0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Заповядайте в нова тема :)

Линк към 10-та тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49816.0

Успех на всички! :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #1 -: Май 22, 2014, 09:43:58 am »
Здравейте, момичета! Може ли някой да погледне графиката ми и да сподели какво мисли? Дали до този момент е минала овулацията или в момента е,или на този етап не  може да се прецени :oops:? Първи месец меря БТ към 6.20 анално. МЦ варира от 26 дни до 29 дни.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #2 -: Май 24, 2014, 22:08:31 pm »
Може ли да погледнете и моята да кажете как ви се вижда? Кога според вас е била овулацията? Сега видях,че нещо не ми е коректна графиката, някакъв технически проблем има сигурно. Цикъла ми започва от 4.05 и продължава до 7.05
« Последна редакция: Май 24, 2014, 22:14:44 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #3 -: Май 25, 2014, 14:00:34 pm »
Денис, моля за мнение - това дали ще е ановулаторен цикъл или може би по-късна ову? При ановулаторните цикли равна ли е графиката? Мерси  :bighug:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #4 -: Май 25, 2014, 15:27:47 pm »
Здравейте, момичета! Може ли някой да погледне графиката ми и да сподели какво мисли? Дали до този момент е минала овулацията или в момента е,или на този етап не  може да се прецени :oops:? Първи месец меря БТ към 6.20 анално. МЦ варира от 26 дни до 29 дни.

Ako Бт се повиши още малко и се задържи висока - О. може да е била на 13/14 ден от МЦ
Добре е да правиш и тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #5 -: Май 25, 2014, 15:30:47 pm »
Може ли да погледнете и моята да кажете как ви се вижда? Кога според вас е била овулацията? Сега видях,че нещо не ми е коректна графиката, някакъв технически проблем има сигурно. Цикъла ми започва от 4.05 и продължава до 7.05
О. може да е била на 15 ден от МЦ.
БТ се мери от М до М - ако стойностите през ФФ са малко е трудна интерпретацията
Добре е да правиш и тестове за О. - те ще ти показват кога да очакваш О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #6 -: Май 25, 2014, 15:35:07 pm »
Денис, моля за мнение - това дали ще е ановулаторен цикъл или може би по-късна ову? При ановулаторните цикли равна ли е графиката? Мерси  :bighug:
Графиката не показва да е имало О.  Провери си терм-ра, може да се е повредил
При ановулаторен МЦ, няма двуфазност, но вариантите за вида на графиките са много и различни
Да, при ановулаторен МЦ графиката може да бъде и хоризолнална линия от М до М

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #7 -: Май 25, 2014, 18:46:09 pm »
Може ли да погледнете и моята да кажете как ви се вижда? Кога според вас е била овулацията? Сега видях,че нещо не ми е коректна графиката, някакъв технически проблем има сигурно. Цикъла ми започва от 4.05 и продължава до 7.05
О. може да е била на 15 ден от МЦ.
БТ се мери от М до М - ако стойностите през ФФ са малко е трудна интерпретацията
Добре е да правиш и тестове за О. - те ще ти показват кога да очакваш О.
Много благодаря!


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #8 -: Май 26, 2014, 12:29:15 pm »
Денис, чела съм, чела съм и пак нещо не ми е ясно, въпреки че няма май еднозначен отговор - овулацията е в деня, преди да се вдигне Т да речем с 0.2 градуса или може да е и в деня на вдигането? Имала съм цикъл, проследен с ФМ и тогава ову беше в деня на вдигането на Т. Но пък навсякъде пише, че трябва да е предния ден. Питам за този си цикъл, тъй като за съжаление чак днес сложихме сърчице, но дано пък...  с късмет  :D
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #9 -: Май 26, 2014, 12:34:23 pm »
Денис, чела съм, чела съм и пак нещо не ми е ясно, въпреки че няма май еднозначен отговор - овулацията е в деня, преди да се вдигне Т да речем с 0.2 градуса или може да е и в деня на вдигането? Имала съм цикъл, проследен с ФМ и тогава ову беше в деня на вдигането на Т. Но пък навсякъде пише, че трябва да е предния ден. Питам за този си цикъл, тъй като за съжаление чак днес сложихме сърчице, но дано пък...  с късмет  :D
Здравей, на мен моя лекар ми каза,че О е когато температурата се вдигне, точните му думи бяха: като стане 37 започвате секса. Затова и аз съвсем се обърках с тия температури. А тестове не ми се правят защото пак същия лекар ми каза,че нямало полза


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #10 -: Май 26, 2014, 12:51:29 pm »
Здравейте на всички,здравей Денис,може ли да погледнеш до тук как е графиката,малко спадна температурата два дена,но утре смятам да направя тест,и сутринта ще са готови и хормоните,днеска имах силни болки от дясната страна и се моля да не ми дойде.надеждата умира последна.приятен ден на всички,утре ще пиша пак какво е станало.лек ден момичета
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #11 -: Май 26, 2014, 13:09:03 pm »
Денис, чела съм, чела съм и пак нещо не ми е ясно, въпреки че няма май еднозначен отговор - овулацията е в деня, преди да се вдигне Т да речем с 0.2 градуса или може да е и в деня на вдигането? Имала съм цикъл, проследен с ФМ и тогава ову беше в деня на вдигането на Т. Но пък навсякъде пише, че трябва да е предния ден. Питам за този си цикъл, тъй като за съжаление чак днес сложихме сърчице, но дано пък...  с късмет  :D
Здравей, на мен моя лекар ми каза,че О е когато температурата се вдигне, точните му думи бяха: като стане 37 започвате секса. Затова и аз съвсем се обърках с тия температури. А тестове не ми се правят защото пак същия лекар ми каза,че нямало полза

Ох и аз тотално се обърках, защото писанията казват едно, а практиката май съвсем друго, или поне при мен има разминаване, имайки предвид че съм проследявала с ултразвук - Ову ми е в деня на малко покачване.... :ask: Абе луда работа като цяло :lol: А при теб на 15 или 16ти ден ти е била Ову, знаеш ли?
« Последна редакция: Май 26, 2014, 13:11:08 pm от lilitu »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #12 -: Май 26, 2014, 18:12:48 pm »
Денис, чела съм, чела съм и пак нещо не ми е ясно, въпреки че няма май еднозначен отговор - овулацията е в деня, преди да се вдигне Т да речем с 0.2 градуса или може да е и в деня на вдигането? Имала съм цикъл, проследен с ФМ и тогава ову беше в деня на вдигането на Т. Но пък навсякъде пише, че трябва да е предния ден. Питам за този си цикъл, тъй като за съжаление чак днес сложихме сърчице, но дано пък...  с късмет  :D

Няма еднозначен отговор :)
Денят на О., по графика, се определя  взависимост от стойностите преди и след предполагаемата О.
По графика не може да се предполага кога може да е О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #13 -: Май 26, 2014, 18:18:18 pm »

Здравей, на мен моя лекар ми каза,че О е когато температурата се вдигне, точните му думи бяха: като стане 37 започвате секса. Затова и аз съвсем се обърках с тия температури. А тестове не ми се правят защото пак същия лекар ми каза,че нямало полза

Това не е вярно
БТ може да е 37.0 градуса и при ановулаторен МЦ, както и да има О. дори когато БТ за целия МЦ не достига 37.0

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #14 -: Май 26, 2014, 18:20:11 pm »
Здравейте на всички,здравей Денис,може ли да погледнеш до тук как е графиката,малко спадна температурата два дена,но утре смятам да направя тест,и сутринта ще са готови и хормоните,днеска имах силни болки от дясната страна и се моля да не ми дойде.надеждата умира последна.приятен ден на всички,утре ще пиша пак какво е станало.лек ден момичета
Дай графиката :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #15 -: Май 26, 2014, 22:20:42 pm »
Дение това е графиката ми,благодаря,утре ще пиша като излезнат,прогестерона,и др.хормони.лека вечер на всички.   http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=mira%20n
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #16 -: Май 26, 2014, 22:24:51 pm »
Денис,много се извинявам за правописната грешка на името ти,преди малко.от телф.пиша и се случва,още един път лека вечер
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #17 -: Май 26, 2014, 22:54:24 pm »

Здравей, на мен моя лекар ми каза,че О е когато температурата се вдигне, точните му думи бяха: като стане 37 започвате секса. Затова и аз съвсем се обърках с тия температури. А тестове не ми се правят защото пак същия лекар ми каза,че нямало полза

Това не е вярно
БТ може да е 37.0 градуса и при ановулаторен МЦ, както и да има О. дори когато БТ за целия МЦ не достига 37.0
Ами то човек да се чуди какво да чете и кого да слуша .... аз и преди вдигането правя секс, и след вдигането правя секс, и по време на вдигането правя  :D Майтапа настрана, обаче лекаря ми уж е в клиника Щерев, тоест едва ли си говори празни приказки. Доколкото съм чела, О е когато температурата скочи с поне 4 стотни спрямо температурата в първата половина на месеца. Вече дали яйцеклетката е качествена и ще има оплождане или не, това температурата не може да покаже. Някъде обаче четох, че най-подходящо време за секс е поне 2 дни ПРЕДИ О защото тогава сперматозоидите имали време да се придвижат.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #18 -: Май 27, 2014, 10:22:47 am »
Здравей Денис,
Моля за коментар на графиката ми http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=brumbi. На какво може да се дължи този спад предните дни? Рано е за МЦ.
Не знам какво да мисля и за прогестерона от 28ми ден, както ме посъветва  8O
Хормони
Име на теста(изследване)   Резултат    Единици Референтна стойност Метод

Прогестерон   93.69     nmol/l   0.60 - 4.70   ECLIA
 
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #19 -: Май 27, 2014, 13:56:44 pm »
Здравей Денис,и на всички момичета.днес сутринта температурата падна още,и малко по късно прокървих.теста също беше отрицателен.толкова исках и се надявах да е станало тоя м.но уви пак сме от начало.взех си и иследванията.                                       Прогестерон:56.49ng/ml.      F.F:0.6-4.7 F.O:2.4-9.4 F.                                                               L:5.3-86 Пред МП:0.3-2.5.                   Тестостерон:1.02nmol/l (0.52-3.47)    Пролактин:21.50ng/ml (3.40-24.10)    Лутропина:11.10mUl/ml F.F:2.4-12.6 F.O:14.0-95.6 F.L:1.0-11.4 MP:7.7-58.5 Естрадиол E2:822.30pg/ml F.F:46-607 F.O:315-1828 F.L:161-774 MP:18.4-201 Това са хормоните които пуснах на 22ден след ову,личната лекарка ми каза че всичко ми било наред и нямало нужда от притеснении,а затова че немога да забременея ме посъветва да захвърля всичко и да си взема отпуска,и почивка.Денис според теб как са има нужда от притеснение. Много ще съм ти благодарна.И към всички момичета. Желая успехи на всички и наистина дайдете го по ларж за всичко и сигуно ще забременеем всички.и за финал наистинa се обрдих температурния метод работи,поне при мен.паднели Т.значи чакайтеМЦ .Лек ден на всички.