0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #560 -: Септември 24, 2014, 21:02:11 pm »
Моят винаги е сравнително необилен и слаб, дори след раждането. Преди да родя преди 6 години беше 29-32 дена. След като родих започнах и да тренирам и вече е 27-30 дена, средно 29. Но и сега всеки път е различен.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #561 -: Септември 24, 2014, 23:18:10 pm »
Честно казано не знам какво става ако се удължава по този начин цикъла с прогестеронов препарат. Доколкото съм чела, формирането на новите фоликули започва в първия ден на новия цикъл - тоест ако се удължи с препарат предходния цикъл, това не влияе ли върху фоликулите на следващия цикъл?
Прогестеронът потиска развитието на фоликулите, затова се изписва примерно при задържан фоликул, също противозачатъчните таблетки са на базата на прогестерон (+ естроген в някои), след спирането им нормалната овулация се възстановява.

От началото на новия цикъл ФСХ се повишава и няколко антрални фол. започват да нарастват, от които се оформя един доминантен. Това че ЛФ преди това ще се удължи, няма как да повлияе негативно на фоликулите, ще отложи с няколко дни тяхното развитие.
« Последна редакция: Септември 25, 2014, 16:19:55 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #562 -: Септември 25, 2014, 09:09:03 am »
Денис и Марси, моля да погледнете и Вие графиката ми! Благодаря!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #563 -: Септември 25, 2014, 09:58:34 am »
Благодаря за разяснение marsi, на мен много ми е притеснено с тези хормонални препарати. Понякога имам чувството,че лекарите си правят експерименти и налучкват кое ще помогне и кое не. Аз този месец държа повече термометъра и не знам от това ли е или от белия равнец, но температурата ми се задържа 37 градуса. Обаче за съжаление този месец бях отпуска и не се засякох с мъжа в най-подходящите дни   :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #564 -: Септември 25, 2014, 11:05:21 am »
Здравейте момичета,пиша за да се отчета,че вчера ми прокърви и спрях утрогестана(явно няма защо да го мъчиме този месец. :D )Все още течението не е обилно и доста тъмно и гъсто,но предполагам това е заради глобулите.Ако не друго,поне разбрахме,че при ползването на такива прогестеронови препарати,те поддържат явно температурата над 37 и неможем да се доверим на нея и да подплатим надеждата си за бременност(графиката става нереална)!Мерси на всички все пак за съветите и успех на тях и останали с борбата... :bighug: :goodluck: :crossfingers: :thankyousign:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #565 -: Септември 25, 2014, 12:17:32 pm »
Gerita,  :bighug: Много любов този месец и всички тук - бременни!  :goodluck: :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #566 -: Септември 25, 2014, 15:03:01 pm »
Късмет на всички  :sleepingbabygirl: :sleepingbabygirl: :sleepingbabyboy: :sleepingbabyboy: :sleepingbabygirl: :sleepingbabyboy: :sleepingbabygirl: :sleepingbabyboy:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #567 -: Септември 25, 2014, 15:36:06 pm »
Денис и Марси, моля да погледнете и Вие графиката ми! Благодаря!
Ако е имало О., може да е била на 23 ден от МЦ
Нещо не мериш както трябва - стойностите на БТ много играят


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #568 -: Септември 25, 2014, 15:48:44 pm »
Честно казано не знам какво става ако се удължава по този начин цикъла с прогестеронов препарат. Доколкото съм чела, формирането на новите фоликули започва в първия ден на новия цикъл - тоест ако се удължи с препарат предходния цикъл, това не влияе ли върху фоликулите на следващия цикъл? Надявам се денис да се включи като по-опитна защото и мен в момента тези въпроси много ме вълнуват
Зависи какъв е препарата :)
Приемът на Прогестин /приложен правилно/  влияе, но в положителна посока / чрез оста прогестерон - хипофиза - яйчници / - т.е подпомага следващия МЦ и увеличава шанса за О.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #569 -: Септември 25, 2014, 16:05:56 pm »
Денис и Марси, моля да погледнете и Вие графиката ми! Благодаря!
Ако е имало О., може да е била на 23 ден от МЦ
Нещо не мериш както трябва - стойностите на БТ много играят

Всеки ден по едно и също време я меря +/- 5мин., с един и същ термометър /електронен/ и го изчаквам 3 мин. след сигнала. Ще сменя със живачен термометър. Колко време да го държа него?
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #570 -: Септември 25, 2014, 20:12:37 pm »
Денис и Марси, моля да погледнете и Вие графиката ми! Благодаря!
Ако е имало О., може да е била на 23 ден от МЦ
Нещо не мериш както трябва - стойностите на БТ много играят

Всеки ден по едно и също време я меря +/- 5мин., с един и същ термометър /електронен/ и го изчаквам 3 мин. след сигнала. Ще сменя със живачен термометър. Колко време да го държа него?
и аз меря с електронен ,но може да е развален.моят като му падаше батерията ми измерваше с по-ниски стойности.да ти кажа по-хубаво си вземи галиев.с него мериш 10 минути.трудно се намира живачен махнат е  от пазара.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #571 -: Септември 26, 2014, 09:09:09 am »
Денис и Марси, моля да погледнете и Вие графиката ми! Благодаря!
Ако е имало О., може да е била на 23 ден от МЦ
Нещо не мериш както трябва - стойностите на БТ много играят

Всеки ден по едно и също време я меря +/- 5мин., с един и същ термометър /електронен/ и го изчаквам 3 мин. след сигнала. Ще сменя със живачен термометър. Колко време да го държа него?
и аз меря с електронен ,но може да е развален.моят като му падаше батерията ми измерваше с по-ниски стойности.да ти кажа по-хубаво си вземи галиев.с него мериш 10 минути.трудно се намира живачен махнат е  от пазара.

Благодаря ти много за инфо! Аз си имам един стар живачен термометър и сега почнах с него. Днес премерих и с двата първо с живачния /36,9/ държах го около 12мин. и след това с електронния /36,5/! Ще меря няколко дни и с двата да видя какви разлики ще ми даде.  :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #572 -: Септември 26, 2014, 20:04:09 pm »
Денис и Марси, моля да погледнете и Вие графиката ми! Благодаря!
Ако е имало О., може да е била на 23 ден от МЦ
Нещо не мериш както трябва - стойностите на БТ много играят

Всеки ден по едно и също време я меря +/- 5мин., с един и същ термометър /електронен/ и го изчаквам 3 мин. след сигнала. Ще сменя със живачен термометър. Колко време да го държа него?
и аз меря с електронен ,но може да е развален.моят като му падаше батерията ми измерваше с по-ниски стойности.да ти кажа по-хубаво си вземи галиев.с него мериш 10 минути.трудно се намира живачен махнат е  от пазара.

Благодаря ти много за инфо! Аз си имам един стар живачен термометър и сега почнах с него. Днес премерих и с двата първо с живачния /36,9/ държах го около 12мин. и след това с електронния /36,5/! Ще меря няколко дни и с двата да видя какви разлики ще ми даде.  :)
според мен е е правилен живачният термометър.щом е 36.9 по-това време (30 ти ден на цикъла ти) би трябвало да е верен.зависи си как я мериш вагинално или орално,защото оралните стойности  са по -ниски от вагиналните и ректуалните измервания?ако мериш вагинално е правилен живачният
« Последна редакция: Септември 26, 2014, 20:05:53 pm от shinzou »

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #573 -: Септември 27, 2014, 10:57:29 am »
Денис и Марси, моля да погледнете и Вие графиката ми! Благодаря!
Ако е имало О., може да е била на 23 ден от МЦ
Нещо не мериш както трябва - стойностите на БТ много играят

Всеки ден по едно и също време я меря +/- 5мин., с един и същ термометър /електронен/ и го изчаквам 3 мин. след сигнала. Ще сменя със живачен термометър. Колко време да го държа него?
и аз меря с електронен ,но може да е развален.моят като му падаше батерията ми измерваше с по-ниски стойности.да ти кажа по-хубаво си вземи галиев.с него мериш 10 минути.трудно се намира живачен махнат е  от пазара.

Благодаря ти много за инфо! Аз си имам един стар живачен термометър и сега почнах с него. Днес премерих и с двата първо с живачния /36,9/ държах го около 12мин. и след това с електронния /36,5/! Ще меря няколко дни и с двата да видя какви разлики ще ми даде.  :)
според мен е е правилен живачният термометър.щом е 36.9 по-това време (30 ти ден на цикъла ти) би трябвало да е верен.зависи си как я мериш вагинално или орално,защото оралните стойности  са по -ниски от вагиналните и ректуалните измервания?ако мериш вагинално е правилен живачният
Меря ректално, тъй като знам, че там е най-добре да се мери. Сега се оказва, че до тук графиката ми не е реална, заради електронния термометър, който ползвах :(
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #574 -: Септември 27, 2014, 18:53:12 pm »
мисля че  е добре един МЦ да се мери с един термометър а на следващия може да се смени , тази смяна по време на МЦ от един към друг дава  по неточни резултати и отклонения. аз винаги мепя с един и същ и ако искам да го сменя изчаквам нов Мц  :P
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #575 -: Септември 28, 2014, 16:52:20 pm »
Здравейте момичета,бихте ли погледнали графика ми и какво ще кажете за тестовете,объркана съм не знам този с 2те чертички да го смятам ли за + или....,единия с едната е от вчера,а с двете е от днеска,ще съм ви благодарна за помоща :D


Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #576 -: Септември 28, 2014, 19:35:11 pm »
mimon4e99, според мен този от днес е положителен, мери и утре температура и направи и тест ако можеш, на мен този месец ми беше по същото време овулацията и на 24 ти ден ми дойде.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #577 -: Септември 28, 2014, 19:47:05 pm »
Ето я графиката ми, ако може да ти даде ориентир http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=desincef4000
« Последна редакция: Септември 28, 2014, 19:49:34 pm от desi_do4eva »
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #578 -: Септември 28, 2014, 20:50:10 pm »
Мимонче вече си в О. Слагайте сьрчица ;)

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #579 -: Септември 28, 2014, 21:15:48 pm »
Мимонче, според мен може и да е по-наситена( на мен положителен е с наситена поне колкото контролната черта), но не знам при теб принципно как са :) Направи и утре един и ако е отрицателен, значи днешният е положителен, но утре може и да ти е по-наситена чертата от днес :) Стискам палци и почвайте да се обичате от днес за по-сигурно :)