0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #540 -: Септември 23, 2014, 21:01:36 pm »
Герита може да ти зацапва при слагането на утрогестана,ако си го слагаш вагинално  osi_10 графиката ти е супер дано спре зацапването ти  :crossfingers: кати е права за изследванията
Саносупер графика изчакай малко и прави тест  :crossfingers:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #541 -: Септември 23, 2014, 21:34:03 pm »
Момичета,тест си взех,но зацапването премина в кафяво течение,предполагам утре ще ми дойде. (И все пак ще го направя сутринта)Интересно че корема ме боли само като ходя,а като лежа нищо не усещам.Генетични правих(взимам мерки спрямо резултата... 10 фолиева, аспирин протект и В12),имунологични още не съм...Мислех да пускам всичко пак, ама нещо ме прищрака и реших да си почина и този месец,малко спокойствие а не всеки ден тръпнеща. То и затова имаме само 3 сърчица,ама то пак стана едно,като влезем в тоя филм и няма излизане☺Все си намираме май причина за безпокойство.....Утрогестана го слагам вагинално да..Утре ще пиша резултата!Лека вечер на всички!!!
« Последна редакция: Септември 23, 2014, 21:37:52 pm от Gerita »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #542 -: Септември 23, 2014, 23:01:05 pm »
Момичета,тест си взех,но зацапването премина в кафяво течение,предполагам утре ще ми дойде. (И все пак ще го направя сутринта)Интересно че корема ме боли само като ходя,а като лежа нищо не усещам.Генетични правих(взимам мерки спрямо резултата... 10 фолиева, аспирин протект и В12),имунологични още не съм...Мислех да пускам всичко пак, ама нещо ме прищрака и реших да си почина и този месец,малко спокойствие а не всеки ден тръпнеща. То и затова имаме само 3 сърчица,ама то пак стана едно,като влезем в тоя филм и няма излизане☺Все си намираме май причина за безпокойство.....Утрогестана го слагам вагинално да..Утре ще пиша резултата!Лека вечер на всички!!!
Здравей, освен ако не искаш допълнителни генетични, няма нужда да повтаряш вече направените. Имунологичните, обаче са променлива величина. Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #543 -: Септември 24, 2014, 07:58:36 am »
Аз съм правила имунологични, антителата ми бяха в горната граница, направо си я минаваха.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #544 -: Септември 24, 2014, 08:32:13 am »
Здравейте отново момичета,аз отново съм в чуденка☺Правих теста е   :bfn: ,но температурата не пада а дори е 37.2.И течението за сега още е кафяво.Възможно ли е Утрогестана да поддържа температурата  и от него също да не може да избие и менструацията както трябва? :ask: :bighug:

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #545 -: Септември 24, 2014, 08:41:58 am »
Герита, утрогестанът е прогестеронов препарат и мисля че може да удължи цикъла, ако не си спряла приема( което докторът ти трябва да каже). За съжаление мисля, че и на БТ може да влияе - да я поддържа по-висока. Но няма цикъл все още - така че стискам палци за положително тестче утре :)  :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #546 -: Септември 24, 2014, 08:58:54 am »
И аз така предположих,принципно утре ми е датата на цикъла,но май е най-добре да пусна кръвен за да стане ясно какво ще се правим.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #547 -: Септември 24, 2014, 09:05:14 am »
Този месец след О не съм правила никакви физически натоварвания и цикълът ми се удължи с 3 дена. Дали е възможно това да е така поради липсата на спорт?
Днес ми падна БТ на 36,7 и се появи розово зацапване.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #548 -: Септември 24, 2014, 09:31:05 am »
Здравейте момичета, тъй като и на мен док ми предписа прогестеронов препарат, доста четох за утрогестана. Някъде срещнах инфо, че когато го ползваш примерно 14 дни, на 14тия трябва да направиш тест за бременност и ако е отрицателен - спираш препарата, за да ти дойде цикъла. Звучи ми логично и аз така мисля да правя.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #549 -: Септември 24, 2014, 10:02:23 am »
Здравейте момичета, тъй като и на мен док ми предписа прогестеронов препарат, доста четох за утрогестана. Някъде срещнах инфо, че когато го ползваш примерно 14 дни, на 14тия трябва да направиш тест за бременност и ако е отрицателен - спираш препарата, за да ти дойде цикъла. Звучи ми логично и аз така мисля да правя.
"lilibell" ти от кой ден ще го слагаш?Аз започнах след зацапването което получих и предположихме,че ако е евентуално от имплантацията да се подсигурим,защото предния път като го почнах след закъснението и установено повишено ЧХГ се оказа късно явно,защото като повторих теста,то вече падаше.Та мисълта ми е дали 14 дни от Овуто или 14 дни от както сме почнали да го слагаме?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #550 -: Септември 24, 2014, 10:14:39 am »
Gerita, не съм lilibell, но докато тя се включи - според мен на 14ти ден след овулация. Защото до тогава се предполага че дори пиклив тест ще засече бременност, ако не - кръвен. И ако няма бременност, трябва да се спре, за да дойде цикълът. Като при Дуфастона - прогестеронов препарат, цикълът идва до няколко дни след спиране на приема му. За това ти писах, че ако не си бременна, докато приемаш утрогестана може да не ти дойде. А ти имаш ли наблюдаващ лекар? Най-добре да не правиш нищо на своя глава, а ако можеш да го питаш него :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #551 -: Септември 24, 2014, 10:41:29 am »
На мен ми го предписаха от 16ти до 26ти ден, обаче аз мисля да меря БТ, да засичам с тестове и като хвана овулация - да започвам лекарствата 1-2 дни след нея. Защото на мен овулацията ми е по различно време и ако чакам 16ти ден, а овулацията ми е на 9ти примерно - тогава 16ти ден ми е много много късно.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #552 -: Септември 24, 2014, 11:19:41 am »
Да, ходя при репродуктивен специалист,той ми го предписа юли месец,когато пак имах такова зацапване 10тина дни след Овуто,но тогава го почнах след като вече ми беше закъсняло 1 ден и го спрях след като пуснах кръвен след още 2 и се установи че ЧХГто вече намалява.В интерес на истината този месец на своя глава го взех пак след като получих същото зацапване като тогава и затова веднага почнах да го слагам(от страх да не изпусна момента като предишния път).По това което изчетох разбрах,че неможе да навреди,само може да подпомогне,а и при условие че веднъж вече ми е предписвано реших,че не е проблем.Знам,че най-доброто решение е да пусна кръвен и ако е - да го спра,а ако е + да звънна веднага на Доки,но от друга страна си мисля,че ако все пак е станало чудото и взимам необходимите мерки,ще се задържи,ако ли не(защото все пак датата на която трябва да ми дойде е утре,още нямам закъснение)след още ден два с пиклив тест на 100%ще отчете и ако пак е  :bfn1: ще го спра.Малко объркан май стана поста....извинете ме!И да глупаво е че правя това на своя глава,но толкова ми е дотегнало от лекари и изследвания,чеее направо полудявам от мисълта(бях се настроила за релаксиращ месец,а тооо 8O)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #553 -: Септември 24, 2014, 11:36:12 am »
Разбирам те, миличка :) Не мисля, че може да навреди, а само да помогне, ако си бременна :) Не е фатално според мен да го пиеш още ден два - просто ще ти удължи малко цикъла :) За писването - вече 3 години съм по лекари и няма установена причина за липсата на бебче - всички иследвания от -до са добре :) Но няма писване - ще си ги обичаме докторите, че в тях ни е надеждата :) Стискам ти палци :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #554 -: Септември 24, 2014, 11:47:59 am »
Разбирам те, миличка :) Не мисля, че може да навреди, а само да помогне, ако си бременна :) Не е фатално според мен да го пиеш още ден два - просто ще ти удължи малко цикъла :) За писването - вече 3 години съм по лекари и няма установена причина за липсата на бебче - всички иследвания от -до са добре :) Но няма писване - ще си ги обичаме докторите, че в тях ни е надеждата :) Стискам ти палци :)
Да така е скъпа,но аз имах нужда от почивка малко от тях и затова този месец вдигнах ръце и реших,че ако е рекъл бог ще стане,ако не,здраве да е.И си мисля,че както казваш,че от години правиш всичко и неможе да се установи причина,или ако е намерена,взимаме мерки и пак не става...от там нататък всичко е в главата ни,и е добре от ереме на време да се оттърсваме от всичко и да намерим малко душевен мир,въпреки,че е много трудно...ако съдя по мен...хихихихи..мира който търсих ми отиде на кино за 3 дни...
Успех и на теб!
« Последна редакция: Септември 24, 2014, 11:49:58 am от Gerita »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #555 -: Септември 24, 2014, 12:13:02 pm »
Честно казано не знам какво става ако се удължава по този начин цикъла с прогестеронов препарат. Доколкото съм чела, формирането на новите фоликули започва в първия ден на новия цикъл - тоест ако се удължи с препарат предходния цикъл, това не влияе ли върху фоликулите на следващия цикъл? Надявам се денис да се включи като по-опитна защото и мен в момента тези въпроси много ме вълнуват


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #556 -: Септември 24, 2014, 14:05:07 pm »
здравеите нормално ли е да ми подрани с 10 дена?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #557 -: Септември 24, 2014, 14:53:57 pm »
Desi2811, струва ми се, че си имала много ранна овулация 7-8 ден евентуално. Така че нормално да ти дойде 10-14 дни след нея :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #558 -: Септември 24, 2014, 16:53:37 pm »
здравеите нормално ли е да ми подрани с 10 дена?
Графиката /03/09/2014 / показва проблем - дори да е имало О., ЛФ е къса, което говори за проблем
Ако пак се повтори - консултирай се с АГ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #559 -: Септември 24, 2014, 19:50:35 pm »
Този месец след О не съм правила никакви физически натоварвания и цикълът ми се удължи с 3 дена. Дали е възможно това да е така поради липсата на спорт?
Днес ми падна БТ на 36,7 и се появи розово зацапване.
да ти кажа има значение физическите натоварвания с цикъла.помня като по- малка като ходих на танци цикъла ми беше по-силен и редовен точно на 28 ден.и бях така докато започнахме да  бебеправим цикъла ми се измести 1-2 дена и един път по-силен,друг път по-слаб  osi_10 твоят редовен ли е точно на 28 ден ли идва по-принцип или всеки път различно?
Деси може да е нещо инцидентно.една позната така и подрани с 10 дена и се оказа че имала проблем с бъбреците.дано всичко е наред с теб  :crossfingers:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.