с мишката на компа, да проверят какви кинти прави индустрията, която захранват редовно и с кеф.

Съгласна съм с Боби. Хората свикнаха с някаква абсурдна идея, че вечно трябва "да са на шест", че да боледуваш е някаква изключителна патология и моментално трябва да се намери решение на някакво тяхно неразположение. За часове! И станаха и ужасни като пациенти. Отиваш на лекар хремясал, лекарят ти казва, че няма нужда от медикаменти - за седмица ще си мине. Ауууу, некадърник бил, невнимателен бил, как така да ти нямало нищо, не ти изписал нищо... Многократно съм чувала точно такова плюене по добри специалисти, САМО защото са казали на пациента истината - че това тяхното няма нужда от някакво специфично лечение. Тръгва им кофти имидж сред пациентите, твърдящи, че не са достатъчно обгрижени и пр. И когато на някой му изпишеш за сопола някоя хомеопатийка, че да не се тръшне как не си се погрижил за него, а тоя сопол си минава и сам за 7 дни - пациентът пък вземе, че повярва как хомеопатията лекувала нещо и батакът става тотален...

Иначе, като бизнес - чудничък е наистина. Няма скъпи проучвания с години, че лаборатории, че специалисти, че разходи, че тестове, за да пуснеш само ЕДИН истински препарат в търговската мрежа. Пакетираш захар под разни форми и разреден 200 пъти екстракт от бъз (примерно) - продаваш и си свиркаш. Няма контрол, че отговорност от настъпили вреди, само валят кинти. При това здраво! Няма регулации никакви, защото това са нелекарствени средства... Както ще кажа за трети път май - одма бих си купила акци в такава компания в момента. Балъци явно има в изобилие.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #213 -: Октомври 25, 2014, 07:48:15 am »


П.П. Ако не греша - имаме си специална тема "Лек от природата", където на воля може да се припада по вездесъщата алтернативна медицина.

Тц, там също не може да се "припада" по хомеопатични лекове  :lol:. Лично ще трия!

ЛЛ на детето ми изписва хомеопатични срества. И на моето продължава да изписва, при все, че всеки път заявявам, че не желая да лекуваме по този начин. Интересното е, че от три години насам през есенно-зимния сезон се изписват продукти на различни компании. Първо се наблягаше на Осцилококцинум, следващата зима бяха много "ефикасни" Инфлуцид и Хомеожен, а пък вчера разбрах, че тази зима лека ще е Ангин хил и Назо хил  :wink:
     
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #214 -: Октомври 25, 2014, 08:53:13 am »
Момичета, доколкото знам (не от личен опит, а на мои близки, които ползват хомеопатия), хомеопатите не предписват посочените от вас продукти. Дори мисля, че ги отричат. Основна характеристика на хомеопатичния продукт е, че трябва да е еднокомпонентен. Не може да се смесват съставки (поне не при един прием), а пък камо ли със захар.
Хомеопатите предписват продукти, които се предлагат в хомеопатичните аптеки. В София май е само една. Дано не ви подведа.
Продуктите, за които говорите си се изписват от лекарите в бели престилки.
Аз вече бях писала, че ползвам Шуслерови соли и ми помагат и не мога да кажа на бялото черно. Това ползват за децата си и мамите около мен.

Цигу, тази печалба на Боарон нищо не е. Погледни печалбите на другите търговски представителства и фарма дисттрибутори на нормални лекарства :lol: :lol: :lol: Фармацията е най-печелившият бизнес след петрола и газта вероятно.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #215 -: Октомври 25, 2014, 14:34:33 pm »
Цигу, тази печалба на Боарон нищо не е. Погледни печалбите на другите търговски представителства и фарма дисттрибутори на нормални лекарства :lol: :lol: :lol: Фармацията е най-печелившият бизнес след петрола и газта вероятно.
Aми нормално е да печелиш от това, че влагаш години труд и средства в проучвания и разработване на даден медикамент, който вече пуснат на пазара - наистина работи. Лекува нещо, реално повлиява дадена неприятна симптоматика и поне забавя прогресирането на някакво заболяване/състояние (ако то е нелечимо). ;)
А да пакетираш и да продаваш НИЩО в безумни количества и да къртиш яко мангизи от тази работа, обикновено се нарича измама. Но понеже е доброволен избор на измамените да бъдат измамени - санкции за измамниците няма. То и аз ако реша да продавам пържен вятър в бурканче т.е. празни бурканчета, а някой е убеден, че е наистина пържен вятър и много иска да се храни с него, че е мега полезен - бих имала право да врътна такава търговия.  :lol: И наистина, който го консумира - ще отслабва бързо и видимо, понеже все пак ще седи гладен. От което следва, че пърженият вятър наистина работи и дава чудесен ефект. Ако и да е "пържен".

При няколко бързи кликвания в нет-а, ето какво излиза за метода в Уикипедия. Хомеопатията (от гръцки όμοιος, хомиос, означаващо подобен и πάθος, патос, болест) е метод от алтернативната медицина, чиито основи са положени през 1796 от Самюел Ханеман. В основата му е използването на силно разредена форма на вещество, причиняващо симптомите на съответната болест. Многобройни научни изследвания са установили, че хомеопатичните препарати са неефикасни, а предложените механизми за тяхното действие − неправдоподобни. Научната общност разглежда хомеопатията като измама. Американската медицинска асоциация – като шарлатанство, а предписването на хомеопатични препарати вместо лекарствени средства е критикувано като неетично. Пълната статия + препратки: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F

Обърнете внимание на годината! 1796. Защо джанъм като 200 и кусур години човечеството разполага с тоС чудотворен метод, не е успявало да пребори всички онези болести и проблеми, за чието лечение сега съществуват съвременните лекарства? Би трябвало щом хомеопатията работи - фарма-индустрията отдавна да е спряла да се развива, или изобщо да не е започвала да се развива. Аз разбирам това с хомеопатията да е някакво "ново 20", измислено преди десетина години, че да има мегдан да си говорим дали работи, дали не работи, докато текат някакви клинични проучвания по въпроса, от които се чакат данните, че да се отсъди обективно действа ли, не действа ли... Но ситуацията не е такава изобщо.

Лекарите, че имат вина и то голяма, понеже доста от тях изписват такива глупости - имат. Обаче голямата част от оборотите се реализира на свободна продажба т.е. по собствен избор на купувачите на такива неща. С тях, хората "си лекуват" неща, дето ще си минат сами и без нищо. Сакън обаче да идеш на лекар, да ти каже, че това ще си мине само и да не ти напише рецептичка - ауууу, тоя некадърник, ти си толкУ болен, а той...не ти обръща внимание и не се грижи за теб. Ако вземе та ти изпише истински медикаменти - тровел те, излишно било. Призовите места в този "спорт" се държат от майките баш. Още като видят положителен тест и се почва навиване и самонавиване как витамините са излишни, фолиевата е излишна, желязото е излишно и главна жизнена цел става - да не се налага прием на АБ, особено за детето. Аз се чудя как още педиатрите не са започнали да се бесят ритуално, предвид какво чудо се вихри в кабинетите им редовно. Спомням си чудесно облекчената въздишка на педиатърката на Дани, при първото му сериозно боледуване, когато ми каза: "Ами ще трябва да се пие АБ" и аз казах: "ОК, каквото трябва, пиши". НапраУ я смаях.  :lol: Смаях я, понеже оказа се в общия случай  - реакцията на майката е: "Аууу ми не може ли без, не може ли нещо друго да опитаме, с хомеопатия няма ли да стане..." и от вида. И пада тръшкане, уговаряне и други "веселбици". Въпросната лекарка има много пациенти и е от специалистите, които са готови всеки ден да преглеждат дете, да следят състоянието му и да не изпишат АБ и при най-малък шанс да мине нещо без него. Не знам как й издържат нервите, честно ви казвам. И не знам как не ги бие разни госпожи, които я вдигат на пожар посред нощ, че детето им рязко се влошило, че се хуква по болници и когато тя на колегите в болницата вземе да обяснява какво е проведеното до момента лечение (т.е. изписаното от нея), маминката тогава хънта-мънта...ми тя всъщност не дала тия неща, тя купила хомеопатични... Прелест! Пък обикновено ги купила, понеже едни приятелки, пък другите майки така направили и техните деца оздравели... Ама лекарите са криви де, това да не го пропуснем. :wink:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #216 -: Октомври 26, 2014, 15:08:52 pm »
Имам питане: както писах и по-нагоре в резултат на бронхит и последвал отит детето е на антибиотици (остават още 2 дни). Паралелно с тях обаче не изписаха пробиотици или нещо, което да поправя щетите върху нормалната телесна флора и фауна. Признавам, че не се бях замисляла върху това. Забелязвам от ден-два лека промяна в изхожданията в посока разстройство, но все още нищо притеснително. Има ли смисъл от пробиотиците в такива ситуации, че съм много скептична към силно рекламирани "лекарства" и техните чудодейни свойства?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #217 -: Октомври 26, 2014, 15:52:15 pm »
Захарите помагат да си мислиш, че лекуват.
Последен случай във фемилито ми. Децата на снаха ми два месеца бяха с жестоки екземи два месеца. Сърби, боли, бебе реве щот сълзят до кръв. Те според мен да с Аб по принцип, според лекарите по принцип Ад, според снахата наследствено. Да ама положението се влошава след посощение на минерален басейн. Два месеца захарчеена и  накрая се оказало....краста...всички заразени и пак се опря до традиционна медицина, ама се измъчили децата.
[/url][/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #218 -: Октомври 26, 2014, 15:57:39 pm »
Ами аз лично - пия и пробиотици с АБ понякога, защото по принцип съм си "дрисла".  :lol: Обаче не от всеки АБ пък ми се получава подобен ефект. Когато Дани беше по-малък - и на него давах пробиотици с АБ, сега вече - не и няма някакъв проблем с изхожданията. До организъм е кое и как ще понесе на някого. Дай му и пробиотик, след като виждаш промяна в изхожданията пък. Аз за себе си ползвам това: http://apteka.framar.bg/30022517/%D0%B1%D0%B8%D0%BE-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%81-%D1%81%D0%B0%D1%88%D0%B5-10 Има и детска версия. Не съм изследвала в лаборатория обаче далЕ наистина съдържа това, което пише, че съдържа. ;)
От Клиндмицин конкретно...много се о***м аз, но когато съм го пила с пробиотик - нямам такъв проблем. Дали от пробиотика е било, или някаква случайност - не се наемам да твърдя. Но 2-3 пъти ми се размина разстройството от този препарат в комбинация с пробиотик.

Вени, как краста бе?  8O Само съм чувала за това заболяване, но не познавам никой, който да е имал такова... От басейна ли е лепнато, или?
« Последна редакция: Октомври 26, 2014, 16:06:28 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #219 -: Октомври 26, 2014, 21:57:28 pm »
Вени, как краста бе?  8O Само съм чувала за това заболяване, но не познавам никой, който да е имал такова... От басейна ли е лепнато, или?

Басейн, душа, да/. И аз не бях чувала, даже мислих, че е изкоренено в Бг, ама..
[/url][/url]