0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #440 -: Септември 14, 2014, 08:37:41 am »
Момичета, аз искам да си изясня нещо. Дори след като се изясни, че не меря Т по правилният начин /но пък е всеки ден стриктно по един и същ начин/ та дори така, определено  забелязвам наличие на двуфазност. Това което ми прави впечатление е, ако не правех тестове на база графика бих си определила О на ден 16-ти, да обаче положителен тест имах на ден 10-ти, тоест О би следвало да е в дни 11-12 допускам дори ден 13-ти ама чак 16-ти...Доколкото си спомням температурата в деня на О е последната ниска, след това има покачване, което се задържа така до следващ цикъл и отново спада. Има ли ситуации в които Т не се вдига рязко веднага след О, а в следващите дни? Не мога да си обясня това разминаване между графика и тест.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #441 -: Септември 14, 2014, 09:06:25 am »
Добро утро, някой може ли да се изкаже по моята графика. Днес БТ падна на 36,7, което сигурно означава че трябва да ми дойде. По принцип си меря температурата само орално, но вчера и днес реших да е измеря и вагинално, за вчера при БТ орално 37,0, вагиналната беше 37,2, а днес орално 36,7 а вагинално 36,9. Знам че вагиналната е по-точна от оралната, но все пак БТ пада. Мислите ли че изгубих битката този месец?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #442 -: Септември 14, 2014, 10:39:00 am »
Добро утро, някой може ли да се изкаже по моята графика. Днес БТ падна на 36,7, което сигурно означава че трябва да ми дойде. По принцип си меря температурата само орално, но вчера и днес реших да е измеря и вагинално, за вчера при БТ орално 37,0, вагиналната беше 37,2, а днес орално 36,7 а вагинално 36,9. Знам че вагиналната е по-точна от оралната, но все пак БТ пада. Мислите ли че изгубих битката този месец?
Аз не съм много веща в графиките , но за съжаление най-вероятно ще те навести  :witch: , дано греша и да ти е било студено, но доста е паднала Т.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #443 -: Септември 14, 2014, 10:57:48 am »
Мила the _savage, и чудеса стават и във fertility съм виждала какви ли не невъзможни бременни графики :) Факт е , че като падне БТ - цикълът идва...НО! :) докато няма цикъл - всичко е възможно - може и нещо инцидентно да е падането :)  :bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #444 -: Септември 14, 2014, 11:08:10 am »
Момичета, аз искам да си изясня нещо. Дори след като се изясни, че не меря Т по правилният начин /но пък е всеки ден стриктно по един и същ начин/ та дори така, определено  забелязвам наличие на двуфазност. Това което ми прави впечатление е, ако не правех тестове на база графика бих си определила О на ден 16-ти, да обаче положителен тест имах на ден 10-ти, тоест О би следвало да е в дни 11-12 допускам дори ден 13-ти ама чак 16-ти...Доколкото си спомням температурата в деня на О е последната ниска, след това има покачване, което се задържа така до следващ цикъл и отново спада. Има ли ситуации в които Т не се вдига рязко веднага след О, а в следващите дни? Не мога да си обясня това разминаване между графика и тест.
Здравей, Беба - ще ти разкажа за личния ми опит - от началото на годината следях ову при доктор. Няколко пъти след доказана овулация - след първия ден на скок на БТ ,имах няколко дни пак с ниска Т и чак след това БТ се вдигаше трайно. В тези месеци прогестеронът на 7ми ден (когато е пикът ) беше нисък и докторът се съмняваше за ЛУФ - фоликулът се пука, но яйцеклетката не излиза( нещо такова) - тоест реално няма овулация. Това беше при мен с графика като твоята. Слава богу бяха инцидентни случаи. Но при теб може да е от измерването, може да е от нещо съвсем трето. Мой съвет е да проследиш с фоликулометрия 1-2 цикъла :) Нека и друг каже мнение :) 
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #445 -: Септември 14, 2014, 12:26:29 pm »
Мен много ме е яд, че в месецът, в който забременях с първото си дете, след 2 месеца проследяване просто се  ядосах  и спрях да меря и следя каквото и да било. Сега дефакто нямам нищо кат ориентир как са били тогава нещата, нямам и идея кога е била О понеже лекарката беше видяла няколко неспукани фуликула, които предположи, че ще се развият в кисти до следващ цикъл и аз понеже реших че О няма да има този месец просто спрях с  Т, тестове, секс по график...то пък взех, че забременях :) но ето сега не мога да ползвам нищо като ориентир от онова време, макар че съм наясно че всеки цикъл си е различен...Бе яд ме е, сега ще записвам всичко стриктно, че един ден ако се решим за 3-то да не се чудя пак така  :D
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #446 -: Септември 14, 2014, 12:31:27 pm »
Благодаря за коментарите, но изгубих битката за този месец,  :witch: се появи с пълна сила. Но поне имам една завършена графика, която ме научи на доста неща.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #447 -: Септември 14, 2014, 13:03:37 pm »
Denis ще се радвам да погледнеш, отказах се от вероятността О. да е била в деня с второто прокървяване, и БТ спадна, пак е мерена към 7 и30 но заспах доста късно някъде след 2 през нощта. Дали е имало О. и дали ще има или да чакам м. за хормоните дай боже!  :P
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #448 -: Септември 14, 2014, 19:01:42 pm »
Много благодаря за отговорите, бяха ми много полезни. Спирам спорта...което не е добре за мен, защото имам ИР.
Може да тренираш до О. :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #449 -: Септември 14, 2014, 19:04:06 pm »
Момичета, аз искам да си изясня нещо. Дори след като се изясни, че не меря Т по правилният начин /но пък е всеки ден стриктно по един и същ начин/ та дори така, определено  забелязвам наличие на двуфазност. Това което ми прави впечатление е, ако не правех тестове на база графика бих си определила О на ден 16-ти, да обаче положителен тест имах на ден 10-ти, тоест О би следвало да е в дни 11-12 допускам дори ден 13-ти ама чак 16-ти...Доколкото си спомням температурата в деня на О е последната ниска, след това има покачване, което се задържа така до следващ цикъл и отново спада. Има ли ситуации в които Т не се вдига рязко веднага след О, а в следващите дни? Не мога да си обясня това разминаване между графика и тест.
Отговорих ти.. някъде
Приеми го за инцидент и не го мисли :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #450 -: Септември 14, 2014, 19:08:08 pm »
Denis ще се радвам да погледнеш, отказах се от вероятността О. да е била в деня с второто прокървяване, и БТ спадна, пак е мерена към 7 и30 но заспах доста късно някъде след 2 през нощта. Дали е имало О. и дали ще има или да чакам м. за хормоните дай боже!  :P
БТ пада, така че О. може да наближава
Графиката дотук не показва да е имало О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #451 -: Септември 14, 2014, 19:15:14 pm »
Момичета,  нещата добре ли са за сега



Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #452 -: Септември 14, 2014, 20:18:58 pm »
Доста рових в нета, и не намерих свестен отговор. На 22 ден от началото на цикъла БТ скача с 0,3. Т.е до сега е била 37,00: 37,10 и изведнъж на 37,4 ? Някой с подобна графика или с мнение ? Благодаря.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #453 -: Септември 14, 2014, 21:10:39 pm »
Момичета,  нещата добре ли са за сега
Здравей, според мен да.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #454 -: Септември 14, 2014, 21:13:06 pm »
Доста рових в нета, и не намерих свестен отговор. На 22 ден от началото на цикъла БТ скача с 0,3. Т.е до сега е била 37,00: 37,10 и изведнъж на 37,4 ? Някой с подобна графика или с мнение ? Благодаря.
Здравей, по едно и също време ли са мерени температурите?
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #455 -: Септември 14, 2014, 22:00:32 pm »
Абсолютно.Като по часовник се събуждам.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #456 -: Септември 14, 2014, 22:29:38 pm »
Абсолютно.Като по часовник се събуждам.
Може да е инцидент. Виж утре как ще бъде. Денис ще да даде експертно мнение.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #457 -: Септември 14, 2014, 22:50:58 pm »
Крис перфекна си!стискам палчета да не ти дойде  :goodluck:
Мартинела може да си мръднала от леглото малко повече и затова да се е дигнала просто инцидентно  :)
момичета какви се струва графиката ми досега?уж до днес трябваше да съм в О.,ама като гледам бт ми изглежда сякаш е минала  :ask: но може и да е по-късно този път
« Последна редакция: Септември 14, 2014, 22:53:48 pm от shinzou »

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #458 -: Септември 15, 2014, 09:29:04 am »
Shinzou, на мен ми се трува, че Ову е била 12-13 ден, но трябва да се вдъгне още малко тези 1-2 дни и да се задържи висока :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #459 -: Септември 15, 2014, 12:59:17 pm »
shinzou - права си , ами малко лошо спах вечерта. Може да е от това.
Ето днес пък сутринта една идея розово по тоалетната хартия. В 23 ден от цикъла- това пък какво може да е ? Спонтаният  ми аборт почна по- същия начин.  osi_10
Денис с нетърпение те чакам на оборка  :D.  Не съм в България иначе да съм скокнала за кръвен. Еййййй колко е трудно това чакане и чудене.